Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Maryja - kolejne starcie z chrześcijanami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Maryja - kolejne starcie z chrześcijanami
przeczytałem na tym wątku jakoby Jezus miał mieć braci . była kiedyś w radiu Maryja pogadanka na ten temat . Jezus nie miał rodzeństwa . o każdym swoim przyjacielu mówił < brat > .


Pt kwi 20, 2012 8:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Re: Maryja - kolejne starcie z chrześcijanami
Dwa świadectwa:

Archeolog ojciec Bellarmino Bagatti (1905 - 1990),franciszkanin -

"-- To było w Nazarecie, gdy odbudowywana była bazylika Zwiastowania, mogłem kopać w grocie, która według tradycji była domem Maryi: pomyślałem, miejsce, w którym zaczęło się wszystko, ukazanie się Anioła, fiat młodziutkiej Dziewicy! Wszystkie domy Nazaretu były takie: nędzne rudery wykute w wapieniu, groty na zboczu wzgórza, w których ludzie i zwierzęta mieszkali razem. Kierowałem pracami wykopaliskowymi, doszliśmy do dna, osiągnęliśmy warstwę przed-konstantyńską, odkryliśmy, że to miejsce od razu zostało przekształcone w sanktuarium. Na tynku to wzruszające graffiti, po grecku: Kàire Maria, Ave Maria. Bezwzględnie pierwsze świadectwo kultu Maryi, napis wyryty przez pielgrzyma już w pierwszym wieku! Znaleźliśmy inne graffiti: jedno po grecku, brzmiało: "na świętym miejscu Maryi napisałem"; jedno po armeńsku, ucięte, możliwe do odczytania tylko dwa wyrazy, "Dziewico piękna". Był to więc dowód prawdziwości tradycji, która zawsze tam wskazywała miejsce Zwiastowania. Ale był to także dowód na to, że kult Maryi, wzywanie jej, zrodziły się razem z chrześcijaństwem."

z książki:
V I T T O R I O M E S S O R I "PYTANIA O CHRZEŚCIJAŃSTWO"
------------------------------------------------------------------------------
ks. Jarosław Międzybrodzki - egzorcysta:

"Miałem kiedyś w czasie egzorcyzmów ciekawą sytuację. Zły duch przez osobę zniewoloną zaczął krzyczeć urywanymi zdaniami. Wrzeszczał, że sam nie wie, dlaczego boi się Maryi. Nie rozumie Jej. Nie jest w stanie pojąć tajemnicy Jej pokory. Myślę, że Pan Bóg ma prawo wywyższać, kogo chce i jak chce. Wybrał Miriam z Nazaretu, a równie dobrze mógł wybrać Rebekę z Jeruzalem. Obdarzył Ją nieprawdopodobną łaską i mocą. Na co dzień obserwuję, jak bardzo boi się Jej szatan."

Z artykułu
Marcina Jakimowicza
Niezły kaliber
Gość Niedzielny
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... aniec.html
artykuł z numeru 40/2008 05-10-2008

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Pt kwi 20, 2012 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Maryja - kolejne starcie z chrześcijanami
Nazaret: archeologia potwierdza kult Niepokalanej

W nazaretańskiej grocie Zwiastowania kult Maryi, Niepokalanej Dziewicy, trwa nieprzerwanie od pierwszych wieków. O sakralnym charakterze tego miejsca świadczą m.in. odkrycia archeologiczne. Do najsłynniejszych zalicza się, wyryta na podstawie kolumny grecka inwokacja „Chaire Maria – Zdrowaś Maryjo”, czyli pierwsze słowa pozdrowienia anielskiego. Pochodzi ona z budowli w stylu synagogalnym z przełomu II i III w.

W modlitwie „Zdrowaś Maryjo, pełna łaski” chrześcijanie pierwszych wieków nie tylko wyrażali swą pobożność. Było w niej zawarte również intuicyjne przekonanie wiary, iż Maryja od chwili poczęcia miała udział w pełnej świętości Boga przez zachowanie od zmazy grzechu pierworodnego.

Grota Zwiastowania w Nazarecie nadal zaskakuje nowymi dowodami historycznej autentyczności. Przy współpracy archeologów z Franciszkańskiego Studium Biblijnego grupa ekspertów z uniwersytetu we Florencji prowadzi prace konserwatorskie świętej groty. Polegają one na usunięciu sztucznych warstw nałożonych na skałę oraz na jej wzmocnieniu przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

W czasie pracy zostały odkryte liczne elementy, które poświadczają istniejący w tym miejscu kult. Są to fragmenty malowideł, wyryte krzyżyki czy napisy wykonane przez pielgrzymów.

Dokonane odkrycia są niepodważalnym świadectwem nieustannej czci, jaką chrześcijanie ze Wschodu i z Zachodu otaczali dom Maryi w Nazarecie, miejsce Zwiastowania anielskiego i Wcielenia Syna Bożego. Archeolodzy zapewniają, że każdy, nawet najmniejszy fragment odnalezionych malowideł i rycin (tzw. graffiti) będzie przedmiotem dokładnego badania naukowego, którego rezultaty zostaną opublikowane i podane do publicznej wiadomości.

J. Kraj OFM, Betlejem
Radio Watykańskie

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt kwi 20, 2012 10:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL