Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - polecam ;) 
Autor Wiadomość
Post Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - polecam ;)
Polecam wszystkim nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo:

Cytuj:
JAK ODMAWIAĆ:

1.) Dziękujemy Ci Trójco Przenajświętsza za POTĘGĘ udzieloną Najświętszej Maryi Pannie.

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony oOwoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej”. Amen.

„O Maryjo, moja dobra Matko – zachowaj mnie dziś (albo: tej nocy) od grzechu śmiertelnego”.

2.) Dziękujemy Ci Trójco Przenajświętsza za MĄDROŚĆ udzieloną Najświętszej Maryi Pannie.


„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej”. Amen.

„O Maryjo, moja dobra Matko – zachowaj mnie dziś (albo: tej nocy) od grzechu śmiertelnego”.

3.) Dziękujemy Ci Trójco Przenajświętsza za SŁODYCZ I MIŁOSIERDZIE udzielone Najświętszej Maryi Pannie.

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej”. Amen.

„O Maryjo, moja dobra Matko – zachowaj mnie dziś (albo: tej nocy) od grzechu śmiertelnego”.


Odmawiamy rano i wieczorem.

Cytuj:
Początki jego sięgają pierwszych wieków Kościoła.
Matka Boża obiecała Św. Gertrudzie i Św. Mechtyldzie,
że ustrzeże od grzechu śmiertelnego w danym dniu każdego,
kto odmówi tę modlitwę w tym dniu rano i wieczorem:



Takze jak ktos zmaga sie z grzechem ciezkim polecam :-)

http://adonai.pl/modlitwy/?id=95


So gru 16, 2017 12:12

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - polecam ;)
Biblia Warszawska E.Mateusza

4:10Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So gru 16, 2017 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - polecam ;)
To Jezus do Matki Bożej powiedział "Idź precz, szatanie"?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So gru 16, 2017 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - polecam ;)
Gów.noburza i stutysiączna powtórka dawno przewałkowanego z protestantami tematu, czy kult Matki Bożej i świętych to bałwochwalstwo za 3... 2... 1...

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


So gru 16, 2017 16:49
Zobacz profil
Post Re: Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - polecam ;)
Mnie się bardzo podobają w wizji Katarzyny Labouré owe kosztowne pierścienie, wysadzane drogocennymi kamieniami, nieziemsko pięknymi, po 3 na każdym palcu, w sumie 30.

Co tam szeleszczące jedwabne szaty, biała półkula, owalna ramka i zielony wąż w żółte plamki. Pierścienie, proszę was, to jest to! Z tymi promieniami, żywo mi się kojarzy z lalkarzem, który swoje kukiełki też animuje za pomocą nałożonych na palce pierścieni, z których nitki biegną do wszystkich kończyn.

W wizji promienie symbolizować mają Boże łaski. No i rozumiecie, te Boże łaski wychodzą z rąk Najświętszej Dziewicy, a konkretnie to z tych pierścieni, co jest zresztą dokładnie opisane, bo mniej błyszczące symbolizowały łaski o które proszą dusze bez ufności, albo o które nikt nie prosi. Największe pierścienie były u nasady palców Najświętszej Panny, średnie pośrodku, a najmniejsze przy końcach palców, jedne piękniejsze od drugich.

Okazuje się więc, że Boże łaski biegną z rąk Madonny odpowiednio do podatności i tak ci których dusze się źle mają otrzymują mniej łaski (choć właściwie to - por. Mt 9,12 - powinno być odwrotnie), a więc nie tylko z góry do dołu, ale i z dołu do góry i jeszcze do tego nauka o predestynacji się pokazuje, bo jakby z góry wiadomo, kto ma dostać mniej, a kto więcej.

Najbardziej zaś w tym wszystkim podobają mi się medaliki, ostatnio widziałem na czyjejś szyi jakiejś pani prawie kilo czystego srebra, aż się biedaczka uginała od nadmiaru świętości. No ale pewnie sobie w ten sposób zapewniała dostęp do tych najbardziej nasadowych pierścieni.


N gru 17, 2017 17:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL