Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Ap 19:10 
Autor Wiadomość
Post Re: Ap 19:10
Piotrek_ napisał(a):
Wiele osób ma niepełne zrozumienie trójosobowości Boga.

Rozumiem, że Ty masz pełne rozumienie Trójcy Świętej? Zadziwiające, bo nikt z ludzi tego rozumienia nie posiadł przez wieki.
Cytuj:
A przecież i KK to uściśla. Bóg jest w trzech osobach. Owszem. Ale nie jest to trójosobowość w naszym ludzkim pojmowaniu. Najepiej przedstawić to na przykładzie wody. Która może być w trzech stanach. Lodu, wody i pary wodnej. Trzy stany ale nadal jest to H2O...
To jest to co próbował wyjaśnić Szczepan tuż przed ukamieniowaniem. A żydzi nie mogli zrozumieć.

:shock: :o Gdzie to wyczytałeś w Dz, że św. Szczepan ujrzał w niebie trzy stany skupienia Osób Boskich ?? ?? ?? On ujrzał Syna Człowieczego po prawicy Boga. Mówisz, że usiłował powiedzieć. Miałeś objawienie ?? ?? ?? Jakich to jeszcze rewelacji dowiemy się od oświeconego Piotrka? :?
Cytuj:
A powinniśmy wymieniać imię Jezus, ponieważ jest ono rozpoznawalne, na którego brzmienie uciekają precz wszelkie demony. Więc żaden demon nie może się "podszyć".
Modlitwą "Ojcze Nasz" modlimy się jak już jesteśmy narodzeni na nowo. I wiadomo do kogo kierujemy słowa.

Gdzie w Biblii masz zakaz odmawiania Modlitwy Pańskiej przed nowym narodzeniem? No, ale przyjmując, że kazdy katolik, prawosławny i część protestantów chrzci swoje dzieci w niemowlęctwie, to każdą, nie tylko tę odmawia jako nowo narodzony.


N wrz 18, 2016 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ap 19:10
Piotrek_ napisał(a):
Wiele osób ma niepełne zrozumienie trójosobowości Boga. A przecież i KK to uściśla. Bóg jest w trzech osobach. Owszem. Ale nie jest to trójosobowość w naszym ludzkim pojmowaniu. Najepiej przedstawić to na przykładzie wody. Która może być w trzech stanach. Lodu, wody i pary wodnej. Trzy stany ale nadal jest to H2O... :)


Weź sie zastanów, lód to nie jest woda :D :D :D

No ale niech ci będzie, jeśli ci to tak potrzebne to ci przyznam racje, bo jeśli lud to jest woda, to ja przecież w środku zimy, przy bardzo dużym mrozie, chodziłem nie raz po wodzie :mrgreen: :aniol: :aniol: :aniol: a przecież tylko Jezus potrafił chodzić po wodzie :-D
Więc ja jestem Jezusem 8) i zaprawde zaprawde powiadam ci nie pisz na tym forum, bo wypisujesz tu straszne głupoty, i ja Jezus twój Bóg, pomimo swojej wszechmocy nie daje rady już tego słuchać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N wrz 18, 2016 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Ap 19:10
Robek napisał(a):
Weź sie zastanów, lód to nie jest woda :D :D :D

Tak, błąd. Powinienem napisać H2O może być w trzech stanach.
Fizyczne, trój osobowe postrzeganie Boga wprowadza się od wieków kuchennymi drzwiami. Jest w tym pewien cel.
Podkreślam. Nie starajmy się tego zrozumieć ludzką logiką i doświadczeniem.


N wrz 18, 2016 19:33
Zobacz profil
Post Re: Ap 19:10
Czekam na dowód, że św. Szczepan własnie stany skupienia miał na myśli widząc Syna Człowieczego po prawicy Ojca.


N wrz 18, 2016 20:15

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Ap 19:10
Helenka napisał(a):
Czekam na dowód, że św. Szczepan własnie stany skupienia miał na myśli widząc Syna Człowieczego po prawicy Ojca.

Jeśli Szczepan miał faktycznie takie objawienie, to zostało ono tak wykonane, aby pojął to ludzką logiką. Ponieważ prawdziwe Boże objawienie mogłoby zwykłego człowieka zabić. Zapewne wiesz, że głos Boga brzmi jak grzmot nad grzmotami.
Przykład też to góra Horeb, kiedy Bóg nakazał rozstawić słupy "graniczne".


N wrz 18, 2016 20:56
Zobacz profil
Post Re: Ap 19:10
Piotrek_ napisał(a):
Jeśli Szczepan miał faktycznie takie objawienie, to zostało ono tak wykonane, aby pojął to ludzką logiką. Ponieważ prawdziwe Boże objawienie mogłoby zwykłego człowieka zabić. Zapewne wiesz, że głos Boga brzmi jak grzmot nad grzmotami.
Przykład też to góra Horeb, kiedy Bóg nakazał rozstawić słupy "graniczne".

Nie kręć. Napisałeś, że św. Szczepan chciał wyjaśnić Trójcę jako stany skupienia.


N wrz 18, 2016 21:09

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Ap 19:10
Helenka napisał(a):
Nie kręć. Napisałeś, że św. Szczepan chciał wyjaśnić Trójcę jako stany skupienia.

Przypomnij sobie choćby ten film, ten ostatni o św. Pawle, gdzie to jest obrazowo przedstawione...
Dobranoc.. :)


N wrz 18, 2016 21:31
Zobacz profil
Post Re: Ap 19:10
Piotrek_ napisał(a):
Przypomnij sobie choćby ten film, ten ostatni o św. Pawle, gdzie to jest obrazowo przedstawione...
Dobranoc..

Od kiedy film zastępuje Biblię? I w dodatku u protestantów, gdzie obowiązuje sola scriptura?


N wrz 18, 2016 21:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL