Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
zefciu napisał(a):
A w Nicei było biskupów 350. I wszyscy podjęli decyzję, że ikonodulia jest dla chrześcijan kluczowa i potrzebna. I o czym to „jasno świadczy”?

Świadczy to o tym, że 350 biskupów narzuciło swoje zdanie 332 biskupom, a w sumie całemu Kościołowi. I, że nadal było wielu którzy nie chcieli Ikonodulii w Kościele.

Pisałem, doktryny Kościóła Bożego to nie jest kwestia demokratycznej decyzji, gdzie większość głosów wygrywa. Kościół Boży to nie miejsce politycznych intryg jakie tam zachodziły. Kościół Boży to zasady opisane w Objawieniu Bożym i przekazywane dalej w niezmienionej formie.
 
zefciu napisał(a):
A skąd wiesz?

A ty skąd wiesz, że było inaczej?

zefciu napisał(a):
A kto jest nieświadom?

Na początek Ty, wskazywałem Ci fragment (Pwt4: 16) jako jeden z zakazów obrazów w kulcie Boga, to miałeś stos wymówek, a teraz twierdzisz, że jesteś tego świadomy?
Czy ty widzisz co piszesz wogóle?

zefciu napisał(a):
Czyli nie „poddając się”, a wręcz przeciwnie – przejmując kontrolę. Cytujesz kogoś, kto pisze A, a twierdzisz, że pisze B.

Tak "nie poddając się" w szukaniu sposobu na obejście wyraźnego zakazu w Biblii.
W taki sposób każdy może sobie sam ustalić własną wersję bałchwochwalstwa i przejąc kontrolę, by według tej defnicji mieć czyste sumienie.
No cóż, można i tak. W ten sposób można zdefiniować po swojemu jakikolwiek grzech, a następnie stwierdzić, że nie popełniliśmy tak zdefiniowanego grzechu, więc jesteśmy w porządku. Problem polega na tym, że to nie my definiujemy grzech - w tym przypadku bałwochwalstwo. Zrobił to sam Bóg w swoim Słowie.

zefciu napisał(a):
Ale skoro dwa oderwane Kościoły mają tradycję wspólną, to nie można mówić, że to dwie osobne tradycji osobnych kościołów.

A jak nazwać tradycje Kościołów, które nie miały wspólnej tradycji z tymi Kościołami? Nie-Kościoły?
Ks. J Tofiluk napisał, że to już były czasy ignorowania zakazu Biblijnego. Więc nie ma co dalej dywagować o wymysłach w tradycjach niezgdonych z Pismem i do tegoo utworzonych po 450r. na bazie innych konfliktów -  czyli kolejnych niezgodności w tradycjach.

zefciu napisał(a):
Powtarzam – jeśli będziesz pisać tak, że będzie się dało to sedno dostrzec, to nie będę tego sedna unikał. Jeśli będziesz floodował, to siłą rzeczy nie będę w stanie odpowiedzieć na wszystko.

Ja nie widzę byś odnosił się do moich argumentów tak aby dojść do sedna, chociaż ostanio coś więcej ale nadal sporadycznie. Nadal nie chcesz wyjaśniać argumentów "przeklętej ziemi", nigdy nie odniosłeś się w jaki sposób Apsotołowie i Jezus wskazują/sankcjonują "żródło łask Bożych" w ikonach i inne.
Nie chcesz to nie odpowiadaj, nie zmuszę Ciebie. Czytelnicy widzą i ocenią.    


N maja 03, 2020 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
zefciu napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
wiecie doskonale, że w Biblii jest zakaz czczenia fizycznych artefaktów poza tymi wykonanymi na wyraźny boski nakaz
Nie. Nigdzie nie ma sformułowanego takiego konkretnie zakazu. Bóg zabrania czcić idoli, a jednocześnie – nakazuje stworzenie pewnych „artefaktów”. Nigdzie nie jest stwierdzone, że owe „artefakty” to jakaś specjalna dyspensa od zakazu kultu idoli. Mamy nawet jeden przypadek, gdy „artefakt” jest niszczony, bo stał się idolem. Zatem nie same wizerunki są problemem, a to, czy uczestniczą w kulcie Boga, czy też stają się idolami.

"Nie. Nigdzie nie ma sformułowanego takiego zakazu" - takie wypowiedzi już nawet nie wiadmo jak komentować w świetle tego co do tej pory zostało powiedziane odnośnie Ikonodulii w Kościele Bożym?

To "zefciu" pokazuje, że nadal propaguje odkupienie z uczynków, że nie rozumie podstawowych zasad Nowego Przymierza.

Ile razy jeszcze trzeba powtórzyć, że świątynia w Nowym Przymierzu jest w człowieku, w Nowej Umowie nie ma żadnych artefaktów, w Nowej Umowie mamy wielbić i czcić Boga:
"23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. 24 Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie». "(J4)

A jakiego rodzaju czcicielami Boga są ci którzy czczą Boga poprzez Ikonodulię?


N maja 03, 2020 20:31
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Przeemek napisał(a):
Świadczy to o tym, że 350 biskupów narzuciło swoje zdanie 332 biskupom, a w sumie całemu Kościołowi.
Aha. Czyli jak coś powiedziało 322 biskupów, to jest to jasny dowód, że wyrazili zdanie całego Kościoła. Ale jak powiedziało coś innego 350, to „narzuciło zdanie”.
Cytuj:
Pisałem, doktryny Kościóła Bożego to nie jest kwestia demokratycznej decyzji, gdzie większość głosów wygrywa.
Oczywiście. Ale to Ty podałeś fakt obecności 322 biskupów jako dowód, a nie ja.
Cytuj:
A ty skąd wiesz, że było inaczej?
Aha, czyli będziesz grał w ping-ponga. Ty coś postulujesz, to Ty tego dowodź.
Cytuj:
Na początek Ty, wskazywałem Ci fragment (Pwt4: 16) jako jeden z zakazów obrazów w kulcie Boga
Ale nie ma zakazu obrazów w kulcie Boga. Jest nawet nakaz obrazów w kulcie Boga. Zakaz jest kultu bożków.
Cytuj:
to miałeś stos wymówek, a teraz twierdzisz, że jesteś tego świadomy?
Gdybym nie był świadomy, to bym nie miał „wymówek”, tylko bym powiedział „o rany, nie wiedziałem, że w BIblii jest tak napisane”.
Cytuj:
A jak nazwać tradycje Kościołów, które nie miały wspólnej tradycji z tymi Kościołami? Nie-Kościoły?
A co to ma do rzeczy?
Cytuj:
Ks. J Tofiluk napisał, że to już były czasy ignorowania zakazu Biblijnego.
Nie, kłamiesz, niczego takiego nie napisał.


Pn maja 04, 2020 7:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
@Przeemek
Prosiłem Cię żebyś przestał uprawiać "flooding". To co robisz jest niedopuszczalne i nie do zaakceptowania na tutejszym forum.
Skopiowałem linki, które podałeś we wcześniejszych postach

Poniższy link, który raczyłeś wrzucić to poziom rynsztoka obrzucający łajnem Kościoły Wschodu i przy okazji katolików.
https://www.easternorthodoxchristian.co ... -are-idols

Inne dwa linki nie są warte uwagi.
Jedna strona nie istnieje, druga jest blogiem, który nie ma żadnej wartości źródłowej.

Dostajesz ostrzeżenie a Administracja niech zadecyduje czy nie usunąć Twojego konta.

_________________
ksiądz


Pn maja 04, 2020 9:39
Zobacz profil
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
Przeemek napisał(a):
"Nie. Nigdzie nie ma sformułowanego takiego zakazu" - takie wypowiedzi już nawet nie wiadmo jak komentować
Normalnie. Jeśli uważasz, że taki nakaz sformułowano, to wskaż, gdzie go sformułowano. Ja go nie widzę. Widzę zakaz kultu idoli. Widzę nakaz ulepienia cherubów na Arce. Nigdzie natomiast nie widzę jakiejś sugestii, że ten nakaz jest jakimś specjalnym uchyleniem pierwszego zakazu. Stąd wniosek, że najwyraźniej cheruby po prostu nie były uważane za idole. Mimo że były „wizerunkiem używanym w kulcie Boga”.
Cytuj:
To "zefciu" pokazuje, że nadal propaguje odkupienie z uczynków, że nie rozumie podstawowych zasad Nowego Przymierza.
Aha. Czyli argument „chyba Ty”. Coraz cieniej przędziesz.
Cytuj:
Ile razy jeszcze trzeba powtórzyć, że świątynia w Nowym Przymierzu jest w człowieku
Możesz powtarzać ile chcesz. Dlatego, że chrześcijanie to wiedzą. I właśnie dlatego czczą ikony i relikwie świętych. Bo wierzą, że Bóg w nich zamieszkuje.
Cytuj:
A jakiego rodzaju czcicielami Boga są ci którzy czczą Boga poprzez Ikonodulię?
Jak sobie wyobrażasz odpowiedź na to pytanie? Znowu piszesz, żeby było dużo tekstu, a nie po to, by dyskutować.


Pn maja 04, 2020 10:09

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
@Zefciu - jaki jest związek logiczny pomiędzy stwierdzeniem tego, że "świątynia w Nowym Przymierzu jest w człowieku" a stwierdzeniem tego, że właśnie dlatego Chrześcijanie czczą ikony i relikwie, bo wierzą, że Bóg w nich zamieszkuje?

_________________
MODERATOR


Pn maja 04, 2020 10:18
Zobacz profil
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
Zbigniew3991 napisał(a):
@Zefciu - jaki jest związek logiczny pomiędzy stwierdzeniem tego, że "świątynia w Nowym Przymierzu jest w człowieku" a stwierdzeniem tego, że właśnie dlatego Chrześcijanie czczą ikony i relikwie, bo wierzą, że Bóg w nich zamieszkuje?

Def 1: Świątynią nazywamy miejsce zamieszkiwania Boga.
Przesłanka 1: Człowiek święty jest świątynią Boga
Przesłanka 2: Miejscu zamieszkiwania Boga należy się cześć
Przesłanka 3: Wizerunek tego co święte jest uświęcony świętością swojego pierwowzoru
Wniosek: Należy czcić ikony świętych.

Gdyby nie było przesłanki 1, rozumowanie miałoby lukę.


Pn maja 04, 2020 10:27

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
zefciu napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
@Zefciu - jaki jest związek logiczny pomiędzy stwierdzeniem tego, że "świątynia w Nowym Przymierzu jest w człowieku" a stwierdzeniem tego, że właśnie dlatego Chrześcijanie czczą ikony i relikwie, bo wierzą, że Bóg w nich zamieszkuje?

Def 1: Świątynią nazywamy miejsce zamieszkiwania Boga.
Przesłanka 1: Człowiek święty jest świątynią Boga
Przesłanka 2: Miejscu zamieszkiwania Boga należy się cześć
Przesłanka 3: Wizerunek tego co święte jest uświęcony świętością swojego pierwowzoru
Wniosek: Należy czcić ikony świętych.

Gdyby nie było przesłanki 1, rozumowanie miałoby lukę.


Dziękuję - teraz rozumiem ;)

_________________
MODERATOR


Pn maja 04, 2020 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
zefciu napisał(a):
Aha. Czyli jak coś powiedziało 322 biskupów, to jest to jasny dowód, że wyrazili zdanie całego Kościoła.

Nie. Tego nie powiedziałem, ani nawet nie sugerowałem. Cofnij się kilka postów wstecz i zobaczysz o czym dokładnie piszę.
W ten sposób sam wymuszasz na mnie powtarzanie się, a potem zarzucisz mi słowotok - i tak wyglada z Tobą dyskusja teraz.

zefciu napisał(a):
Ale jak powiedziało coś innego 350, to „narzuciło zdanie”.

Cały czas piszę odnośnie tej konkretnej kwestii - Ikonodulii - tak, ponieważ historia dowodzi, że sprzeciw trwał aż do Xw., Synod we Frankfurcie odwołał dekrety tych 350 biskupów dotyczące świętych Ikon w 794r. potępiając Ikonodulię. To jest kolejne świadectwo, że narzucono im tę decyzję.
Ale gdybyś cofnął się do moich poprzednich wypowiedzi, to byś zobaczył, że już o tym pisałem. A tak kolejny raz wymuszasz na mnie powtarzanie argumentu. Potem robisz z tego broń pisząc, że flooduje...... dyskutowanie z Tobą to już parodia.

zefciu napisał(a):
Oczywiście. Ale to Ty podałeś fakt obecności 322 biskupów jako dowód, a nie ja.

Ale dowód czego? nadal nie wiesz? za dużo tekstu z nowu napisałem by to odnaleźć? Poraz kolejny mam przepisać argument?
Widzę, że już chyba nie wiesz co pisać i na jakie wypowiedzi odpowiadać, więc lecisz losowo by ciągnąć jakoś dyskusję. A sam coś wspominałeś o zmęczeniu adwersarza, widzę że raczej sam sobie podsunąłeś ten pomysł i wdrażasz go teraz w życie.....
 
zefciu napisał(a):
Aha, czyli będziesz grał w ping-ponga. Ty coś postulujesz, to Ty tego dowodź.

Nie, poprostu nie chcę przepisywać moich argumentów z poprzednich postów. W pierwszej kolejności olewasz je, pomijasz w wybiórczych odpowiedziach, a potem jak wrócisz do kwestii, to znowu mam Ci je wyłuszczyć? Podałem conajmniej 4 argumenty, więc poszukaj ich w poprzednich postach. Przecież oboje chcemy uniknąć słowotoku, nie?

zefciu napisał(a):
Ale nie ma zakazu obrazów w kulcie Boga. Jest nawet nakaz obrazów w kulcie Boga. Zakaz jest kultu bożków.

Jest zakaz obrazów w kulcie Boga. Nie ma nawet nakazu obrazów w kulcie Boga. Zakaz obejmuje też kult bożków.
Nawet ks. J. Tofiluk widzi w greckim słowie "Idol", uzyty m. in. w Biblii (1J5:21) jako nie tylko bożki, ale i obrazy/wizerunki:
"Wielu chrześcijan, którzy wywodzili się z tradycji judaizmu, odrzucało możliwość istnienia obrazów właśnie na podstawie  tego starotestamentowego zakazu czynienia obrazów – idoli." [J. Tofiluk, "Bizantyjski kanon ikonograficzny i jego adaptacja w krajach słowiańskich"]
Mały szczegół, że całe chrześcijaństwo wywodzi się z tradycji judeochrześcijańskjiej, bo Ewangelia wyszła od samych Żydów, pierwszy poganin nawrócony do 30 lat po powstaniu chrześcijaństwa. I wiell innych łagodnych określeń jakie stosuje, co nie jednak nie pozwala zmienić faktów.

zefciu napisał(a):
Gdybym nie był świadomy, to bym nie miał „wymówek”, tylko bym powiedział „o rany, nie wiedziałem, że w BIblii jest tak napisane”.

A jednak wymówki znalazłeś, by nie przyznać, że w Biblii jest tak napisane.

zefciu napisał(a):
Ale nie ma zakazu obrazów w kulcie Boga
(...)
Nie, kłamiesz, niczego takiego nie napisał.

Każdy widzi w tym poście, "zefciu" przeszedł narazie do "mini floodingu". Kompletny brak merytoryki i ograniczanie się prawie w całości do jednorazowych stwierdzeń.

Powtórzę tylko dlatego, że może ktoś inny może to czytać. To co wyprawia "zefciu" powinno już dawno przykuć uwagę moderatorów. Nie dość, że rzucił na mnie oszczertstwo, to jeszcze sam posunął się do kłamstwa.

"W oparciu o świadectwa patrystyczne możemy wręcz powiedzieć, że stosunek do sztuki chrześcijańskiej w pierwszym okresie był raczej ikonoklastyczny.
(...)
Przyczyną takiego podejścia do przedstawień było z jednej strony dziedzictwo Starego Testamentu i wynikająca z tego interpretacja II przykazania. Wielu chrześcijan, którzy wywodzili się z tradycji
judaizmu, odrzucało możliwość istnienia obrazów właśnie na podstawie  tego starotestamentowego zakazu czynienia obrazów – idoli. Z drugiej strony negatywny stosunek do przedstawień religijnych kształtowała obawa przed idolatrią, tak mocno obecną w pogaństwie.
(...)
Wyrazem pewnych idei ikonoklastycznych w starożytnym Kościele, przy całej niejednoznaczności interpretacji, posiada kanon 36 soboru w Elwirze(...)"
[J. Tofiluk, "Bizantyjski kanon ikonograficzny i jego adaptacja w krajach słowiańskich"]


Odnośnie zakazów w Biblii:
"Wielu chrześcijan, którzy wywodzili się z tradycji judaizmu, odrzucało możliwość istnienia obrazów właśnie na podstawie  tego starotestamentowego zakazu czynienia obrazów – idoli.
(...)
Dlatego też sztuka chrześcijańska dość szybko pojawia się w środowiskach chrześcijan mimo zakazu starotestamentowego i konfrontacji z pogaństwem" [J. Tofiluk, "Bizantyjski kanon ikonograficzny i jego adaptacja w krajach słowiańskich"]

 
"(16) Abyście się nie zepsuli i nie czynili sobie rzeźbionego posągu, podobizny wszelkiej postaci w kształcie mężczyzny lub kobiety"(Pwt4)

Oczywiście dla Tradycjonalistów zakaz Boży, w którym nie życzy sobie On żadnych podobizn nie tylko ludzi, jest tylko jakimś prastarym zapisem starotestamentowym, a nie Objawieniem Boga w Biblii.

Z "zefciem" nie mam już co dyskutować, gdyby jemu nawet napisać "czarno na białym", to i tak się będzie wypierał. Nie będę się bawił w jakieś schizofreniczne zagrywki, czy dziedzięce przekomarzanie się jak w pisakownicy.

Jeżeli inni użytkownicy włączą się i będą chcieli poprowadzić konstruktywną polemikę, to chętnie wymienię się na argumenty.


Pn maja 04, 2020 11:05
Zobacz profil
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
Przeemek napisał(a):
Czy Sobór w Hierei nigdy się nie odbył?
A kto tak twierdzi? Znowu piszesz, żeby pisać!
Cytuj:
Czy nie potępiono tam Ikonodulii?
J.w.
Cytuj:
Czy moje źródła kłamały w tej kwestii?
Jakie znowu „źródła”? Ta strona to nie są żadne źródła tylko zwykły paszkwil na chrześcijaństwo. W dodatku niechlujnie zrobiony.
Cytuj:
Czy moje pierwsze źródło, które zacytowałem - wikipedia, nie ma żadnej wartości źródłowej?
Oczywiście, że Wikipedia nie ma sama w sobie żadnej wartości jako źródło. Bo czemu miałaby mieć?
Cytuj:
Ja wiem, że moderacja nie może się doczekać by mnie zdyskredytować i wszyscy czekają na moją wpadkę.
Bzdura. Jesteś ze swoimi wybrykami wyjątkowo łagodnie traktowany.
Cytuj:
Ale nie dostałem szansy na poprawkę? od razu ostrzeżenie?
Przecież ostrzeżenie to jest właśnie „danie szansy na poprawę”.


Pn maja 04, 2020 11:13

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
zefciu napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
@Zefciu - jaki jest związek logiczny pomiędzy stwierdzeniem tego, że "świątynia w Nowym Przymierzu jest w człowieku" a stwierdzeniem tego, że właśnie dlatego Chrześcijanie czczą ikony i relikwie, bo wierzą, że Bóg w nich zamieszkuje?

Def 1: Świątynią nazywamy miejsce zamieszkiwania Boga.
Przesłanka 1: Człowiek święty jest świątynią Boga
Przesłanka 2: Miejscu zamieszkiwania Boga należy się cześć
Przesłanka 3: Wizerunek tego co święte jest uświęcony świętością swojego pierwowzoru
Wniosek: Należy czcić ikony świętych.

Gdyby nie było przesłanki 1, rozumowanie miałoby lukę.

Idealny przykład wprowadzania do Tradycji własnej definicji bałwochwalstwa. Kościół Boży opiera się na logicznych przesłankach, a nie na kierowaniu się Słowem Bożym i tradycją apostolską.

Równie dobrze wnioskując na przesłance 2, każdemu człowiekowi(wiernemu) należy się czczenie. A pytałem się parę postów wcześniej, czy "podobni" do Jezusa, znaczy zrobić zefciowi posąg i go czcić, to zakpiłeś? ba.. nawet samego zefcia można trzcić w Kościele.

Wow... i tyle postów, tyle pisania, nie mogłeś podać wyjaśnienia wcześniej?


Ostatnio edytowano Pn maja 04, 2020 11:27 przez Przeemek, łącznie edytowano 1 raz



Pn maja 04, 2020 11:17
Zobacz profil
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
Przeemek napisał(a):
Idealny przykład wprowadzania do Tradycji własnej definicji bałwochwalstwa.
Gdzie Ty tam widzisz definicję bałwochwalstwa? Albo konsekwencje takiej definicji? Mam wrażenie, że występuje u Ciebie jakiś kłopot z czytaniem ze zrozumieniem.
Cytuj:
Kościół Boży opiera się na logicznych przesłankach, a nie na kierowaniu się Słowem Bożym i tradycją apostolską.
Coooo?
Cytuj:
Równie dobrze wnioskując na przesłance 2, każdemu człowiekowi(wiernemu) należy się czczenie.
No i dlatego chrześcijanie wzajemnie oddają sobie należną cześć. Nawet ziemne pokłony czasami.
Cytuj:
A pytałem się parę postów wcześniej, czy "podobni" do Jezusa, znaczy zrobić zefciowi posąg i go czcić, to zakpiłeś? ba.. nawet samego zefcia można trzcić w Kościele.
Nie zakpiłem. Tradycja chrześcijańska nie przewiduje pisania ikon żywym, nawet bardzo świętym osobom. Oddajemy obrazowi bożemu w człowieku cześć na inne sposoby.


Pn maja 04, 2020 11:34

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
Żywym można oddawać cześć na różne sposoby. Przede wszystkim szacunek okazywany innym ludziom jest oddawaniem czci. Zmarłym można okazać cześć grzebiąc ciało i przez modlitwę. Być może odwiedzanie grobów, zapalanie świec, przynoszenie kwiatów - to wszystko okazywanie szacunku dla zmarłych. Ikony mogą być kolejną formą okazywania szacunku, ale przecież nie chodzi o okazywanie szacunku samej ikonie, ale temu, co ta ikona oznacza.

_________________
MODERATOR


Pn maja 04, 2020 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
zefciu napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Czy Sobór w Hierei nigdy się nie odbył?
A kto tak twierdzi? Znowu piszesz, żeby pisać!
Cytuj:
Czy nie potępiono tam Ikonodulii?
J.w.
Cytuj:
Czy moje źródła kłamały w tej kwestii?
Jakie znowu „źródła”? Ta strona to nie są żadne źródła tylko zwykły paszkwil na chrześcijaństwo. W dodatku niechlujnie zrobiony.
Cytuj:
Czy moje pierwsze źródło, które zacytowałem - wikipedia, nie ma żadnej wartości źródłowej?
Oczywiście, że Wikipedia nie ma sama w sobie żadnej wartości jako źródło. Bo czemu miałaby mieć?
Cytuj:
Ja wiem, że moderacja nie może się doczekać by mnie zdyskredytować i wszyscy czekają na moją wpadkę.
Bzdura. Jesteś ze swoimi wybrykami wyjątkowo łagodnie traktowany.
Cytuj:
Ale nie dostałem szansy na poprawkę? od razu ostrzeżenie?
Przecież ostrzeżenie to jest właśnie „danie szansy na poprawę”.

Miało być merytorycznie. Znowu przepychanki słowne, stwierdzenia i subiektywne opinie. Ciebie to się dopiero łagodnie traktuje.
Co mnie obchodzą Twoje opinie, teraz przechodzimy w tym wątku na opiniowania źródeł Przeemka? I jak tu się dostosować do zaleceń moderacji?


Pn maja 04, 2020 12:04
Zobacz profil
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
Przeemek napisał(a):
subiektywne opinie
To że Wikipedia nie jest źródłem nie jest moją subiektywną opinią. Sama Wikipedia bowiem sama siebie za źródło nie uważa.

Zadałem Ci pytanie: gdzie widzisz moją definicję bałwochwalstwa. Zignorowałeś to pytanie, ale narzekasz na brak argumentów.


Pn maja 04, 2020 12:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL