Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
spotkałem się z takim oto fragmentem tekstu , dodam że jest on tylko w tej 1 formie powielany na innych stronach internetowych.

Cytuj:
"Pytanie: - Ojcze, słyszy się, że na innych planetach istnieją inne stworzone przez Boga istoty.
Odpowiedź: - A jakże. Chciałbyś, aby ich nie było, aby wszechmoc Boga ograniczyła się wyłącznie do planety Ziemi? Czy chciałbyś, aby nie istniały inne istoty kochające Boga?
- Pomyślałem - to rozmówca ojca Pio - że Ziemia jest niczym w porównaniu z gwiazdami i wszystkimi innymi planetami.
Odpowiedź: - Tak! My, którzy wychodzimy z Ziemi, również jesteśmy niczym. Pan nie ograniczył z pewnością swej chwały do tej jednej, małej planety. Na innych znajdują się byty, Które nie zgrzeszyły jak my."

"Z innych objawień św. Ojca Pio (nieżyjącego od 1968 roku) dowiadujemy się, że na jednym z księżyców Jowisza - tam gdzie jest woda (nie mówi konkretnie, który to księżyc), istnieje Życie i Cywilizacja. Wskazuje, że to jedyne miejsce w Układzie Słonecznym, poza Ziemią, gdzie jeszcze znajduje się Cywilizacja Techniczna. Kiedyś kontakty Ziemian z nimi były częstsze. Dysponują bardzo wysokimi zdobyczami technologicznymi. Posiadają szybkie statki kosmiczne itd. Życie ich jest jednak zdecydowanie inne od naszego.


Chcę wiedzieć co o tym myśleć, DLACZEGO to jest tak mało znane , dlaczego o tym się nie mówi ?

NAJWAŻNIEJSZE
czy są jakieś źródła odnośnie powyżej wklejonych słów ?
czy są cytaty, jest imprimatur ?

Chcę podejść do tematu na sposób taki, że w dawnych czasach kościoła, za rozmyślanie o tym nikt nie miałby do mnie pretensji.


Cz kwi 05, 2012 7:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
A skąd owy fragment tekstu jest?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 05, 2012 11:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
WIST napisał(a):
A skąd owy fragment tekstu jest?

dokładnie to nie wiem - z internetu i ponoć bazuje na jakiejś włoskiej książce-wywiadzie ze Św. O. Pio.


Cz kwi 05, 2012 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
św. Pio z Pietrelciny niczego takiego nie powiedział.

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Pt kwi 06, 2012 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Moria napisał(a):
św. Pio z Pietrelciny niczego takiego nie powiedział.

Pewnie masz rację, ale .... czy możemy mieć tą pewność :?: , może spróbuję znaleźć tytuł tej Ksiązki...


Pt kwi 06, 2012 10:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Otóż, jest taka książka w której istnieją zapisy co do wspomnianych słów Ojca Pio o kosmosie i cywilizacjach kosmicznych, tak przynajmniej piszą Ci którzy się na nią powołują.
tytuł polski to "Tak rzecze Ojciec Pio" a autor to Ksiądz Nello Castello

tytuł oryginalny a nawet IMPRIMATUR to:
"Così parlò Padre Pio"
edizione curata da Don Nello Castello
IMPRIMATUR Vicenza, 14/6/74
† C. Fanton, Vescovo Ausiliare

źródło do fiszki

Ktoś kto czytał książkę , lub ją ma , lub ma więcej informacji na ten temat , dobrze by było aby zabrał głos, :-)


Pt kwi 06, 2012 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Poznałem jeszcze więcej o tym.
Święty Ojciec Pio, w książce którą wymieniłem wypominać miał o istnieniu innych ludów w kosmosie,
ale o cywilizacji na Jowiszu już nie - ten wątek ma pochodzić z innego źródła niż książka, związane z tym 2gim wątkiem jest nazwisko Wiesław Matuch. i dlatego niestety 2gi z watków możliwe że jest częścią chorej ideologii new age

Tyle się dowiedziałem Ja, reszta do sprawdzenia , może ktoś poświęci na to swój czas...
warto byłoby przebadać element połączenia cywilizacji koło Jowisza z New Age, czy to nie jest ewentualne bluźnienie przeciw Św. Ojcu Pio.


Pt kwi 06, 2012 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Ale z kim i z czym Ty dyskutujesz? Czy dopiero na studiach uczy się ludzi że do każdej wypowiedzi powinien być jakiś odnośnik z jakiego to jest źródła? Zacząłeś od pytania, o coś czego nawet nie zweryfikowałeś. I dalej prowadzisz rozważania, choć nadal nie wiadomo czy te słowa faktycznie istnieją. Nic dziwnego że tyle jest teorii spiskowych, skoro można umieścić byle co w internecie i ktoś w to uwierzy. Numeru strony to już nie umieszczono?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 06, 2012 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Zgadza się, znalazłem coś ci mnie zainteresowało i chciałem się tym podzielić.
Od tego jest Forum.

do rozmawiania : ja chciałem rozmawiać o moim znalezisku (podejście Ojca Pio do tematyki kosmosu)
do doinformowywania się : ja chciałem poznać opinie Wiernych którzy już wcześniej zapoznali się z tematyką

Nie sadziłem że będę 1szym który się tym zainteresował.


Pt kwi 06, 2012 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
A to już ustaliliśmy że to faktycznie są zapisane słowa o. Pio?
I tak będziesz się dzielił każdym znaleziskiem, bez weryfikacji, ale za to z sensacyjną treścią?
Jakiej cywilizacji na Jowiszu, czy Ty wiesz jakie tam panują warunki fizyczne i chemiczne? Dla mnie to bardzo naiwne sf, ale niestety obawiam się że wielu bezmyślnie się na to łapie. Ale czy poważnie ludzi koniecznie muszą o tym dyskutować w imię jakichś odkryć?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 06, 2012 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
A czy Ty przeczytałeś 5 moich pierwszych postów ? Pytam bo nie mam czasu raz jeszcze opisywać tego co tam padło.


Pt kwi 06, 2012 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Możesz się ze mną nie zgadzać i dalej szukać. Ja Ci nie zabraniam. Rozumiem że to element szukania informacji, zastanawiam mnie jedynie jak to robisz. To co napisałeś w tych 5 postach, powinno być w pierwszym i świadczyć że napisałeś to choć trochę analizując, a nie tyko emocjonując się sensacyjną wiadomością, jedną z wielu, która powołuje się na jakąś tam książkę, którą w najlepszym wypadku musisz przewertować całą, bo nie ma najnormalniejszego w świecie odnośnika. Skoro widać że to amatorskie, skoro widać że to sensacyjnie, skoro wiadomo że człowiek nie żyje wiecznie, powiedz mi czy naprawdę chcesz tak cale życie rzucać się na wszystko bo ktoś chciał pobawić się w tworzenie stron i coś musiał wkleić?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 06, 2012 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Masz rację, to bez sensu, cóż ciężko być odsiewaczem informacji, sitem na którym zatrzymuje się prawda, a kłamstwo je omija.
Swoją drogą skoro jest imprimatur i nazwiska księdza , to o czym to świadczy ?


Pt kwi 06, 2012 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Po pierwsze ktoś napisał że w tej książce jest coś, a nie wiemy czy faktycznie tam to jest. Różnie bywa, niby banał a potem się może okazać że ktoś nad interpretuje.
Po drugie, jakbym był jeszcze bardziej dociekliwy to chętnie bym sprawdził ten imprimatur, ale załóżmy że to jest ok. Zresztą czy pisałem, że nie? Świadczy on jedynie o tym, że jakaś książka ma została wydrukowana za aprobatą władz kościelnych. I wracamy do "po pierwsze". Zatem i ja powołam się na Dzienniczek św. Faustyny i napiszę Ci że jest tam mowa o UFO. Zaraz założę temat i chciałbym abyś tam wypowiedział swoje zdanie w tej kwestii. Nie licz że podam Ci stronę, masz wertować całą książkę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 06, 2012 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
WIST napisał(a):
powołam się na Dzienniczek św. Faustyny i napiszę Ci że jest tam mowa o UFO.

czy to jest prawda ?, czy napisałeś tu prawde?
Czy to jedynie taki zabieg - figura retoryczna ?


Pt kwi 06, 2012 14:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL