Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 16:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dziecka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1064
Post Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dziecka
Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dziecka w łonie matki

Św. o. Stanisław Papczyński jest założycielem Zgromadzenia Księży Marianów.

Cytuj:
Jego wstawiennictwu przypisywany jest cud wznowienia martwej ciąży. Cud uznany został w procesie beatyfikacyjnym, miał miejsce 19 lat temu. Kobieta w drugim miesiącu ciąży trafiła do szpitala z podejrzeniem poronienia. Następujące po sobie badania potwierdzały, że płód jest martwy. Czekano, aż nastąpi samoistne poronienie, a jeśli by to nie nastąpiło, chciano usunąć martwą ciążę. Przed zaplanowanym zabiegiem wykonano jeszcze kontrolne USG i wtedy stwierdzono, że dziecko żyje. Sprawa była po ludzku niewytłumaczalna, a zdrowe dziecko przyszło na świat w połowie października.




https://misyjne.pl/sw-stanislaw-papczyn ... nie-matki/

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Wt maja 07, 2024 15:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2762
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
pom napisał(a):
Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dziecka w łonie matki

Dzieki pom. Kilkakrotnie pisalem i nawet proponowalem jako jeden z malo waznych ale jednak mozliwych do dyskusji tematow w ramach drogi synodalnej o odpowiedzialnosci za slowo. Publikowanie tego typu wiadomosci moze przynosic wiecej zlego niz dobrego. Przytoczylem przyklady opowiadania o wegierskiej dziewczynce do ktorej klasy przyszlo Dzieciatko Jezus oraz parafii niedaleko Warszawy z ktorej nikt w czasie wojny nie zginal. Teraz mamy nastepna bajeczke. Wiadomo ze nawet gdyby to byla prawda i zostaly przytoczone scisle dane kto, kiedy, gdzie .... itd i tak wielu by to nie przekonalo. Dzis mlodziez i nie tylko oczekuje Prawdy.


Wt maja 07, 2024 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2037
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
robaczek2 - czyli co?! To nieprawda z tym wskrzeszeniem?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr maja 08, 2024 3:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 691
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr maja 08, 2024 8:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 952
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
robaczek2 napisał(a):
Teraz mamy nastepna bajeczke. Wiadomo ze nawet gdyby to byla prawda i zostaly przytoczone scisle dane kto, kiedy, gdzie .... itd i tak wielu by to nie przekonalo. Dzis mlodziez i nie tylko oczekuje Prawdy.


Z góry cię przepraszam, jeśli coś źle zrozumiałam, ale taka postawa trochę przypomina drogę głoszoną przez różnych "teologów sukcesu", którzy skłonni są w celu przyciągnięcia młodych do Kościoła zamilczać konieczność przyjęcia krzyża.
Byłam kiedyś na spotkaniu, gdzie ewangelizator opowiadał, jak to Pan Bóg chce dla nas sukcesów, w rodzaju świetnie płatnej pracy, okazałego domu i samochodów, którymi będziemy się mogli chwalić - a jakże! - na takich "ewangelizacyjnych" spotkaniach. Żeby przypadkiem młodzi się nie zniechęcili i nie wystraszyli. O krzyżu ani słowa, jedynie w kontekście, że Pan Bóg go dla nas nie chce i trzeba się modlić, aby go od nas odsunął.
Prawda ponad wszystko, prawda nas wyzwoli i braciom także jesteśmy winni przedstawiać prawdę, w co wierzymy. Jeśli Kościół uznał prawdziwość cudu, przytoczonego powyżej, to ja w to wierzę. Nie ma takiej konieczności, by wierzyć w cuda dokonane za wstawiennictwem świętych, ale jak widać pom w nie wierzy i taka jest jego wiara. Przemilczanie tego w imię jakiegoś pojednania (?) między denominacjami, czy choćby przekonania kogoś do wstąpienia/powrotu do Kościoła jest ukrywaniem prawdy.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr maja 08, 2024 8:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1549
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
Uważam, jak wielokrotnie pisałem, wiara to największa przeszkoda w poszukiwaniu prawdy. Miliony, jeśli nie miliardy wierzyły słowom Stalina, Hitlera, Mao Zedonga, miliony nadal wierzą w słowa Putina, Bidena, Tuska, Kaczyńskiego, biskupów, papieża, przekazom TVP, TVN, Radiu Maryja.... . Tą "prawdę" przekazują swoim braciom. Czy ta wiara pozwoliła im poznać prawdę?


Śr maja 08, 2024 8:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2762
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
Przepraszam. Są bardzo surowe kryteria aby coś uznać za cud. Sprawdziłem więcej artykułów i wierzę w to co w artykule Pom.
Tyle tylko że może należało by podać więcej konkretów i może odnośniki. Przepraszam i uznaje to za fakt


Śr maja 08, 2024 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2802
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
Boję się cudów. Wierzącemu nie są potrzebne. Sceptyka nie przekonają.
Łk 16.31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"».


Śr maja 08, 2024 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 952
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
Wiara nie jest stanem constans, jak czytamy w Biblii - stoisz, bacz abyś nie upadł. Ja myślę, że skoro Pan Bóg cudownie interweniuje, to widać jest to naszej wierze potrzebne. Co do sceptyków, to faktycznie nie znam z własnego doświadczenia nikogo, kogo by cuda przekonały.
@robaczek, przepraszam za zbyt silne porównanie.

Osobiście bardziej do mnie przemawiają cudowne uzdrowienia duszy, nie mówię, że są lepsze, na różnych etapach życia czego innego przecież potrzebujemy. Na przykładzie żony, która modli się miesiącami o uwolnienie męża ze zniewolenia nałogiem, porusza niebo i ziemię, nie dosypia, bo modli się nocami, by nikt nie widział i kiedy już wylała morze łez, przychodzi ten człowiek, po którym już po ludzku niczego dobrego się nie spodziewa, otwiera dłoń i pokazuje medalik Maryi, której oddaje się w opiekę. I Maryja zaczyna działać, człowiek sięga po różaniec, idzie do spowiedzi, porzuca grzech, który do tej pory był silniejszy od niego. Pełno takich świadectw, choćby na stronie poświęconej Pompejance. I wierzę tym ludziom, bo ich świadectwa są głęboko autentyczne. Poza tym, mam wrażenie, coraz nas mniej, więc przeczytanie świadectwa człowieka, który oddaje - jak potrafi - chwałę Bogu, daje dużo radości.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr maja 08, 2024 15:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2037
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
george45 napisał(a):
Uważam, jak wielokrotnie pisałem, wiara to największa przeszkoda w poszukiwaniu prawdy.
A to ciekawe, czy Pan Jezus Chrystus by się z Tobą zgodził?... On tak często (apostołowie też!) podkreślał wartość WIARY!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr maja 08, 2024 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2762
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
białogłowa napisał(a):
wierzę tym ludziom, bo ich świadectwa są głęboko autentyczne.

Ja tez. Chociaz sa to doswiadczenia spektakularne a ile jest niedostrzegalnych. My z zona czesto sie zastanawiamy - za co tyle szczescia?
Jezeli chodzi o sw. Stanislawa Papczynskiego to chyba zadam kiedys Najwyzszemu pytanie czym sie kierowal ze zyjacemu w XVII wieku facetowi pozwolil interweniowac dopiero w XX! wieku.
I rowniez przychodzi mi do glowy ilu jest zapomnianych swietych ktorych nikt juz nie prosi o zadna interwecje. Swiety Telesforze zupelnie mi nic nie trzeba ale postaraj sie wstawic za kims kto w tych dniach tego najbardziej potrzebuje. Tak wedlug Twojego uznania. Zeby nie bylo ze jestes calkiem zapomniany bo nawet w Litanii do Wszystkich Swietych Ciebie nie ma.


Śr maja 08, 2024 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1549
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
Jerzy_67 napisał(a):
george45 napisał(a):
Uważam, jak wielokrotnie pisałem, wiara to największa przeszkoda w poszukiwaniu prawdy.
A to ciekawe, czy Pan Jezus Chrystus by się z Tobą zgodził?... On tak często (apostołowie też!) podkreślał wartość WIARY!
Uważam, że tak. Jakoś nie wyobrażam sobie Jezusa namawiającego by uwierzyć w słowa Stalina, Hitlera, Mao Zedonga, Putina, Bidena, Tuska, Kaczyńskiego, biskupów, papieża, przekazom TVP, TVN, Radiu Maryja.... .
Mam wrażenie, że Ty również nie wierzysz Putinowi, Bidenowi, ba, powiem więcej, nie wierzysz papieżowi, biskupom, Radiu Maryja. Nie odbieraj tego, jako pochwały, to, że nie uwierzyłeś w ich słowa czy przekaz, nie oznacza, że jesteś poszukiwaczem. Ty uwierzyłeś w przekaz, jaki głoszą Adwentyści. Myslisz - wierzysz, zacytuję Twoje słowa, że „Pan Jezus Chrystus by się z Tobą zgodził?”


Cz maja 09, 2024 7:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2037
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
george45 napisał(a):
Jakoś nie wyobrażam sobie Jezusa namawiającego by uwierzyć w słowa Stalina
.... a co ze słowami samego Jezusa? Czy On nie namawiał, aby uwierzyć i wierzyć Jemu oraz temu, co mówi, czego uczy?!...
Tak na szybko mogę podać np. takie Chrystusowe wypowiedzi (potrzebujesz więcej?):

    J 2:22 BW Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

    J 4:50 BW Rzecze mu Jezus: Idź, syn twój żyje. I uwierzył ten człowiek słowu, które mu rzekł Jezus, i odszedł.

    J 5:47 BW A jeśli jego pismom nie wierzycie, jakże uwierzycie moim słowom?

    J 7:39 BW A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.

    J 8:30 BW Gdy tak mówił, wielu uwierzyło w niego.[/b]

Ty george45 wierzysz słowom Pana Jezusa?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz maja 09, 2024 8:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1549
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
Jerzy_67 napisał(a):
Ty george45 wierzysz słowom Pana Jezusa?
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Nigdy nie słyszałem, co powiedział Jezus i nie czytałem. Co prawda wiele publikacji na temat tego, co powiedział słyszałem i czytałem, ale nigdzie nie znalazłem nawet kropeczki napisanej Jego ręką (być może nie potrafił pisać), jak również nie znalazłem żadnego scenopisu ze słów, jakie wypowiedział. Są, co prawda jakieś zapiski dokonane w drodze tłumaczenia kopi z kopii, ale co one mają wspólnego z tym, co myślał i przekazywał Jezus, Bóg jeden wie. Zapis dotyczy raczej tego, jak wypowiedź Jezusa ktoś zrozumiał, następnie przekazał komuś, to co zrozumiał, a ten następnemu, lecz nie to co poprzednik zrozumiał, lecz jak on zrozumiał poprzednika.
Jeśli uwierzysz w pismo, w co uwierzysz, w słowa Jezusa? Dla tego powtarzam po raz kolejny, wiara jest największą przeszkodą dla poszukujących prawdy.

Ps
Postawa wiary polega na puszczeniu i otwarciu się naprawdę, czymkolwiek by się nie okazała.
Alan Watts


Cz maja 09, 2024 9:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1064
Post Re: Św. Stanisław Papczyński i cud wskrzeszenia martwego dzi
andej napisał(a):
Boję się cudów. Wierzącemu nie są potrzebne. Sceptyka nie przekonają.
Łk 16.31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"».



Cuda utwierdzają i umacniają w wierze i są bardzo potrzebne wielu wierzącym czego dowodem jest św. Tomasz Apostoł. Bardzo namacalne Cuda dzieją się aktualnie także w Chinach w `Kościele podziemnym` o czym mówi ks. Dominik Chmielewski SDB. Film trzeba przewinąć od początku.

https://www.youtube.com/watch?v=a-Y0O18M_Rk

Kościół podziemny w Chinach - Cuda zwyczajne i nadzwyczajne - chyba wszystkie Cuda u tych Chrześcijan są nadzwyczajne - NIESAMOWITE. Bardzo dobre kazanie.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz maja 09, 2024 10:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL