Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
 Kim jest twoj ulubiony Swiety? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 14, 2006 13:48
Posty: 10
Lokalizacja: Opole/koniec świata ;]
Post 
witam wszystkich! :D
moim ulubionym swietym jest Sw. Ja Vianey :-D
zafascynowal mnie uporem (mimo naprawde cieżkiej głowy do nauki skończył seminarium, podchodząc do nauki kilka razy). i wielką skromnościa zycia (mial tylko jedna wytartą sutanne i podarte spodnie) :o , spał na workach po ziemniakach i to w wilgotnej piwnicy) :o i nie milosiernie sie umartwial (jadł tylko gotowane ziemniaki, które najczęściej były spleśniałe a do tego biczowal sie i nosił wlosiennicę) :o nauczył mnie kochac kazdego najmocniej jak tylko potrafie i za wszelką cene wystrzegac sie grzechu WIELKI ŚWIETY :biggrin:
pozdrawiam serdecznie z Panem Bogiem!


Wt lut 14, 2006 16:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 10, 2006 15:36
Posty: 57
Post 
Moje serce należy do kilku świętych.Pierwszym świętym ,który mnie zainteresował i pociągnał do Boga był ojciec Pio.
Ukochaną śwętą jest s.Faustyna ,która tak pięknie pisze o miłości Jezusa w Dzienniczku.
Takim świętym ,który wie kiedy mna potrząsnąc i wyrwać z grzechu, przez swoje własne wypowiedzi jest św.Josemaria Escriva,zalozyciel Opus Dei
Jak dla mnie bardzo mądry swiety.
Od nie dawna bliska mi jest św.Tereska od Dzieciątka Jezus przez "Dzieje duszy " i rózne cudowne przypadki.
Powoli zaczynam nawiazywac kontakt z św.Weroniką która podała chuste Jezusowi w czasie drogi krzyzowej-to moja patronka do Bierzmowania .
Oczywiscie został jeszcze ukochayn Polak-Jan Paweł II i moja patronka i jej syn św.Monika i św.Agustyn :)

to byloby na tyle.

_________________
Bo góry mogą ustapić i pagórki się zachwiać ale milośc moja nigdy nie odstąpi od Ciebie -mówi Pan
Deus caritas est !


Wt kwi 18, 2006 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 21, 2006 20:17
Posty: 2
Post 
moją ulubioną świętą, której poczułem wstawiennictwo w zeszłe wakacje jest św.Tersa od dzieciątka Jezus.....nie samowita święta, która zaufała Bogu jak dziecko i uczy nas jak powinniśmy kochać Boga....polecam lekture "Dzieje Duszy.."
pozdrawiam

_________________
JESUS CHRIST YOU ARE MY LIFE....:-))


Wt kwi 25, 2006 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 22, 2006 19:22
Posty: 60
Post 
z babeczek to przede wszystkim Teresa
-św.Tereska od Dzieciątka Jezus
-św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein)
-bł. Matka Teresa z Kalkuty

Teresa to ocywisćie moja patronka z Bierzmowania - co 3 święte to nie jedna :D

ale moim świętym numer 1 jest zdecydowanie św. Franciszek z Asyżu :)

lubię też św.Ignacego z Loyoli - za metodę medytacji i ciekawe pisma

i św.Josemarie Escrive - za "Drogę"

oraz Brata Alberta i św. Jana Ewangelistę


Wt kwi 25, 2006 23:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 22, 2006 19:22
Posty: 60
Post 
no i jeszcze Jan Paweł II i ojciec Pio. I św.Augustyn. No i jeszcze do moich kochanych Teresek dorzucę Teresę z Avilla.


Wt kwi 25, 2006 23:24
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 29, 2006 16:54
Posty: 3
Post 
Moją ulubiona świątą jest św. Klara z Asyżu, to wlaśnie ją biorę jako patrona z bierzmowania...razem z Klarą lubię też sw. Franciszkam, bo nie sposób ich rozdzielć:)

Pozdrawia...Pokój i Dobro!


So kwi 29, 2006 19:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 01, 2006 19:17
Posty: 7
Post 
św. Jan od Krzyża

Obrazek

_________________
pod prąd!


Pn maja 01, 2006 21:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
Moj tata, ktory juz nie zyje mial gleboka milosc do Maximiliana Kolbe.


Pn cze 12, 2006 6:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 0:53
Posty: 51
Post 
Postanowiłam podciągnąć ten wątek w górę tabeli, bo po uważnym przestudiowaniu wszystkich postów spostrzegłam, że nikt nie wspomniał o świętym Barnabie , który jest moim ulubionym świętym. Towarzysz prac misyjnych św. Pawła (właściwie to początkowo Paweł był jego towarzyszem), który sprzedał swój niemały majątek aby wesprzeć prace ewangelizacyjne, był "człowiekiem dobrym, pełnym Ducha Świętego i wiary". Dla mnie jest wzorem pozytywnego radykalizmu i godności oraz źródłem wielkiej inspiracji. No i jest patronem osób w sytuacji smutku i utrapienia, więc w sumie każdego od czasu do czasu… ;) Myślę, że warto spróbować się z nim zaprzyjaźnić :)


Wt lut 27, 2007 0:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie wiem, czy można go nazwać świętym - Kościół go nie wyniósł na ołtarze - ale interesuje mnie ostatnio postać papieża Benedykta XIII... a raczej antypapieża pod tym imieniem, Piotra Luny, wybranego w 1378 roku.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt lut 27, 2007 8:53
Zobacz profil WWW
Post 
Moją patronką jest św. Teresa z z Avili, to moja ulubiona święta, urodziłam się w dzień kiedy się ją wspomina 15 Października :)


Śr mar 21, 2007 10:27

Dołączył(a): N kwi 22, 2007 10:07
Posty: 32
Post 
Moim ulubionym swietym jest sw.o.Pio z Pietrelciny.Wybralem sobie go rowniez jako patrona oraz Do bierzmowania mam imie Pio:)


N kwi 22, 2007 16:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 6:56
Posty: 3
Post 
Mojm ulubinym śietym jest Alfons Rodriguez. Nie jest raczej zbyt znaną postacią ale najbardziej co mnie przykuło w jego życiu to niesamowity upór. Mimo różnych przeszkód osiągnął swój cel. Został również obdarzony przez Boga tajemnicami mistycznymi


N kwi 22, 2007 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 20, 2007 20:51
Posty: 131
Post 
Jeżeli mowa o świętych, niesamowite świadectwa przekazują:
św. Szczepan - on jako pierwszy,
św. Andrzej Bobola - niesamowita siła ducha, co za miłość by ponieść taką śmierć
św. Faustyna - za jej przyczyną dostałem serce z ciała
.
.
.
i wiele, wiele innych :)

Błogosławię Cię Panie.. ty prawdziwie jesteś "wszystkim we wszystkich".


Pn kwi 23, 2007 0:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
św.Augustyn za oddanie,wiare i pracę dla Kościoła.Także za jego dzieła,które tak wiele dały.Theotokos-za miłość.

_________________
FIDES ET RATIO
"inquietum est cor nostrum, donec requiescat in te."-św.Augustyn,Doktor Łaski
Obrazek


Pn kwi 23, 2007 8:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL