Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
 Objawienia religijne - kto za nimi stoi? 
Autor Wiadomość
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Takie ich teksty trzeba kwitowac slowami Jezusa do Sw. Piotra. Mt 16 23
«Zejdź Mi z oczu, szatanie!Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki ».


N wrz 18, 2016 1:41

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Cytuj:
A sw Piotr przestrzegal,
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia

??? ... Gdzie to odnajdujemy w Biblii?

Cytuj:
zaczal nas pouczac, ze List Jakuba go nie dotyczy. No Pan Jezus go wpusci do nieba za mile przezycia. Jakas praca? Uczynki? Pomnazanie talentow? To dla .... katolikow.

Przytoczę tutaj pewną anegdotę.
Skończyło się pełne dobrych uczynków życie pewnego Macieja i przychodzi pod bramę św. Piotra. Św. Piotr patrząc na niego, otwiera księgę i mówi:
"Nie ma Cię na liście"
Maciej przerażony:
"Jak to nie ma, przecież byłem takim dobrym człowiekiem!!"
Św. Piotr:
"No więc jeśli byłeś takim dobrym człowiekiem, musisz mieć uzbierane minimum 10000 punktów"
Maciej:
"10000 punktów? Chodziłem co tydzień do kościoła".
Św. Piotr:
"Dobrze. 5 punktów"
Maciej:
"Przyjmowałem sakramenty".
Św. Piotr:
"O.K. 10 punktów".
Maciej:
"Pomagałem rodzinie i innym".
Św. Piotr:
"Bardzo ładnie. 10 punktów".
.... itd. W końcu św. Piotr mówi:
"Jak na razie, mamy 1100 punktów".
Maciej przerażony pada na kolana i krzyczy:
"Jezu ratuj !!!".
Św. Piotr:
"Dobrze. masz 11100 punktów".
I wpisał go do księgi żywota.

Anegdota ta obrazuje, że bez Jezusa nie możemy się zbawić, sami.

Cytuj:
Pominal tez milczeniem moje pytanie o ochrzczonych zielonoswiatkowcow, tak wspaniale przez zbor przygotowanych, ktorzy dzis sa ateistami. Tez niewygodne do jego tezy.

Dzieje się tak, ponieważ są osoby które nie wiedzą, że Pana Boga należy osobiście poszukać. Nie wiemy dlaczego ten "mechanizm" tak działa. Ale właśnie tak działa. Tu nie pomoże tzw. "chodzenie" do jakiegokolwiek kościoła ani tzw. "sakramenty", jeśli taka osoba nie jest żywo zainteresowana spotkaniem z Bogiem.
Z tym, że pisząc "sakramenty" nie mam tu na myśli konkretnie kościoła katolickiego. Odchodzą np. z KK i idą do ŚJ, tam też oczywiście nie mogą znaleźć, czy do jakiegoś biblijnego zboru lub też odwrotnie.
Nie widząc osobistego, gorącego pragnienia poznania, Bóg takich osób do siebie nie pociągnie. Bo to Bóg najpierw musi pociągnąć i zachęcić do modlitwy.
"Wielu powołanych ale mało wybranych".

A dowód, że list Jakuba nie dotyczy chrześcijan, przedstawię w osobnym wątku.


N wrz 18, 2016 7:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_ napisał(a):
A dowód, że list Jakuba nie dotyczy chrześcijan, przedstawię w osobnym wątku.

Nie wygłupiaj się! Poczytaj ile razy Jakub zwraca się ewidentnie do Kościoła, a zaniechasz zakładania takiego tematu! Dobrze Ci radzę!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N wrz 18, 2016 7:19
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_ napisał(a):
List Jakuba był skierowany do "obrzezanych". Nie przyjęli Jezusa za zbawiciela, więc musieli wypełnić sumiennie cały zakon.
Należy mieć rozróżnienie do kogo był pisany dany list.

Ewangelista Mateusz tez pisał Ewangelię dla Żydów. Uważasz, że nas ona nie obowiązuje, przynajmniej to, czego nie ma u Marka, Łukasza i Jana?

Takie wybiórcze traktowanie (to do mnie, a to do Żydów, pogan itp.) jest dowodem na kompletne niezrozumienie czym jest Biblia. Biblia, a zatem i listy apostolskie, jest listem Boga do ludzi wszech czasów. Skierowana jest do każdego człowieka.
Piotrek_ napisał(a):
Cytuj:
A sw Piotr przestrzegal,
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia

? ... Gdzie to odnajdujemy w Biblii?

:D, no popatrz! Nie znasz jednak Pisma:
2P 1,20-21
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili od Boga święci ludzie.

2P 3:16
Są w nich [w listach Pawła] trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Piotrek_ napisał(a):
Anegdota ta obrazuje, że bez Jezusa nie możemy się zbawić, sami.

Jeśli anegdota jest wykładnią, to .... gratuluję.
Piotrek_ napisał(a):
Dzieje się tak, ponieważ są osoby które nie wiedzą, że Pana Boga należy osobiście poszukać.

Ameryki nie odkryłeś.
Piotrek_ napisał(a):
Nie wiemy dlaczego ten "mechanizm" tak działa. Ale właśnie tak działa

No popatrz, mechanizm... . A jaki? Dźwigniowy, śrubowy czy krzywkowy? A moze mechanizm ruchu obrotowego, hydrauliczny bądź pneumatyczny? :D
Jezus wyraźnie powiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. (J6,53)
Piotrek_ napisał(a):
Z tym, że pisząc "sakramenty" nie mam tu na myśli konkretnie kościoła katolickiego. Odchodzą np. z KK i idą do ŚJ, tam też oczywiście nie mogą znaleźć, czy do jakiegoś biblijnego zboru lub też odwrotnie.

I odchodzą z Kościoła protestanckiego do KK, jak np. pastor ScottHann i jego żona Kimberly Hann, pastor Ulf Ekman, pastor Andreas Theurer. Ci ludzie przestudiowali dokładnie Biblię i nauczanie KK. Nie potraktowali tego ani wybiórczo ani wedle widzimisię.
Piotrek_ napisał(a):
"Wielu powołanych ale mało wybranych".

Dokladnie, co nie znaczy, że "kazdy, kto mówi Panie, Panie, wejdzie do Królestwa niebieskiego".
Piotrek_ napisał(a):
A dowód, że list Jakuba nie dotyczy chrześcijan, przedstawię w osobnym wątku.

Jestem bardzo ciekawa owego odkrycia, że cokolwiek z Biblii nie dotyczy chrześcijan.


N wrz 18, 2016 7:43
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_ napisał(a):
Kael napisał(a):
Ale poza sw Pawlem listy pisal tez, bardzo nielubiany przez Lutra, sw Jakub. I tam to juz wyglada nieco inaczej.

List Jakuba był skierowany do "obrzezanych". Nie przyjęli Jezusa za zbawiciela, więc musieli wypełnić sumiennie cały zakon.
Należy mieć rozróżnienie do kogo był pisany dany list.

A słowa Jezusa o jałmużnie do kogo są skierowane?


N wrz 18, 2016 7:55
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_ napisał(a):
Cytuj:
A sw Piotr przestrzegal,
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia

??? ... Gdzie to odnajdujemy w Biblii?

:o chrzescijanin biblijny nie zna Pisma sw?
I wyszukiwarki googla tez nie?

Zaraz sie pewnie dowiemy, ze Piotr tez nie pisal do zbawionych


Cytuj:
Cytuj:
Pominal tez milczeniem moje pytanie o ochrzczonych zielonoswiatkowcow, tak wspaniale przez zbor przygotowanych, ktorzy dzis sa ateistami. Tez niewygodne do jego tezy.

Dzieje się tak, ponieważ są osoby które nie wiedzą, że Pana Boga należy osobiście poszukać. Nie wiemy dlaczego ten "mechanizm" tak działa. Ale właśnie tak działa. Tu nie pomoże tzw. "chodzenie" do jakiegokolwiek kościoła ani tzw. "sakramenty", jeśli taka osoba nie jest żywo zainteresowana spotkaniem z Bogiem.

[/quote]
Ach prosze, to juz przygotowanie do chrztu w zborze i intensywne przezycie nie wystarcza do zbawienia?


N wrz 18, 2016 8:08

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Helenka napisał(a):
A sw Piotr przestrzegal,
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego
wyjaśnienia


Nie można tak wyrywać wersetów z kontekstu. Należy przeczytać przynajmniej sąsiednie
wersety lub cały rozdział, a najlepiej cały list.
2 Piotra 1:
(19) Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach.
(20) Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi.
(21) Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.


Jeśli damy Apokalipsę Jana do przeczytania ateiście, nic z niej nie zrozumie. Pisma spisywali prorocy i apostołowie pod natchnieniem Ducha Świętego. I tak samo powinno być i w drugą stronę. Wyłącznie ludzie ochrzczeni Duchem Świętym, zbawieni z łaski, powinni te słowa wykładać. Jeśli jest inaczej, powstaną herezje. Więc pisma nie podlegają dowolnej interpretacji.

2 Piotra 3:
(15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;
(16) Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.
(17) Wy tedy, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście, zwiedzeni przez błędy ludzi nieprawych, nie dali się wyprzeć z mocnego swego stanowiska.
(18) Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa (...)


O czym pisze Paweł w listach? O zbawieniu z łaski. To jest głównym tam tematem. Pewne rzeczy niezrozumiałe, jakie rzeczy? Niezrozumiałe dla żydów przyzwyczajonych do zakonu i od dziecka przygotowywanych na zbawienie przez uczynki. Dla nich zbawienie z łaski było niezrozumiałe. Niezbyt umocnieni, czyli chwiejni stojący jedną nogą w łasce a drugą w uczynkach. Nie mający w pełni poznania i prowadzenia przez Ducha Świętego, źle interpretują Pisma. Dlatego Pisma nie podlegają dowolnemu wykładowi.
Czyli sytuacja zupełnie analogiczna jak w dzisiejszych czasach.
Dlatego Piotr pisze wzrastajcie raczej w łasce , czyli umacniajcie się w duchu a będziecie rozumieć Pisma.


N wrz 18, 2016 13:19
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
No prosze: i znalazles. Nie musisz dziekowac za dodatkowa lekcje Pisma sw od katolikow.

To jak: Jakub nie pisal do chrzescijan? Jan tez nie?


N wrz 18, 2016 13:24
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_ napisał(a):

2 Piotra 3:
(15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;
(16) Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.
(17) Wy tedy, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście, zwiedzeni przez błędy ludzi nieprawych, nie dali się wyprzeć z mocnego swego stanowiska.
(18) Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa (...)


O czym pisze Paweł w listach? O zbawieniu z łaski. To jest głównym tam tematem. Pewne rzeczy niezrozumiałe, jakie rzeczy? Niezrozumiałe dla żydów przyzwyczajonych do zakonu i od dziecka przygotowywanych na zbawienie przez uczynki. Dla nich zbawienie z łaski było niezrozumiałe. Niezbyt umocnieni, czyli chwiejni stojący jedną nogą w łasce a drugą w uczynkach. Nie mający w pełni poznania i prowadzenia przez Ducha Świętego, źle interpretują Pisma. Dlatego Pisma nie podlegają dowolnemu wykładowi.
Czyli sytuacja zupełnie analogiczna jak w dzisiejszych czasach.
Dlatego Piotr pisze wzrastajcie raczej w łasce , czyli umacniajcie się w duchu a będziecie rozumieć Pisma.

I gdzie ty tutaj masz napisane ze z laski bedziecie zbawieni? Chyba w twojej wyobrazni.


N wrz 18, 2016 14:11
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_ napisał(a):
Nie można tak wyrywać wersetów z kontekstu. Należy przeczytać przynajmniej sąsiednie
wersety lub cały rozdział, a najlepiej cały list.

Specjalistami od wyrywania z kontekstu nie sa katolicy, a ŚJ i ewangelikańscy protestanci.
Ni o wskaż mi, że św. Piotr w swoim liscie powiedział, że można samemu interpretować do woli, bo temu służył mój cytat. Dalsza część, którą przytoczyłeś tylko to potwierdza: nie ma mowy o samodzielnej interpretacji Pisma. Ci, którzy tak czynią, robią to na swoją zgubę. Koniec, kropka.
Piotrek_ napisał(a):
O czym pisze Paweł w listach? O zbawieniu z łaski. To jest głównym tam tematem. Pewne rzeczy niezrozumiałe, jakie rzeczy? [b]Niezrozumiałe dla żydów przyzwyczajonych do zakonu [/b]i od dziecka przygotowywanych na zbawienie przez uczynki. Dla nich zbawienie z łaski było niezrozumiałe.

No i mamy brak wiedzy, do kogo pisał listy św. Piotr. Albowiem nie pisał on do Żydów, a do gmin chrześcijańskich, wszystkich, a te wiadomo, że nie wszystkie powstawały z narodu żydowskiego.
Pisał o zbawieniu z łaski, owszem, ale najwyraźniej nie rozumiesz tego pojęcia. Mało tego, pisał o zbawieniu z łaski przez wiarę. A jak pokażesz swoja wiarę jeśli nie poprzez uczynki? Nie każdy, kto mówi Panie, Panie, wejdzie do Królestwa niebieskiego.
W zacytowanym przez Ciebie fragmencie nie mamowy o zbawieniu z łaski, ale o wzrastaniu w łasce. I najwyraźniej tego też nie pojmujesz uczepiwszy się, że tylko wiara. A św. Jakub wyraźnie mówi, że wiara bez uczynków jest martwa.
I kto tu wyrywa z kontekstu to, co mu pasuje? Ja czytam Biblię w całości. W całosci w tym sensie, że cokolwiek cytując mam na uwadze całe jej przesłanie.


N wrz 18, 2016 15:23
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_......Jezus pomylił się warunkując zbawienie: Byłem głodny, a daliście Mi jeść...daliście Mi pić,....przyjęliście Mnie....przyodzialiście Mnie....odwiedziliście Mnie...Wszystko co UCZYNILIŚCIE (Mt 25,46)??....


N wrz 18, 2016 16:55
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Alus napisał(a):
Piotrek_......Jezus pomylił się warunkując zbawienie: Byłem głodny, a daliście Mi jeść...daliście Mi pić,....przyjęliście Mnie....przyodzialiście Mnie....odwiedziliście Mnie...Wszystko co UCZYNILIŚCIE (Mt 25,46)??....

Jezus mówił to do obrzezanych Żydów, bo oni niczego nie rozumieli, więc to chrześcijan nie obowiązuje... . :D :D :lol: :lol:


N wrz 18, 2016 17:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Alus napisał(a):
Piotrek_......Jezus pomylił się warunkując zbawienie: Byłem głodny, a daliście Mi jeść...daliście Mi pić,....przyjęliście Mnie....przyodzialiście Mnie....odwiedziliście Mnie...Wszystko co UCZYNILIŚCIE (Mt 25,46)??....

Ostrożnie! Nie można z tego wnioskować, że uczynki nas zbawiają! Wielu ateistów robi więcej dla innych w potrzebie niż nie jeden chrześcijanin... Czy to ich zbawi, gdy wiarę w Zbawiciela odrzucają?!
Jezus opowiedział przypowieść - jedną z wielu - ale żadna z nich nie wyczerpywała całości tematu, ale kładła nacisk na taki czy inny aspekt; nie inaczej było i w tym Mateuszowym zapisie...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N wrz 18, 2016 18:18
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
A kto powiedział, że same uczynki zbawiają?
Jakim prawem odmawiasz ateistom zbawienia? Jesteś Bogiem?


N wrz 18, 2016 18:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Helenka napisał(a):
A kto powiedział, że same uczynki zbawiają?
Jakim prawem odmawiasz ateistom zbawienia? Jesteś Bogiem?

Nie jestem. Czytając Biblię widzę jednak, że nie daje Bożę Sowo zbytniej nadziei zadeklarowanym ateistom, którzy mogą, ale nie chcę uwierzyć!
Ty masz dla nich jakiś werset, którego by się mogli uchwycić i dalej w niewierze (świadomej) trwać?! [ja o tym pisałem].

A co do uczynków, to zgadzam się z Tobą. Jednak można by odnieść takie wrażenie, gdy się czyta bez kontekstu, to i owo... - dlatego zwróciłem na to uwagę.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Ostatnio edytowano N wrz 18, 2016 19:17 przez czytelnikBiblii, łącznie edytowano 2 razy



N wrz 18, 2016 19:15
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL