Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Kamień z groty św. Michała Archanioła 
Autor Wiadomość
Post Kamień z groty św. Michała Archanioła
Kamień z groty św. Michała Archanioła
Kamień wpisany jest w historię objawień św. Michała na Gargano. Kiedy w 1656 roku dżuma dziesiątkowała ludność Włoch, stanowiąc coraz poważniejsze zagrożenie również dla mieszkańców okolic Gargano, zaniepokojony biskup Alfonso Puccinelli poprosił św. Michała Archanioła o pomoc. Aby skłonić go do szybszej interwencji u Boga włożył w ręce jego figury tekst modlitwy ułożonej w imieniu wszystkich mieszkańców miasta. Już 22 września do pałacu biskupa w Monte Sant’ Angelo przyszła odpowiedź. Podczas porannej modlitwy biskup Alfonso najpierw usłyszał jakby trzęsienie ziemi, a następnie w olśniewającym blasku ujrzał św. Michała Archanioła. Otrzymał też od niego polecenie poświęcenia kamyków pochodzących z groty oraz wyżłobienia na każdym z nich znaku krzyża i dwóch liter M. A. (Michał Archanioł). Jednocześnie Św. Michał zapewnił go, że ktokolwiek będzie posiadał i z należną czcią przechowywał taki kamyk, uchroni się od choroby. Rzeczywiście, obietnica spełniła się i wszyscy, którzy posiadali poświęcone kamyki, wkrótce zostali uwolnieni od śmiertelnej zarazy. Od stuleci przypomina o tym pomnik ku czci św. Michała Archanioła wzniesiony na placu naprzeciw pałacu biskupiego i umieszczony na pomniku napis w języku łacińskim: Księciu Aniołów, Zwycięzcy zarazy, Patronowi i Opiekunowi pomnik na wieczną wdzięczność Alfonso Puccinelli 1656.

Źródło: https://kjb24.pl/kamyki-z-archanielskiej-groty/


Śr mar 25, 2020 19:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
Wszystko pięknie i ładnie ale co wynika z tego co napisałeś?
Na co chciałeś zwrócić uwagę?

Jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii? Metoda "kopiuj-wklej" nie jest dyskusją!

AdamKazmierczak napisał(a):
Aby skłonić go do szybszej interwencji u Boga włożył w ręce jego figury tekst modlitwy ułożonej w imieniu wszystkich mieszkańców miasta.


A to można tak poganiać św. Michała Archaniola?

AdamKazmierczak napisał(a):
Św. Michał zapewnił go, że ktokolwiek będzie posiadał i z należną czcią przechowywał taki kamyk,


To jest pogańskie i magiczne myślenie. Kamyk może mi przypominać, uświadamiać interwencje Boga, jego działanie na tym świecie ale nie może uchronić mnie od choroby.

To jest tak samo jakbym kupił sobie jakiś talizman, słonika przedstawiającego Ganeszę i nosił to przy sobie.

_________________
ksiądz


Śr mar 25, 2020 19:52
Zobacz profil
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
bramin napisał(a):


AdamKazmierczak napisał(a):
Św. Michał zapewnił go, że ktokolwiek będzie posiadał i z należną czcią przechowywał taki kamyk, uchroni się od choroby. Rzeczywiście, obietnica spełniła się i wszyscy, którzy posiadali poświęcone kamyki, wkrótce zostali uwolnieni od śmiertelnej zarazy.


To jest pogańskie i magiczne myślenie. Kamyk może mi przypominać, uświadamiać interwencje Boga, jego działanie na tym świecie ale nie może uchronić mnie od choroby.
To jest tak samo jakbym kupił sobie jakiś talizman, słonika przedstawiającego Ganeszę i nosił to przy sobie.

To nie jest magiczne myślenie tylko wypełnienie polecenia św. Michała Archanioła i materialny wyraz wiary w Jego słowa. Trudno posądzać św. Michała o magiczne myślenie a dowodem na prawdziwość Jego słów jest to że każdy kto miał przy sobie taki kamyk, nosząc go wiarą w słowa św. Michała, przeżył zarazę. Do dziś Michaelici zaopatrują wiernych w takie kamienie. Kto chce wierzy św. Michałowi Archaniołowi a kto nie wierzy - dla tego taki kamień to tylko „talizman”

Pozdrawiam
Adam Kaźmierczak


Cz mar 26, 2020 19:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
AdamKazmierczak napisał(a):
Jednocześnie Św. Michał zapewnił go, że ktokolwiek będzie posiadał i z należną czcią przechowywał taki kamyk, uchroni się od choroby.


Mam duze wątpliwości, czy sw. Michal wypowiedział takie słowa. To jest właśnie magiczne myślenie, kupie sobie kamyk, będę go nosił i dzięki niemu nie będę chory.

Nie jest magicznym myśleniem moja wiara we wstawiennictwo sw. Michała.
Cytuje modlitwę do sw. Michała ze strony, którą zalinkowałeś:

Wstaw się u Pana Jezusa by każdy, kto dotknięty jest chorobą mógł wrócić do pełni sił, a zdrowi byli uchronieni od zarażenia (…) Tyś zaufanym i wtajemniczonym Archaniołem Świętego Boga, dlatego bardzo liczymy na Twe wstawiennictwo i pomoc. Amen.

A wiec moja wiara jest ważna, kamyk może być dla mnie pomocą, przypomnieniem, ze Bog działa poprzez swoich Świętych.

_________________
ksiądz


Cz mar 26, 2020 21:02
Zobacz profil
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
bramin napisał(a):
AdamKazmierczak napisał(a):
Jednocześnie Św. Michał zapewnił go, że ktokolwiek będzie posiadał i z należną czcią przechowywał taki kamyk, uchroni się od choroby.


Mam duze wątpliwości, czy sw. Michal wypowiedział takie słowa. To jest właśnie magiczne myślenie, kupie sobie kamyk, będę go nosił i dzięki niemu nie będę chory.


Wątpliwości co do tego czy św. Michał Archanioł wypowiedział te słowa u mnie ustąpiły po końcowych owocach – nikt z tych co miał kamień z groty archanielskiej przy sobie i wierzył w wstawiennictwo św. Michała nie umarł. Jednakże pomimo że rozdałem trochę tych kamieni najbliższym na czas pandemii nie dałem go tym którzy są niewierzący, ponieważ było by to złamaniem pierwszego przykazania i potraktowaniem przez nich i przeze mnie kamienia jako talizmanu a nie wyrazu wiary w potężne wstawiennictwo św. Michała. Każdy kto wierzy w wstawiennictwo św. Michała Archanioła i chce, może taki kamień bez problemów nabyć u michaelitów, przy czym to nie jest „cudowny talizman” zapewniający zdrowie ale materialny wyraz wiary w wstawiennictwo św. Michała u Pana Jezusa w czasie zarazy.

Jest kilkunastu innych świętych wspomożycieli w czasie epidemii i zarazy do których warto się modlić np.:

Epidemia- św. Barbary z Nikomedii [w], św. Jerzego [w] (24.04), św. Franciszka Ksawerego (03.12), świętych Kosmy i Damiana męczenników (26.09), św. Rozalii z Palermo (04.09), św. Sebastiana (20.01)

Zaraza - św. Kajetana z Thieny (07.08), św. Wawrzyńca diakona i męczennika (10.08), św. Rocha (16.08), św. Antoniego Pustelnika opata (17.01), św. Erazma biskupa [w] (02.06), św. Aleksego Rzymianina (17.07), św. Krzysztofa [w] (25.07), św. Barbary Z Nikomedii [w] (04.12), św. Rozalii z Palermo (04.09), św. Rafała Archanioła (29.09), św. Franciszka Ksawerego (03.12)

[w] – Jeden z Czternastu Świętych Wspomożycieli

Pozdrawiam
Adam Kaźmierczak


Cz mar 26, 2020 22:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
Cytuj:
nikt z tych co miał kamień z groty archanielskiej przy sobie i wierzył w wstawiennictwo św. Michała nie umarł
To taka wymówka gdyby nie zadziałał: "za mało wiary".
Tak samo "działają" wszelkie inne amulety obojętnie czy z zamienia, drewna, kości, piór, metalu, bursztynu a nawet włosów.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz mar 26, 2020 22:59
Zobacz profil
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
AdamKazmierczak napisał(a):
To nie jest magiczne myślenie tylko wypełnienie polecenia św. Michała Archanioła i materialny wyraz wiary w Jego słowa. Trudno posądzać św. Michała o magiczne myślenie a dowodem na prawdziwość Jego słów jest to że każdy kto miał przy sobie taki kamyk, nosząc go wiarą w słowa św. Michała, przeżył zarazę. Do dziś Michaelici zaopatrują wiernych w takie kamienie. Kto chce wierzy św. Michałowi Archaniołowi a kto nie wierzy - dla tego taki kamień to tylko „talizman”

Pozdrawiam
Adam Kaźmierczak

A nie powiedział czasem Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem - które to słowa ludzie często kwitują przy pogrzebie Bóg dał, Bóg wziął.


Pt mar 27, 2020 8:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
@Alus, zupelnie nie na temat. Temat: patrz wyzej.

Alus napisał(a):
A nie powiedział czasem Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem - które to słowa ludzie często kwitują przy pogrzebie Bóg dał, Bóg wziął.


Te slowa powiedzial Jezus a nie sw. Michal. Chyba, ze dokonano jakiegoś nowego odkrycia na polu badan biblijnych.

_________________
ksiądz


Pt mar 27, 2020 10:47
Zobacz profil
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
bramin napisał(a):
@Alus, zupelnie nie na temat. Temat: patrz wyzej.

Alus napisał(a):
A nie powiedział czasem Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem - które to słowa ludzie często kwitują przy pogrzebie Bóg dał, Bóg wziął.


Te slowa powiedzial Jezus a nie sw. Michal. Chyba, ze dokonano jakiegoś nowego odkrycia na polu badan biblijnych.

Przecież po to napisałam ten cytat, aby wskazać, ze życie człowieka jest jedynie w ręku Boga, a nie żadnych archaniołów, i nie świętych, lub jakichś kamyków.


Pt mar 27, 2020 11:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
Alus napisał(a):
Przecież po to napisałam ten cytat, aby wskazać, ze życie człowieka jest jedynie w ręku Boga, a nie żadnych archaniołów, i nie świętych, lub jakichś kamyków.

Oczywiscie ze w reku Boga.
Ale po co bylo to bloto na oczach niewidomego od urodzenia, albo
dlaczego trzeba bylo siedem (a nie 12) razy zanurzyc sie w Jordanie (a nie w Wisle) albo
"Krzyż św. Marcelego jest uznawany przez rzymian za cudowny od 1519 r., kiedy to kościół św. Marcelego strawił pożar, a krucyfiks pozostał nietknięty. Kiedy trzy lata później Rzym został dotknięty epidemią dżumy, mieszkańcy miasta wbrew zakazom mającym ograniczyć szerzenie się zarazy wynieśli krzyż na ulice. Przez 16 dni pielgrzymował przez wszystkie dzielnice miasta, a gdzie docierał, choroba ustępowała. Kiedy powrócił do kościoła św. Marcelego, epidemia się zakończyła."

A z tymi Swietymi to moze cos jest np w wezwaniu do odmawiania Rozanca i upadku Marcosa??


Pt mar 27, 2020 22:22
Zobacz profil
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
robaczek2 napisał(a):
Alus napisał(a):
Przecież po to napisałam ten cytat, aby wskazać, ze życie człowieka jest jedynie w ręku Boga, a nie żadnych archaniołów, i nie świętych, lub jakichś kamyków.

Oczywiscie ze w reku Boga.
Ale po co bylo to bloto na oczach niewidomego od urodzenia, albo
dlaczego trzeba bylo siedem (a nie 12) razy zanurzyc sie w Jordanie (a nie w Wisle) albo
"Krzyż św. Marcelego jest uznawany przez rzymian za cudowny od 1519 r., kiedy to kościół św. Marcelego strawił pożar, a krucyfiks pozostał nietknięty. Kiedy trzy lata później Rzym został dotknięty epidemią dżumy, mieszkańcy miasta wbrew zakazom mającym ograniczyć szerzenie się zarazy wynieśli krzyż na ulice. Przez 16 dni pielgrzymował przez wszystkie dzielnice miasta, a gdzie docierał, choroba ustępowała. Kiedy powrócił do kościoła św. Marcelego, epidemia się zakończyła."

A z tymi Swietymi to moze cos jest np w wezwaniu do odmawiania Rozanca i upadku Marcosa??

Cudowny, nie oznacza, że działa z własnej mocy.
Źródłem każdej łaski jest jedynie Bóg, świeci mogą jedynie uprosić u Boga konkretną łaskę.
A raczej nie upraszają łaski działających z automatu, poprzez kamyki.
Maryja w Medjugorje (nie uznane z racji trwania objawień, ale zaopiekowane przez Watykan, abp Hoser przedstawicielem Watykanu na miejscu) na pytanie o łaski, odpowiedziała nie dysponuję żadnymi łaskami, zsyłam te, które modlitwą uproszę u Syna - podobnie jak w Kanie Galilejskiej i na Filipinach.
Prywatne objawienia mają to do siebie, że raczej nie jest możliwe w 100% rozeznać co pochodzi z ust świętego, czy Maryi, a co wytworzył umysł wizjonera.


So mar 28, 2020 8:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Kamień z groty św. Michała Archanioła
Alus napisał(a):
Cudowny, nie oznacza, że działa z własnej mocy.
Źródłem każdej łaski jest jedynie Bóg, świeci mogą jedynie uprosić u Boga konkretną łaskę.
A raczej nie upraszają łaski działających z automatu, poprzez kamyki

Oczywiscie masz racje.
Czepiam sie tylko tych kamykow, blota, dotkniecia szaty Jezusa, cienia Piotra, rozmow ze sw. Rita itd.
Moze u podstaw tych zewnetrznych czynnosci stoi wiara. I jej brak u tych, ktorzy wyrazaja wiare tylko slowami. I uwazaja sie z tego powodu za lepszych od tych, ktorzy nosza kamyki.


So mar 28, 2020 16:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL