Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Święci którzy potrafią zdziałać cud 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Tak a'propos, przypomnę pewne sformułowanie: "Przypadek występuje wówczas, gdy Bóg chce zachować incognito". Choć zapewne generalizować nie należy.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


So sty 04, 2014 18:48
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
@Jajko, jakby ci to powiedziec...
Twoja opinia czy to przypadek przypadkowy, czy przez kogos sterowany jest mi doskonale obojetna. Takich przypadkow bylo w moim zyciu wiecej i zyje mi sie naprawde dobrze z przekonaniem popartym wieloletnim doswiadczenia, ze tam gdzies mam nie tylko zyczliwych mi przyjaciol, ale mam wrecz prawdziwego Przyjaciela, ktory potrafi pomoc, kiedy wydawaloby sie po ludzku, ze nic sie nie da zrobic.
Owe przypadki pojawiaja sie jakos wtedy, kiedy o nie prosze. Nie zawsze wedlug mojego pomyslu, ale zawsze najlepiej dla mnie. Mi z tym dobrze i swoje wiem. A ty mozesz co najwyzej zazdroscic...


So sty 04, 2014 20:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Hmm, mnie też spotykają bardzo pozytywne przypadki. Ale ja o nie nie proszę żadnych bóstw. Coś z tego wynika?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Jajko i wierzysz że po życiu tym nic nie ma?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 04, 2014 20:47
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
A to juz @Jajko musisz sam znalezc odpowiedz. Jak na pewno zauwazyles, to jest offtop.


So sty 04, 2014 20:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Andy: Nie tyle wierzę, co sądzę. Subtelna różnica, ale jednak.

Kael: słusznie, skończmy z offtopami

To czy można powiedzieć, że jakiś święty jest szczególnie skuteczny w "zdziaływaniu" cudów?
I drugie pytanie: czy osoba niewierząca, ale prosząca o cud może go otrzymać?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 20:51
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Na pierwsze pytanie juz napisalam co mysle.
Na drugie odpowiedz, jest moim zdaniem jasna. Oczywiscie, ze moze otrzymac cud. Pytanie, czy po tym cudzie dalej bedzie niewierzaca?


So sty 04, 2014 21:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Pan jajko ma strasznie TWARDĄ SKORUPĘ :o No cóż twój przykład jest najlepszym dowodem że nie każdy może być ZBAWIONYM .Nie którzy na własne życzenie wybierają się tam gdzie pójść nie powinni.Przy tobie kolo NIE WIERNY TOMASZ to płotka bo zatwardziałość twego serca jest niewyobrażalna.Co by się musiało zdarzyć abyś w BOGA JEDYNEGO podkreślę JEDYNEGO uwierzył ,CO??????

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


N sty 05, 2014 0:49
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
panMK napisał(a):
Co by się musiało zdarzyć abyś w BOGA JEDYNEGO podkreślę JEDYNEGO uwierzył ,CO??????

Wystarczy, ze panMK swoim przykładem pokaże na jakie wyżyny człowieczeństwa unosi człowieka wiara w zbawiciela, jak to jest być tym przeznaczonym do zbawienia, na bardziej zbawionego wyglądac, bo byc takim jak ty teraz to ja i bez Jezusa potrafię.


N sty 05, 2014 3:10

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
panMK napisał(a):
.Nie którzy na własne życzenie wybierają się tam gdzie pójść nie powinni.????

Słuchaj rad mądrych moderatorów
jo_tka napisał(a):
....każdy ostrzegający również może się pomylić.


N sty 05, 2014 8:54
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
0001 napisał(a):
panMK napisał(a):
Co by się musiało zdarzyć abyś w BOGA JEDYNEGO podkreślę JEDYNEGO uwierzył ,CO??????

Wystarczy, ze panMK swoim przykładem pokaże na jakie wyżyny człowieczeństwa unosi człowieka wiara w zbawiciela, jak to jest być tym przeznaczonym do zbawienia, na bardziej zbawionego wyglądac, bo byc takim jak ty teraz to ja i bez Jezusa potrafię.

Jasne. że potrafisz, ale liczy się jedynie efekt.
Jedni nie wierzą, inni nie sądzą, że istnieje życie po śmierci ciała, a co jeśli przyjdzie skonfrontować wiarę/sądzenie z rzeczywistością życia wiecznego?


N sty 05, 2014 9:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Moje zdanie jest jasne i klarowne BÓG ISTNIEJE I ISTNIAŁ BĘDZIE czy tego chcemy czy nie .Niektórzy uważają inaczej ale żeby swoją niechęć w stosunku do BOGA w jakiś sposób ugruntowali to ciężko.Więc proszę powiedz czemu w BOGA nie wierzysz.Nie wymiguj się słowami że tacy jak ja ci przeszkadzają.Ja tu jestem neutralny.I NIE SZUKAM Z TOBĄ PANIE 0001 ZWADY.A to jak piszę to po prostu mam taki styl nic obraźliwego [jeśli uraziłem to przepraszam].

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


N sty 05, 2014 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 30, 2013 17:39
Posty: 8
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Nie warto doszukiwać się 'słówek' dla jednych będzie to cud dla drugich przypadek. Im sytuacja bardziej beznadziejna, bez wyjścia skłaniamy się bardziej do cudu, więc czasami jest to subiektywne odczucie. Dla jednych będzie to znalezienie pracy dla drugich uzdrowienie z nieuleczalnej choroby. Każdy będzie inaczej to postrzegał.


N sty 05, 2014 13:47
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Ja moze nieco uzupelnie moja historie. Tak naprawde to ja prosilam sw brata Konrada o ... pieniadze. Jakies dofinansowanie (moze wygrana na loterii, choc nie gram ;) ), albo cos podobnego. Po poszukiwaniach pracy wydawalo mi sie to beznadziejne, wiec nawet na to nie liczylam.
A on "zalatwil mi" ... stale zrodlo dochodow. Dlatego uwazam, ze Pan Bog zawsze daje nam to, co dla nas najlepsze, chce zebysmy prosili konkretnie (Pan Jezus, nawet jak widzial slepego, to pytal sie "co chcesz, zebym ci uczynil?"), no i ... ma poczucie humoru.


N sty 05, 2014 13:54
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Dla mnie takim świętym jest św.Antoni patron od rzeczy zgubionych i ukradzionych. Za Jego wstawiennictwem odnalazłem rzecz wartą około 10 tysięcy.


Wt sty 21, 2014 0:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL