Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Święci którzy potrafią zdziałać cud 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
A skąd wiesz, że właśnie za jego wstawiennictwem??

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N sty 26, 2014 15:44
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Jajko napisał(a):
A skąd wiesz, że właśnie za jego wstawiennictwem??


To się czuje człowieku. Jak zostaniesz wysłuchany to tego uczucia i przeświadczenia nie pomylisz z niczym innym.


Pn sty 27, 2014 0:53

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
do "jajko" . Waper modlił się o pomoc i wstawiennictwo do św Antoniego odnośnie znalezienia zagubionego wartościowego przedmiotu . pomoc uzyskał . i jakieś "miażdzenie" bezlitosną ( nie ) logiką argumentów nie ma z tym faktem nic wspólnego .


Wt sty 28, 2014 17:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 21, 2014 14:30
Posty: 1
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Zgadzam się z Kael, że ze Świętym czy Błogosławionym jest tak jak z przyjacielem. Któregoś dnia odkrywasz tego, którego życie, postawa, przekonania sprawiają, że jest wam po drodze. Rzadko zdarza mi się modlić do konkretnego z nich tylko dlatego, że jest patronem dajmy na to lekarzy czy kierowców, a moja sprawa akurat dotyczy kwestii z tym związanych. Mam za to "swoich" stałych ulubieńców, którym regularnie zakłócam spokój wieczny, a Oni już tam wiedzą, do kogo podrzucić moje podanie.


Pt lut 21, 2014 15:18
Zobacz profil
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Święty Andrzej Bobola nadzieją dla Polski:
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sw ... lski-cz-i/


Cz lut 04, 2016 12:35

Dołączył(a): N gru 25, 2016 21:33
Posty: 18
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Ja modlę się do:

Św. Tadeusza Judy
Św. Stanisława Papczyńskiego
Św. Rity
Św. Ekspedyta
Św. Antoniego
Św. Charbela

Ostatnio modlę się głównie do św. Charbela ( Szarbela ) libańskiego świętego KK, którego grób odwiedza rocznie 4 mln. ludzi.
W Polsce nie jest on zbytnio znany, a ja dowiedziałem się o nim dopiero w zeszłym tygodniu z biuletynu " Z Niepokalaną " przysłanego mi przez " Ojców Marianów od. św. Stanisława Papczyńskiego ".
Poczytałem o nim i jestem pod ogromnym wrażeniem cudów, jakich dokonuje Bóg za jego wstawiennictwem.
Już po śmierci w 1898 roku nad jego grobem przez 45 dni utrzymywała się świetlista łuna, która sprawiła, że zaczęli do jego grobu ściągać ciekawscy i wierzący. Ciało tego zakonnika nie uległo jakiemukolwiek rozkładowi ( + zachowuje temperaturę osoby żyjącej ), a na dodatek do 1977 r. ( tj. kanonizacji św. Szarbela przez Pawła VI ) wydzielało ono ciecz ( olej ), której przez te lata zebrano przeszło 100 litrów.
No i liczba uzdrowień jest imponująca... udokumentowano 24000 uzdrowień.
Poprosiłem o przysłanie mi tego oleju ( można zamówić go tu: http://charbelkozanow.pl/index.php/olej/ ) oraz poprosiłem o. Władysława MIC, który jedzie do Libanu do Sanktuarium św. Charbela o obrazek z relikwią św. Charbela. Będę również odmawiał nowennę przysłaną mi z w/w biuletynem.

A oto piękna modlitwa do św. Charbela, która mi gnostykowi bardzo się podoba:

" O wielki cudotwórco, święty Charbelu, który wyrzekłeś się świata i jego przyjemności,
a teraz królujesz z Bogiem i świętymi w niebie, wstawiaj się za nami.
Oświeć nasze umysły i serca, przymnóż nam wiary i umocnij naszą wolę.
Rozpal naszą miłość do Boga i bliźnich. Pomagaj nam czynić dobro i unikać zła.
Broń nas od wrogów widzialnych i niewidzialnych. Ty, który wypraszasz cuda
uzdrowień z niezliczonych chorób oraz rozwiązanie trudności, dla których po ludzku
nie ma nadziei, spójrz na nas z miłosierdziem i, jeżeli jest to zgodne z Bożą wolą,
wyproś u Boga łaskę ( tu można wymienić konkretne intencje ), o którą Ciebie
błagamy. Amen. ".


Wt lip 18, 2017 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 23, 2017 18:21
Posty: 34
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Nie rozumiem po co mi kogoś wstawiennictwo skoro mogę się bezpośrednio modlić do Pana Boga Świętego, sam Jezus Chrystus powiedział żeby się modlić tylko poprzez "Ojcze Nasz" do Pana Boga Świętego, jakbym się modlił do świętego jakiegoś kościelnego, to bym zgrzeszył w 1 przykazaniu, bo nie można kogoś stawiać na równi z Panem Bogiem Świętym, a co z tym idzie modlić się do niego, modlić się trzeba tylko do Pana Boga Świętego.


Wt lip 25, 2017 21:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Modlitwa do świętego, to modlitwa wstawiennicza. Modlisz się do Boga, poprzez kogoś, z kim się potrafisz identyfikować w intencji modlitwy. To pomaga lepiej ilustrować rozumienie modlitwy (o ile komuś to potrzebne) ale nie zastępuje Boga, przynajmniej nie w katolicyzmie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 25, 2017 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 23, 2017 18:21
Posty: 34
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Dla mnie jest to grzech w stosunku do 1 przykazania, nie wiem w czym ma mi pomóc modlitwa do świętego, skoro jak i tak Pan Bóg Święty ma władze, nad żywym jak i nad umarłym, to jeśli to nie wyjdzie od Pana Boga Świętego, to ten święty mi więcej zaszkodzi, bo popełnię odstępstwo od wiary, tylko bezpośrednia szczera rozmowa z Panem Bogiem Świętym, bądź modlitwa "Ojcze Nasz" Jak mówił Pan Jezus Chrystus, nawet Abraham rozmawiał bezpośrednio z Bogiem Świętym i wszyscy prorocy, i ludzie wymienieni w Biblii zwracali się bezpośrednio do Pana Boga Świętego, a nie przez kogoś, więc nie wiem czemu kościół wprowadza ludzi w tak wielki grzech, nawet ludzie biedni w Biblii modlili się bezpośrednio do Pana Boga Świętego.


Wt lip 25, 2017 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Święci którzy potrafią zdziałać cud
Grzech bałwochwalstwa zachodzi wtedy, jak modlisz się do kogoś innego niż Bóg, bo Bogu nie wierzysz i Boga odrzucasz. W modlitwie wstawienniczej coś takiego nie ma miejsca.
Modlitwa wstawiennicza to w gruncie rzeczy to samo, co modlitwa wspólnoty, a nie indywidualna. To rodzaj modlitwy "grupy" wiernych do Boga, gdzie pewni członkowie tej grupy, pomagają się modlić.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 25, 2017 22:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL