Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ap 19:10 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 13, 2016 12:00
Posty: 20
Post Ap 19:10
"I upadłem przed jego stopami, by oddać mu pokłon.
I mówi:
«Bacz, abyś tego nie czynił,
bo jestem twoim współsługą
i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa:
Bogu samemu złóż pokłon!»
Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa."

Jest to Jan chcący klęknąć przed aniołem który mu objawił "apokalipsę"


Czy modlitwy do aniołów jako prośby o coś, nie nazywając ich Bogiem to bałwochwalstwo? Jestem w tym temacie bardzo wrażliwy i jak dla mnie jest to niezaprzeczalne. Chcę poznać opinię innych.


Pn sie 15, 2016 10:52
Zobacz profil
Post Re: Ap 19:10
Co jest dla Ciebie niezaprzeczalne. Liturgia zarówno Wschodu, jak i Zachodu pokazuje, jaka jest "norma" czci oddawanej aniołom.


Pn sie 15, 2016 11:38

Dołączył(a): So sie 13, 2016 12:00
Posty: 20
Post Re: Ap 19:10
Myślę że jakakolwiek modlitwa do aniołów może być grzechem


Pn sie 15, 2016 13:03
Zobacz profil
Post Re: Ap 19:10
nawrocenie napisał(a):
Myślę że jakakolwiek modlitwa do aniołów może być grzechem

Prośba osobistego anioła stróża rano, we dnie, w wieczór, w nocy, bądź mi zawsze ku pomocy.... też?


Pn sie 15, 2016 14:33
Post Re: Ap 19:10
nawrocenie napisał(a):
Myślę że jakakolwiek modlitwa do aniołów może być grzechem

Cytuj:
Wezwij swojego Anioła Stróża, aby cię oświecił i prowadził.
Otrzymałeś go od Boga w tym celu. O.Pio
https://gloria.tv/article/JHgsS7YH66qDRBkLTTkZy1WZk


Pn sie 15, 2016 14:50

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Ap 19:10
Helenka napisał(a):
Wezwij swojego Anioła Stróża, aby cię oświecił i prowadził.
Otrzymałeś go od Boga w tym celu. O.Pio

Tu jest mowa o Duchu Świętym. Jesteśmy chrześcijanami dlatego, że On "mieszka w nas". To jest nasz Przewodnik i Pocieszyciel.


So wrz 17, 2016 18:17
Zobacz profil
Post Re: Ap 19:10
Piotrek_ napisał(a):
Tu jest mowa o Duchu Świętym.

A czy ja zaprzeczyłam istnieniu u roli Ducha Świętego? Chodziło o kwestię modlitwy do aniołów i na to odpowiedziałam.


So wrz 17, 2016 18:38

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Ap 19:10
Helenka napisał(a):
Piotrek_ napisał(a):
Tu jest mowa o Duchu Świętym.

A czy ja zaprzeczyłam istnieniu u roli Ducha Świętego? Chodziło o kwestię modlitwy do aniołów i na to odpowiedziałam.


To raczej działa tak Helenko, że modlimy się bezpośrednio do Pana Jezusa o ochronę a On przydziela nam anioła "stróża"... Czyż nie? Jak myślisz?


So wrz 17, 2016 18:49
Zobacz profil
Post Re: Ap 19:10
A jak sie nie modlimy, to skad sie biora ci aniolowie "malych"?
Cytuj:
Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. Mt 18,10


So wrz 17, 2016 18:59
Post Re: Ap 19:10
Piotrek_ napisał(a):
To raczej działa tak Helenko, że modlimy się bezpośrednio do Pana Jezusa o ochronę a On przydziela nam anioła "stróża"... Czyż nie? Jak myślisz?

To działa trochę inaczej, ale do tego trzeba mieć dobrą wolę, aby poznać nauczanie UNK, a nie kierować się własnym widzimisię.


So wrz 17, 2016 19:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ap 19:10
Piotrek_ napisał(a):
To raczej działa tak Helenko, że modlimy się bezpośrednio do Pana Jezusa o ochronę a On przydziela nam anioła "stróża"... Czyż nie? Jak myślisz?


To jak sie modle do anioła stróża, to tak naprawde modle sie do Jezusa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 17, 2016 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Ap 19:10
Robek napisał(a):
To jak sie modle do anioła stróża, to tak naprawde modle sie do Jezusa?

Ja i moi bracia w wierze kierujemy swoje modlitwy i prośby zawsze do Pana Jezusa. Bez względu na to czego by nie dotyczyły. Modlitwy do aniołów nie są biblijne. Nawet do Ducha Świętego nie należy się modlić.


So wrz 17, 2016 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Ap 19:10
[quote="Robek"]
Nie wiem jak to usunąć. Chyba coś pomyliłem. W każdym razie pozdrawiam wszystkich.. :)


So wrz 17, 2016 22:42
Zobacz profil
Post Re: Ap 19:10
Piotrek_ napisał(a):
Ja i moi bracia w wierze kierujemy swoje modlitwy i prośby zawsze do Pana Jezusa. Bez względu na to czego by nie dotyczyły. Modlitwy do aniołów nie są biblijne. Nawet do Ducha Świętego nie należy się modlić.

Sola scriptura jest niebiblijna, to po pierwsze.
Skoro modlisz się do Pana Jezusa i uważasz, że nie należy się modlić do Ducha Świętgo, to powiedz mi w jakiego Boga wierzysz. Bo nawet protestanci uznają Boga w Trójcy Jedynego, co oznacza, że każda z Osób Boskich jest Bogiem. Modlisz się do Jezusa, bo jest Bogiem, zapewne modlisz się tez do Boga Ojca, bo Jezus polecił modlitwę "Ojcze nasz". Dlaczego umniejszasz boskości Ducha Świętego?
Zresztą, idąc za Twoja logiką, że modlitwa do aniołów, a nawet do Ducha Świetego jest niebiblijna, to także modlitwa do Pana Jezusa jest niebiblijna. Dlaczego? Jezus nigdzie nie powiedział "módlcie się do mnie", a kiedy apostołowie prosili Go, aby nauczył ich modlitwy, powiedział:Wy zatem tak się módlcie: 9 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,


N wrz 18, 2016 8:06

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Ap 19:10
Helenka napisał(a):
Skoro modlisz się do Pana Jezusa i uważasz, że nie należy się modlić do Ducha Świętego, to powiedz mi w jakiego Boga wierzysz. Bo nawet protestanci uznają Boga w Trójcy Jedynego, co oznacza, że każda z Osób Boskich jest Bogiem. Modlisz się do Jezusa, bo jest Bogiem, zapewne modlisz się tez do Boga Ojca, bo Jezus polecił modlitwę "Ojcze nasz". Dlaczego umniejszasz boskości Ducha Świętego?

Wiele osób ma niepełne zrozumienie trójosobowości Boga. A przecież i KK to uściśla. Bóg jest w trzech osobach. Owszem. Ale nie jest to trójosobowość w naszym ludzkim pojmowaniu. Najepiej przedstawić to na przykładzie wody. Która może być w trzech stanach. Lodu, wody i pary wodnej. Trzy stany ale nadal jest to H2O... :)
To jest to co próbował wyjaśnić Szczepan tuż przed ukamieniowaniem. A żydzi nie mogli zrozumieć.
A powinniśmy wymieniać imię Jezus, ponieważ jest ono rozpoznawalne, na którego brzmienie uciekają precz wszelkie demony. Więc żaden demon nie może się "podszyć".
Modlitwą "Ojcze Nasz" modlimy się jak już jesteśmy narodzeni na nowo. I wiadomo do kogo kierujemy słowa.


N wrz 18, 2016 13:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL