Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Łódzkie Łagiewniki 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Na jakiej podstawie są obliczone te liczby (400 i 78)?

_________________
MODERATOR


Cz wrz 20, 2018 7:37
Zobacz profil
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Zbigniew3991 napisał(a):
Na jakiej podstawie są obliczone te liczby (400 i 78)?

Nie są "obliczane".....do Watykanu komisje lekarskie przesłały ok 400 raportów uzdrowień, z tych po kilku latach komisja watykańska wskazała 78, które uznała jako cudowne.


Cz wrz 20, 2018 7:45
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Poprawka - 68 przypadków uznano za cud - mea culpa
https://ekai.pl/lourdes-cudow/


Cz wrz 20, 2018 7:56

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Alus napisał(a):
Poprawka - 68 przypadków uznano za cud - mea culpa
https://ekai.pl/lourdes-cudow/


O czym, według Ciebie, to świadczy? Na razie to nadal kwestia medycyny i psychologii. Pewnych rzeczy (68 przypadków na 400), nie da się wytłumaczyć medycznie. Co dalej?

_________________
MODERATOR


Cz wrz 20, 2018 11:41
Zobacz profil
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Zbigniew3991 napisał(a):
Alus napisał(a):
Poprawka - 68 przypadków uznano za cud - mea culpa
https://ekai.pl/lourdes-cudow/


O czym, według Ciebie, to świadczy? Na razie to nadal kwestia medycyny i psychologii. Pewnych rzeczy (68 przypadków na 400), nie da się wytłumaczyć medycznie. Co dalej?

Co dalej sam sobie odpowiedz.....ja nie znam przyszłości.


Cz wrz 20, 2018 11:51

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Nie pytam o przyszłość, ale o analizę danych statystycznych. Pytałem także o to, co o tym sądzi teologia, a nie medycyna i psychologia.

_________________
MODERATOR


Cz wrz 20, 2018 11:58
Zobacz profil
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie pytam o przyszłość, ale o analizę danych statystycznych. Pytałem także o to, co o tym sądzi teologia, a nie medycyna i psychologia.

Skoro Kościół oficjalnie ogłasza cud, to i teologowie przyjmują to orzeczenie. A zapewne tłumaczą bazując na Biblii, choćby przypadek Syryjczyka Naamana.
Nie znam teologii, aby precyzyjnie udzielić odpowiedzi.
Dane statystyczne - czyli co konkretnie?


Cz wrz 20, 2018 12:11

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Neurolodzy przyjmują, że mózg dzieli się na dwie półkule. Fajnie. Sukces. Medycyna praktyczna na szczęście nadała jakieś znaczenie temu faktowi i pogłębiła badania. Lekarze mogli poprzestać na stwierdzeniu patomorfologów: prawidłowo rozwinięty mózg ma dwie półkule.

Myślę więc, że teologia nie poprzestała na stwierdzeniu lekarzy: tego nie da się wytłumaczyć naukowo. Teolodzy zapewne wytłumaczyli to jakoś.

_________________
MODERATOR


Cz wrz 20, 2018 21:28
Zobacz profil
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Zbigniew3991 napisał(a):
Neurolodzy przyjmują, że mózg dzieli się na dwie półkule. Fajnie. Sukces. Medycyna praktyczna na szczęście nadała jakieś znaczenie temu faktowi i pogłębiła badania. Lekarze mogli poprzestać na stwierdzeniu patomorfologów: prawidłowo rozwinięty mózg ma dwie półkule.

Myślę więc, że teologia nie poprzestała na stwierdzeniu lekarzy: tego nie da się wytłumaczyć naukowo. Teolodzy zapewne wytłumaczyli to jakoś.

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TI/TI ... ka-12.html


Pt wrz 21, 2018 7:29

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
A tak swoimi słowami?

_________________
MODERATOR


Pt wrz 21, 2018 14:53
Zobacz profil
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Zbigniew3991 napisał(a):
A tak swoimi słowami?

To co?...wedle PRL-wskiej metodyki - co autor miał na myśli? ;)


Pt wrz 21, 2018 15:02

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
To wcale nie PRL-owska metodyka. Nie o to też pytam. Jeśli chciałbym poprzestać tylko na przeczytaniu kilku mądrych tekstów, artykułów, książek i innych mądrych publikacji, nie byłoby mnie na tym forum. Pytam o Wasze zdanie.

_________________
MODERATOR


Pt wrz 21, 2018 18:16
Zobacz profil
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Zbigniew3991 napisał(a):
To wcale nie PRL-owska metodyka. Nie o to też pytam. Jeśli chciałbym poprzestać tylko na przeczytaniu kilku mądrych tekstów, artykułów, książek i innych mądrych publikacji, nie byłoby mnie na tym forum. Pytam o Wasze zdanie.

Nie jestem ani medykiem, ani teologiem, a przyjmuję orzeczenia pod którymi podpisują się eksperci z tych dziedzin.
Radykalnie inaczej traktuję "uzdrowienia" uzyskiwane w trakcie Mszy o uzdrowienie, w seansach z uzdrowicielami" w rodzaju Boshobora czy Harisa, lub różnej maści bioenergoterapeutów, lub magów z Azji, ponoć operujących bez użycia skalpela.


So wrz 22, 2018 8:03

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Co masz do Mszy z modlitwami o uzdrowienie? To, że uzdrowienia wskutek tych modlitw nie są udokumenotowane przez ekspertów?

_________________
MODERATOR


So wrz 22, 2018 8:45
Zobacz profil
Post Re: Łódzkie Łagiewniki
Zbigniew3991 napisał(a):
Co masz do Mszy z modlitwami o uzdrowienie? To, że uzdrowienia wskutek tych modlitw nie są udokumenotowane przez ekspertów?

Dokładnie, aby mówić o uzdrowieniu wedle wymogów jakie stosuje Kościół niezbędna jest dokumentacja choroby, orzeczenie lekarskie i trwałość uzdrowienia.


So wrz 22, 2018 9:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL