Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Alus napisał(a):
Masz precyzyjne wskazanie

Cytuj:
Otrzymuję od Boga to, co uzyskam modlitwą .
Precyzyjne jak cholera: "to otrzymuję, co uzyskam" :) Zupełnie jak: to jem, co spożywam.


Cz kwi 04, 2019 9:59
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Zostawcie prześmiewcę w spokoju, niech odejdzie. On ze swoją chwałą przyszedł tylko trochę nabrudzić.


Cz kwi 04, 2019 10:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
akruk napisał(a):
Alus napisał(a):
Masz precyzyjne wskazanie

Cytuj:
Otrzymuję od Boga to, co uzyskam modlitwą .
Precyzyjne jak cholera: "to otrzymuję, co uzyskam" :) Zupełnie jak: to jem, co spożywam.

Alez Akruk potrafisz byc bardzo rzeczowy a nie potrafisz zauwazyc ze chodzi o wyraz "modlitwa". Bo mozna uzyskac czarami. Albo ofiarowaniem kilku milionow na konto robaczka.


Cz kwi 04, 2019 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Czy praktykuje się jeszcze coś takiego jak Litania Loretańska, gdzie Maryja nazwana jest między innymi Matką Stworzyciela, Kościoła i łaski Bożej?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz kwi 04, 2019 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Tak, oczywiście

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz kwi 04, 2019 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
To dziwne. Wychodzi na to, że Maryja jest Matką Boga Ojca.Nieźle :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz kwi 04, 2019 15:28
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Wybawiony napisał(a):
Czy praktykuje się jeszcze coś takiego jak Litania Loretańska, gdzie Maryja nazwana jest między innymi Matką Stworzyciela, Kościoła i łaski Bożej?

Matko Stworzyciela - Jezus jest Stworzycielem, na początku było Słowo...Słowo przyszło na świat..., zatem nic dziwnego w tym wezwaniu.
Matko Kościoła - testament z krzyża oto Matka twoja, a Jan i apostołowie byli pierwszymi członkami Kościoła.
Matko łaski Bożej - znalazłaś łaskę u Pana....Zwiastowanie.


Cz kwi 04, 2019 15:31

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
alekmichał napisał(a):
Wolna wola należy do ciebie, to prawda. Korzystając z niej jednak, z własnego rozumu i ze swego języka możesz albo się zbawić, ale sam potępić.
Nie wiem, czy Bóg ufa każdemu..? Powiedziałbym raczej że Jego zaufanie wraca do człowieka, kiedy ten rzeczywiście się nawraca, schodzi ze złej drogi i odzyskuje wiarę.


Bóg ufa każdemu. Najpierw przychodzi Jezus ze swoją łaską, a potem człowiek się nawraca. Jezus szuka każdego grzesznika, wychodzi naprzeciw każdemu człowiekowi i chce się spotkać z każdym człowiekiem, co świadczy o tym, że ufa każdemu człowiekowi. Nie każdy człowiek zaś odpowiada na to zaufanie.

_________________
MODERATOR


Cz kwi 04, 2019 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Alus napisał(a):
Matko Stworzyciela - Jezus jest Stworzycielem, na początku było Słowo...Słowo przyszło na świat..., zatem nic dziwnego w tym wezwaniu.
Matko Kościoła - testament z krzyża oto Matka twoja, a Jan i apostołowie byli pierwszymi członkami Kościoła.
Matko łaski Bożej - znalazłaś łaskę u Pana....Zwiastowanie.

Można powiedzieć, że każdy kult znajdzie swoje uzasadnienie.
Spróbuj jednak wyobrazić sobie, że jesteś na miejscu Maryi. Jak czułabyś się, gdyby ktoś zwracał się do Ciebie, używając tytułów jak w Litanii Loretańskiej?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz kwi 04, 2019 19:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Argument nie do odrzucenia :D :lol:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 04, 2019 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Jest to argument do odrzucenia, ale coś w tym jest. Nie wiem, czy byłoby mi miło, gdyby nazywano mnie wieżą z kości słoniowej, domem złotym i różą duchowną. Są to piękne określenia, ale mam wrażenie, że nieco dwuznaczne. W dzieciństwie uważałem, że róża duchowna to wyraz zażyłości kapłanów i Maryi, a teraz bardziej skłaniam się do twierdzenia, że określenie to oznacza piękno duchowe Maryi. Można mieć jeszcze inne interpretacje tego określenia. Czy są one zasadne, czy nie, to już inna sprawa.
Maria jest skromna, więc nie wiem jak reaguje na takie pochwały jak z Litanii Loretańskiej, ale myślę, że Bóg zna nasze intencje i motywacje. A intencje i motywacje większości z wiernych odmawiających Litanię Loretańską są szczytne (mam przynajmniej taką nadzieję). Stąd myślę, że Maria również się łatwo nie obraża...

_________________
MODERATOR


Cz kwi 04, 2019 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Obawiam się, że Twoje zdziwienie tymi tytułami wynika z niezbyt gruntownej lektury Starego Testamentu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt kwi 05, 2019 0:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Do kogo, Marku, kierujesz swoją wypowiedź?

W celu zrozumienia tych tytułów należy znać nie tylko Stary Testament, ale i kulturę wschodu i zachodu. Kość słoniowa ma określoną wartość. Inną rzeczą są kwestie etyczne związane z wybijaniem słoni oraz zagrożenie dla gatunku słoni. To już inne kwestie, które zmieniają się na przestrzeni wieków.

_________________
MODERATOR


Pt kwi 05, 2019 6:24
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Obawiam się, że Twoje zdziwienie tymi tytułami wynika z niezbyt gruntownej lektury Starego Testamentu.


A natomiast babcie śpiewające Litanię pod kapliczkami w maju mają ST w małym palcu... ;)


Pt kwi 05, 2019 7:31
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
Matko Stworzyciela - Jezus jest Stworzycielem, na początku było Słowo...Słowo przyszło na świat..., zatem nic dziwnego w tym wezwaniu.
Matko Kościoła - testament z krzyża oto Matka twoja, a Jan i apostołowie byli pierwszymi członkami Kościoła.
Matko łaski Bożej - znalazłaś łaskę u Pana....Zwiastowanie.

Można powiedzieć, że każdy kult znajdzie swoje uzasadnienie.
Spróbuj jednak wyobrazić sobie, że jesteś na miejscu Maryi. Jak czułabyś się, gdyby ktoś zwracał się do Ciebie, używając tytułów jak w Litanii Loretańskiej?

Nie zapominaj, że to nikt z ludzi nie zadecydował o narodzinach Jezusa z kobiety izraelskiej, w tym Maryja, ale sam Jezus Bóg, co wszystko jest ukazane w ST - protoewangelia i NT.


Pt kwi 05, 2019 7:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL