Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 18:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
To taki zabieg, który miał na celu coś zobrazować. Ale teraz zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem nie wychodzi tutaj Twoja łatwowierność?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 06, 2012 15:10
Zobacz profil
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Monteclarus napisał(a):
Otóż, jest taka książka w której istnieją zapisy co do wspomnianych słów Ojca Pio o kosmosie i cywilizacjach kosmicznych, tak przynajmniej piszą Ci którzy się na nią powołują.
tytuł polski to "Tak rzecze Ojciec Pio" a autor to Ksiądz Nello Castello

tytuł oryginalny a nawet IMPRIMATUR to:
"Così parlò Padre Pio"
edizione curata da Don Nello Castello
IMPRIMATUR Vicenza, 14/6/74
† C. Fanton, Vescovo Ausiliare

źródło do fiszki

Ktoś kto czytał książkę , lub ją ma , lub ma więcej informacji na ten temat , dobrze by było aby zabrał głos, :-)

Nie mam ksiązki, ale doczytałam, że ks Nello Castello był przez kilka lat suspensowanya, a o. Pio odmówił mu spowiedzi.
http://www.kapucyni.ofm.pl/opio/posluszenstwo.html


Pt kwi 06, 2012 16:28
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Druga część cytatu z pierwszego postu jest prawdopodobnie wyssana z palca.
W każdym bądź razie na włoskich stronach powtarzana
jest tylko ta pierwsza część.
Istotnie podają imprimatur, nawet numer strony w książce, na której można
znaleźć ten fragment (235) rozmowy. Niestety nie ma jak sprawdzić,
chyba, że ktoś czytał 'Cosi parlo Padre Pio'.
Ale informacja Alus już nakazuje dystans.


Tak czy owak, nie rozumiem tego poruszenia. Przecież Kościół nie wyklucza,
że mogą istnieć cywilizacje pozaziemskie.


Pt kwi 06, 2012 17:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Bardzo mnie zaciekawił ten temat. Jednak dalsza dyskusja ma sens tylko w przypadku gdy ktoś zweryfikuje rewelacje z pierwszego postu. Należałoby zdobyć książkę, z której ma niby pochodzić fragment, i po prostu sprawdzić czy on tam rzeczywiście się znajduje...później można dyskutować na ten ciekawy temat.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Pt kwi 06, 2012 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
"MARIEL napisał(a):
Tak czy owak, nie rozumiem tego poruszenia. Przecież Kościół nie wyklucza,
że mogą istnieć cywilizacje pozaziemskie.

Ale nie dyskutujemy o cywilizacjach pozaziemskich, ale o czyichś słowach, a raczej o tym czy w ogóle padły. Możliwe, że ktoś jest nadgorliwy i chce wprowadzić innych w błąd umieszczając takie teksty w internecie. Możliwe że na fali UFO i szukania śladów kosmitów nawet w starożytności, ktoś pokusił się "dopomóc" sprawie. Wszakże według niektórych sama Biblia zawiera opisy statków kosmicznych.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 06, 2012 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Po dyskusji , bardzo wartościowej, przychylam się do zdania WISTa , ja też myślę że całość tematu to jakoby opisana w książce to tylko zabieg dezinformacyjny, komuś złemu zależało by wykorzystać a może i zniesławić Św. Ojca Pio, zresztą uwiarygadnia to spojrzenie fakt, że Ojciec Pio odmawiał spowiadania autora książki zawierającej te rewelacje.
Wg. mnie sprawa się wyjaśniła.


Pt kwi 06, 2012 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Pozostają strony internetowe, na których te treści dale widnieją. Poza tym to są nadal przypuszczenia, a sprawa nie jest do końca wyjaśniona. Ostatecznie jedynie weryfikacja owej publikacji dała by nam konkretne rozwiązanie, oraz ewentualny argument przeciw głoszonym treściom (o ile byłyby fałszywe).

_________________
Pozdrawiam
WIST


So kwi 07, 2012 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Monteclarus napisał(a):
spotkałem się z takim oto fragmentem tekstu , dodam że jest on tylko w tej 1 formie powielany na innych stronach internetowych.

Cytuj:
"Pytanie: - Ojcze, słyszy się, że na innych planetach istnieją inne stworzone przez Boga istoty.
Odpowiedź: - A jakże. Chciałbyś, aby ich nie było, aby wszechmoc Boga ograniczyła się wyłącznie do planety Ziemi? Czy chciałbyś, aby nie istniały inne istoty kochające Boga?
- Pomyślałem - to rozmówca ojca Pio - że Ziemia jest niczym w porównaniu z gwiazdami i wszystkimi innymi planetami.
Odpowiedź: - Tak! My, którzy wychodzimy z Ziemi, również jesteśmy niczym. Pan nie ograniczył z pewnością swej chwały do tej jednej, małej planety. Na innych znajdują się byty, Które nie zgrzeszyły jak my."

"Z innych objawień św. Ojca Pio (nieżyjącego od 1968 roku) dowiadujemy się, że na jednym z księżyców Jowisza - tam gdzie jest woda (nie mówi konkretnie, który to księżyc), istnieje Życie i Cywilizacja. Wskazuje, że to jedyne miejsce w Układzie Słonecznym, poza Ziemią, gdzie jeszcze znajduje się Cywilizacja Techniczna. Kiedyś kontakty Ziemian z nimi były częstsze. Dysponują bardzo wysokimi zdobyczami technologicznymi. Posiadają szybkie statki kosmiczne itd. Życie ich jest jednak zdecydowanie inne od naszego.


Chcę wiedzieć co o tym myśleć, DLACZEGO to jest tak mało znane , dlaczego o tym się nie mówi ?

NAJWAŻNIEJSZE
czy są jakieś źródła odnośnie powyżej wklejonych słów ?
czy są cytaty, jest imprimatur ?

Chcę podejść do tematu na sposób taki, że w dawnych czasach kościoła, za rozmyślanie o tym nikt nie miałby do mnie pretensji.


To nie mogą być prawdziwe słowa świętego. Kosmici nie istnieją, to jakiś spisek upadłych aniołów. Być może trwa już od tysięcy lat. Złe duchy udają bogów, żeby mieć kolejne argumenty przeciwko prawdziwej wierze.

Są tylko aniołowie i ludzie. Aniołowie nie mają ciała, nie są kosmitami.

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... 4QTi7tWjCQ

http://www.google.pl/search?q=786&ie=ut ... 80&bih=841

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N maja 13, 2012 21:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
UFO to ukryte kłamstwo szatana! UFO nie ma prawa istnieć, bo o tym nie mówi wiara. UFO to upadli aniołowie. A jak katolicy będą żyć jak złowielbcy głodni bólu jakiejś istoty, to nic dziwnego, że takie głupie sekty związane z kosmitami będą się panoszyć po świecie. Pokażmy, że naprawdę kochamy inne istoty.

http://ufo-demony.blogspot.com/search/label/UFO

Nie bądźmy jak takie duchowe wampiry co chcą czyjegoś grzechu i cierpienia żeby samemu się bardziej rozkoszować albo z jeszcze bardziej zwyrodniałych sposobów! Czy jesteśmy wszyscy pijani w s***k godnościami uwarunkowanymi istnieniem zła?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt maja 15, 2012 0:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
niewazny12 napisał(a):
UFO nie ma prawa istnieć, bo o tym nie mówi wiara.


O maszynie parowej też nie mówi. Nie ma prawa istnieć?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 15, 2012 6:32
Zobacz profil
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
dla naszego zbawienia, istnienie czy nieistnienie UFO itp. nie ma żadnego znaczenia.

najważniejszym dla człowieka, ponad-naturalnym zjawiskiem w Kosmosie,
było wcielenie się Boga w ciało ludzkie, w celu utworzenia PRZEJŚCIA
ze sfery śmierci do sfery życia wiecznego.


Wt maja 15, 2012 6:46

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
mkb napisał(a):
dla naszego zbawienia, istnienie czy nieistnienie UFO itp. nie ma żadnego znaczenia.


No, chyba, że jest ono istotnie kłamstwem szatana :D

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 15, 2012 7:07
Zobacz profil
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
nawet jeśli nie jest...to jakie to ma znaczenie dla twojego zbawienia?
czy istnienie jakiegoś gatunku małpy, w lasach tropikalnych, ma znaczenie dla twojego zbawienia?
moim zdaniem nie ma. tak samo jest z UFO.
stworzenie jakie takie ma znczenie, jestesmy jego czescia,
ale w końcowym rozrachunku będą liczyły się jedynie twoje uczynki.


Śr maja 16, 2012 0:48

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Dla naszego zbawienia nie ma to znaczenia, ale ma to znaczenie dla ich zbawienia, jeśli istnieją.


Śr maja 16, 2012 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Polecam w tym miejscu opowiadanie Jacka Dukaja pt. W kraju niewiernych, ciekawa wizja przyszłości Kościoła Katolickiego, w którym ludzie stają się mniejszością.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 17, 2012 6:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL