Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona
 Objawienia religijne - kto za nimi stoi? 
Autor Wiadomość
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
@equuleuss, czemu nie chcesz mi odp. na pyt. czy szatan boi się wody święconej?!? Powiedz, że nie wiesz, albo napisz co wiesz, ale nie ignoruj mnie, proszę...


Przepraszam Czytelniku, nie ignoruję Cię ale ten Twój post gdzieś mi umknął. Otóż tak, boi się wody święconej. Opętane osoby mają nadnaturalną zdolność rozpoznawania tejże wody.


Helenka napisał(a):
Oświeć mnie.


Kiedy tak patrzę na ta dyskusję to zastanawiam się czy nadajemy się do tej Wspólnoty w Niebie... potrzeba będzie przemiany...

Cytuj:
Wielokrotnie wskazywali Ci także inni (Alus, Marek_Piotrowski, Kael itp.). Grochem o ściane.


Owszem, bo ani Ty Helenko, ani Alus ani Marek nie zrozumieliście co tak naprawdę mam na myśli. A ja nie opowiadam żadnych herezji tylko wszystko opieram na Biblii i słowach Jezusa.


Cytuj:
Modlitwa Biblią nie polega na samym czytaniu, a na medytacji.


Helenko, czy słowo - czytanie, jest równoznaczne z medytacją? Kto tutaj mówi o medytacji? Czytać, aby rozpoznawać prawdę zawartą w tej Księdze.


N cze 12, 2016 12:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
equuleuss napisał(a):
Otóż tak, boi się wody święconej. Opętane osoby mają nadnaturalną zdolność rozpoznawania tejże wody.

To dziwne, że istota duchowa boi się materialnej wody... Nie wierzę, że się boi tak naprawdę - a tylko udaje, że się boi, aby utwierdzić ludzi, że woda święcona ma moc! [czasem rodzice udają, że się czegoś boją, aby zakodować dziecku, że np. coś jest niebezpieczne, albo coś w tym stylu...]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N cze 12, 2016 12:46
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Boi się Boga, który działa przez wodę święconą, a nie tlenku wodoru.


N cze 12, 2016 13:01

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
skoro o wodach mowa . jest woda swieta , swiecona , blogoslawiona i egzorcyzmowana .
kazda ma swoje znaczenie i zastosowanie .


N cze 12, 2016 13:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Boi się Boga, który działa przez wodę święconą, a nie tlenku wodoru.

A, tak. Apostołowie coś o tym pisali i mówili... Chyba zapomniałem :badgrin:

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N cze 12, 2016 13:27
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Cytuj:
Wielokrotnie wskazywali Ci także inni (Alus, Marek_Piotrowski, Kael itp.). Grochem o ściane.


Cytuj:
Owszem, bo ani Ty Helenko, ani Alus ani Marek nie zrozumieliście co tak naprawdę mam na myśli. A ja nie opowiadam żadnych herezji tylko wszystko opieram na Biblii i słowach Jezusa.

Gdybyś się opierał na słowach Jezusa zachowałbyś 99% rezerwy wobec wypowiedzi demonów, pamiętając o Jezus mówił o demonie jest ojcem kłamstwa, a prawda w nim nie postała]
Jeśli mówi coś z prawdy to jedynie po to aby przemycić wierutne kłamstwa.


Cytuj:
Modlitwa Biblią nie polega na samym czytaniu, a na medytacji.


Cytuj:
Helenko, czy słowo - czytanie, jest równoznaczne z medytacją? Kto tutaj mówi o medytacji? Czytać, aby rozpoznawać prawdę zawartą w tej Księdze.

Apokalipsę św Jana od wieków rozpoznają bibliści i teologowie, ale..... najbardziej utrudniają zrozumienie Apokalipsy św Jana symbole
http://www.teologia.pl/Apok/Ap_00.htm


N cze 12, 2016 13:34
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Helenka napisał(a):
Grochem o ściane.

Owszem, bo to jest wyznawca niesamowitości, podczas gdy Bóg jest taki... zwyczajny. Codzienny.

equuleuss napisał(a):
Owszem, bo ani Ty Helenko, ani Alus ani Marek nie zrozumieliście co tak naprawdę mam na myśli.

To wyklaruj, co masz na myśli, a nie, że strugasz okultystę-werbownika. Masz Dobrą Nowinę, to ją głoś; masz posłanie od demonów, to się rejestruj na portalu mrocznej treści i tam nawijaj.


N cze 12, 2016 14:01
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Boi się Boga, który działa przez wodę święconą, a nie tlenku wodoru.

A, tak. Apostołowie coś o tym pisali i mówili... Chyba zapomniałem :badgrin:

Cóż, skoro przegapiłeś fragmenty Pisma Świętego, w których opisano jak Bóg działa przez przedmioty, to ja nic na to nie poradzę.


N cze 12, 2016 14:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Akurat ten o wodzie święconej musiałem przegapić... [żarcik; wężykiem, wężykiem...]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N cze 12, 2016 14:35
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
equuleuss napisał(a):
Kiedy tak patrzę na ta dyskusję to zastanawiam się czy nadajemy się do tej Wspólnoty w Niebie... potrzeba będzie przemiany...

Czyli nie potrafisz podać takiego objawienia? Bo to nie jest odpowiedź na moje:
Helenka napisał(a):
Oświeć mnie.


N cze 12, 2016 14:43
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
Akurat ten o wodzie święconej musiałem przegapić...

Nie wszystko musi być opisane w Biblii, aby było prawdziwe.


N cze 12, 2016 15:36

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
@equuleuss
Wybacz, ale interpretujesz APokalipsę abstrahując od "kluczy pojęciowych" tego gatunku literackiego. Polecam Świderkównę, tom III. Wyobrażanie sobie Królestwa Niebieskiego jako super-ustroju społecznego na "Nowej ZIemi" a Nieba jako miejsca - to antropomorfizacja Boga.
CO do scenariuszy "co by było" to są jałowe, ponieważ same już zawierają założenia wstępne.
Alus napisał(a):
Tak bowiem bóg umiłował świat, że Syna swego dał, ABY KAŻDY KTO W NIEGO WIERZY NIE ZGINĄŁ ALE MIAŁ ŻYCIE WIECZNE.....żaden człowiek wybrany, cierpiący nie posiadł mocy sprawczej aby kogoś swym cierpieniem zbawić.....
Masz sporo racji - acz nie do końca, bo Bóg dopuszcza nas do udziału w zbawianiu świata.
Oczywiście, tylko On jest zbawicielem koniecznym, bo tylko On może być Pośrednikiem Przymierza.
Ale jak najbardziej możemy łączyć się w cierpieniu:
Jezus jest odkupicielem koniecznym i nasze współodkupicielstwo na figę by się zdało, gdyby nie Jezus. O takim współodkupicielstwie ludzi mówi św.Pawel:
„Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.”/Kol 1,24/
(Nawiasem mówiąc, gdyby słowa te nie były tekstem biblijnym, lecz wypowiedziałby je np. papież, niewątpliwie wzbudziłby oburzenie całego protestanckiego świata!)
Paweł posunął się zresztą dalej:
„Ale gdy znosimy udręki - to dla pociechy i zbawienia waszego; a gdy pocieszani jesteśmy - to dla waszej pociechy, sprawiającej, że z wytrwałością znosicie te same cierpienia, których i my doznajemy.” /2 Kor 1,6/
Werset ten jest jednocześnie odpowiedzią na twierdzenia iż cierpienie nie jest drogą do zbawienia oraz wskazaniem iż Bóg wyznaczył ludziom pewną rolę (a może – pewne uczestnictwo – niekonieczne, ale dane jako łaska) w zbawianiu bliźnich. Cierpienie jest przyjęciem swojej cielesności, a nie jej odrzuceniem: „Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.”/Mt 16,24/
equuleuss napisał(a):
A czy czytanie Apokalipsy nie jest modlitwą? Przecież to święta Księga
Co nie znaczy że lektura bez przygotowania jest OK, a zwłaszcza wyciąganie własnych wniosków bez ich weryfikacji. Pisał o podobnych sprawach św.Piotr - mówił wówczas o księgach Pawła, ale zasada jest ta sama:
„Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby /On/ was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku.” /2 Ptr 3,14-17/
Czytaj Biblię z Kościołem.
CzytelnikBiblii napisał(a):
To dziwne, że istota duchowa boi się materialnej wody... . Nie wierzę, że się boi tak naprawdę - a tylko udaje, że się boi, aby utwierdzić ludzi, że woda święcona ma moc!
Jaaasne. Opuszcza dręczonego bo udaje ;)
Natomiast masz rację, że istota duchowa nie boi się materialnej wody - bo wówczas musiała by się bać KAŻDEJ wdy (święcona materialnie niczym się nie różni). Wygląda na to, że boi się się nie "materialnej wody" a ZNAKU jakim ona jest.

Według patrystyki ("Konstytucje apostolskie") , używanie wody święconej wprowadził apostoł św. Mateusz. Katechizm dość szeroko opisuje symbolikę wody (694,1218,1219,1220,1224,1238,1185,1094).
czytelnikBiblii napisał(a):
Akurat ten o wodzie święconej musiałem przegapić... [żarcik; wężykiem, wężykiem...]

"pokropię was czystą wodą, abyście się stali czystymi, i oczyszczę was od wszelkiej zmazy i od wszystkich waszych bożków. "/Ez 36:25/
Lb 19:18 bt4 "Mąż czysty weźmie hizop, zanurzy w wodzie i pokropi namiot, wszystkie sprzęty oraz wszystkich, którzy się tam znajdują, wreszcie tego, który dotknął kości, zabitego albo zmarłego lub też grobu."
Wiesz, na Twoim miejscu zmieniłbym nick. Jest bardzo dumny, ale w zestawieniu z Twoją znajomością Biblii...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N cze 12, 2016 16:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
equuleuss napisał(a):
Robek, może wszystko co widzisz jest iluzją.


W sumie tak byłoby najlepiej.

equuleuss napisał(a):
Jakich działań?


Opętania jakiś ludzi i spowodowania u nich śmierci przez zagłodzenie.

equuleuss napisał(a):
Jakie działania?


Spowodowanie czyjejś śmierci.

equuleuss napisał(a):
Że co proszę?


Jeżeli sie narobi szumu, to ludzie zaczynają sie tym interesować, a śmierć wywołana przez opętanie jest czymś co przyciąga uwage.

equuleuss napisał(a):
To znaczy?


Spowodować śmierć u osoby opętanej, w jakiś inny bardziej widowiskowy sposób.

equuleuss napisał(a):
Kiedy tak patrzę na ta dyskusję to zastanawiam się czy nadajemy się do tej Wspólnoty w Niebie... potrzeba będzie przemiany...


Będzie potrzebne dość porządne pranie mózgu, tylko wtedy będzie możliwa sytuacji w której wszyscy będą mieli takie same poglądy i to na praktycznie każdy temat, a może w ogóle nie będą mieli już żadnych poglądów :mrgreen:

equuleuss napisał(a):
takim razie trzeba by unieważnić i poddać w wątpliwość świętych którzy ofiarowywali swoje cierpienie za dusze innych dla Chrystusa, w tym także Faustyna.


Kiedy konkretnie Anneliese Michel powiedziała, że ofairuje swoje cierpienie za innych ludzi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 12, 2016 18:15
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Cytuj:
To dziwne, że istota duchowa boi się materialnej wody... Nie wierzę, że się boi tak naprawdę - a tylko udaje, że się boi, aby utwierdzić ludzi, że woda święcona ma moc! [czasem rodzice udają, że się czegoś boją, aby zakodować dziecku, że np. coś jest niebezpieczne, albo coś w tym stylu...]


Sama woda jest tylko wodą, tak jak woda z Lourdes, nie ma w niej nic nadzywczajnego, ale to moc działa. Nie moc Jedi, ale moc Boga. Osoby opętane rozpoznają zawsze gdzie i która woda jest tą święconą. Ich reakcja na ta wodę jest także jednoznaczna, dośc często krzyczą że parzy, pali, kiedy mają kontakt z tą wodą. Oczywiście nie wiedzą że to woda święcona ale ich reakcja jest taka tylko na wodę święconą, na zwykłą wodę nie reagują w taki sposób.

Co ciekawe Czytelniku szczególnie dla Ciebie, ponieważ jesteś jak przypuszczam protestantem, otóż w książce Egzorcyzmy Anneliese Michel, tam jest wspomniana taka sytuacja o pastorze który przeprowadzał egzorcyzm, ale w pewnym momencie demon powiedział - nie masz wody, a demon nie chciał opuścić opętanego. Wtedy pastor domyślił się o jaką wodę chodzi i użył wodę święconą w egzorcyzmie, czym spowodował uwolnienie tej osoby od demona.


Cytuj:
Gdybyś się opierał na słowach Jezusa zachowałbyś 99% rezerwy wobec wypowiedzi demonów, pamiętając o Jezus mówił o demonie jest ojcem kłamstwa, a prawda w nim nie postała]
Jeśli mówi coś z prawdy to jedynie po to aby przemycić wierutne kłamstwa.


Alus, chyba wiemy co jest kłamstwem a co nie w pewnej sytuacji, mamy jakieś rozeznanie duchowe, poza tym, egzorcyści są osobami doświadczonymi w temacie, są doświadczeni i wyczuleni na kłamstwa szatana. Te wszystkie słowa przytoczone tutaj przeze mnie nie wskazują na kłamstwa, ale wręcz przeciwnie są potwierdzeniem pewnych prawd. Bo chyba nie zaprzeczymy że Maryja zetrze głowę Szatana, nie zaprzeczymy że rożaniec to broń przeciwko Szatanowi, ojciec Pio także mowił o rożańcu w tym kontekście, nie zaprzeczymy że Jezus zawsze przebacza kiedy ktoś pragnie tego przebaczenia, nie zaprzeczymy że piekło jest wieczne. To nie są jakieś rewelacje z kosmosu, ale to są potwierdzenia prawd wiary w jakie wierzymy.

Spojrz na ten post w którym zamieściłem słowa Lucyfera wypowiedziane podczas egzorcyzmów, nie ma tam sensacyjnych rzeczy ale są to słowa potwierdzające prawdy wiary.

Cytuj:
Apokalipsę św Jana od wieków rozpoznają bibliści i teologowie, ale..... najbardziej utrudniają zrozumienie Apokalipsy św Jana symbole


Owszem, tym bardziej że Jan pisał to dwa tysiące lat temu, nie bedąc w stanie użyć odpowiednich pojęć na to co zostało mu ukazane w wizjach.

Cytuj:
Owszem, bo to jest wyznawca niesamowitości


Przyjście Antychrysta i czas ucisku jest zapowiedziane w Biblii, nie jest to żadną niesamowitością.

Cytuj:
To wyklaruj, co masz na myśli, a nie, że strugasz okultystę-werbownika. Masz Dobrą Nowinę, to ją głoś; masz posłanie od demonów, to się rejestruj na portalu mrocznej treści i tam nawijaj.


Być może wypatrzyłeś mój post który pisałem do wybranej... i dlatego teraz jedziesz ostro z tym okultystą... no, no... ale masz rację że ja muszę być ostrożny i wystrzegać się poszukiwania niesamowitości, tak jak Glas powiedział, istnieje pieczęć okultyzmu, i nawet jeśli stajesz się potem gorliwym chrześcijaninem, to ta pieczęć działa i gdzieś tam czai się poszukiwanie tej przestrzeni nizwykłości, magii. Dlatego takie osoby chcą angazować się lub stać się charyzmatykami, coś tam zawsze z tyłu głowy pozostaje, ale jednak te osoby nie powinny angażować się w charyzmaty.

Cytuj:
Wyobrażanie sobie Królestwa Niebieskiego jako super-ustroju społecznego na "Nowej ZIemi" a Nieba jako miejsca - to antropomorfizacja Boga.


Nie wyobrażam sobie tego w taki sposób jako ustrój społeczny ale Wspólnotę. A co więcej, Niebo to nie tylko stan. Jest zapowiedziane zmartwychwstanie, w takim razie gdzie będziesz ze swoim ciałem? Zawieszony w próżni? Przecież musisz zajmować jakieś miejsce, będziesz miał nogi, ręce. Będziesz musiał gdzieś przebywać z tym ciałem. To bedzie miejsce oddzielone od piekła.

Gdyby Niebo i piekło było tylko stanem to mogłoby koegzystować razem, to znaczy dusze zbawieni i ewnetualne potępieni razem z aniołami i demonami, wymieszani ale każdy z nich odczuwający swój stan. Czyli siedzą sobie potępiony i zbawiony, jeden z bananem na twarzy a drugi w rozpaczy. No nie, to nie tak, te rzeczywistości są od siebie oddzielone, czyli zajmują jakieś miejsca.

Skoro będziesz żył wiecznie w ciele to musisz istnieć w jakiejś przestrzeni. Czyli zajmować jakieś miejsce. Człowiek gdzieś będzie żył w tym ciele, czy naprawdę Niebo wyobrażasz sobie jako tylko stan gdzie bedziesz nieruchomo zawieszony w jakiejś próżni?

A chociażby teraz, dusze zmarłych, gdzieś przebywają.

Cytuj:
CO do scenariuszy "co by było" to są jałowe, ponieważ same już zawierają założenia wstępne.


I tutaj muszę wyjaśnić, te scenariusze nie są próba ukazania wizji przyszłości świata, ale to tylko sposób aby pokazać czym jest Kościół w swojej istocie.

Cytuj:
Co nie znaczy że lektura bez przygotowania jest OK, a zwłaszcza wyciąganie własnych wniosków bez ich weryfikacji.


Jeśli czytasz Apokalipsę duchem, to widzisz jasne przesłania, jednak istnieje wiele zbyt skomplikowanych poszukiwań znaczenia symboli w tej Księdze. Więcej zaufania do Ducha Św który działa także w Tobie.

Cytuj:
Opętania jakiś ludzi i spowodowania u nich śmierci przez zagłodzenie.


Bóg nie jest sprawcą opętania jak również nie jest sprawcą tego że ktoś choruje na poważną chorobę. Bóg dopuszcza pewne rzeczy. Demon rozbił kiedyś głowę ojca Pio, w takim razie też mógłbyś mieć pretensje dlaczego Bóg na to pozwolił.

Cytuj:
Spowodowanie czyjejś śmierci.


Bóg nie spowodwał śmierci Anneliese.

Cytuj:
Jeżeli sie narobi szumu, to ludzie zaczynają sie tym interesować, a śmierć wywołana przez opętanie jest czymś co przyciąga uwage.


Ta śmierć nie była spowodowana bezposrednio przez opętanie, Dariusz coś pisał sugerując że wie coś więcej na ten temat, ale oficjalnie pisze się że śmierć dziewczyny spowodowało wyniszczenie i zatrucie organizmu przez długotrwałe przyjmowanie silnych leków przeciwko epilepsji.

Cytuj:
Spowodować śmierć u osoby opętanej, w jakiś inny bardziej widowiskowy sposób.


Czyli ogólnie w/g Ciebie Bóg jest jako sprawca wszystkich śmierci?

Cytuj:
Kiedy konkretnie Anneliese Michel powiedziała, że ofairuje swoje cierpienie za innych ludzi?


Można wyczytać to w książce Egzorcyzmy Anneliese Michel. Tam są jej przedstawione jej zapiski, dzienniczki.

Cytuj:
Będzie potrzebne dość porządne pranie mózgu, tylko wtedy będzie możliwa sytuacji w której wszyscy będą mieli takie same poglądy i to na praktycznie każdy temat, a może w ogóle nie będą mieli już żadnych poglądów


A czy nie można przebywać ze sobą mając również różne poglądy i kochać się bardzo pomimo tego? Można. Tym bardziej w Niebie będzie panować życzliwość względem każdej osoby, szacunek, zrozumienie i wwszystko to czego tak bardzo brakuje teraz w relacjach międzyludzkich.

Cytuj:
Czyli nie potrafisz podać takiego objawienia? Bo to nie jest odpowiedź na moje:


Raczej na priv, ponieważ to ma związek także z moją osobistą historią.


N cze 12, 2016 19:44
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
equuleuss napisał(a):
Raczej na priv, ponieważ to ma związek także z moją osobistą historią.

I wszystko jasne. Tego można było się spodziewać po tym co piszesz, a co w większości nie ma oparcia w Biblii.
W żadnym uznanym przez Kościół objawieniu się Maryi nie ma mowy o nakazie czy zachęcaniu czytania Apokalipsy. Mieliśmy już Marie z Irlandii, teraz mamy equuleuss z ... . :?


N cze 12, 2016 19:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL