Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
Czy są znane miejsca objawień?


Pn sty 14, 2013 6:07
Zobacz profil
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
Iroon napisał(a):
Czy są znane miejsca objawień?

Nie musisz daleko szukać - objawienia św. Faustynie, Łagiewniki.


Pn sty 14, 2013 9:52

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
W Płocku i Wilnie również objawiał się Jezus siostrze Faustynie . najnowsze objawienie Jezusa to z grudnia ubiegłego roku w Medjugorje . długo zanim będzie wydany werdykt odnośnie prawdziwości ( lub nie ) , Kongregacja Nauki i Wiary zna temat i bada . wystarczy jednak znać Dzienniczek Siostry Faustyny .


Pn sty 14, 2013 10:25
Zobacz profil
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
Jest wiele objawień Jezusa. W wielu przypadkach objawiają się razem na zmianę. Oczywiście serdecznie polecam Dzienniczek siostry Faustyny - jest to Orędzie uznane przez Kościół. Ja jednak czytam aktualnie "Prawdziwe życie w Bogu" Vasulli Ryden. Na początku spotkała się ona z krytyką kościoła, jednak w wyniku dialogu z kościołem oraz odpowiedzi na pytania z noty kongregacji nauki i wiary, papież Benedykt XVI zmazał z niej oszczerstwa i ją oczyścił. Pamiętać jednak musimy, że każde objawienie jest badane przez Kościół - trwa to od kilku do kilkuset nawet lat (są niestety takie przypadki). Muszą bowiem zaistnieć liczne warunki i co najważniejsze wydarzyć się zapowiedziane rzeczy oraz liczne cuda. Vasulla Ryden przez wiele lat pisała słowa dane jej od Boga, Jezusa i Maryi. Tak jak w przypadku Faustyny, jej orędzia spowodowały wiele dobrego i nawrócenie się wielu osób na wiarę. I oczywiście cuda.

Kolejne orędzia pochodzą od Adama - Człowieka, któremu przekazali swe słowa zarówno Jezus, Józef, Maryja, liczni święci i Aniołowie. Nie czytałam tego orędzia, zamierzam jednak to zrobić. Dalej.. orędzia Anny Dąbskiej, Anna Argasińska, Rozalia Cielakówna, orędzia z Czerwińska, Gizela, Justyna Klotz, Konsolata Betrone, Mieczysława Kordas, Mirjan z Krakowa, Lachance Leandre, Wanda Malczewska, Maureen Sweenery - Kyle, Leonia Nastał, Zofia Nosko (centuria), ojciec Pio i wiele wiele innych. Posiadam całkiem dużo w swoich zbiorach orędzi i objawień - to tylko kilka pierwszych, które wpadły mi pod myszkę.

Polecam Ojca Pio.. jest dla mnie bliski niczym ojciec.

Pragnę jednak zastrzec jedną rzecz, iż należy się przed czytaniem orędzi zapoznać z pismami na temat prywatnych objawień oraz rozeznawania. Jest bowiem wiele orędzi, które są tworem szatana. Jednym z takich przykładów jest Maria od Bożego Miłosierdzia z Irlandi. Po zapoznaniu się z licznymi pismami w jej sprawie, oraz po osobistym kontakcie z jej orędziami, wiem jedno - ja nie zamierzam ich czytać. Jednak każdy z nas ma swoją wolną wolę i każdy z nas zrobi co będzie chciał, stąd nie mam prawa narzucać nikomu swojego zdania. Proponuję wpisać w google formułkę objawienia uznane przez Kościół i wyskoczą nam linki zawierające wykaz objawień uznanych i nie.

Jest jednak wiele objawień naszego Jezusa Pana i na prawdę polecam ci je czytać. Chwała niech będzie Ojcu za wszystko, w tym i za te orędzia!


Cz mar 28, 2013 2:55

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 15:56
Posty: 28
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
a mogę prosić jakiś link do dokumentu Benedykta XVI w którym oczyścił Ryden?


So mar 30, 2013 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
czas na prase katolicką . w najnowszym "vox domini" jest co nieco na ten temat .


So mar 30, 2013 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 15:56
Posty: 28
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
z prasą katolicką jestem na bieżąco, dziękuję
a mogę prosić o jakieś inne źródło niż vox?


Wt kwi 02, 2013 7:48
Zobacz profil
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
dianao napisał(a):
Jest wiele objawień Jezusa. W wielu przypadkach objawiają się razem na zmianę. Oczywiście serdecznie polecam Dzienniczek siostry Faustyny - jest to Orędzie uznane przez Kościół. Ja jednak czytam aktualnie "Prawdziwe życie w Bogu" Vasulli Ryden. Na początku spotkała się ona z krytyką kościoła, jednak w wyniku dialogu z kościołem oraz odpowiedzi na pytania z noty kongregacji nauki i wiary, papież Benedykt XVI zmazał z niej oszczerstwa i ją oczyścił. Pamiętać jednak musimy, że każde objawienie jest badane przez Kościół - trwa to od kilku do kilkuset nawet lat (są niestety takie przypadki). Muszą bowiem zaistnieć liczne warunki i co najważniejsze wydarzyć się zapowiedziane rzeczy oraz liczne cuda. Vasulla Ryden przez wiele lat pisała słowa dane jej od Boga, Jezusa i Maryi. Tak jak w przypadku Faustyny, jej orędzia spowodowały wiele dobrego i nawrócenie się wielu osób na wiarę. I oczywiście cuda.

Kolejne orędzia pochodzą od Adama - Człowieka, któremu przekazali swe słowa zarówno Jezus, Józef, Maryja, liczni święci i Aniołowie. Nie czytałam tego orędzia, zamierzam jednak to zrobić. Dalej.. orędzia Anny Dąbskiej, Anna Argasińska, Rozalia Cielakówna, orędzia z Czerwińska, Gizela, Justyna Klotz, Konsolata Betrone, Mieczysława Kordas, Mirjan z Krakowa, Lachance Leandre, Wanda Malczewska, Maureen Sweenery - Kyle, Leonia Nastał, Zofia Nosko (centuria), ojciec Pio i wiele wiele innych. Posiadam całkiem dużo w swoich zbiorach orędzi i objawień - to tylko kilka pierwszych, które wpadły mi pod myszkę.

Polecam Ojca Pio.. jest dla mnie bliski niczym ojciec.

Pragnę jednak zastrzec jedną rzecz, iż należy się przed czytaniem orędzi zapoznać z pismami na temat prywatnych objawień oraz rozeznawania. Jest bowiem wiele orędzi, które są tworem szatana. Jednym z takich przykładów jest Maria od Bożego Miłosierdzia z Irlandi. Po zapoznaniu się z licznymi pismami w jej sprawie, oraz po osobistym kontakcie z jej orędziami, wiem jedno - ja nie zamierzam ich czytać. Jednak każdy z nas ma swoją wolną wolę i każdy z nas zrobi co będzie chciał, stąd nie mam prawa narzucać nikomu swojego zdania. Proponuję wpisać w google formułkę objawienia uznane przez Kościół i wyskoczą nam linki zawierające wykaz objawień uznanych i nie.

Jest jednak wiele objawień naszego Jezusa Pana i na prawdę polecam ci je czytać. Chwała niech będzie Ojcu za wszystko, w tym i za te orędzia!

Z wymienionych jedynie objawienia św Faustyny sa oficjalnie uznane przez Kościół.
W przypadku o. Pio raczej nie skupiano się na prywatnych objawieniach.
Procesy beatyfikacyjne toczą sie odnośnie Rozalii Celiakówny, Konsolaty Betrone, Wandy Malczewskiej.
Pozostałe niby "orędzia" to mitologia od sasa do lasa. "wizjonerzy nawzajem sobie przeczą, a w ogromnej większości przypadków zapowiadane przez nich wydarzenia nigdy nie nastąpiły.
Mało tego, wielu ponoć wizjonerów nie poddaje swej misji ocenie Kościoła, prezentuje sie jako osoby anonimowe.
Anonimowość nigdy nie dowodzi wiarygodności.
W kwestii objawień Vassulu Ryden, Kościół Katolicki nie przyjmie oficjalnego stanowiska, gdyż Vassula nie jest ona katoliczką.
Nie jest prowadzony żaden proces w sprawie stygmatyczki Wandy Boniszewskiej, niemniej z relacji wynika, że miała objawienia Chrystusa.
Objawienia miała także Marta Robin - proces w toku.


Wt kwi 02, 2013 8:12
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
Nikt chyba nie wspomniał o uznanych objawieniach Małgorzaty Marii Alacoque. Pod wpływem jej objawień Kościół wprowadził święto Najświętszego Serca Jezusa.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA ... _nspj.html


Wt kwi 02, 2013 8:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
kasia.g napisał(a):
a mogę prosić jakiś link do dokumentu Benedykta XVI w którym oczyścił Ryden?


co to znaczy właściwie "oczyścił"

na stronie wydawnictwa vox domini:
http://www.voxdomini.pl/

nie mam się czasu przedzierać przez to,
będę wdzięczna jeżeli ktoś tam coś znajdzie na ten temat
"oczyszczenia" i tu wrzuci stosowny cytat z jakiegoś dokumentu
na ten temat

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt kwi 02, 2013 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
objawienia Mieczysława Kordas sa z błedami teologiznymi
http://www.objawienia.pl/sub/listy/list86.html


Wt kwi 02, 2013 9:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
@Iroon@ Czy objawienia są Ci potrzebne aby umocnić się w wierze czy też Próbujesz ustalić zamiary Pana Boga hierarchizując te wydarzenia?


Wt kwi 02, 2013 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Czy są znane objawienia Jezusa tak jak Matki Boskiej
Dzienniczek siostry Faustyny doskonale umacnia w wierze .
Jezus do Faustyny - " nie chce karać zbolałej ludzkości , pragne ją uleczyć przytulając do swego miłosiernego Serca " .


Wt kwi 02, 2013 19:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL