Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
 Kim jest twoj ulubiony Swiety? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Duzo trasisz Makumba, masz tyle rodzenstwa w niebie, ktorzy chce Cie wspierac, a Ty sie upierasz by ich nie zauwarzac.

Wszyscy swieci maja swoja swietosc wlasnie od Jezusa Chrystusa, sami z siebie nic by nie zrobili, ale wiecej, sami z siebie by tylko nagrzeszyli. To upodabnianie sie ludzi do Chrystusa czyni ich swietymi.

Pismo Swiete mowi badzcie swieci jak ja jestem swiety. Wiec o co Ci chodzi, o to ze ci ludzie wyplenili to boze przykazanie?


Wt maja 03, 2005 23:55
Zobacz profil
Post 
wiking napisał(a):
Wiec o co Ci chodzi, o to ze ci ludzie wyplenili to boze przykazanie?


To mi wcale nie przeszkadza.

Ale to:

wiking napisał(a):
To upodabnianie sie ludzi do Chrystusa czyni ich swietymi.


sobie biore do serca. Myslisz, ze popelniam blad?


Śr maja 04, 2005 0:05

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
nie rozumiem pytania


Śr maja 04, 2005 0:18
Zobacz profil
Post 
To proste. Na pewno zaraz zrozumiesz.


Śr maja 04, 2005 0:29

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Coz albo malo swietych jest znanych, albo prawie nikt juz nie bierze swietych za przyklad, albo wszyscy uznaja tylko tych kilkoro swietych wyzej wspomnianych i nie chca sie powtarzac.

Pomyslalem ze bede sie staral co jakis czas wpisywac swietych z dnia, moze to wzbudzi wieksze zainteresowanie.

Bede cytowal z ksiazki "Swieci i blogoslawieni, Kosciala Zachodniego i Wschodniego" napisana przez Mario Sgarbossa. Niestety jest po wlosku, nie wiem czy tez po polsku.

Poza Sw Bernardem sienenskim, wspomnianym w brewiarzu. Znalazlem kilka osob zasugujacych na uwage.

Sw Aquila, zmarly w 311, jego oprawca byl tak poruszony jego przyjmowaniem cierpien ze sam sie nawrocil i poszedl sladami swej ofiary.

Sw Basilla, +304, wolala umrzec niz odac swe dziewictwo.

Sw Plautilla, +67, prawdopobnie ochrzszona przez Sw Piotra, jedna z chrzescianek ktore towarzyszyly Sw Pawlowi na sciecie, tradycja mowi ze jest matka meczeniczki Flavii Domitylli.

Sw Talleleusz, Asteriusz, Aleksander i towarzysze, +284, ten pierwszy byl ponoc lekarzem ktory za darmo leczyl biednych, podany meczenstwu swoim przykladem nawrocil pozostalych, ktorzy byli jego oprawcawi, podzielili oni pozniej ten sam los.


Pt maja 20, 2005 23:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
wiking

Po swietna mysl. Na angielskim forum (gdzie udzielam sie troche) prawie na kazdy dzien mamy nowego Swietego. O niektorych nawet nigdy nie slyszalam. Na przyklad Teresa de Los Andes. Jej pamietniki sa wspaniala lekcja milosci.

http://www.teresadelosandes.org/#

light


So maja 21, 2005 0:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 20:37
Posty: 109
Post 
Ja odpowiem na pytanie tytułowe.
Może nie tyle moją ulubioną świętą, co świętą, która mi zaimponowała i której imię wzięłam na bierzmowanie, jest Laura.
Zmarła niestety już jako 13 letnia dziewczynka, oddając swoje życie za nawrócenie matki.
Jest patronką rozbitych rodzin.
Nie chce mi się więcej pisać, to co napisałam chyba najbardziej mi się spodobało w żywocie tej świętej:)

_________________
Do serca przytul.... liska.....
Obrazek


So maja 21, 2005 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Dzisiaj jest Sw Mikolaja z Flue. (1417-1487)
Ojciec dziesieciorga dzieci, zolnierz, doradca gminny, sedzia kantonalny i posel. Gdy mial 50 lat zona mu pozwolila isc do klasztoru, zaczal zyc jako eremita 19 lat zywiac sie tylko Komunia Sw. (przez wiele lat byl sledziony, czy czegos nie jadl, gdy ludzie sie przekonali ze nie oszukuje, wybudowali mu kaplice i maly domek obok.
Jest nazywany, tak jak Wilhelm Tell, ojciec ojczyzny, gdyz w 1481 Austria chciala napasc na Szwajcarie i w wyniku tego moglo dojsc do wojny domowej. Pomogl w zarzegnaniu tego niebezpieczenstwa.

Jego najbardziej znana modlitwa to:
Panie Boze, zabierz mi wszytko co moze mnie od Ciebie oddalac. Daj mi wszystko co mnie do Ciebie przybliza. Wez mnie samego i daj to wszystko Tobie.

Kosciol Wschodni dzis wspomina Sw Konstantyna, nazwanego wielkim, jest przedstawiany czesto jako 13 apostol.

Jest tez dzis duzo wspomnien meczenikow z roznych epok i kilkoro erimitow.


So maja 21, 2005 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 05, 2005 21:49
Posty: 65
Post 
św. Gerard Majella - redemptorysta; patron dobrej spowiedzi, opiekun matek.
Warto poznać postać tego świętego, zwłaszcza, że rok 2005 został ogłoszony rokiem gerardiańskim.

_________________
....::::daj się prowadzić::::....


So maja 21, 2005 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Coz troche po godzinach, ale to nic

Dzis (22 maja, dla mnie jutro bedzie jak wstane)
Sw Rity (1381 - 1457)
Choc jako dziewczyna chciala isc do zakonu, to wyszla za maz by pomoc tez starszym rodzicom. Maz byl stasznym cholerykiem. Dzieki cierpiliwosci Rity, dzieki jej zlom i modlitwom zmienil sie chlop, ale dosiegnela go jakas stara zemsta. Rita bardzo walczyla by jej dwaj synowie nie zemscili sie. Modlila sie by Pan Bog ich zabral, by nie popelnili grzechy morderstwa. Obaj umarli w przeciagu roku.

Przypadaloby sie troche takie spojrzenia na grzech dzisiaj.

Potem trzy razy pukala do drzwi klasztoru augustynianek. Trafila tam dopiero noca, gdy byla na modlitwie, ukazaliu sie Mikolaj z Tolentino (ogloszony swiety dopiero 39 lat pozniej), Sw jan Chrzyciel i Sw Augustyn i wprowadzili ja potajemnie do klasztoru, siostry gdy ja tam zobaczyly juz nie mialy powoodow do sprzeciwu. Na czole miala rane jak od ciernia, zagaila sie dopiero po smnierci.

Jest patronka spraw "niemozliwych"

Poza tym jest kilku biskopow, mnichow i mniszek.

Ciekawy jest Sw Folco, ktory umarl na chorobe zakazna ktora sie zarazil, gdy pomagal innym chorym, umarl w roku 600.

Jest jeden katechista, japonczyk umeczony w 1622, Bl. Mateusz z Arimy i jeden meczenik wietnamski Sw Michal Ho-Dinh-Hy.

albo Sw Piotr Parenzi, zamordowany przez katarow w 1199


N maja 22, 2005 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
wiking napisał(a):
Coz troche po godzinach, ale to nic

Dzis (22 maja, dla mnie jutro bedzie jak wstane)
Sw Rity (1381 - 1457)


U nas jest jeszcze 22 :) i mialam nadzieje ze ktos o niej wspomni. Dzis w czasie mszy poprosilam Jezusa o rzecz niemozliwa, wiec Rita powinna mi pomoc. Rita, wierze w twoje wstawiennictwo i ufam, ze Jezus uslyszy moje i Twoje modlitwy. Dziekuje za milosc.

light


N maja 22, 2005 23:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
light napisał(a):
Rita, wierze w twoje wstawiennictwo i ufam, ze Jezus uslyszy moje i Twoje modlitwy. Dziekuje za milosc.

light


Swiatelko

Jest mozliwosc odprawienia Nowenny do Swietej Rity, po odprawieniu ktorej mozna otrzymac laske.

Pozdrawiam :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Pn maja 23, 2005 0:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Wikingu

Wspominajac o swietych...byl pewien swiety, ktory mial dar unoszenia sie w powietrze.Mial na imie Jozef z jakims dodatkiem, ktorego nie pamietam.Owczesny papiez slyszal o nim i prosil o to aby przyjechal do Watykanu.Kiedy Jozef zobaczyl Ojca Swietego z radosci uniosl sie w powietrze.To bylo cos niesamowitego.O tym swietym dowiedzialem sie z programu "Godziny Rozancowej Ojca Justyna".

Oficjalna strona Godziny Rozancowej jest www.rosaryhour.net

Gdybys zechcial to mozesz poszperac w archiwum.Napewno znajdziesz n/t tego swietego pogadanke.

Pozdrawiam :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Pn maja 23, 2005 0:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
Tess napisał(a):
Wikingu

Wspominajac o swietych...byl pewien swiety, ktory mial dar unoszenia sie w powietrze.Mial na imie Jozef z jakims dodatkiem, ktorego nie pamietam.


Sw. Jozef z Cupertino :)


Obrazek

Kiedy odmawial msze swieta unosil sie do gory i wszyscy ludzie w kosciele byli zszokowani. Czesto unosil sie po sam sufit.

light


Pn maja 23, 2005 3:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Ale zostal Swietym dlatego ze byl posluszny i gdy mu zabronili latac, to nie latal.

Apropo swietych wzoczacych sie w powietrzu, to jeszcze Sw Teresa z Awilii, czasami z krzeslem sie podnosila w czasie modlitwy. Sw Filip Nerusz tez w czasie Mszy sie podnosil, ale naogol tzlko gdz sam odprawial. Gdz odprawial w Kosciele, robil wszystko by nie bzc zbyt skoncentrowanzm na tzm co sie dzieje.


Pn maja 23, 2005 11:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL