Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
 Objawienia religijne - kto za nimi stoi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Skoro się się nie zgadzasz z księdzem, to z nim dyskutuj. Ja sie tu akurat zgadzam, a nie będę za niego się wypowiadał [w sieci znajdziesz na pewno namiar na niego - pisz do niego].
Na tym zakończę z Tobą rozmowę, dziękuję

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 20:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
No, ale skoro czujesz się pokrzywdzony, to Ci jednym zdaniem odrzeknę: Odkupienie, zwane też zbawieniem, polega na zapłaceniu za niewolnika grzechu (żyjemy w niewoli grzechu i szatana), całkowitej ceny, po to, aby mógł on być wolny; dokonał tego Jezus Chrystus na Golgocie, a przypieczętował to zmartwychwstaniem.

I co Ty na to? Też tak wierzysz?...


Czyli dzięki temu, że Jezus odkupił wszystkim grzechy, to znaczy że jestem wolny od grzechu?

A wierzysz w Jezusa Chrystusa i Jego zmartwychwstanie po śmierci na Golgocie?!
Bo jeśli nie, to nadal jesteś w swoich grzechach i zapomnij o wolności...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 20:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
A wierzysz w Jezusa Chrystusa i Jego zmartwychwstanie po śmierci na Golgocie?!
Bo jeśli nie, to nadal jesteś w swoich grzechach i zapomnij o wolności...


A dlaczego miałbym nie wierzyć?
Bo jak wierze to dzięki Jezusowi, jestem całkowicie wolny od jakiegokolwiek grzechu, więc jest super, i nie musze sie dzięki temu niczym przejmować :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 21, 2016 20:20
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
Skoro się się nie zgadzasz z księdzem, to z nim dyskutuj. Ja sie tu akurat zgadzam, a nie będę za niego się wypowiadał [w sieci znajdziesz na pewno namiar na niego - pisz do niego].
Na tym zakończę z Tobą rozmowę, dziękuję

Obraziłeś się? Trudno Ja ci wskazałem jedynie trzy fakty, które przekreślają Twoją tezę, że ten ksiądz... Jak to szło... Już mam:
czytelnikBiblii napisał(a):
Co pokazuje, co pokazuje...
Prawdę!

Co dalej z tym zrobisz, to już Twoja sprawa.


So maja 21, 2016 20:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
On pokazuje prawdę, w moim odczuciu - to nie musi być zgodne z odczuciem Twoim, Yarpen. I tyle.
Nie, nie obrażam się, coś ty.
Skoro ksiądz tak napisał, to chyba miał ku temu podstawy. Masz prawo sie z tym nie zgadzać (pomów z nim o tym) bo może u Ciebie kazań maryjnych nie ma... nie wiem; widocznie ksiądz taki problem widzi i napisał, co napisał (w moim odczuciu prawdę, ale to nie dogmat).
Dobranoc

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 20:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
A wierzysz w Jezusa Chrystusa i Jego zmartwychwstanie po śmierci na Golgocie?!
Bo jeśli nie, to nadal jesteś w swoich grzechach i zapomnij o wolności...


A dlaczego miałbym nie wierzyć?
Bo jak wierze to dzięki Jezusowi, jestem całkowicie wolny od jakiegokolwiek grzechu, więc jest super, i nie musze sie dzięki temu niczym przejmować :-D

Tylko życiem swoim nie zaprzeczaj wierze - tzn. gdybyś sąsiada okradł, albo napadł staruszkę lub przeklinał jak szewc, to by świadczyło, że z tą wiarą to coś nie tak...
Paweł pisze, że wiara MUSI być czynna w miłości - czyli rodzić dobre owoce; gdy ich brak, to nie jest to żywa wiara, a co najwyżej nic nie warta martwa wiara (na podobieństwo wiary demonów, o czym pisze Jakub).

Poczytaj Biblię, posłuchaj, np tu: http://www.ligabiblijna.pl/index.php/pi ... erze-audio
a lepiej to wszystko zrozumiesz (proś o to w modlitwie).

No i nie miej żalu, przepraszam, że sobie trochę "pod włos" z Tobą pisałem i niewiarę w zmartwychwstanie Pańskie sugerowałem u Ciebie.
Ja na serio z Tobą piszę, z nadzieją, że też tak to traktujesz bo wiesz, temat wiary nie jest do żartów.
Dobrej nocy

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 21, 2016 20:39
Zobacz profil WWW
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
On pokazuje prawdę, w moim odczuciu - to nie musi być zgodne z odczuciem Twoim, Yarpen. I tyle.

Odczucia nie mają znaczenia w świetle faktów, a te są odmienne od tego, co napisał autor tego tekstu. Ani bowiem nie są akceptowane wszystkie objawienia prywatne, ani księża nie głoszą wyłącznie o Zwiastowaniu, ani tym bardziej treść objawień, w samej już tylko formie i stawianych rodzajowi ludzkiemu poprzez wizjonerów wymaganiach nie różni się od nauki Chrystusowej.

Cytuj:
Skoro ksiądz tak napisał, to chyba miał ku temu podstawy.

Jest z tym jeszcze jeden problem: Nie udało się potwierdzić, że ten tekst wyszedł z pod pióra tego księdza. Na jego blogu go nie ma, a istnieje tylko w odpisach na różnych stronach www.

czytelnikBiblii napisał(a):
Masz prawo sie z tym nie zgadzać (pomów z nim o tym)(...)

Nie muszę z nim o tym rozmawiać. Wystarczy, że wskażę w tym temacie, w którym powołałeś się na ten tekst, fakty, które przeczą twojemu przekonaniu, że napisał prawdę. To mnie satysfakcjonuje, bo nie narobisz tutaj szkód rozpowszechnianiem tego tekstu jako rzekomo pokazującego prawdę. :)


So maja 21, 2016 20:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Cytuj:
Jest z tym jeszcze jeden problem: Nie udało się potwierdzić, że ten tekst wyszedł z pod pióra tego księdza. Na jego blogu go nie ma, a istnieje tylko w odpisach na różnych stronach www.


Yarpen. Ja się tego domyśliłam, że to ściema. Znam osobiście dwóch OMI, jednego poglądy są powiedzmy problematyczne, ale to "wolny strzelec" , drugi jest wierny tradycji.
Natomiast ks. egzorcysta po pierwsze z takimi wypowiedziami mógłby zostać odwołany z tej funkcji i upomniany przez przełożonego zakonu, to po pierwsze, po drugie każdy egzorcysta, doświadcza wstawienniczej potęgi Maryi podczaj egzorcyzmów i podobnych bzdur o przejaskrawionym Jej kulcie by nie rozpowszechniał.


So maja 21, 2016 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
magda68 napisał(a):
Cytuj:
Jest z tym jeszcze jeden problem: Nie udało się potwierdzić, że ten tekst wyszedł z pod pióra tego księdza. Na jego blogu go nie ma, a istnieje tylko w odpisach na różnych stronach www.


Yarpen. Ja się tego domyśliłam, że to ściema. Znam osobiście dwóch OMI, jednego poglądy są powiedzmy problematyczne, ale to "wolny strzelec" , drugi jest wierny tradycji.
Natomiast ks. egzorcysta po pierwsze z takimi wypowiedziami mógłby zostać odwołany z tej funkcji i upomniany przez przełożonego zakonu, to po pierwsze, po drugie każdy egzorcysta, doświadcza wstawienniczej potęgi Maryi podczaj egzorcyzmów i podobnych bzdur o przejaskrawionym Jej kulcie by nie rozpowszechniał.

Ściema... powiadasz (i nie tylko Ty powątpiewasz, że autorem tekstu, od jakiego ten temat się zaczął, jest wzmiankowany ksiądz egzorcysta).
Nie lubię niedomówień, więc nie czekając na nic, po prostu napisałem maila do w/w. Poniżej wklejam wszystko, co do niego, a on do mnie napisał [kolejność jest odwrotna - na dole jest moje pytanie - wyżej Księdza krótka odpowiedź]:

Od:
marek mularczyk <mularczyk.omi@gmail.com>
Do:
mnie <zbyszekg4@op.pl>
Wysłano:
22 maja 06:07 (2 godziny temu)
Temat:
Re: pytanie o recenzję

Tak potwierdzam. jestem autorem tego tekstu ... Z Bogiem ...

Pozdrawiam
O. Marek Mularczyk OMI - Poznań
http://mularczyk.wordpress.com/
tel.kom. 508.397.014
skype: marek.mularczyk


W dniu 22 maja 2016 05:55 użytkownik Zbyszek Gieroń <zbyszekg4@op.pl> napisał:

Szczęść Boże

Ośmielam się napisać do Księdza z małą prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie odnośnie następującego tekstu, który jest recenzją filmu, a znajduje się tu: http://www.filmweb.pl/film/Egzorcyzmy+E ... ...,376818

Spotkałem się ze zdaniem, że ten tekst nie mógł wyjść spod pióra Księdza bo odbiega od nauczania katolickiego. Czy mogę uzyskać po prostu odpowiedź czy jest Ksiądz jego autorem? [bo wiadomo w internecie to można pisać co się komu podoba i jeszcze komuś innemu to przypisać...].

Jest to dość ważne dla mnie, bo to ja pokazałem komuś ten materiał, dlatego bardzo proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję

Szczęść Boże.
Z Poważaniem Z.G.
--
Zbyszek Gieroń
Chomik ->> http://chomikuj.pl/zbyszekg4
Charytatywna pomoc ->> https://www.siepomaga.pl/ ->> http://www.chsch.pl/
Nowy Testament-audiobook ->> http://skroc.pl/c5bb5

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N maja 22, 2016 6:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):
Ściema... powiadasz (i nie tylko Ty powątpiewasz, że autorem tekstu, od jakiego ten temat się zaczął, jest wzmiankowany ksiądz egzorcysta).


Żadnego objawienia nigdy nie miałem, i osobiście nie znam nikogo, kto by je miał, więc traktuje takie rzeczy, jak jakieś opowieści o kosmitach, końcu świata, i podobnych takich :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 22, 2016 12:59
Zobacz profil
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Ściema... powiadasz (i nie tylko Ty powątpiewasz, że autorem tekstu, od jakiego ten temat się zaczął, jest wzmiankowany ksiądz egzorcysta).


Żadnego objawienia nigdy nie miałem, i osobiście nie znam nikogo, kto by je miał, więc traktuje takie rzeczy, jak jakieś opowieści o kosmitach, końcu świata, i podobnych takich :-D



Robek - pewnie naczytałeś się Harry Pottera ;)


N maja 22, 2016 15:57

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
drogi " czytelniku Biblii " . juz na samym poczatku ks . Mularczyk moze byc w bledzie . film " egzorcyzmy Emily Rose " jast wprawdzie na podstawie autentycznych wydarzen Anneliese Michel , jednak na potrzeby filmu , by go bardziej uatrakcyjnic nie odpowiada on na 100 % rzeczywistosci . zmieniono to czy owo .
jesli chcesz sie zaglebic w ten temat to tylko wywiad z ks. Ernst Alt da Ci wlasciwe swiatlo na rzeczywistosc .


N maja 22, 2016 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Dariusz-555 napisał(a):
drogi " czytelniku Biblii " . juz na samym poczatku ks . Mularczyk moze byc w bledzie . film " egzorcyzmy Emily Rose " jast wprawdzie na podstawie autentycznych wydarzen Anneliese Michel , jednak na potrzeby filmu , by go bardziej uatrakcyjnic nie odpowiada on na 100 % rzeczywistosci . zmieniono to czy owo .


To co takiego w tym filmie zmieniono?

wybrana napisał(a):
Robek - pewnie naczytałeś się Harry Pottera ;)


Harry Potter jest dla dzieci, a ja już z dobranocek wyrosłem :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 22, 2016 17:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
Robek napisał(a):
To co takiego w tym filmie zmieniono?

Poprzez Wikipedię: https://pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel
można trafić na te różnice: http://www.chasingthefrog.com/reelfaces/emilyrose.php (ang. ;nie wiem czy jest coś po polsku)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N maja 22, 2016 18:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Objawienia religijne - kto za nimi stoi?
czytelnikBiblii napisał(a):


Ja widziałem ten film, i to jest zupełnie co innego niż tutaj na Wikipedii opisują.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 22, 2016 18:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL