Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
 Kim jest twoj ulubiony Swiety? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post Kim jest twoj ulubiony Swiety?
Moja ulubiona Swieta jest Faustyna. Czytajac jej pamietnik po raz pierwszy zrozumialam jaka szalona miloscia Jezus nas wszystkich ukochal. W ksiazce zatytulowanej: 'Imitacja Chrystusa' Jesus mowi nam ze powinnismy mu goraco dziekowac za pieknosc wszystkich Jego Swietych. Swieta Gertruda przekazala nam rowniez wizje obcowania ze Swietymi i laski jakie plyna z milosci ktora obdarzamy te wybrane dusze przez Boga. Kiedy wzywamy ich imie, ich chwala sie jeszcze bardziej powieksza.

light


Pt kwi 22, 2005 19:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
Obrazek

Niech sie Jego imie swieci. Dziekujemy Ci Jezu za wszystkich, ktorzy nam pomogli Ciebie odnalesc.

light


Pt kwi 22, 2005 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Mam kilku ulubionych swietych.Otoz pierwszym jest Sw. Ojciec Pio, ktorego prosilem o wstawiennictwo a ktory przysnil mi sie juz kilka razy dajac mi do zrozumienia, ze stalem sie jego duchowym synem.Swieta Teresa z Awila jest wielka swieta.Przeczytalem jej pisma i dla tych, ktorzy pragna rozwinac sie wewnetrznie je polecam.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Pt kwi 22, 2005 22:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:50
Posty: 180
Post 
Święty Pius X.

_________________
Logicznych powodów brak, gdy pod chełmem jeno wiatr :-)


So kwi 23, 2005 4:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Maryja, św. Józef, Michał Archanioł, Aniela z Foligno, Jan od Krzyża, Teresa z Lisieux, o. Pio, Matka Teresa z Kalkuty, Faustyna i jeszcze kilku.

Pozdrowieni! :-D


So kwi 23, 2005 5:36
Zobacz profil
Post 
Święta Maryja Matka Pana, św. Faustynka, św. Franciszek z Asyżu, św. Antoni, św. Cecylia i św. Jan Paweł II Wielki, który już mi naprawdę dużo pomógł...


So kwi 23, 2005 6:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Pytanie jest postawione-Kim jest? :)
Wiec odpowiem tak:jest moim pomocnikiem w codziennej przyjazni z Chrystusem. :-D
A kto nim jest?-sw.o.Pio :-D :-D :-D

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


So kwi 23, 2005 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
Dziekuje wszyskim. Ja osobiscie uwielbiam zywoty swietych. Mozna sie od nich tyle nauczyc a czytajac o nich pokochac Boga jeszcze mocniej. Sa oni wywyzszeni przez kosciol jako przyklad do nasladowania. Dzis bede ogladala film of Sw. Francziszku :)

Tess, tez polecam ksiazke Sw. Teresy. :)

light


So kwi 23, 2005 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
Jezeli mialabym wymienic kilku to jeszcze: Sw. Katarzyna ze Sieny, Bl. Dina Belanger, Sw. Teresa z Awila, Sw. Veronica Giulliani i oczywiscie Maximilian Kolbe.

light


So kwi 23, 2005 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 15:36
Posty: 17
Post swiety
sw. Dominik i w ogole duchowosc dominkanska....
Dominikanie w znacznym stopniu przyczynili sie do mojego nawrocenia, stad moja wdziecznosc dla sw. Dominika :)

_________________
Chrystus Zmartwychwstal !


So kwi 23, 2005 18:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
gosc12 napisał(a):
Wiec odpowiem tak:jest moim pomocnikiem w codziennej przyjazni z Chrystusem. :-D


:)


So kwi 23, 2005 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Dla mnie ulubionym świętym jest Jan Paweł II, który już za życia świętym był :D


So kwi 23, 2005 21:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Obrazek

To mój ulubiony święty. Także już za życia. A poza tym podobała mi się współczesna postać padre Pio.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N kwi 24, 2005 12:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Do kazdej dziedziny zycia "wykorzystuje innych", poza zmarlymi z mojej rodziny, aniolow strozow, czesto prosze malo znanych swietych i blogoslawionych o pomoc, mo maja wiecej czasu.

Blogoslawiony Stenonis, dunczyk. Lekarz, odkryl ze vserce jest miesniem, odkryl caly system gruczolow w ciele ludzkim, szczegolnie duzo pracowal nad grucholami lez i mleka matczynego.
Jest tez nazywany ojcem geologii, gdyz odkryl kamien przypominajacy zab rekina. Jeszcze wiele innych coekawych studiow.
Przeszedl na katolizm, zostal ksiedzem, nastepnie biskupem w polnocnych Niemczech jako legat papieski na Skandynawie, do ktorej go juz nie wpuscili.
Jest pochowany w katedrze w e Florencji.


N kwi 24, 2005 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
Moje serce tez wybralo Jana Pawla jako jedna z dusz, ktore prosze o pomoc. Naprawde jestesmy wszyscy bardzo blogoslawieni znajac takiego wspanialego czlowieka, jakim byl Jan Pawel II. Powracajac na moment do Faustyny, to wlasnie dzieki niemu siegnelam po jej pamietnik. Gdyby nie Karol Wojtyla, nigdy bysmy nie poznali oredzia milosiedzia. Bylo zabronione przez 20 lat, aby je rozprzestrzeniac, Bog zdecydowal inaczej. Tak jak dla naszego bylego papieza bylo ono sila wiodaca w jego zyciu i w posludze Kosciolowi tak stalo sie dla tysiaca innych ludzi. Gdyby nie papiez, nie mielibysmy tez Swieta Boskiego Milosierdzia.

Ja osobiscie czuje, ze Jezus i Jan Pawel nakreslili dla wielu droge po ktorej maja kroczyc i oredzie ktore maja w dalszym ciagu przekazywac. Tu na kontynencie amerykanskim, gdzie o Faustynie jeszcze wielu nie slyszalo Bog szuka takich ludzi :)

Zgadzam sie ze od swietych mniej znanych mozemy sie duzo nauczyc. Bl. Dina jest takim przykladem. Miala ona bardzo gleboka milosc do Jezusa ukrytego w Eucharystji. W swoim pamietniku napisala, ze gdyby ludzkosc tak naprawde wierzyla w Eucharystje, koscioly bylyby zapchane i straze musialyby byc rozstawione do pilnowanie porzadku. Dzien i noc. Jezus w Eucharystji to dar ponad wszystkie dary a tak czesto jest omijany.

light


N kwi 24, 2005 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL