Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 20:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Znam ideę Protoewangelii. Znasz proroctwa związane z Mesjaszem? Nie będę cytował, ale według nich Mesjasz miał pochodzić z rodu Dawida. Czyj rodowód znajduje się na początku Ewangelii Mateusza? Nie jest to rodowód Maryi.

_________________
MODERATOR


Wt kwi 02, 2019 20:54
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
@Zbigniew3991, My już wiemy, że naszym Zbawicielem jest Jezus Chrystus.

Ja cie pytam jeszcze raz do kogo kierował Bóg to zdanie i o jakiej niewieście mówił: „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono ugodzi cię w głowę, a ty ugodzisz je w piętę” (Rdz 3,15).
Wiesz, czy nie wiesz? Krótko, jeśli możesz, kim jest niewiasta?


Wt kwi 02, 2019 22:01

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Alemichał - nie pytałem o Zbawiciela, tylko o Józefa.

Pisałem Ci, że wiem: Ewa i Maria. Co z tego wynika?

_________________
MODERATOR


Śr kwi 03, 2019 7:59
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Zbigniew3991 napisał(a):
Znam ideę Protoewangelii. Znasz proroctwa związane z Mesjaszem? Nie będę cytował, ale według nich Mesjasz miał pochodzić z rodu Dawida. Czyj rodowód znajduje się na początku Ewangelii Mateusza? Nie jest to rodowód Maryi.

Zapominasz o tradycji żydowskiej (Lb 27,7-8; 36,6-12) w przypadku braku potomka rodzaju męskiego, wówczas córka wychodzi za mąż za mężczyznę z rodu ojca i tenże z automatu staje się członkiem rodu teścia.


Śr kwi 03, 2019 8:41

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
To w jakimś stopniu umniejsza role Józefa w historii zbawienia?

_________________
MODERATOR


Śr kwi 03, 2019 9:42
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Zbigniew3991 napisał(a):
To w jakimś stopniu umniejsza role Józefa w historii zbawienia?

A niby w jaki sposób, skoro w zgodzie z Biblią i tradycją?


Śr kwi 03, 2019 9:59
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Zbigniew3991 napisał(a):
Alemichał - nie pytałem o Zbawiciela, tylko o Józefa.

Pisałem Ci, że wiem: Ewa i Maria. Co z tego wynika?

Nie Ewa. To Maryja.

„Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono ugodzi cię w głowę, a ty ugodzisz je w piętę” (Rdz 3,15).

Bóg powiedział te słowa do Szatana, a niewiastą, która zwyciężyła Szatana, jest Maryja współodkupicielka, Matka Syna Bożego i Zbawiciela ludzkości.

Ugaś więc swój zapał w pomniejszaniu Jej roli w Bożym planie zbawienia ludzkości.


Śr kwi 03, 2019 10:10

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Z ciekawości - które dokumenty Kościoła stwierdzają, że Maria jest współodkupicielką? Jakiś czas temu takich szukałem, ale nie mogłem znaleźć. Być może coś przeoczyłem.

Jeśli Maria jest współodkupicielką, to znaczy, że jest równa Jezusowi?

_________________
MODERATOR


Śr kwi 03, 2019 10:36
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Poszukaj proszę równowagi u siebie w twoich myślach i zastanów się komu służysz. W Kościele Chrystusa szukaj miłości, a nie dokumentów. Więcej skorzystasz. I nie stawiaj mi proszę naiwnych pytań typu, czy Maryja jest równa Jezusowi..
Maryja jest arcydziełem Bożego stworzenia, jest Matką Syna Bożego, Oblubienicą Ducha Świętego i Jej zjednoczenie z Trójcą jest doskonałe. Posiada od Swego Pana moc, inteligencję, mądrość w całej pełni.


Śr kwi 03, 2019 12:01

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Tobie również życzę równowagi. Ty również możesz zastanowić się, komu służysz - czy Bogu, czy Maryi. Każdy ma swoje sumienie.

_________________
MODERATOR


Śr kwi 03, 2019 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Zbigniew3991 napisał(a):
Tobie również życzę równowagi. Ty również możesz zastanowić się, komu służysz - czy Bogu, czy Maryi. Każdy ma swoje sumienie.

Kto służy Maryi, służy Bogu, gorzej gdy kto służy sobie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 03, 2019 12:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Maria w Kanie powiedziała: "Zróbcie, cokolwiek Wam powie", co znaczy: "Słuchajcie Jezusa". Sama Maria przyznaje, że mamy służyć Jezusowi.

_________________
MODERATOR


Śr kwi 03, 2019 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Kto służy komukolwiek, oczywiście w Duchu Chrystusowym, ten niewątpliwie służy Bogu.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr kwi 03, 2019 12:24
Zobacz profil
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Zbigniew3991 napisał(a):
Tobie również życzę równowagi. Ty również możesz zastanowić się, komu służysz - czy Bogu, czy Maryi. Każdy ma swoje sumienie.

Spójrz Zbigniewie na swoje myśli.. wg ciebie jest tak:
Czyli jak służysz Maryi, to nie służysz Bogu. Tu zręcznie przeciwstawiasz Maryję, Matkę Jezusa, samemu Bogu, czyli Jezusowi.
Wcześniej pisząc o Józefe, próbowałeś go przeciwstawić Maryi.

Ty nie dążysz do równowagi, tylko do podziału. A wiesz czyją domeną jest dzielenie?

A jak się modlisz, to wspólnie z Jezusem do Boga, czy tak?
I znowu zręcznie deprecjonujesz Syna Bożego, a właściwie stawiasz Go na równi ze sobą. Gdybyś napisał do Boga Ojca, to rozumiem, ale napisałeś do Boga. Czyli tak jakby sam Jezus nie był Bogiem. Swoją drogą jestem ciekaw, jak można się modlić wspólnie z Jezusem, odrzucając Jego Matkę.
Jak widzisz, takie niuanse nie umykają, bo nie mogą umknąć..
Wyjaśniłem ci, że To Maryja jest niewiastą, która miażdży głowę Szatanowi, tą niewiastą wywyższoną przez Boga, która uczestniczy bezpośrednio w dziele zbawienia ludzkości. Przykro mi że tej prawdy nie możesz przyjąć.
Maryja w dalszym ciągu wstawia się za nami u Boga i ochrania dzieci Boże przed Szatanem. Osłabiając Jej rolę i znaczenie Jej pracy, sam z własnej woli stawiasz się po złej stronie.


Śr kwi 03, 2019 12:56

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy można się modlić bezpośrednio do Maryi?
Idąc Twoją logiką, słowa Jezusa, kiedy nazywa On Ojca Bogiem, należy interpretować tak, że tylko Ojciec jest Bogiem, a Jezus już nie. To konsekwencja tego sposoby myślenia.

Nie dzielę. Wychodzę z założenia, że modlimy się ze świętymi, a więc zarówno z Marią, jak i Józefem. Nie można rozdzielać tej pary, która jest małżeństwem. Jak można modlić się z Maryją, odrzucając jej męża?

Kryterium pójścia za Jezusem nie jest wiara i wyznawanie Maryi jako współodkupicielki, co nie ma uzasadnienia w nauce Kościoła, ale wiara i wyznawanie Jezusa jako Zbawiciela. Jeśli zaś uznajemy Jezusa jako Zbawiciela, to wszyscy inni święci, włącznie z Marią i Józefem, są na odpowiednim miejscu. Podczas Mszy Świętej kapłan wypowiada w prefacji prośbę, aby nasze głosy złączyły się z głosami aniołów i świętych. Tak rozumiem obcowanie świętych i tak rozumiem naszą wspólnotę ze świętymi - jako modlitwę razem z nimi, a nie jako ich wstawiennictwo za nas.

_________________
MODERATOR


Śr kwi 03, 2019 13:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL