Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
 Objawienia religijne - kto za nimi stoi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Katolicki ksiądz, egzorcysta: O. Marek Mularczyk OMI – Poznań, napisał komentarz i recenzję filmu "Egzorcyzmy Emily Rose". Treść jest do przeczytania tu: http://www.filmweb.pl/film/Egzorcyzmy+E ... ...,376818
[gdyby ktoś nie chciał czytać, bo długie, może posłuchać tu: http://chomikuj.pl/zbyszekg4/*e2*9e*a1+ ... 28audio%29 ].

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ on z punktu swej profesji, analizuje objawienia religijne i robi to nadzwyczaj odważnie, biorąc pod uwagę, że jest katolikiem...
Mały cytat z jego opracowania [wyróżnienia moje]:

"A na koniec moich rozważań zadam pytanie następującej treści. Dlaczego Kościół Katolicki tak łatwo przyjmuje wszystkie tego typu zdarzenia za prawdziwe i uznaje je jako pochodzące od Boga.
Odpowiedz jest bardzo prosta. Otóż, ja kapłan katolicki zauważam, że Chrystus nie jest w centrum przepowiadania Kościoła Katolickiego. Odnoszę wrażenie jakby Kościół Katolicki nie bardzo radził sobie z głoszeniem Chrystusa, Odkupiciela i Zbawiciela rodzaju ludzkiego i mimo woli przechodził w temat zastępczy, w kult maryjny.
Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, ponieważ jest to temat łatwiejszy. Ulubionym tematem kazań i nauk kapłanów jest i nadal jednak pozostaje Zwiastowanie. A więc, „Ta, która”, i dalej jakoś to poleci. Obserwuję to zjawisko na przestrzeni ostatnich lat. Więcej miejsca w nauczaniu Kościoła zajmuje Matka Boża, jako doskonała czcicielka Boga, niż Jezus Chrystus, Odkupiciel i Zbawiciel rodzaju ludzkiego.
Pochodną tego zjawiska jest łatwość, z jaką przyjmujemy wszelkie teologiczne mrzonki i namiastki prawdziwej doktryny Kościoła. Po prostu łatwiej jest egzystować, mówiąc, że ofiarowałem się w intencji innych, niż wykazać, co ja sam zrobiłem dla samego siebie. Jest to również i wygodniejszy sposób przejścia przez życie, ponieważ w pewnym stopniu zwalniam się z odpowiedzialności myślenia za samego siebie.
Zwróćmy uwagę jeszcze i na to, jak bardzo treść objawień, w samej już tylko formie i stawianych rodzajowi ludzkiemu poprzez wizjonerów wymaganiach różni się od nauki Chrystusowej. Jak bardzo nauka Kościoła Katolickiego jest zniekształcana i zdeformowana. Jezus w Ewangelii, a przede wszystkim w błogosławieństwach zwraca uwagę na potrzebę osobistego zaangażowania w zgłębianiu prawd wiary, jak również personalną odpowiedzialność przed Bogiem. A o wiele trudniej jest żyć nauką Chrystusową, niż przesłaniami objawień, dlatego też tak chętnie te drugie wybieramy.
Poza tym niosą w sobie pewien aspekt iluzorycznego, jak się później okazuje wywyższenia. A my niestety im ulegamy. Nie chcemy zgodzić się na przeciętność i szukamy czegoś więcej niż Chrystusowy Krzyż, ale jest to niestety złudnie i bezowocne poszukiwanie."

Ciekawa postawa, prawda...? Z całości jego komentarza do filmu, ja bym wysnuł wniosek, że gdyby ten ksiądz-egzorcysta miał opcję decyzji czy ostatnio uznane oficjalnie przez Watykan objawienia Maryjne (Lourdes, Fatima, może jeszcze gdzieś), przyjąć za prawdę, to on by chyba zdecydowanie je odrzucił... [że też dalej jest księdzem?! i to podpisującym ową recenzję tak: "W Chrystusie i Maryi Niepokalanej."]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 8:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
"A na koniec moich rozważań zadam pytanie następującej treści. Dlaczego Kościół Katolicki tak łatwo przyjmuje wszystkie tego typu zdarzenia za prawdziwe i uznaje je jako pochodzące od Boga.


Bo przez takie egzorcyzmy, udaje sie zagąnić do kościołów, większą ilość ludzi, a to dla kościoła jest zawsze ogromny sukces, w końcu wiernych nigdy za wiele :mrgreen:

czytelnikBiblii napisał(a):
Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, ponieważ jest to temat łatwiejszy. Ulubionym tematem kazań i nauk kapłanów jest i nadal jednak pozostaje Zwiastowanie. A więc, „Ta, która”, i dalej jakoś to poleci. Obserwuję to zjawisko na przestrzeni ostatnich lat. [b]Więcej miejsca w nauczaniu Kościoła zajmuje Matka Boża, jako doskonała czcicielka Boga, niż Jezus Chrystus, Odkupiciel i Zbawiciel rodzaju ludzkiego.


Na czym to odkupienie i zbawienie ze strony Jezusa, ma polegać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 21, 2016 13:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robku, cytujesz księdza, nie mnie, więc najlepiej, aby to on Ci odp.
Może go jednak dziś na forum nie być, więc go spróbuję zastąpić...

Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
"A na koniec moich rozważań zadam pytanie następującej treści. Dlaczego Kościół Katolicki tak łatwo przyjmuje wszystkie tego typu zdarzenia za prawdziwe i uznaje je jako pochodzące od Boga.

Bo przez takie egzorcyzmy, udaje sie zagąnić do kościołów, większą ilość ludzi, a to dla kościoła jest zawsze ogromny sukces, w końcu wiernych nigdy za wiele :mrgreen:

Ksiądz zadaje pytanie nie o popularność egzorcyzmów, ale o objawień religijnych. Więc Twoja opd. nie na temat...
Robek napisał(a):
Na czym to odkupienie i zbawienie ze strony Jezusa, ma polegać?

Jako katolik, pytasz boś zapomniał, czy po prostu nie wiesz, a swój katolicyzm wyssałeś tylko z mlekiem matki i już dawno strawiłeś?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 14:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
"A na koniec moich rozważań zadam pytanie następującej treści. Dlaczego Kościół Katolicki tak łatwo przyjmuje wszystkie tego typu zdarzenia za prawdziwe i uznaje je jako pochodzące od Boga.


Bo przez takie egzorcyzmy, udaje sie zagąnić do kościołów, większą ilość ludzi, a to dla kościoła jest zawsze ogromny sukces, w końcu wiernych nigdy za wiele :mrgreen:

Tyle tylko, ze egzorcyzmy nigdy nie odbywają sie publicznie.

A odpowiadając na pytanie księdza - WSZYSTKIE - totalne banialuki prawi ksiądz.
Kościół jest bardzo ostrożny w uznawaniu prawdziwości objawień - za takie uznaje 5-10% wszystkich podawanych przypadków.....w XX w spośród setek zgłoszonych, uznane oficjalnie przez KK 4-5.


So maja 21, 2016 14:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Na kilometr czuć że założyciel tego wątku to albo protestant albo katolik pod bezkrytycznym wpływem protestanckim.
Nie jest tak czasem, że ten dział "Maryja i święci" jest tylko dla katolików?

Na treści zawarte w tym wątku przez jego założyciela nie ma co nawet odpowiadać.


So maja 21, 2016 16:00
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Założyciel wątku to adwentysta. Natomiast ciekawy jest sam tekst, który podlinkował, chociażby ze względu na istotny błąd merytoryczny co do ilości objawień, które Kościół zatwierdza jako prawdziwe, a także przedziwne przekonanie, że większość kazań dotyczy NMP.


So maja 21, 2016 17:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
Robku, cytujesz księdza, nie mnie, więc najlepiej, aby to on Ci odp.
Może go jednak dziś na forum nie być, więc go spróbuję zastąpić...

Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
"A na koniec moich rozważań zadam pytanie następującej treści. Dlaczego Kościół Katolicki tak łatwo przyjmuje wszystkie tego typu zdarzenia za prawdziwe i uznaje je jako pochodzące od Boga.

Bo przez takie egzorcyzmy, udaje sie zagąnić do kościołów, większą ilość ludzi, a to dla kościoła jest zawsze ogromny sukces, w końcu wiernych nigdy za wiele :mrgreen:

Ksiądz zadaje pytanie nie o popularność egzorcyzmów, ale o objawień religijnych. Więc Twoja opd. nie na temat...
Robek napisał(a):
Na czym to odkupienie i zbawienie ze strony Jezusa, ma polegać?

Jako katolik, pytasz boś zapomniał, czy po prostu nie wiesz, a swój katolicyzm wyssałeś tylko z mlekiem matki i już dawno strawiłeś?


Jak z tobą można w normalny sposób dyskutować, jak ty bez przerwy odpowiadasz pytaniem na pytanie :D
Przecież to jest niepoważne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 21, 2016 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek napisał(a):
Jak z tobą można w normalny sposób dyskutować, jak ty bez przerwy odpowiadasz pytaniem na pytanie :D
Przecież to jest niepoważne.

Celowo tak robię, wiesz... Po to, aby Cię "zmusić" do myślenia na temat swojej wiary!
No jak mi się pytasz: "Na czym to odkupienie i zbawienie ze strony Jezusa, ma polegać?"
to się zastanawiam: czy Ty od wczoraj do kościoła chodzisz??
Czy Twoi księża Ci takich elementarnych prawd nie przekazali?

Dlatego odpowiadam pytaniami, abyś sam pomyślał jak i w co, w kogo wierzysz...

No, ale skoro czujesz się pokrzywdzony, to Ci jednym zdaniem odrzeknę: Odkupienie, zwane też zbawieniem, polega na zapłaceniu za niewolnika grzechu (żyjemy w niewoli grzechu i szatana), całkowitej ceny, po to, aby mógł on być wolny; dokonał tego Jezus Chrystus na Golgocie, a przypieczętował to zmartwychwstaniem.

I co Ty na to? Też tak wierzysz?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 18:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Krytykom tego tematu przypomnę, że to nie ja napisałem treści od których temat się zaczął. Uczynił to katolicki ksiądz O. Marek Mularczyk OMI – Poznań
Wszelkie więc krytyczne uwagi, proszę kierować do niego...
Podałem to po to, aby pokazać, że wśród duchowieństwa (dalej aktywnego; to nie jest były ksiądz), są osoby o odmiennych poglądach niż większość...
O czym to świadczy - to już każdy sam może pomyśleć...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 18:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Zamiast stosować półsłówka i aluzje po prostu napisz co masz na myśli.


So maja 21, 2016 19:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
To raczej ja się mogę zapytać, co ma na myśli ksiądz, gdy prezentuje stanowisko odbiegające od oficjalnego w temacie objawień już uznanych przez KK?
Jak myślisz?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 19:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Nie udawaj greka, nie odwracaj kota ogonem, skończ z aluzjami i napisz co też według ciebie pokazuje ten przykład.


So maja 21, 2016 19:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Co pokazuje, co pokazuje...
Prawdę! i to z ust księdza.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 19:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
No, ale skoro czujesz się pokrzywdzony, to Ci jednym zdaniem odrzeknę: Odkupienie, zwane też zbawieniem, polega na zapłaceniu za niewolnika grzechu (żyjemy w niewoli grzechu i szatana), całkowitej ceny, po to, aby mógł on być wolny; dokonał tego Jezus Chrystus na Golgocie, a przypieczętował to zmartwychwstaniem.

I co Ty na to? Też tak wierzysz?...


Czyli dzięki temu, że Jezus odkupił wszystkim grzechy, to znaczy że jestem wolny od grzechu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 21, 2016 19:57
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
Co pokazuje, co pokazuje...
Prawdę! i to z ust księdza.

Prawdę? Obawiam się, że jednak nie pokazuje prawdy. Nie są chociażby zgodne z prawdą stwierdzenia, że "przyjmuje wszystkie tego typu zdarzenia za prawdziwe i uznaje je jako pochodzące od Boga" odnośnie uznawania objawień oraz "ulubionym tematem kazań i nauk kapłanów jest i nadal jednak pozostaje Zwiastowanie" w kwestii kazań. Kolejna nieprawda to "treść objawień, w samej już tylko formie i stawianych rodzajowi ludzkiemu poprzez wizjonerów wymaganiach różni się od nauki Chrystusowej."
O jakiej prawdzie więc piszesz?


So maja 21, 2016 20:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL