Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Dariusz-555 napisał(a):
około 20 lat temu Amerykanie wysłali informacje do wszechświata o nas , ziemianach . czy do dziś otrzymaliśmy jakąś konkretną , wiarygodną odpowiedź od kogoś ? ? ?


A zdajesz sobie sprawę z rozmiarów Wszechświata? To tak jakbyś wrzucił list w butelce do wody z samotnej oceanicznej wysepki i następnego dnia stwierdził, że skoro nie ma odpowiedzi, to znaczy, że nawet jeśli inne wyspy istnieją, to nikogo tam nie ma!

A dostaliśmy jakąś WIARYGODNĄ odpowiedź od jakiegoś boga? Tymczasem w jakiegoś boga, jak mniemam, wierzysz bez zastrzeżeń...

Dariusz-555 napisał(a):
historie o Ezechielu , który miał widzieć jakiegoś odrzutowca nie biorę poważnie .


Bo?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 18, 2012 7:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Jajko napisał(a):
Dokładnie. Szczególnie interesująca jest wizja Ezechiela, która opisuje lądowanie i start pojazdu o napędzie odrzutowym bądź odrzutowo-wirnikowym. Ezechiel nie miał naturalnie pojęcia o tym co widział, więc opisał to tak jak umiał. Opis ten zdołał dopiero zrozumieć człowiek zawodowo zajmujący się technologiami kosmicznymi, a w szczególności lądownikami właśnie (Blumrich, inżynier pracujący dla NASA). Co ciekawe, na podstawie opisu Ezachiela ów człowiek opatentował specjalne koło składające się z kół w kole, które dziś jest często wykorzystywane w robotyce.


Wierzysz w UFO? :o

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 18, 2012 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Mam głębokie przeświadczenie, graniczące z pewnością, że istnieją inne cywilizacje. Nie widzę też powodu, by nie miały nas odwiedzać. Nie jestem jednak tak łatwowierny, by wszystko co niewytłumaczalne przypisywać bogom czy ufoludkom. Ale nie odrzucam istnienia ani jednych ani drugich. Niemniej łatwiej mi uwierzyć w ufoludki niż bogów. A najłatwiej w to, że jedni są drugimi po prostu. Wszak odpowiednio wysoki poziom technologiczny jest nieodróżnialny od magii. Manifestacje istnienia bogów najłatwiej więc wytłumaczyć ingerencją obcych. Co zostało zinterpretowane w magiczny/boski sposób przez nas-prymitywów.

Sam widzisz, że musiało upłynąć ponad 2500 lat zanim ktoś zrozumiał co widział Ezechiel!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 18, 2012 8:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Jajko napisał(a):
Sam widzisz, że musiało upłynąć ponad 2500 lat zanim ktoś zrozumiał co widział Ezechiel!


A skąd wiesz, że ten ktoś "zrozumiał", co widział Ezechiel, a nie po prostu zinterpretował to na współczesną modłę?

Dlaczego tłumaczenie z "ufoludków" jest "łatwiejsze"? Dlaczego wobec tego ufoludki przestały nas odwiedzać? W jakim celu nas odwiedzały? A może uważasz, że nie przestały? 8)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 18, 2012 8:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Oczywiście nie wiem czy Josef Blumrich prawidłowo zinterpretował wizję Ezechiela, ale biorąc pod uwagę fakt gdzie pracował i że na podstawie tej wizji opatentował używane często w robotyce koło, można przypuszczać, że ta interpretacja nie jest całkiem oderwana od rzeczywistości. Zresztą sam sobie przeczytaj fragmenty tej wizji, a potem obejrzyj start rakiety kosmicznej, ewentualnie start i lądowanie lądownika księżycowego. Analogie są uderzające.

Ja nie widziałem ani ufoludków ani bogów, ale łatwiej uwierzyć w to, że za bogów zostali wzięci przedstawiciele innych, wyżej rozwiniętych cywilizacji, niż w to, że bogowie to istoty duchowe, wieczne, wszechobecne, wszechwiedzące, wszechmogące itd itp.

I nie wiem czy ufoludki przestały nas odwiedzać. Może nadal to robią? Nie mam pojęcia. A ich cele mogą być różne. Badawcze na przykład.

Zresztą mamy świetną analogię u nas na Ziemi, która pokazuje że to ma sens. O kulcie cargo słyszałeś? Na identycznej zasadzie taki Ezechiel wział ufoludka za boga. Historia lubi się powtarzać.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 18, 2012 9:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Jajko napisał(a):
Oczywiście nie wiem czy Josef Blumrich prawidłowo zinterpretował wizję Ezechiela, ale biorąc pod uwagę fakt gdzie pracował i że na podstawie tej wizji opatentował używane często w robotyce koło, można przypuszczać, że ta interpretacja nie jest całkiem oderwana od rzeczywistości.


Interpretacja to zawsze tylko interpretacja. A inspiracją do wynalazku może być przecież cokolwiek.

Cytuj:
Analogie są uderzające.


No niestety, w żaden sposób mnie one nie uderzają. Kiedyś, kiedy byłem mały, to czytałem Danikena itp. Wtedy mnie to "uderzało", dopiero później zorientowałem się, że sam w życiu bym na jego kreatywne interpretacje nie wpadł.

Cytuj:
Ja nie widziałem ani ufoludków ani bogów, ale łatwiej uwierzyć w to, że za bogów zostali wzięci przedstawiciele innych, wyżej rozwiniętych cywilizacji, niż w to, że bogowie to istoty duchowe, wieczne, wszechobecne, wszechwiedzące, wszechmogące itd itp.


A kto twierdzi, że bogowie to istoty wieczne, wszechobecne, wszechwiedzące, wszechmogące itp.? :shock: Bo np. ja na pewno tak nie uważam. Tak naprawdę bogowie rzeczywiście niewiele różnią się od tego, co uznalibyśmy za przedstawicieli znacznie bardziej rozwiniętych cywilizacji i w zasadzie nie widzę powodu, by odróżniać jedno od drugiego. Dlatego w naszej równoległej dyskusji napisałem, że bogowie to ten sam "rząd", co ludzie, zwierzęta albo ufoludki.

Cytuj:
I nie wiem czy ufoludki przestały nas odwiedzać. Może nadal to robią? Nie mam pojęcia.


A czemu się z nami jawnie nie kontaktują? Czemu nie dają się wszystkim poznać, tylko się ukrywają?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 18, 2012 9:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
ufo - unidentified flying object , czyli niezidentyfikowany . . . . .
ja wole stąpać po ziemi niż bujać o czymś co niezidentyfikowane lub oddalone o lata świetlne . jeśli chce sie dowiedzieć ciekawostek o kosmosie to idę do planetarium i podczas ciekawego pokazu , oraz na podstawie badań najlepszych naukowców dowiaduje się to czy owo o kosmosie .
krótko o wiarygodności Boga - Gietrzwałd , Lourdes , La Salette , Fatima , Guadelupe . w tym miejscach ( i nie tylko ) nastąpiły wiarygodne objawienia , podczas których Maryja mówi o Bogu . o JEDNYM Bogu , a nie o jakichś bogach .
w latach 70 - tych był w Polsce kwartalnik o ufo dostępny bez problemu w kioskach . wtedy jednak ówczesnej władzy chodziło o odwrócenie uwagi społeczeństwa od ważnych spraw .


Pt maja 18, 2012 9:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Mnie nie pytaj o to dlaczego i po co ufoludki coś robią albo czegoś nie robią. Skąd mam to niby wiedzieć?

Wielu ludzi twierdzi/ło to co napisałem o bogach. Ty ograniczasz to do 2 czy 3 bogów, których uważasz za różne emanacje jednego boga. Inni się tak nie ograniczają.


Dla wyznawców kultu cargo ich "objawienia" też były bezdyskusyjnie wiarygodne. I co z tego? Czy to znaczy, że odwiedzali ich bogowie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 18, 2012 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Jajko napisał(a):
Mnie nie pytaj o to dlaczego i po co ufoludki coś robią albo czegoś nie robią. Skąd mam to niby wiedzieć?


Czy istnieją też nie wiesz, a jednak się wypowiadasz. Więc pewnie masz jakieś zdanie także i w tym względzie. Nie pytam się co wiesz, tylko co uważasz.

Cytuj:
Wielu ludzi twierdzi/ło to co napisałem o bogach.


Np. którzy?

Cytuj:
Ty ograniczasz to do 2 czy 3 bogów, których uważasz za różne emanacje jednego boga.


Że co?? Niczego takiego nie robię :o

Cytuj:
Dla wyznawców kultu cargo ich "objawienia" też były bezdyskusyjnie wiarygodne. I co z tego? Czy to znaczy, że odwiedzali ich bogowie?


Z ich punktu widzenia tak.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 18, 2012 9:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Najlepszym powodem na nieujawnianie się jest chęć nieingerowania, a jedynie obserwacja. Bardzo możliwe, że w wyjątkowych przypadkach ujawnienie się uznano za konieczne z jakichś względów lub też zawiodła technika czy inne czynniki. Każde ujawnienie się wpływa jednak na obiekt obserwowany, a więc zaburza jego naturalne zachowanie.

Sam przecież uważasz, że Twój bóg jest wieczny, wszechwiedzący, wszechmogący itd. W innych religiach jest/było podobnie.

Skoro z punktu widzenia wyznawców kultu cargo ich "objawienia" są bezdyskusyjnie wiarygodne, a my wiemy czym w istocie są/były, to z katolickiego punktu widzenia katolickie objawienia są bezdyskusyjnie wiarygodne, jednak niebezpodstawne jest przypuszczenie, że mogą one być czymś podobnym do kultu cargo, tylko na innym poziomie, nie sądzisz?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 18, 2012 9:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Jajko napisał(a):
Najlepszym powodem na nieujawnianie się jest chęć nieingerowania, a jedynie obserwacja.


No dobrze, ale przecież niektórym się ujawnili - ryzykując np. to, że jednym z nich będzie prorok, który to wszystko spisze, a potem ktoś to umieści w jeszcze ponad 2500 lat potem najpoczytniejszej księdze świata :-D

Cytuj:
Bardzo możliwe, że w wyjątkowych przypadkach ujawnienie się uznano za konieczne z jakichś względów


Jak myślisz, jakich np.?

Cytuj:
zawiodła technika czy inne czynniki.


Skoro ktoś się decyduje lądować i to w miejscu, gdzie teoretycznie ktoś go może podejrzeć, to nie może rozsądnie zakładać, że się nie ujawni.

Cytuj:
Sam przecież uważasz, że Twój bóg jest wieczny, wszechwiedzący, wszechmogący itd.


Ale to nie jest "mój bóg", nie mam "swojego boga". Ja wierzę w Jedynego Boga, który jest wieczny, wszechwiedzący itp.

Cytuj:
jednak niebezpodstawne jest przypuszczenie, że mogą one być czymś podobnym do kultu cargo, tylko na innym poziomie, nie sądzisz?


Wszystko jest możliwe. Co i tak nie zmienia faktu, że katolicy nie wierzą w ufoludki, tylko w Jedynego Boga.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 18, 2012 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
wracając do tematu . byłem w ubiegłym roku w San Giovanii Rotondo . pilnie słuchałem pani przewodnik . nic nie było o jakichś wypowiedziach Ojca Pio o kosmosie .
http://www.sendspace.pl/file/c4738f12d25dd0144944ea1
na fotce , San Giovanii Rotondo i niedawno wybudowana sala pod nazwą "Niebo Ojca Pio" .


Pt maja 18, 2012 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Ufoludki też popełniają błędy albo chcieli zrobić eksperyment, a może to wyszło zupełnie przypadkiem i musieli jakoś sprawę zatuszować, więc tak to wszystko ukartowali, by prymitywni ludzie zinterpretowali to jako działanie boskie. Możliwości jest wiele.

No więc Ty sobie wierzysz w jakiegoś tam boga i przypisujesz mu takie a nie inne cechy oraz nazywasz go tak a nie inaczej. Nie ma sprawy. Każdy wierzy w co chce.

I cieszę się, że przyznajesz, że objawienia katolickie mogą być dziełem ufoludków. Oczywiście nie zmienia to faktu, że katolicy nie wierzą w ufo tylko w bogów Jahwe i Jezusa, a wyznawcy kultu cargo nie wierzą w handlarzy i badaczy tylko swoich bogów. Sytuacja analogiczna.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 18, 2012 9:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Jajko napisał(a):
No więc Ty sobie wierzysz w jakiegoś tam boga i przypisujesz mu takie a nie inne cechy oraz nazywasz go tak a nie inaczej.


Nie - nie wierzę w "jakiegoś tam boga", tylko w Jedynego Boga i nie przypisuję mu też jakichś tam cech, tylko cechy Jedynego Boga.

Cytuj:
Oczywiście nie zmienia to faktu, że katolicy nie wierzą w ufo tylko w bogów Jahwe i Jezusa, a wyznawcy kultu cargo nie wierzą w handlarzy i badaczy tylko swoich bogów. Sytuacja analogiczna.


Nie wiem, w co wierzą wyznawcy kultu cargo, ale wiem, w co wierzą katolicy. I na pewno katolicy nie wierzą w "bogów Jahwe i Jezusa", tylko w Jedynego Boga.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 18, 2012 10:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Św. Ojciec Pio - słowa o Kosmosie
Dla mnie jest to po prostu jeden z wielu bogów, do których modlą/modlili się ludzie na świecie. Oczywiście dla Ciebie jest on wyjątkowy, tak jak dla wyznawców kultu cargo wyjątkowy jest ich bóg.
Przyznałeś, że nie wiesz w co wierzą wyznawcy kultu cargo, a więc nie możesz porównać ich religii do swojej, a więc nie możesz wiedzieć, która jest lepsza. CBDO.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 18, 2012 10:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL