Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 617
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Jerzy_67 napisał(a):
Idący - tylko przypomnę, co napisałem na samym początku:
    Jeszcze bym sobie życzył, aby też sfera wewnętrzna w postaci cnót moralnych, takich jak pokora, poddanie się woli Bożej, wierność, itp. były też moim udziałem w stopniu zbliżonym do tego, jak swoje życie wiodła Matka mojego Zbawiciela...
    Pracuję nad tym... tego się uczę, a nauka ta trwać ma, póki życie trwa...

To tak na wypadek, gdybyś dalej wałkował temat, że ja to tylko zewnętrznie myślę o naśladowaniu Matki Pan Jezusa...

Idący docenia dostrzeganie także sfery wewnętrznej.
Idący nie odnosi się do konkretnej osoby, ale do postaw życiowych.
Idący stara się nie odpowiadać osobie, ale ustosunkowywać się do tematu.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz sie 31, 2023 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Jerzy, nic o udawaniu/odtwarzaniu/wzorowaniu/postępowaniu jak Matka Boska w cytatach przytoczonych przez Ciebie z Biblii nie znalazłem. Pomożesz znaleźć czemu mamy jeść to co Matka Jezusa, odmawiać modlitwy jakie Ona odmawiała (te jako żydówka, czy chrześcijanka), chodzić do synagogi jak i Ona prawdopodobnie chodziła?
Przytocz jakiś zapis Biblijny mówiący naśladowaniu Matki Jezusa w pełni lub częściowo, a nie swoje widzimisię. Bo jak dotąd, to co piszesz to tylko jakieś sekciarskie poglądy.


Cz sie 31, 2023 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
A może wpierw byś się odniósł, george45, do tego, co napisałem o sensie słowa: naśladować - bo odebrałem Twój komentarz jako wyśmianie idei naśladowania jako takiego...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz sie 31, 2023 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Żadna kopia nie będzie oryginałem, kopia nie jest piękna. Spójrz na siebie i Matkę Boską, dostrzeżesz czym czym jest naśladowanie. Z tego co piszesz wynika, że świętych KK nie uznajesz i nie naśladujesz (zakładam, że mogę się mylić), bo nic o nich nie doczytałeś w Biblii. Wskażesz gdzie Biblia, wzywa do naśladowania Matki Bożej i określa sposoby jej naśladowania? Możesz pogrubić słowa: naśladuj Matkę Boską.


Pt wrz 01, 2023 7:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Biblia uczy by spoglądać na tych którzy podobali się Bogu, stawia ich jako wzór (ich życie, zwłaszcza wytrwanie do końca w wierze) Dlaczego ktoś ma pomijać Matkę Jezusa? Bo akurat tego w odniesieniu do niej nie zapisano? A szkoda, bo gdyby człowiek w swym sercu nosił jej słowa "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa" usilniej i mniej chwiejnie trwałby w jej Synu.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt wrz 01, 2023 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Podałem, george45, i nawet - jak lubisz - pogrubiłem słowa, które uczą nas, abyśmy naśladowali Pana Jezusa i Boga!
Czy to coś znaczy w tym temacie? Chyba tak, bo skoro mamy naśladować Kogoś większego od Matki Jezusa, to naśladowanie Jej chyba nie jest złem; szczególnie że ap. Paweł napisał, aby jego naśladować, prawda?...

Mogę też podać wersety, gdzie nie ma co prawda tego samego słowa greckiego, jakie podałem, ale tłumacze z greki inne słowo też oddali, aby naśladować Jezusa - On tak sam nas uczy... Chcesz te wersety zobaczyć?

A czemu pisałeś o małpowaniu, bo z nim Ci się kojarzy naśladowanie?!
Czy cytaty, jakie podałem, uprawniają do takiego rozumienia słowa "naśladować", że ono z małpą ma być kojarzone?!
Czy Paweł pisał: Małpujcie mnie i Chrystusa?!!
Nooo, nie, prawda?! Napisał:
    1Kor 11,1
    Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa.
[nic o małpie i jej zachowaniu tu nie ma, prawda?...]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt wrz 01, 2023 7:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 617
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Jerzy_67 napisał(a):
A czemu pisałeś o małpowaniu, bo z nim Ci się kojarzy naśladowanie?!

Co to znaczy małopwać, a co naśladować? Niezupełnie zgadzam się z prosta wykładnią podaną przez PWN, ale przytoczę.
Naśladować:
1. «wzorować się na kimś, na czymś, postępować podobnie jak ktoś inny»
2. «odtwarzać, udawać kogoś, coś»
Małpować
1. pot. «bezkrytycznie, ślepo naśladować kogoś, coś»
2. pot. «przedrzeźniać kogoś».
Jak widać małpowanie jest jednym ze sposobów naśladowania. Naśladowania, które skoncentrowane jest na powierzchowności. Bez głębszej analizy. Bez uchwycenia tego, co jest najbardziej istotnie. Albo też zostało przedstawione do naśladowania.
Wezwanie: Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa. nie odnosi się do chodzenia przez cały rok w sandałkach i w tunice. Nie odnosi się do przestrzegania 613 przykazań, które Jezus niemal zawsze zachowywał. Także nie odnosi się do posługiwanie się aramejskim. Ale do naśladowania tego, co najważniejsze w Jego misji. Do miłości i kierowania się miłością. Przede wszystkim do Boga Ojca, ale też do ludzi. I to w stopniu nie mniejszym (ani większym) niż do samego siebie.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt wrz 01, 2023 8:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Idący napisał(a):
Przede wszystkim do Boga Ojca, ale też do ludzi. I to w stopniu nie mniejszym (ani większym) niż do samego siebie.

Nie rozumiem, miłość do Boga nie powinna być większa niż do samego siebie? Wydaje mi się ,że dopiero wtedy będę w stanie tak naprawdę kochać każdego bliźniego...cel główny(mój) to jak najbardziej umniejszać siebie by wzrastał Chrystus, bez Niego miłość bliźnich jest jakby zawoalowana.. nie do końca taka szczera, prawdziwa, czyli (moim zdaniem) nie taka jak powinna być.
Idący napisał(a):
Nie odnosi się do przestrzegania 613 przykazań

Pamięć, za co (dlaczego) umarł Jezus, jest ważna. Pomaga nam.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt wrz 01, 2023 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Jerzy_67 napisał(a):
Podałem, george45, i nawet - jak lubisz - pogrubiłem słowa, które uczą nas, abyśmy naśladowali Pana Jezusa i Boga!
Czy to coś znaczy w tym temacie? Chyba tak, bo skoro mamy naśladować Kogoś większego od Matki Jezusa, to naśladowanie Jej chyba nie jest złem

Matka Boska, nie jest ani Jezusem, ani Bogiem dla chrześcijan, przynajmniej tak mi się wydaje. Tym samym nie wykazałeś, że Biblia mówi o Jej naśladowaniu.
Pominąłeś również pytanie czy naśladujesz świętych KK katolickiego. Proszę odpowiedz czy ich również naśladujesz? Z Twego tłumaczenia: „Chyba tak, bo skoro mamy naśladować Kogoś większego od Matki Jezusa, to naśladowanie Jej chyba nie jest złem”.
wynika, że naśladowanie wszystkich, którzy są mniejsi od Jezusa, nie jest złem, tym samym naśladowanie mnie, też nie byłoby złem?


Pt wrz 01, 2023 12:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
george45 - czemu nie wyjaśnisz tego "małpowania"=naśladowania?...

A to coś, abyś się odczepił: https://www.zycie-duchowe.pl/art-12025.nasladowanie-maryi.htm
[bo nad wyraz natrętny jesteś, problem czyniąc z normalnego słowa: "naśladować, naśladowanie"]

i tu taka sama narracja: https://www.karmel.pl/nasladowanie-maryi-wedlug-sw-teresy-od-jezusa/

Ksiąske se kup i nie marudź, bo to nie psystoi chopu: https://wydawnictwowam.pl/prod.o-nasladowaniu-maryi.7112.htm?sku=26651

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt wrz 01, 2023 13:56
Zobacz profil
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Jerzy_67, już Biblia się nie posługujesz tylko jakimiś podejrzanymi linkami, które umieszczasz bez zgody moderatora?
Przyłączam się do pytania, czy powinniśmy naśladować tylko Maryję, choć w Biblii takiego zapisu nie ma, czy również świętych ustanowionych przez KK?


Pt wrz 01, 2023 15:24

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Jerzy_67 napisał(a):
george45 - czemu nie wyjaśnisz tego "małpowania"=naśladowania?..
To nie ja naśladuję/małpuję/kopiuję tylko Ty. Robisz to w sposób wybiórczy, na forum wiara, mówisz, że naśladujesz/małpujesz/kopiujesz to co Matka Jezusa jadła, jak i kiedy się modliła, natomiast na swoim kanale w youtube, piszesz o bałwochwalstwie, jakiego dopuszcza się KK naśladując to przekazała w objawieniach. Piszesz, że bałwochwalstwem jest odmawiać różaniec, a jedyną modlitwą jest „Ojcze nasz”. Może raczysz odpowiedzieć , od którego roku życia, Matka Boska odmawiała „Ojcze nasz”?
Jeśli Ty i moderator wyrazicie zgodę, umieszczę te linki.


Pn wrz 04, 2023 7:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Możesz zamieścić.
A czy nadal uważasz, że słowo: "naśladować-naśladowanie" jest w ogóle niedopuszczalne w odniesieniu do np. Matki Pana Jezusa?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn wrz 04, 2023 7:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
george45 napisał(a):
Jeśli Ty i moderator wyrazicie zgodę, umieszczę te linki.
Zawsze można umieszczać linki, jeśli są one związane z tematem wątku i nie propagują treści sprzecznych z regulaminem.

_________________
ksiądz


Pn wrz 04, 2023 9:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: W czym i jak naśladujesz Matkę Jezusa?
Zamieszczenie linka, za skutkuje ujawnieniem danych Jerzego (imię nazwisko i inne informacje które zamieścił o sobie Jerzy na portalach społecznościowych). Zatem proszę Jerzego o przeanalizowanie swej decyzji i po dogłębnej analizie jeśli Jerzy zdecyduje, niech umieści linka do swej listy: BUDUJĄCE, CIEKAWE, WARTOŚCIOWE - Bałwochwalstwo …. , cz.1 i 2


Pn wrz 04, 2023 10:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL