Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Święci którzy potrafią zdziałać cud 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 30, 2013 17:39
Posty: 8
Post Święci którzy potrafią zdziałać cud
Od dłuższego czasu modlę się do Boga przez wstawiennictwo świętej Rity. Wiele razy mi pomogła - Bóg wysłuchał moich próśb. Ostatnio swe prośby kierowałam również do bł. Jana Pawła II i do Maryi przez żywe odmawianie różańca. Czy Wy macie jakiś swoich świętych, którym zwierzacie swoje problemy i troski, modląc się przez ich wstawiennictwo do Boga? Może ktoś doświadczył jakiegoś cudu i mógłby napisać o swoim świadectwie :)


Wt gru 24, 2013 9:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 05, 2013 18:18
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Jan Paweł II jest patronem moich Dzieci i wydaje mi się, że bez jego wstawiennictwa nie urodziłyby się i wiele razy nie uniknęłyby najgorszego. Święta Rita to wspaniała kobieta i wstawienniczka, myślę, że to dobry wybór:)


Pt gru 27, 2013 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
A ja modlę się do ŚW.OJCA PIO ŚW.MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO ,ŚW.FAUSTYNKI KOWALSKIEJ I Bł.JANA PAWŁA II.To są moi i mojej rodzinki PATRONI ,Im i Ich opiece zawierzyłem nasze i zarazem wszystkich ludzi [najbardziej tych którzy się oddalili od BOGA].Powiem wam że Ich obecność i to jak pomagają nam układać nasze życie pięknie odzwierciedla CHWAŁĘ BOGA.Dlaczego tak pisze ,otóż wszystko co się w moim życiu dzieje widzę że nie jest dziełem przypadku.Nawet przykrości jakie mnie spotykają w perspektywie czasu są mi niejako przez dalsze życie wytłumaczone że lepiej że tak się stało niż by miało inaczej.A z takich niejako namacalnych spraw to zdarza mi się dość często że podczas gdy mam jakiś problem z którym mi ciężko sobie poradzić to na MSZY ŚWIĘTEJ jest ta sama sytuacja niejako omawiana i w ten sposób wiem jak mam postępować dalej.To jest coś wspaniałego jak czujesz że BÓG WŁAŚNIE DO CIEBIE MÓWI.

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


Pt gru 27, 2013 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Jan Paweł II (najwięcej), bł ks Jerzy Popiełuszko, św Antoni, św Maksymilian, św Rita w sytuacjach konfliktów w rodzinie


Pt gru 27, 2013 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 29, 2012 20:38
Posty: 124
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Podobno św. Andrzej Bobola ma "wysoką skuteczność" :)

_________________
Zatem się nie ukryje, kto mówi niegodziwie,
i nie ominie go karząca sprawiedliwość
- Mdr 1,8


Pn gru 30, 2013 21:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 30, 2013 17:39
Posty: 8
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
A ktoś może zna jakaś skuteczną modlitwę w ciężkiej chorobie?


Pt sty 03, 2014 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Modlitwa jakby nie była zawsze jest taka sama. To nie czary i formułki. Po prostu się módl.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sty 03, 2014 22:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
dani3001 napisał(a):
Może ktoś doświadczył jakiegoś cudu i mógłby napisać o swoim świadectwie :)


Bardzo chętnie bym poczytał o takich przypadkach. Rozumiem, że masz na myśli oczywiście przypadki potwierdzone przez Kościół, bo takie "cuda", że ktoś się modlił o pracę i ją zaraz znalazł są raczej mało cudowne i mało interesujące.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt sty 03, 2014 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Jajko napisał(a):
bo takie "cuda", że ktoś się modlił o pracę i ją zaraz znalazł są raczej mało cudowne i mało interesujące.


ale nie dla tego, kto był bez pracy a teraz ją ma ;-)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


So sty 04, 2014 10:04
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Moze zacznijmy od tego, ze zeby ktos za swietego zostal przez Kosciol katolicki uznany, musi byc potwierdzony cud, za jego wstawiennictwem.

A jesli chodzi o cuda, to nie swieci dzialaja, ale Pan Bog na skutek ich wstawiennictwa.
Jest wielu swietych "znanych", ktorzy za pomoca propagandy ustnej maja lepsze "PR" i wiecej ludzi ich prosi w sprawach specjalnych. Mozna by tu wyliczac przeroznych:
- przede wszystkim Matka Boza Maryja
- sw Jozef. Np ss karmelitanki, za przykladem sw Teresy, zwracaja sie do niego po pomoc we wszystkich sprawach "przyziemnych". Jako glowa rodziny wie, jakie te sprawy sa wazne.
- Czternastu Świętych Wspomożycieli http://pl.wikipedia.org/wiki/Czternastu ... 5%BCycieli
- a poza tym cala rzesza innych swietych, jak sw Antoni, sw Franciszek, sw Juda Tadeusz, sw Teresa z Lisieux, sw Rita, sw. o. Pio (wlasnie w chorobach) itp itd,

Kazdy w swoim zyciu napotyka jakiegos swietego, ktorego historia zycia jest mu jakos szczegolnie bliska i laczy go z nim pewne "duchowe porozumienie". I jak przyjaciela, prosi go o pomoc wlasnie w specjalnych sprawach.

U nas w kosciele stoi figurka pewnego swietego. Dopiero kilka lat temu dowiedzialam sie, ze to sw brat Konrad z Parzham, znany z pokory i pomocy potrzebujacym. I teraz cos dla Jajka: przez dluzszy czas szukalam dodatkowego zrodla dochodu, bo finanse rodziny byly mizerne, a nie mialam jak pogodzic opieki nad dziecmi z pelnym etatem. Kiedy bylo juz dosyc ciezko, choc nie tragicznie, to postanowilam poprosic sw brata Konrada. Co prawda nie jako ktos z tej grupy, ktorzy naprawde potrzebowali jego pomocy, ale dlaczego nie? I Jajko pewnie nie uwierzy, krotko potem ktos z mojej poprzedniej pracy zadzwownil do mnie sam z siebie, zapytal, czy nie mam ochoty wrocic do pracy i przyjal wszystkie moje warunki, jak czesciowy etat itp. A pracy szukalam 2,5 roku.
Sw Konrad okazal sie pozniej zreszta i z innych powodow moim specjalnym patronem na teraz.
Ale to nie jest jedyny swiety, z ktorym czuje sie jakos specjalnie zwiazana.

Dlatego moim zdaniem nie chodzi o szukanie "specjalisty", ktory "cuda dziala" i ma specjalne chody w niebie, ale raczej o znalezienie duchowych przyjaciol po drugiej stronie i korzystanie z ich doswiadczenia zyciowego i pomocy duchowej.


So sty 04, 2014 11:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Kael: jedni to co opisałaś nazywają cudem, inni przypadkiem.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 18:07
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Tyle, ze cud to czesto “przypadek, ktory wystapil przypadkowo po konkretnej prosbie“. Jak by to zwac, jakos wczesniej nie chcial wystapic. Ciekawe dlaczego?


So sty 04, 2014 18:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Takie jest prawo przypadku właśnie. Wielu graczy w kości chucha w zaciśniętą pięść przed bardzo ważnym rzutem. I bywa, że rzucą tyle ile chcieli, choć dotąd bez chuchania szło im średnio. Przypadek czy moc chuchnięcia?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 18:25
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Jajko napisał(a):
Kael: jedni to co opisałaś nazywają cudem, inni przypadkiem.

Wierzący wiedzą, że Bóg jest panem przypadku, choć są zapewne wierzący w święty przypadek :-)


So sty 04, 2014 18:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Umówmy się, że WIEDZIEĆ nie mogą, mogą tak jedynie wierzyć, w końcu są wierzący, a nie wiedzący.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 18:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL