Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
 Objawienia religijne - kto za nimi stoi? 
Autor Wiadomość
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Nie wszyscy ateiści trwają w świadomej niewierze.


N wrz 18, 2016 19:16

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Helenka napisał(a):
A kto powiedział, że same uczynki zbawiają?
Jakim prawem odmawiasz ateistom zbawienia? Jesteś Bogiem?

Helenko, nie popadajmy w New Age euforię. "Zbawienie tylko w Jezusie Chrystusie". Tylko wyznana wiara w Jego ofiarę i szczera pokuta zbawia. Tak mówi Słowo Boże. Przekonanie powyższe, że i ateiści będą zbawieni, jest zwiedzeniem.
A co do listu Jakuba, utworzyłem nowy temat ale nie w tym dziale... :)


N wrz 18, 2016 19:17
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Aha, czyli miliardy ludzi, ktorzy nigdy nie slyszaly o Jezusie sa wedlug Piotrka & Co potepieni. Ot tak, Pan Bog ich spisal na straty od reki.


N wrz 18, 2016 19:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Kael, ja nic takiego nie pisałem, co podajesz {Pioterek niech sam za siebie odpowiada}.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N wrz 18, 2016 19:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Kael napisał(a):
Aha, czyli miliardy ludzi, ktorzy nigdy nie slyszaly o Jezusie sa wedlug Piotrka & Co potepieni. Ot tak, Pan Bog ich spisal na straty od reki.

Nie, nie wszyscy. Poczytaj listy Pawła. On to wyjaśnił. Zbawione będą również wszystkie dzieci, które nie osiągnęły progu świadomości. Bez względu na to, czy były ochrzczone, czy też nie.


N wrz 18, 2016 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Kael napisał(a):
Aha, czyli miliardy ludzi, ktorzy nigdy nie slyszaly o Jezusie sa wedlug Piotrka & Co potepieni. Ot tak, Pan Bog ich spisal na straty od reki.


Bez względu na wszystko, to i tak ktoś przecież będzie potępiony.
Więc pare miliardów potępieńców, w tą czy w tamtą nie powinno robić większej różnicy, w końcu jeśli Bogu by przeszkadzało to że ktoś zostanie potępiony, to przecież mógł stworzyć tylko tych ludzi którzy zostaną zbawieni.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N wrz 18, 2016 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek, a co z Tobą?! Nie odwracaj swojej uwagi od siebie - swojego duchowego stanu - gapiąc się na miliardy, bo to nie nasz ludzki "kłopot", co z nimi w ostateczności Bóg zrobi...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N wrz 18, 2016 19:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek napisał(a):
Bez względu na wszystko, to i tak ktoś przecież będzie potępiony.


Tak a mianowicie:
1. Ludzie, którzy poznali zakon (prawo mojżeszowe i prawo świątynne) ale nie poznali Jezusa a uchybią.
2. Ludzie, którzy otrzymali łaskę a potem (po jakimś czasie) podeptali "krew" Jezusa (osobiście nie znam takich).
3. Ludzie, którzy poznali prawdę ewangelii (zbawienie z łaski poczytanej) ale ją odrzucą.
4. Paweł pisze o jeszcze jednej grupie ale przyznam, że do końca nie potrafię jednoznacznie jej zinterpretować. Mianowicie pisze o ludziach mających wyryte w sercach jakby prawo naturalne (Boże) a również uchybią. Poczytajcie bo ciekawe.

Może trochę chaotycznie ale tak mniej więcej to wygląda.


N wrz 18, 2016 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
Robek, a co z Tobą?!


To ty mi powiedz, co ze mną będzie, w końcu przecież masz lepszy kontakt z Bogiem, a więc powinieneś o wiele lepiej sie z tym kontaktować.

Piotrek_ napisał(a):
Tak a mianowicie:
1. Ludzie, którzy poznali zakon (prawo mojżeszowe i prawo świątynne) ale nie poznali Jezusa a uchybią.
2. Ludzie, którzy otrzymali łaskę a potem (po jakimś czasie) podeptali "krew" Jezusa (osobiście nie znam takich).
3. Ludzie, którzy poznali prawdę ewangelii (zbawienie z łaski poczytanej) ale ją odrzucą.
4. Paweł pisze o jeszcze jednej grupie ale przyznam, że do końca nie potrafię jednoznacznie jej zinterpretować. Mianowicie pisze o ludziach mających wyryte w sercach jakby prawo naturalne (Boże) a również uchybią. Poczytajcie bo ciekawe.

Może trochę chaotycznie ale tak mniej więcej to wygląda.


Może bardziej konkretnie być powiedział, jaki procent ludzi zostanie zbawiony, a jaki potępionych.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N wrz 18, 2016 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek napisał(a):
Może bardziej konkretnie być powiedział, jaki procent ludzi zostanie zbawiony, a jaki potępionych.

Robek. Nie wiem jaki procent wszystkich. Skąd mogę wiedzieć.
Natomiast jeśli chodzi o ludzi, którzy mówią o sobie, że są chrześcijanami, to prawda jest niestety okrutna. Chciałeś, to napiszę. Mocno poniżej 10%. Ponieważ tylko tylu narodziło się z Bożego Ducha. Innym wydaje się tylko, że się narodzili.


N wrz 18, 2016 20:14
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_ napisał(a):
A co do listu Jakuba, utworzyłem nowy temat ale nie w tym dziale...

I chyba zamierzasz prowadzić blog, bo ja nie zamierzam szukać po całym forum. Jeśli chcesz tam dyskutować, to podaj link.
Piotrek_ napisał(a):
Helenko, nie popadajmy w New Age euforię. "Zbawienie tylko w Jezusie Chrystusie". Tylko wyznana wiara w Jego ofiarę i szczera pokuta zbawia. Tak mówi Słowo Boże. Przekonanie powyższe, że i ateiści będą zbawieni, jest zwiedzeniem.

Co mi tu wyjeżdżasz z New Age? Mnie nie musisz tłumaczyć tematu zbawienia. I nie decyduj w imieniu Boga o zbawieniu czy tez braku zbawienia ateistów.


N wrz 18, 2016 20:30

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Helenka napisał(a):
I chyba zamierzasz prowadzić blog, bo ja nie zamierzam szukać po całym forum. Jeśli chcesz tam dyskutować, to podaj link.

:) ... Wiara i Prawda... jakoś tak.

Helenka napisał(a):
Co mi tu wyjeżdżasz z New Age? Mnie nie musisz tłumaczyć tematu zbawienia. I nie decyduj w imieniu Boga o zbawieniu czy tez braku zbawienia ateistów.

To jest ideologia New Age. A sztandarowe hasła to "doszukujcie się Jezusa u siebie nawzajem", "szukajcie dobra i czyńcie dobro" i inne bardziej klasyczne wschodnie. Wszystkie hasła, które głoszą, że możemy zbawić się poprzez nasze własne wysiłki są od Szatana.
Radzę trzymać się od tego z daleka.
Ja nie decyduję tylko określam grupy i procentowo szacuję, opierając się na Słowie Bożym... :-(


N wrz 18, 2016 20:40
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
Alus napisał(a):
Piotrek_......Jezus pomylił się warunkując zbawienie: Byłem głodny, a daliście Mi jeść...daliście Mi pić,....przyjęliście Mnie....przyodzialiście Mnie....odwiedziliście Mnie...Wszystko co UCZYNILIŚCIE (Mt 25,46)??....

Ostrożnie! Nie można z tego wnioskować, że uczynki nas zbawiają! Wielu ateistów robi więcej dla innych w potrzebie niż nie jeden chrześcijanin... Czy to ich zbawi, gdy wiarę w Zbawiciela odrzucają?!
Jezus opowiedział przypowieść - jedną z wielu - ale żadna z nich nie wyczerpywała całości tematu, ale kładła nacisk na taki czy inny aspekt; nie inaczej było i w tym Mateuszowym zapisie...

Akurat opis sądu ostatecznego nie przynależy do kategorii przypowieści.
Odniesienie do wymienionych przez Jezusa czynów wynikających z wiary, a warunkujących zbawienie, odnajdujemy w Ap (20,12-13) i osądzono zmarłych z tego, co w ksiegach zapisano, według ich czynów, konkretnie, w liście do Rzymian (2,16) Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzie według mojej ewangelii.
Nie same czyny decydują ale jak pisze św Jakub wiara bez uczynków jest martwa, samo wołanie "Panie, Panie" nie gwarantuje zbawienia.


Pn wrz 19, 2016 7:53
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Czyli Piotrek_ ustala, ze Pan Bog ktory podobno tak strasznie wszystkich kocha, miliardy ludzi wyske na potepienie bo oni nigdy o Chrystusienie slyszeli.


Pn wrz 19, 2016 10:10
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Piotrek_ napisał(a):
To jest ideologia New Age. A sztandarowe hasła to "doszukujcie się Jezusa u siebie nawzajem", "szukajcie dobra i czyńcie dobro" i inne bardziej klasyczne wschodnie. Wszystkie hasła, które głoszą, że możemy zbawić się poprzez nasze własne wysiłki są od Szatana.

Jak widać jesteś specjalistą od manipulacji i wyrywania z kontekstu.
To, że o nikim z cała pewnością nie możemy powiedzieć, że będzie zbawiony, bądź potępiony, to nauka biblijna, a nie New Age.
Nigdzie nikt z katolików na tym forum nie powiedział, że zbawienie można wysłużyć. Zbawienie jest z łaski przez wiarę, ale wiara bez uczynków jest martwa. Bóg jest miłosierny, więc może i ma do tego prawo, aby zbawić ateistę, który Boga nie poznał za życia. Skąd masz pewność, że w momencie śmierci, kiedy ateista stanie twarzą w twarz z Bogiem, nie wybierze Boga?
Pewnością swoich twierdzeń stawiasz się na miejscu Boga.


Pn wrz 19, 2016 13:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL