Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Sny ze świętymi 
Autor Wiadomość
Post Sny ze świętymi
Jak to jest w Waszym doświadczeniu?

Czy sen ze świętym zawsze jest znaczący? Czy też święty może się wpleść w normalny sen i nic to nie znaczy?

Ostatnio śnił mi się sw Dominik Savio - jakos nie czcze go szczególnie, ale miałam takie natchnienie zeby poszukac jakiejs daty związanej z nim i wyszło mi 2 kwietnia- jego urodziny. W okolicach tej daty dostałam pracę.

Sniła mi się tez Terenia z Lisieux ale tylko widziałam jak chodziła/przechadzała się w habicie- nic więcej nie pamiętam.

św Dominik
Obrazek


Śr kwi 12, 2017 18:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sny ze świętymi
Teresse napisał(a):
Jak to jest w Waszym doświadczeniu?

Czy sen ze świętym zawsze jest znaczący? Czy też święty może się wpleść w normalny sen i nic to nie znaczy?


Sny nie mają żadnego znaczenia, to jest jedynie uboczny produkt ludzkiego mózgu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 12, 2017 19:32
Zobacz profil
Post Re: Sny ze świętymi
http://biblia.wiara.pl/doc/1879281.Biblia-i-sny

"Podejście do snu w Nowym Testamencie nie wydaje się tak swobodne, jak miało to miejsce w Starym Przymierzu. Wspólne obu jest jednak przekonanie, że sny można pojmować jako objawienie się żyjącego Boga w historii człowieka. Przede wszystkim dla ewangelisty Mateusza sen jest medium, które służy ujawnieniu się woli Boga. W wydarzeniach związanych z narodzinami Jezusa sny odgrywają zasadniczą wręcz rolę. Za pośrednictwem anioła Bóg we śnie objawia swoje wyroki.

Podobnie i Mędrcy ze Wschodu otrzymują we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda. Dla Mateusza oraz kręgu jego czytelników jest oczywiste, że wszyscy ludzie dysponują swego rodzaju „anteną”, dzięki której odbierają głos Boga we śnie. Zarówno Mędrcy, jak i sam Józef rozpoznają i pojmują, że określony sen dotyczy właśnie ich.

Język snów jest wcześniejszy od języka słów i to w tym sensie, że poprzez sen „dotknięty” objawieniem się Boga zostaje cały człowiek. Mateusz przypomina, że objawienie Boga może mieć formę marzenia sennego. :-)



(...)

KS. JACEK JURCZYŃSKI SDB


Śr kwi 12, 2017 19:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL