Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 2:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nauka rozmowy z Bogiem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Nauka rozmowy z Bogiem
Nauka rozmowy z Bogiem

Czytam książkę Stygmatycy i na bazie jej widzę jak na przestrzeni wieków w coraz bardziej zaawansowany sposób Katolicy porozumiewali się z Bogiem i jak powoli z wieku na wiek odkrywali potrzebę kontemplacji Męki Pańskiej.

I ja też chcę się nauczyć widzieć Boga i rozmawiać z Nim i chciałem Was prosić o pomoc.

W internecie jest rozprawa doktorska;

Droga do zjednoczenia z Bogiem s. Cecylii Teresy od opieki św. Józefa ... w świetle nauki mistrzów karmelitańskich.

https://docplayer.pl/115546136-Droga-do ... ogiem.html

Są i inne materiały świętych i błogosławionych.

U wielu świętych i błogosławionych istniała potrzeba kontemplacji Męki Pańskiej i na jej bazie rozwijał się u nich bardzo szybki wzrost w bliskich relacjach z Panem Jezusem.
Wielu świętych i błogosławionych kontemplowało Mękę Pańską od czwartku wieczór do piątku do 15:00. Św. o. Pio kontemplował Mękę Pańską we wtorki i od czwartku do soboty.

Na początek, czy mógłby ktoś mi pomóc dowiedzieć się, jak można nauczyć się widzieć Boga oczami duszy?
„Widziałam Go oczyma duszy jaśniej niżbym Go widzieć mogła oczyma cielesnymi”

Św. Teresa z Avili definiuje łaski nadzwyczajne jako bezpośrednie oddziaływanie Boga na człowieka. Podzieliła ona łaski nadzwyczajne na „słowa wewnętrzne”, „widzenie intelektualne” i „widzenie wyobrażeniowe”. Jak można się nauczyć z nich korzystać?

Czy św. Teresa od Jezusa i św. Teresa z Avili to ta sama święta?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr lut 20, 2019 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
pom napisał(a):
Nauka rozmowy z Bogiem

Czytam książkę Stygmatycy i na bazie jej widzę jak na przestrzeni wieków w coraz bardziej zaawansowany sposób Katolicy porozumiewali się z Bogiem i jak powoli z wieku na wiek odkrywali potrzebę kontemplacji Męki Pańskiej.

I ja też chcę się nauczyć widzieć Boga i rozmawiać z Nim i chcę Was prosić o pomoc.

W internecie jest rozprawa doktorska;

Droga do zjednoczenia z Bogiem s. Cecylii Teresy od opieki św. Józefa ... w świetle nauki mistrzów karmelitańskich.

https://docplayer.pl/115546136-Droga-do ... ogiem.html

Są i inne materiały świętych i błogosławionych.

U wielu świętych i błogosławionych istniała potrzeba kontemplacji Męki Pańskiej i na jej bazie rozwijał się u nich bardzo szybki wzrost w bliskich relacjach z Panem Jezusem.
Wielu świętych i błogosławionych kontemplowało Mękę Pańską od czwartku wieczór do piątku do 15:00. Św. o. Pio kontemplował Mękę Pańską we wtorki i od czwartku do soboty.

Na początek, czy mógłby ktoś mi pomóc dowiedzieć się, jak można nauczyć się widzieć Boga oczami duszy?
„Widziałam Go oczyma duszy jaśniej niżbym Go widzieć mogła oczyma cielesnymi”

Św. Teresa z Avili definiuje łaski nadzwyczajne jako bezpośrednie oddziaływanie Boga na człowieka. Podzieliła ona łaski nadzwyczajne na „słowa wewnętrzne”, „widzenie intelektualne” i „widzenie wyobrażeniowe”. Jak można się nauczyć z nich korzystać?

Czy św. Teresa od Jezusa i św. Teresa z Avili to ta sama święta?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr lut 20, 2019 16:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
pom napisał(a):
Na początek, czy mógłby ktoś mi pomóc dowiedzieć się, jak można nauczyć się widzieć Boga oczami duszy?

Nie wiem, czy nie moglo by to sie skonczyc tragicznie. Z wielu wzgledow - np ze chcialbys byc lepszy od robaczka, ktory takich darow nie ma. To ma zwiazek z pycha. Sprobuj spojrzec na gwiazdy. Moze zobaczysz.


Śr lut 20, 2019 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
„Trzeba byśmy dostrzegli, że Bóg wcale nie chce, by tylko niewielka liczba dusz dochodziła do tego wysokiego stopnia zjednoczenia. Bóg chce, by wszyscy byli doskonali. Mało jednak znajduje naczyń, które by mogły znieść tak wzniosłe działanie. Gdy Bóg doświadcza je w małych rzeczach, okazują się słabe, nie stać ich na trud; nie chcą znieść najmniejszej przykrości czy umartwienia …Dlatego nie postępuje już dalej w oczyszczeniu ich i podnoszeniu ich z prochu ziemskiego przez trud umartwienia, gdyż do tego potrzebna była większa stałość i męstwo, niż mu okazały”

https://www.karmel.pl/droga-do-zjednocz ... -krzyza/2/

KKK 2014 Postęp duchowy zmierza do coraz bardziej wewnętrznego zjednoczenia z Chrystusem. Zjednoczenie to jest nazywane zjednoczeniem "mistycznym" ponieważ jest ono uczestnictwem w misterium Chrystusa przez sakramenty - "święte misteria" - a w Nim, w misterium Trójcy Świętej. Bóg wzywa nas wszystkich do tego wewnętrznego zjednoczenia z Nim, nawet jeśli szczególne łaski czy nadzwyczajne znaki życia mistycznego są udzielane jedynie niektórym, by ukazać darmowy dar udzielony wszystkim.

KKK 2015 Droga do doskonałości wiedzie przez Krzyż. Nie ma świętości bez wyrzeczenia i bez walki duchowej 67 . Postęp duchowy zakłada ascezę i umartwienie, które prowadzą stopniowo do życia w pokoju i radości błogosławieństw:
Ten, kto wspina się, nie przestaje zaczynać ciągle od początku, a tym początkom nie ma końca. Nigdy ten, kto się wspina, nie przestaje pragnąć tego, co już zna 68 .

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr lut 20, 2019 21:08
Zobacz profil
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
Św Teresa od Dzieciątka Jezus nazywana bywa "Małą Tereską" - Teresa z Liseux, (mistyczka zmarła w wieku 24 lat), właśnie dla odróżnienia od Teresy z Avilla nazywanej "Wielką Teresą" - teolog, reformatorka zakonu karmelitów.


Cz lut 21, 2019 8:44
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
pom napisał(a):
I ja też chcę się nauczyć widzieć Boga i rozmawiać z Nim i chcę Was prosić o pomoc.

Do wszystkiego potrzebny jest czas. Tak jak małe dziecko najpierw słucha i patrzy, a dopiero później gaworzy i mówi. Tak samo jest w nauce budowania relacji z Bogiem.
Na początek słuchaj, najpierw ciszy, później głosu własnego serca, a za jakiś czas zobaczysz. Odrobinę dalej będziesz już wiedział.
Potrzebujesz jeszcze kogoś, kto już przeszedł tę drogę i będzie Ci towarzyszył dzieląc się tym, co sam już wie, czego sam doświadczył. Dlatego zachęcam do wyjazdu do jezuitów, na rekolekcje ignacjańskie.
Życzę Ci odwagi.
Powodzenia!

Ps.Przypatrz się życiu św. Ignacego z Loyoli, wtedy sam się przekonasz, że jest to możliwe dla zwykłych grzeszników. Ignacy "wzorował" się na znanej postaci św. Franciszka z Asyżu. Co wspólnego łączy tych dwóch mężczyzn? Czyż nie jest nią droga do bezpośredniej rozmowy z Bogiem?


So lut 23, 2019 9:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
Bardzo Bogu dziękuję, że oczyścił mnie ze wszystkich nałogów.

Duch Święty rozwiązał mi język i Modlę się na razie niewielkim zasobem słów z Daru Języków.
Moje słowa są podobne do aramejskiego, ale nie wiem co oznaczają.

https://www.youtube.com/watch?v=ROM5EpC ... e=youtu.be


Kilka miesięcy temu przyśnił mi się po raz pierwszy w życiu, dwa razy ten sam sen (w najdrobniejszych szczegółach) podczas jednej nocy. Osoba tam mówiła żebym nie grał tyle w gry komputerowe. Nie pamiętam, czy chodziło, że w ogóle mam nie grać, ale miałem postanowienie po tym śnie, by ograniczyć gry do godziny dziennie, bo ta Osoba mnie upominała.

Parę tygodni temu usłyszałem w sobie wyraźny, męski, ciepły, miły, niosący pokój, kochający, serdeczny głos, który mówił, bym się teraz Modlił.
Staram się teraz codziennie Modlić Modlitwą Różańcową kontemplując w czasie Modlitwy poszczególne Tajemnice, i raz w tygodniu minimum trzy godziny słucham, czy oglądam, czy Kontempluję Mękę Pańską. Nie mam żadnego kierownika duchowego, czy opiekuna i tak bardzo, bardzo chcę, by ta Osoba co do mnie mówiła się mną opiekowała.
No i staram się właśnie zerwać tą „zasłonę Biblijną”.


https://youtu.be/cA-IoGKTU5s

https://youtu.be/SPLFzmm5qvA

https://youtu.be/Pqe0IawUjfU

Egzorcyści uważają, że Modlitwa w Językach jest bardzo silna, więc Modlę się tak w domu ostatnio coraz częściej.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lut 23, 2019 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
Dziękuję za pomocne odpowiedzi.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lut 23, 2019 21:25
Zobacz profil
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
pom napisał(a):
Egzorcyści uważają, że Modlitwa w Językach jest bardzo silna

Ciekawe dlaczego zapomnieli o modlitwie serca?

Egzorcyści są Twoim Zbawicielem, czy Jezus?
Zatem, może warto słuchać tylko jednego Pana - Jezusa?


N lut 24, 2019 9:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
Believing napisał(a):
Ciekawe dlaczego zapomnieli o modlitwie serca?


Wydaje mi się, że każda Modlitwa która wypływa z serca jest tego typu Modlitwą. Dlatego nie lubię klepać wierszyków i staram się zawsze myśleć nad słowami, które wypowiadam w Modlitwie, lub w czasie jak je wypowiadam kontempluję.


Believing napisał(a):
Egzorcyści są Twoim Zbawicielem, czy Jezus?
Zatem, może warto słuchać tylko jednego Pana - Jezusa?



Zawsze Bóg jest w centrum. W Polsce jest może ok 1% kapłanów innych niż prawicowi, więc wśród nich może być i dystans do Modlitwy Językami. Ja osobiście takiego kapłana nigdy nie spotkałem.
Natomiast spotkałem niejednego, który Modlił się od Ołtarza Językami. Egzorcyści zaś w tym temacie mają wiele do powiedzenia bo wiedzą, jak reagują demony na ten Charyzmat.


Bardzo lubię uczestniczyć w Adoracji i Różańcu z o. Danielem w przekazie na YouTube z wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

http://mimj.pl/
https://youtu.be/gcWzXrZpYIo



Natomiast mam do Was pytanie. W Ewangelii Mk 10, 35-45 czytamy;

„Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy». On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?» Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane». Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu»”

Czy jedyna droga do świętości prowadzi przez kielich Męczeństwa?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So mar 02, 2019 16:45
Zobacz profil
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
pom napisał(a):
Bardzo lubię uczestniczyć w Adoracji i Różańcu z o. Danielem

To wiele tłumaczy.
Ciekawe kogo bardziej adorujesz.

Może kiedyś przytrafi ci się, że na Adoracji będziesz tylko ty i On - Jezus.
Ale wtedy musiałbyś usiąść i pozwolić by Prawda przyszła do ciebie. A jak dobrze rozumiem nie o to chodzi na adoracji z o.Danielem.


Wt mar 05, 2019 19:41
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
Idź wciskać te swoje prostestanckie farmazony na prostestanckie stronki. To forum jest katolickie


Cz mar 07, 2019 1:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
Believing napisał(a):
pom napisał(a):
Bardzo lubię uczestniczyć w Adoracji i Różańcu z o. Danielem

To wiele tłumaczy.
Ciekawe kogo bardziej adorujesz.

Może kiedyś przytrafi ci się, że na Adoracji będziesz tylko ty i On - Jezus.
Ale wtedy musiałbyś usiąść i pozwolić by Prawda przyszła do ciebie. A jak dobrze rozumiem nie o to chodzi na adoracji z o.Danielem.


Ostatni raz przytrafiło mi się na Nabożeństwie czterdziestogodzinnym w ostatnią Niedzielę.
A o. Daniel to pustelnik. W życiu nocowałem w dwóch eremach kamedulskich więc życie monastyczne traktuję z szacunkiem, jako drogę na skróty do Nieba, ale bardzo trudną.
Co do Adoracji przez TV i internet to w ostatnich dniach na TV Trwam opowiadali przypadek, który zdarzył się w Indiach. Katolik, który stracił wzrok w wypadku Adorował w domu z rodziną Przenajświętszy Sakrament przez TV i małe dziecko podeszło do telewizora i przyłożyło ręce do TV do Pana Jezusa i potem do oczu niewidomego i on odzyskał natychmiast wzrok. Ten Cud pokazuje, że i ta forma Adoracji ma sens i w niektórych przypadkach (np. inwalidzi przykuci do łóżka) jest jedynym sposobem Adoracji Chrystusa.




Quinque napisał(a):
Idź wciskać te swoje prostestanckie farmazony na prostestanckie stronki. To forum jest katolickie


Jestem Katolikiem w pełnej łączności z Papieżem. Jestem dumny, że należę do Kościoła Powszechnego, który założył Chrystus ( catholicus - powszechny ). Skąd przypuszczenie, że mogłoby być inaczej :)?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz mar 07, 2019 5:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2018 10:37
Posty: 4
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
pom napisał(a):
Na początek, czy mógłby ktoś mi pomóc dowiedzieć się, jak można nauczyć się widzieć Boga oczami duszy?
„Widziałam Go oczyma duszy jaśniej niżbym Go widzieć mogła oczyma cielesnymi”
[/b]


nie mam na to żadnych źródeł, ale wydaje mi się, że Boga nie da się nauczyć widzieć. To musi być połączone z 'wyrobionej' duchowości i daru Boga. Widzenie Boże jest świadectwem bliskiego kontaktu, właściwie jednego z najbliższych, jakie mogą być.


Cz mar 07, 2019 10:17
Zobacz profil
Post Re: Nauka rozmowy z Bogiem
Mówiłem do użytkownika powyżej(Believing). Naprawdę, nie potrzebujemy na forum kolejny razy tłumaczyć czym jest różniec


Cz mar 07, 2019 12:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL