Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 19:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna strona
 Objawienia religijne - kto za nimi stoi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
equuleuss napisał(a):
Można tego nie rozumieć ale jednak coś takiego istnieje. I to nie jest w taki sposób że skoro Jezus poniósł Ofiarę na krzyżu to nagle wszyscy stali się bezgrzeszni.


Skoro ekspiacja miała miejsce, to znaczy że Jezus odpokutował za nas grzechy, i wszyscy dzięki temu, jesteśmy bez grzechu.

Dariusz-555 napisał(a):
odnosnie ksiazki " przyjmujmy Komunie Swieta na kolanach " , cena 8 zl , poswiecona Benedyktowi XVI , wydawnictwo Sw Tomasza z Akwinu . tytuly niektorych rozdzialow - kto stoi za rewolucyjna akcja prostowania ludziom kolan ? lub - JP2 o przyjmowaniu Komunii Swietej na kolanach czyli Jego przemowienie radiowe z 21 czerwca 1981 z kliniki Gemelli wkrotce po zamachu . czyli nie jest to " jakis tam przekaz " jak tu ktos sugeruje .


Co ci te komunie przeszkadzają?
To od kiedy istnieje Chrześcijaństwo, to przyjmowano komunie na klęcząco, i dopiero teraz zaczęło sie to zmieniać?

Dariusz-555 napisał(a):
zapodalem wyraznie ze w pierwszej kolejnosci Pismo Swiete a w dalszej , i tu zapodalem wyliczanke . widze ze masz problemy z czytaniem w ogole , to znaczy ze tym bardziej Pisma Swietego . zgadza sie ?


CzytelnikBiblii, to całkowity odlot :D
Nie uznaje papieża i ogólnie kościoła katolickiego, a uznaje jedynie Biblie, którą sobie interpretuje, według własnego uznania.
Którą konkretnie Biblie uznaje to nie wiem, trzeba by sie pytać :-D

czytelnikBiblii napisał(a):
dziewczyna miała rzeczywisty udział w Męce samego Jezusa. Wyłącznie dzięki temu zjednoczeniu z Ukrzyżowanym jej cierpienie miało zbawczy charakter: zbawczy nie tylko dla niej samej, ale także dla innych ludzi. Co więcej: to przecież sam Chrystus w niej cierpiał


Jak to sie wszystko poodwracało.
Kiedyś Jezus wskrzeszał umarłych, teraz zabija żywych.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 26, 2016 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
tu fragment ksiazki " prawdziwa historia egzorzycmow Anneliese Michel " .
http://de.swoopshare.com/file/f6fc89460 ... 1.jpg.html

co oczywiscie nie zwalnia ( jak to nazwal Czytelnik Biblii ) od podleglosci temu pierwszemu .

nie bojmy sie jednak demonow , ks . Gabriel Amorth mowi " czy ja sie ich boje ? nie , to oni musza sie mnie bac " i Alleluja i do przodu jak mawia Ojciec Dyrektor .


Cz maja 26, 2016 16:55
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek, ty naprawde nie grzeszysz?
Pan Bog ci wolnej woli nie odebral. Pan Jezus otworzyl drzwi do nieba dla grzesznikow, ale jesli beda chcieli szczerze przyjac Jego przebaczenie i zmienic zycie. Jesli zyjesz jak bogacz z przypowiesci liczac na przebaczenie grzechow hurtem przez Kogos, kogo masz w .... glebokim powazaniu, to mozesz sie, jak bogacz, rozczarowac.


Cz maja 26, 2016 17:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Dariuszu, czy nie udzielisz odp. na pyt, czy Anneliese skspiacyjnie cierpiała za siebie i innych?!
[brak odp. nie przeszkadza Ci jednak negować treści z tej strony, co tu została podana].

A co Faustyny, to jak godzisz następującą sprawę:
A). W biblijnym Dekalogu (nie tym pozmienianym co na religii się uczyłeś) - Ks. Wyjścia rozdział 20 - Bóg bardzo surowo ZAKAZAŁ czynienia wizerunków czegokolwiek i kogokolwiek w celach kultu religijnego (Izrael był wiele razy karany za bałwochwalstwo, jakiego się dopuszczał nie zważając na to przykazanie!).

B). Nagle w XX wieku Bóg zmianie zdanie i nakazuje namalować obraz ze swoją (Jezusa) podobizną i CZCIĆ ten obraz; oraz obiecuje, że przez ten obraz łask wiele spłynie...

Jak godzisz punkt A) z punktem B) ?
Oto moje pytanie, Darku [tylko nie odsyłaj mnie do księgarni]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz maja 26, 2016 19:33
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
A ) nt Anneliese ksiazka udzieli ci odpowiedzi .

B ) zgadza ze ze Bog nakazuje malowac obraz

C ) chyba juz wiem jakiego jestes wyznania .


Cz maja 26, 2016 19:44
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
No i czytelnikBiblii wykazal sie ... nieznajomoscia Biblii. Polecam Kol 1,15
A “czczenie obrazu“ dotyczy czczenia tego wlasnie przymiotu Jezusa, ktory zostal jakby zapomniany: bezwzglednego zaufania Jemu samemu i Jego do nas milosci az do smierci na krzyzu. Tez ci to nie odpowiada?


Cz maja 26, 2016 20:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Darku, dyskusja z Tobą, to rozmowa z akwizytorem książki, którą chyba nad życie pokochałeś, haha...
Wiesz co robię z akwizytorami? Wypraszam ich grzecznie...

Ponieważ nie udzielisz mi odp. przyjmuję, że dane na wiadomej stronie są prawdziwe i Annielise ekspiacyjnie cierpiała - co jest herezją w świetle Biblii.

Bóg nakazuje malować obrazy... Chyba śnisz na jawie!! Darku - pora się obudzić!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz maja 26, 2016 20:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Kael napisał(a):
No i czytelnikBiblii wykazal sie ... nieznajomoscia Biblii. Polecam Kol 1,15
A “czczenie obrazu“ dotyczy czczenia tego wlasnie przymiotu Jezusa, ktory zostal jakby zapomniany: bezwzglednego zaufania Jemu samemu i Jego do nas milosci az do smierci na krzyzu. Tez ci to nie odpowiada?

Col 1:15 bt5
(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,

Gdzie tu napisano, żeby malować obrazy, albo rzeźbić figury w celach kultu religijnego!?

Zanim mi zarzucisz nieznajomość Biblii, sam się zastanów nad sobą, OK?
I nie dorabiaj do terminu "czczenie obrazu" czegoś, co nie ma miejsca, tzn, ma, ale pierwszoplanowo chodzi i literalną cześć dla obrazu... To nakazał Jezus??
Chyba jakiś inny, niż ten z Biblii znany...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz maja 26, 2016 20:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Kael napisał(a):
No i czytelnikBiblii wykazal sie ... nieznajomoscia Biblii. Polecam Kol 1,15
A “czczenie obrazu“ dotyczy czczenia tego wlasnie przymiotu Jezusa, ktory zostal jakby zapomniany: bezwzglednego zaufania Jemu samemu i Jego do nas milosci az do smierci na krzyzu. Tez ci to nie odpowiada?

Z tym. Kol. 1:15 oczywiście żartujesz. Pojęcie "obraz" z tego wersetu ma takie samo znaczenie jak "obraz" z Rodz. 1:26. I nie ma nic wspólnego z jakimś malowidłem.
Lektura Biblii pozwala się zorientować, iż ani Jezus, ani apostołowie, ani inni uczniowie i naśladowcy, np. matka i bracia Jezusa - nie mieli a nie nie czcili żadnych obrazów - malowideł, rzeźb, rytych wizerunków, itd.


Cz maja 26, 2016 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
@Tomku44, dzięki za głos rozsądku... :)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz maja 26, 2016 20:25
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Oczywiscie nie zartuje.
Po Jezusie pozostal wedlug tradycji Kosciola Mandylion, chusta z Manopello i calun turynski.
Sa to obrazy? Czy nie?

http://kosciol.wiara.pl/doc/3170249.Bog ... ny-farbami

Pomijajac to: czlowiek jest istota zmyslowa i taki obraz przed oczy pomaga mu sie skupic na konkretnym przymiocie Jezusa.
Rozumiem ze dla was zdjecie kochanej osoby w ramce tez nie wchodzi w rachube?


Cz maja 26, 2016 20:29

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
widze ze Czytelnikowi Biblii przybiegl na pomoc kolega ze " straznicy " .


Cz maja 26, 2016 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Kael napisał(a):
Oczywiscie nie zartuje.
Po Jezusie pozostal wedlug tradycji Kosciola Mandylion, chusta z Manopello i calun turynski.
Sa to obrazy? Czy nie?

http://kosciol.wiara.pl/doc/3170249.Bog ... ny-farbami

Pomijajac to: czlowiek jest istota zmyslowa i taki obraz przed oczy pomaga mu sie skupic na konkretnym przymiocie Jezusa.
Rozumiem ze dla was zdjecie kochanej osoby w ramce tez nie wchodzi w rachube?

W dalszym ciągu żartujesz....
Po Jezusie pozostało chrześcijaństwo, Ewangelie i inne księgi biblijne, a nie jakieś relikwie.
Jezus kazał swym naśladowcom iść Jego śladami, a nie słuchania objawień sprzecznych z naukami Jego oraz Bożymi naukami, czy też czczenie kawałków materiału. Nic takiego Jezus nie czynił. Apostołowie też nie.
Sprowadzanie Jezusa do czczenia relikwii, dawania wiary objawieniom przeczącym naukom Bożym wynikającym z Biblii, jest czymś, co głęboko uwłacza Synowi Bożemu.


Cz maja 26, 2016 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
w takim razie zapodaj tu cokolwiek z Pisma Swietego o Matce Bozej .


Cz maja 26, 2016 20:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Dariusz-555 napisał(a):
w takim razie zapodaj tu cokolwiek z Pisma Swietego o Matce Bozej .


W ten sposób, to ty sie tutaj nigdy nie dogadasz.
Z tego co tu widze, to każdy który dyskutuje w tym temacie, opiera sie na swojej własnej Biblii :D
Trzeba by z tych wszystkich jedną wybrać.
Najprościej będzie zrezygnować z tych wszystkich chrześcijańsko podobnych odłamów, mówie tu o prawosławiu strażnicy, i tego podobnych cudach.
Trzeba wrócić do źródeł, czyli jakaś Biblia katolicka :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 26, 2016 23:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL