Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 8:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Pielgrzymka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 11:19
Posty: 4
Post Pielgrzymka
hmmm... to mój debiut i troszkę jestem zestresowana, ale...nadszedł czas wakacji i już w przyszłym miesiącu bądź pod koniec biezącego wyruszą pielgrzymki piesze....proszę podzielcie sie swoimi refleksjami na temat wędrówki do Mamy....ja przyznam, że jeżeli uda mi sie w tym roku wyruszyć na szlak to będzie to mój 6 raz tylko tym razem z inna grupa niz zawsze....ale nie o tym. Bardzo cenie sobie te coroczne "chodzone" rekolekcje. jest to dla mnie czas walki z moimi slabosciami, czas refleksji nad zyciem. jednak spotykam wielu ludzi dla ktorych jest to strata czasu lub takich ktorzy traktuja pielgrzymke jako wypad turystyczno-krajoznawczy, lub jeszcze inaczej- jak przestarzala tradycje z zamierzchlych czasow. jak Wy o tym myslicie?? moze ktos tez wybiera sie na pielgrzymke?/ jesli tak to na jaka?? no i jakie sa Wasze wrazenia ze szlaku a przede wszystkim ze spotkania z Matka... :-D


Pt lip 01, 2005 18:40
Zobacz profil
Post 
Naprawdę nie wiem co o tym myśleć...


Wt lip 05, 2005 10:26

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Lepiej wybrać się do jakiegoś parku krajobrazowego, do lasu lub w góry, a nie wlec się drogą wśród spalin :wink: Wśród gór i lasów Bóg jest tak samo obecny jak w Częstochowie.


Wt lip 05, 2005 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 31, 2005 17:46
Posty: 337
Post 
Nie chodzę już na pielgrzymki, ale kiedyś chodziłam co roku. Szliśmy szlakami orlich gniazd do Matki Bożej na Jasnej Górze, były piękne widoki, skałki, pagórki, lasy ... Eucharystia była odprawiona na skale. Więc było to wspaniałe połączenie rekolekcji, odnowy duchowej z wypoczynkiem na łonie przyrody, zarówno jedno jak i drugie jest potrzebne i można je z sobą połączyć.


Śr lip 06, 2005 7:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 22:27
Posty: 46
Post 
Ja wybieram się w tym roku pierwszy raz na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochwy.I bardzo się boję,że bedzie ciężko,ale chce isć i wiem,ze dojde i bede potem szczęśliwa.Podopbno jak pójdzie się raz to potem co roku chce się chodzic:)


N lip 10, 2005 16:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Cytuj:
Wśród gór i lasów Bóg jest tak samo obecny jak w Częstochowie.


W Częstochowie, w Bazylice Jasnogórskiej Bóg jest jednak inaczej obecny niż wśród gór i lasów. W Bazylice Jasnogórskiej jak zresztą w każdym kościele katolickim Bóg przebywa pod postacią Chleba i Wina. Jest obecny substancjalnie, podobnie jak Jezus Chrystus przebywał w Palestynie 2000 lat temu. Jest to Jego szczególna obecność.

Pozdrawiam! :)

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Wt lip 12, 2005 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 18, 2005 16:32
Posty: 13
Post <><
Tak szczerze...jeszcze nigdy nie byłam na Pielgrzymce...ale klimaty te nie są mi obce! Co roku przez moją miejscowość przechodzą 3 pielgrzymki :) Co roku...przyjmujemy pątników...:-) I jest sympatycznie...a nawet bardzo...(w 2001 roku było u mnie 5 takich młodych księży...bardzo wiele dało mi to spotaknie...przede wszystkim zbliżyło mnie do Boga, do koscioła, do ludzi...ale też wspaniale się z nimi bawiłam...ahh...te niesamowite poczucie humoru...POZDRAWIAM gorąco!!! -tak przy okzaji :P ) w tym roku zamierzałam iść na Pielgrzymke...ale obowiązki pokrzyżowały mi plany... NIESTEY :( w nastepnym roku...jak BÓG da to napewno się wybiorę... :-)

Pozdrawiam wszystkich :]

_________________
JEZUS - Droga Prawda Życie !!!


So lip 30, 2005 17:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 10:45
Posty: 11
Post 
Ja byłam w tym rok na pielgrzymce. Było wspaniale, chociaż nogi trochę bolały. Za rok idę z mamą.


Wt sie 16, 2005 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 27, 2005 10:42
Posty: 2
Post 
ja w zeszłym tygodniu wróciłam z pielgrzymki. Była to 13 pielgrzymka naszej diecezji. W było nas wszystkich około 800 osób. Do Jasnogórskiej Pani szliśmy 16-15 dni. Nogi bolą to prawda ale co fakt to fakt że chce się wracać. Każdy ma jakieś swoje indywidualne przemyślenia które należą do niego. Prawdą jest że ten kto nie chodzi nie zrozumie tego. Zapraszam na pielgrzymki w przyszłym roku...


Śr sie 17, 2005 13:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Post przeniesiony z:
viewtopic.php?t=4999
Cytuj:
kubag



Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 3
Skąd: Powidz
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 20:01 Temat postu: PIELGRZYMKOWE WAKACJE

--------------------------------------------------------------------------------

CZy spędziliście wakacje na szlaku pielgrzymkowym? Z jakimi grupami wędrrowaliście, opowiedzcie o przeżyciach duchowych.

Zapraszam do dyskusji.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr sie 24, 2005 2:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 22:27
Posty: 46
Post 
Ja byłam w tym roku pierwszy raz na Pielgrzymce.I było wspaniale! Straszyli mnie,ze bąble itp.,a ja nie mialam nic.I juz nie mge sie doczekac za rok!Teraz juz wiem,ze to prawda,kto raz pojdzie,bedzie chcial chodzic co roku!:))
Pozdrawiam cieplutko!:)


Pn wrz 12, 2005 8:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 21:09
Posty: 6
Post 
W tym roku po raz pierwszy byłam na pielgrzymce :) decyzja o tym żeby iść była całkiem spontaniczna. Widząc jak moja siostra się przygotowuje coś we mnie drgnęło, pozazdrościłam jej tej radości i podekscytowania. Na tydzień przed wymarszem zaczęłam gorączkowe przygotowania by 6 lipca rozpocząć najtrudniejszą a zarazem najwspanialszą podróż mojego zycia :) w trakcie pielgrzymki poznałam wielu cudownych ludzi, z którymi utrzymuję kontakt aż do dziś :D , ale przede wszystkim poznałam siebie - długie godziny marszu, czasem cisza czasem modlitwa - to sprawiło, ze miałam wreszcie czas zeby pomyslec o swoim życiu, planach itd. nabrałam dystansu, zmieniłam się i nie żałuję. Pielgrzymka pozwoliła mi zrozumieć co tak naprawdę jest ważne... I prawdą jest, że pielgrzymka uzależnia :-D - ja poprostu nie wyobrażam sobie, żeby w moim zyciu kiedykolwiek zabrakło tej niesamowitej wędrówki na Jasną Górę :)


Wt lis 14, 2006 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 27, 2006 16:51
Posty: 3
Post 
Szłam do Maryji 2 razy,w pzryszłym roku będzie 3 raz;)ZArówno za 1-ym jak i za 2-im razem wedrowałam z inna grupą...i musze podkreślic jedo nardzo wazne;grupa w której jest sama młodziez faktycznie traktuje to jako wycieczke krajoznawczą... wiele razy zadawałam ludziom pytanie[zwłaszcza chłopakom],po co idą???odpowiedz:"a tak dla jaj"Myślę,ze podejścai niektórych ludzi do tych spraw nie da sie zmienić gadką,al eprzede wszyskim przykładem..owszem jest zcasem ciężko,sa drwiny,śmiechy,al ewszystko możemyw Tym co nas umacnia....Więc nie zrażamy sie rekacja innych,ich zachowaniem,trwajmy mocni w wiertze,nadzieii i miłości...

_________________
"...Ci co zaufali Panu,odzyskują siły,otrzymują skrzydła jak orły,biegną bez zmęczenia..."


Pt gru 08, 2006 20:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL