Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1895 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 123, 124, 125, 126, 127  Następna strona
 Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Szemrający są to wilcy drapieżni; pustoszą i niszczą trzodę, do której się dostają

Św. Wincenty a Paulo

_________________
wifi


Pt lip 28, 2017 15:13
Zobacz profil
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Jakie to szczęście być upokorzonym! Tylko ta droga rodzi świętych!...

Przyznaję, że nigdy nie szukałam chwały. W sercu miałam raczej upodobanie do wzgardy. Lecz kiedy poznałam, że i ona jest zbyt chwalebna, szukałam zapomnienia.

Jedyną rzeczą, której się nie zazdrości, jest ostatnie miejsce. I tylko ono nie wzbudza próżności, nie jest utrapieniem dla ducha.

sw.Teresa z Lisieux


Pt lip 28, 2017 16:39
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
W wigilię święta patronalnego Jezuitów, zachęta i inspiracja od samego Ignacego:
Skoro św. Dominik i św. Franciszek dokonali tak wielkich rzeczy dla Boga, dlaczego i ja nie miałbym podobnych dokonać?

I garść informacji o św. Ignacym z Loyoli


http://jezuici.pl/zalozyciel/


N lip 30, 2017 8:54
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Dano jej nowy habit ( ten, który jest zachowany).Włożyła go po raz pierwszy na Boże Narodzenie w 1896 roku. Był to drugi habit od jej obłóczyn i bardzo źle na niej leżał. Zapytałam ją czy sprawia jej to przykrość.

Ani trochę. Nie więcej jakby należał do Chińczyka oddalonego 2000 mil stąd.

św.Teresa z Lisieux


Pn lip 31, 2017 19:01
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Św. Matka Teresa: Życie jest snem, uczyń je prawdą


Śr sie 02, 2017 9:12
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Panie Jezu Chryste,
niech mi będzie wolno, aby Twoja śmierć
była moim życiem i abym w Twoim umieraniu
mógł się uczyć, jak żyć.
Niech Twoje zmagania będą mym odpoczynkiem,
Twoje ludzkie słabości moją odwagą,
Twoje zakłopotanie, moim honorem,
Twoja męka, moją pociechą,
Twój smutek, moją radością,
w Twoim poniżeniu, niech mi będzie wolno być wywyższonym.
Jednym słowem, obym znalazł wszelkie me błogosławieństwo
w Twoich udrękach. Amen.

św. Piotr Faber,
którego wspomnienie obchodzą dziś w zakonach jezuitów.

I odrobina informacji o tym świętym.

https://m.deon.pl/religia/swiety-patron ... iszka.html


Śr sie 02, 2017 20:14
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Chciałabym pojechać do Hanoi, aby dużo cierpieć dla Boga. Chciałabym tam pojechac aby być zupełnie sama i nie mieć żadnej pociechy na ziemi. Nie przychodzi mi nawet na myśl, że mogłabym być tam użyteczna; wiem dobrze ze nie zrobiłabym nic.

św. Teresa z Lisieux


Śr sie 02, 2017 22:26
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Dlaczego jesteś taka wesoła dzisiaj?

Poniewaz dzis rano mialam dwie "male"przykrości. Och, poczułam je...Ale nic nie sprawia mi większych "małych" radości niż "małe" przykrości.

sw.Teresa z Lisieux


Śr sie 02, 2017 22:33
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Gdybyśmy wiedzieli jak bardzo kocha nas Bóg, umarlibyśmy z radości.

------------------------------
W odpowiedzi na pytanie "na czym polega miłość bliźniego?", stwierdził:

"Po pierwsze na tym, żeby chcieć dla bliźniego dobra.

Po drugie na tym, żeby świadczyć mu dobro przy każdej nadarzającej się okazji.

Po trzecie na tym, żeby znosić i usprawiedliwiać błędy bliźniego".


św.Jan Maria Vianney


So sie 05, 2017 9:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Teresse napisał(a):
W odpowiedzi na pytanie "na czym polega miłość bliźniego?", stwierdził:

"Po pierwsze na tym, żeby chcieć dla bliźniego dobra.

Po drugie na tym, żeby świadczyć mu dobro przy każdej nadarzającej się okazji.

Po trzecie na tym, żeby znosić i usprawiedliwiać błędy bliźniego".


św.Jan Maria Vianney


No nie wiem czy to jest dobry pomysł, żeby chcieć dla bliźniego dobra, w końcu nawet sam użytkownik forum "czytelnikBiblii" mówił ze ja jestem przyjacielem świata :mrgreen: i to jest źle że nim jestem, więc w tej sytuacji musze być wrogiem świata, i trudno sobie wyobrazić żeby wróg świata chciał dla bliźniego dobra.

No i jeśli chodzi o świętych, to najbardziej lubie s.Faustyne.
A na końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach

Nie ma to jak wszelkie rodzaje szczęścia :mrgreen: aż się już nie mogę doczekać :aniol: :aniol: :aniol:
Wino dziewczyny śpiew :mrgreen: :zdrowie:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 05, 2017 13:52
Zobacz profil
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Pewnego razu, ojciec Pellegrino Funicelli, wieloletni towarzysz św. ojca Pio zapytał go o kwestię aborcji.

"Nie dałeś dziś rozgrzeszenia kobiecie, ponieważ dobrowolnie poddała się ona aborcji. Dlaczego byłeś taki rygorystyczny wobec tej biednej kobiety?" (zdarzało się, że ojciec Pio nie dawał rozgrzeszenia pokutnikom, gdy Ci nie wykazywali wystarczającej skruchy, jednakże rozgrzeszał ich kiedy wracali żałując szczerze).

Ojciec Pio odrzekł "Kiedy ludzkość zatraci swój lęk przed aborcją, będzie to najgorszy dzień dla ludzkości. Aborcja to nie jest tylko morderstwo, to również samobójstwo. Czyż nie powinniśmy mieć odwagi pokazywać, czym jest wiara tym, którzy popełniają dwie zbrodnie za jednym zamachem?"

"Samobójstwo?" spytał ojciec Pelllegrino Funicelli.

"Samobójstwo ludzkiej rasy. Będziesz to w stanie zrozumieć, kiedy dostrzeżesz ziemię zaludnioną ludźmi starymi, wyludnioną zaś z dzieci. Opustoszałą jak pustynia" - miał odpowiedzieć ojciec Pio.


N sie 06, 2017 8:58
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Po mojej śmierci nie trzeba przynosić mi wieńców jak Matce Genowefie. Tym którzy będą to robić powiedz by lepiej dali pieniądze na wykup biednych Murzynków. To mi sprawi przyjemność.

św.Teresa z Lisieux


N sie 06, 2017 12:38
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Byłam jeszcze bardzo mała, kiedy ciocia dała mi do przeczytania historię, która bardzo mnie zdziwiła.Chwalono w niej przełożoną pensji za to, że potrafiła załatwić znakomicie każdą sprawę nie raniąc nikogo. Zapamiętałam szczególnie to zdanie:"Mówiła jednej nie mylisz się i drugiej masz rację". Myślałam sobie: To nie mogło byc dobre. Ta przełożona nie powinna lękać się powiedzenia dziewczętom że się mylą, jeśli to było prawdą.

I dzis nie zmieniłam zdania. Mam więcej kłopotów przyznaję, gdyż łatwiej jest złożyć winę na nieobecne i taka metoda uspokaja od razu tę, która się skarzy.



sw. Teresa z Lisieux


Cz sie 10, 2017 15:57
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
Tyle razy mi powtarzano, że jestem odważna, chocieaz to jest tak bardzo nieprawdziwe, że w koncu powiedziałam sobie : Nie mozna pozwolic zeby wszyscy mowili nieprawdę. I zaczęłam z pomocą łaski starac sie o zdobycie odwagi. Byłam jak chwalony za brawurę żołnierz, który chociaz wie dobrze ze jest tylko tchórzem, w koncu czuje sie zawstydzony z powodu tych pochwał i pragnie naprawde na nie zasłużyć.

św.Teresa z Lisieux


Cz sie 10, 2017 16:59
Post Re: Ciekawe cytaty świętych, błogosławionych, mistyków
„Synu, lepsze całe życie w największych kaźniach niż jeden dzień w czyśćcu”

sw.o.Pio


Wt sie 15, 2017 10:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1895 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 123, 124, 125, 126, 127  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL