Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 30, 2018 18:57
Posty: 54
Post Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Nie chodzi mi o wstawiennictwo tylko o bezpośrednią modlitwę. Czy Maria może udzielać jakiś łask? Dajcie mi jakieś konkretne argumenty


Pn lis 05, 2018 19:32
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Formuły, jakie stosujemy w modlitwach do Bogurodzicy często mają taką formę, która wskazuje na wielką moc Maryi. Jednakże nie można rozumieć tych modlitwa w ten sposób, że Bogurodzica ma tę władzę sama z siebie. Jest ona Jej dana przez Boga.

Zatem jeśli będziesz się modlił do Bogurodzicy takimi lub podobnymi słowami, jak znajdują się w modlitwie Kościoła, to nie przejmuj się, nie czynisz niczego złego.


Wt lis 06, 2018 7:42
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Zależy co rozumiesz po pojęciem "modlenia do Maryi"? Jeżeli jest to prośba o wstawiennictwo to można. Jeżeli jest to modlitwa gdzie Maryję traktuje się na równi z Trójcą to jest to grzech i herezja


Wt lis 06, 2018 11:59

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Słusznie. Tyle że jeśli chodzi o wstawiennictwo, to aby o nie prosić musisz mieć mocną podstawę do tego by wierzyć, że Maryja w ogóle Ciebie usłyszy. Czy nie prościej modlić się tak, jak nauczył nas Pan Jezus, czyli zwracając się do Ojca w Jego imieniu?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lis 06, 2018 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Śmiało możesz mówić tylko "Ojcze nasz" (Modlitwę Pańską), ale ja lubię dodać do niej jeszcze dziesięć "Zdrowaś Mario" (Pozdrowień Anielskich). :)


Wt lis 06, 2018 14:03
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Wybawiony napisał(a):
musisz mieć mocną podstawę do tego by wierzyć, że Maryja w ogóle Ciebie usłyszy
Całe szczęście takową mamy.
Cytuj:
Czy nie prościej modlić się tak, jak nauczył nas Pan Jezus, czyli zwracając się do Ojca w Jego imieniu?
A to jedno drugie wyklucza?


Wt lis 06, 2018 14:09

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
@ Palmer

A na kim taki zestaw ma zrobić dobre wrażenie?

@ zefciu

Oczywiście, że jedno drugiego nie wyklucza, choć rad bym dowiedzieć się czegoś na temat wspomnianych podstaw wiary.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lis 06, 2018 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 21, 2018 6:40
Posty: 13
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Wydaje mi się, że nie ma z tym problemu :)

_________________
Pieśni Religijne - Polskie Kolędy - Modlitwy by Solveit - polecany serwis komputerowy Zefix https://zefix.pl/


Śr lis 21, 2018 8:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 01, 2018 16:17
Posty: 14
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Ja również mam takie problemy. Zdarza się, że myślę sobie "Maryjo, Ty jedyna możesz mi pomóc". Czy to już jest herezja? Przecież wszechmocny jest tylko Bóg, ale z drugiej mam odczucie, że Maryja może mi "bardziej" pomóc, bo to taka kochająca Matka, mam wrażenie, że Maryja bardziej kocha niż Jezus.


Cz sty 24, 2019 10:25
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
lavender napisał(a):
Ja również mam takie problemy. Zdarza się, że myślę sobie "Maryjo, Ty jedyna możesz mi pomóc". Czy to już jest herezja?
Nie, nie jest. Takie sformułowania znajdują się w uznanych modlitwach.
Cytuj:
Przecież wszechmocny jest tylko Bóg, ale z drugiej mam odczucie, że Maryja może mi "bardziej" pomóc, bo to taka kochająca Matka, mam wrażenie, że Maryja bardziej kocha niż Jezus.
No nie. To nie tak. Bogurodzica ma pewną szczególną „śmiałość” w modlitwie przed Bogiem (jest to oczywiście pewna analogia wzięta ze świata feudalnego). Nie jest jednak tak, że Chrystus kocha nas mniej. Nie o to chodzi w modlitwie, aby Bóg nas bardziej kochał.


Cz sty 24, 2019 10:35

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Och... w Chrześcijaństwie nie chodzi o to, kto nas bardziej kocha.

Bóg nie ma płci. To, że nazywamy Go Ojcem, jest kulturowo uzasadnione. Bóg jest zarówno naszym Ojcem, jak i Matką. Ten sam Bóg jest Ojcem i Matką Maryi.

_________________
MODERATOR


Cz sty 24, 2019 12:52
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Wybawiony napisał(a):
Tyle że jeśli chodzi o wstawiennictwo, to aby o nie prosić musisz mieć mocną podstawę do tego by wierzyć, że Maryja w ogóle Ciebie usłyszy.


Mamy taką podstawę.Dowodem tego, że Maryja słyszy modlitwy i co więcej, wysłuchuje je, są świadectwa łask, które uzyskały osoby na skutek wstawiennictwa Matki Bożej.


Cz sty 24, 2019 18:28

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Maria wysłuchuje modlitwy, czy przekazuje je dalej i się wstawia? Mam wrażenie, że to trochę pomieszanie pojęć...

_________________
MODERATOR


Cz sty 24, 2019 19:38
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
To wielki zaszczyt prosić Matkę Boga o wstawiennictwo. "... módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej Amen."
Maryja zbiera wszystkie nasze szczere prośby i z serca płynące modlitwy i zanosi je przed tron Boga Najwyższego.
Jest orędowniczką, pośredniczką, pocieszycielką i matką. Tak, Matka Syna Bożego naszego Zbawiciela jest również i naszą matką.


N lut 17, 2019 23:05

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Fajnie... jak wytłumaczyć to, co napisałeś, Alemichał, ze słowami Pawła z Tarsu, według któego Jezus jest jedynym pośrednikiem? Trochę się to miesza, myślę, że nie tylko mnie...

_________________
MODERATOR


Pn lut 18, 2019 9:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL