Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 194  Następna strona
 Swieta Rita 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2005 11:14
Posty: 38
Post Swieta Rita
Odkrylam niedawno historie Swietej Rity i znalazlam tez nowenne do niej. Przechodzilam akurat bardzo ciezki okres w pracy, poniewaz osoby z ktorymi pracuje zachowywaly sie w okropny sposob, trudno wytlumaczyc dlaczego. Atmosfera byla nie do zniesienia i z tego powodu nie spalam prawie tydzien. Czulam sie jak mniej niz zero, nikt nie odpowiadal na moje pytania, nie mowiono mi dzien dobry ani do widzenia... Nie wiedzialam jak zmienic choc odrobine ich pogardliwe postepowanie i podejscie do mnie i myslalam nawet o tym, zeby opuscic biuro i znalezc inna prace. Zaczelam sie modlic o wstawiennictwo Swietej Rity w tej sprawie i odmawiac codziennie nowenne. To co sie wydarzylo bylo spektakularne. Dzis uplynal 9 dzien mojej regularnej modlitwy, "o zmiane serc" i przyzekam, ze przezylam ogrona zmiane. Nagle osoby zmienily swe podejscie, zaczelismy rozmawiac, zartowac, smiac sie, zrobilismy wspolna przerwe na kawe. Przezylam swietny i mily dzien w pracy. Wiem, ze to za wstawiennictwem Swietej Rity. Jestem tego pewna. Jestem jej wdzieczna za pomoc. Wiem, ze jest wielka Swieta i posiada wielka moc.
Zachecam wszystkich do odkrycia tej osoby i do odmawiania nowenny w wielu sprawach.

Pozdrawiam.


Pt sie 12, 2005 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
W końcu jest patronką od spraw beznadziejnych i świętą, więc może się za nami wstawiać, po za tym jest moją patronką, dlatego jest mi bardzo bliska. Muszę przyznać, że twoje świadectwo było bardzo dobre, możesz także napisać o tym wydarzeniu w temacie o świętych patronach, zamieszczając jej krótkie bio oraz fotkę - o ile jej tam jeszcze nie ma(?).
I iwsz co, dzięki tobie może zaczne sięmodlic cześciej doświętych, a doniej to chyba w pierwszej kolejności. Dzięki za twoje świadectwo.

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Pt sie 12, 2005 23:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Swieta Rita jest rzeczywiscie wielka swieta i korzystanie z jej pomocy jest wielce wskazane dla ludzi przezywajacych wielkie trudnosci zyciowe.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So sie 13, 2005 22:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Wiesz co, choć nigdy nie modliłem się do świętych i ja się pomodlę do św. Rity - a co mi tam :-)

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So sie 13, 2005 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Naprawdę warto Incognito, ona pomogła juz wielu osobom w sprawach beznadziejnych.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


So sie 13, 2005 23:13
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2005 11:14
Posty: 38
Post Druga Intencja
Sluchajcie,

Tak jestem przekonanana do jej obcowania i do jej mocy, ze postanowilam kontynuowac te nowenne, o ktorej pisalam w innej intencji. Chodzi mi o nawrocenie bliskiej osoby na chrzescijanstwo i o to, zeby za obcowaniem Swietej Rity ta osoba poznala Chrystusa. Przedsiewziecie wydaje sie na dzien dzisiejszy niemozliwe: Osoba, o ktorej pisze nie chce o katolicyzmie slyszec, uwaza, ze to bzdury, wymysl kosciola, sfalszowane pisma...jest tak dalego jak dwa pola biegunowe. Przyzeklam swietej Ricie, ze bede sie modlic w tej intencji tyle czasu ile bedzie trzeba. Nie spieszy mi sie.

Poza tym zwroccie uwage na jej zycie. Ona nawrocila swojego meza, a potem swoich dwoch synow. Wyprosila "zmiane serc", o ktorej pisalam w moim swiadectwie o ludziach z biura. O te "zmiane serc" trzeba ja prosic w niemozliwych przypadkach.

Jeszcze raz wszystkich zachecam do Nowenny do Swietej Rity.


N sie 14, 2005 8:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2005 11:14
Posty: 38
Post Litania
Wklejam dla wszystkich Litanie do Swietej Rity w j. polskim. Nowenna zas ktora mam jest w obcym jezyku. Jezeli ktos ma ja po polsku, to nich przesle na to forum, a jezeli nie, to ja prztlumacze na polski i wkleje w nastepnym poscie.

Litania do Swietej Rity


Kyrie, elejson! Chryste, elejson! Kyrie, elejson!
Chryste, usłysz nas! Chryste, wysłuchaj nas!
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże,
Duchu Święty, Boże,
Święta Trójco, Jedyny Boże,
Święta Maryjo, Matko Dobrej Rady, módl się za nami.
Święty Józefie
Święty Augustynie
Święta Moniko
Święta Rito
Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych
Pocieszycielko zasmuconych
Obrono i ucieczko opuszczonych
Wierna orędowniczko we wszystkich potrzebach
Przykładzie łagodności i pokory
Wzorze posłuszeństwa i wyrzeczenia
Wzorze cierpliwości i oddania się Bogu
Ozdobo zakonu augustiańskiego
Różo miłości
Miłośnico Jezusa ukrzyżowanego
Oblubienico Jezusa cierpi±cego
Święta Rito, cierniem z korony Jezusa zraniona
Święta Rito, rana na czole ozdobiona
Święta Rito, pełna ufności w Opatrzność Boża
Święta Rito, w pełni Bogu poświęcona
Święta Rito, potężna orędowniczko u Jezusa
Święta Rito, cudami przez Boga wsławiona
Święta Rito, zawsze przez Boga wysłuchana
Abyśmy się wyrzekli miłości własnej, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.
Abyśmy ćwiczyli się w pokorze
Abyśmy nasz krzyż cierpliwie nieśli
Abyśmy Boga ponad wszystko kochali
Abyśmy Jego Wole zawsze wypełniali
Abyśmy naszym winowajcom chętnie wybaczali
Abyśmy bliĽnich jak samych siebie kochali
Abyśmy Twoje cnoty naśladowali
We wszystkich prośbach, wspomagaj nas Panie.
We wszystkich niebezpieczeństwach
We wszystkich potrzebach i uciskach
W każdym smutku i przeciwności
W krzyżu i cierpieniu
W godzinę śmierci

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami

Módl się za nami święta Rito.
Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się:
Ojcze Niebieski, Ty dałeś św. Ricie udział w Męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tob± żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.


N sie 14, 2005 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2005 11:14
Posty: 38
Post Nieudolne tlumaczenie
Oto tlumaczenie slynnej nowenny z obcego jezyka. Jezeli ktos chce moge przeslac oryginal. Nie wiem, czy tak naprawde mamy prawo tlumaczyc modlitwy z innych jezykow i puszczac je w obieg, boje sie, ze w jakis sposob moga odbiegac od oryginalu albo od oficjalnych tlumaczen. Ale intencja jest dobra i postaralam sie wiernie oddac kazde zdanie. Jezeli ktos ma jakies pytania, to bardzo prosze, moze bedziemy mogli poprawiac te wersje razem. Pozdrawiam.

NOWENNA DO SWIETEJ RITY

Dzien pierwszy

Swieta Rito, pobozne i mile dziecko Pana, juz jako mloda dziewczyna wslawilas sie swa uczynnoscia, swa czystota serca i oddaniem twoim rodzicom. Wypros wiele lask dla dzieci, dla ludzi mlodych i dla calych rodzin. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych, i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laskie…………………

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien drugi

Swieta Rito, przepelniona lagodnoscia i miloscia, zawsze potrafilas opiekowac sie biednymi i isc z pomoca chorym. Rozdawalas chleb, roztaczalas opieke nad potrzebujacymi, dzielilas sie swa szlachetnoscia. Pomoz nam stac sie dobrymi i uczynnymi wobec tych, ktorzy cierpia i potrzebuja. Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien trzeci

Swieta Rito, ty ktora wiele wycierpialas od brutalnego i gwaltownego malzonka, potrafilas jednak pozostac mu wierna swiecac mu przykladem cierpliwosci i lagodnosci. Twoja modlitwa sprawilas jego nawrocenie, jego poprawe, za twoja przyczyna stal sie dobrym malzonkiem i przykladnym ojcem. Swieta Rito, strzez wszystkie rodziny. Wypros malzonkom sile i odwage, aby potrafili zyc razem w pokoju, w milosci i w wiernosci. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien czwarty

Swieta Rito, ty ktora swoja roztaczajaca opieka, cierpliwoscia, ale i stanowczoscia, dawalas swym synom dobry przyklad na codzien, pomoz i podtrzymuj rodzicow w tej trudnej i waznej rzeczy jaka jest wychowanie dzieci. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj dla mnie laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien piaty

Swieta Rito, ktora przezylas bol po smierci twojego malzonka i twoich dwoch synow, Ty, ktora poznalas czym jest osamotnienie i pusty dom. Ty, ktora calkowicie poswiecilas sie modlitwie, opiece nad chorymi i biednymi. Modl sie za tych, ktorzy ciezko doswiadczaja smierci drogiej osoby, modl sie za tych za tych, ktorzy nagle zostaja sami po stracie bliskich... Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien szosty

Swieta Rito, pochyl sie nad tymi, ktorzy cie wzywaja nie wiedzac dokad pojsc, ktorzy sa zmeczeni, zniecheceni, popadajacy w rozpacz. Wysluchaj ich modlitw, ulzyj ich cierpieniom, wytrzyj ich lzy. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien siodmy

Swieta Rito, zawsze i we wszystkich okolicznosciach twojego zycia bylas przykladem do nasladowania, przykladem poboznosci i pokory, przykladem cierpliwosci i dobroci. Pomoz nam byc zawsze pokornymi wobec Boga, a uczynnymi wobec blizniego. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien osmy

Swieta Rito, ozywiona wielka miloscia do Chrystusa ukrzyzowanego i pragnaca ofiarowac swe cierpienia do zbawienia dusz, doznalas szczegolnej laski w dniu, gdy twoje czolo zostalo okaleczone cierniem chrystusowej korony…Wypros nam laske glebszego zrozumienia tej wysokiej ceny jaka jest krew wylana przez Jezusa Chrystusa, jakim jest ogrom jego milosci i ofiara jaka uczynil dla odkupienia naszych grzechow. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami

Dzien dziewiaty

Swieta Rito, Ty, ktora rozmyslalas nad slowami Jezusa, ty, ktora zywilas sie Ewangelia, zaufalas calkowicie boskiej Opatrznosci. Kochalas Boga i blizniego. Wypros dla nas wiare zywa, silna nadzieje, i stale rosnaca dobroc. Swieta Rito, Swieta Patronko spraw beznadziejnych, spraw niemozliwych, ufam w twoje potezne wstawiennictwo u Pana. Wypros mi u Boga niezawodna nadzieje i zaufanie, a takze plomienne pragnienie dobr wieczystych i prosze cie nieustannie, wyblagaj mi rowniez laske……..

Ojcze Nasz, Zdrowas Maryjo (3x), Chwala Ojcu….

Swieta Rito, modl sie za nami


N sie 14, 2005 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 10:30
Posty: 1
Post 
Dzięki sainte agnès :-D przypomniałas mi o mojei patronce z bierzmowania


Pn sie 15, 2005 12:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Ja także dziękuję za litanię i nowennę, napewno z nich skorzystam.
W końcu jest moją patronką, a po za tym ja cały czas mam jakieś beznadziejne sytuacje, szczególnie z pracą, może się uda u niej wyprosić tę pomoc.

Obrazek
Święta Rita

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Cz sie 18, 2005 22:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sie 24, 2005 3:08
Posty: 21
Post 
Św. Rita módlmy sie do Boga przez jej przyczynę

Urodziła się w 1381 r w wiosce Roccaporena (region Umbria, 70 km od Asyżu). Przyszła na świat, gdy jej rodzice byli w podeszłym wieku i jej narodziny były zawsze widziane jako wyraz szczególnej łaski bożej. Wychowywana przez rodziców Rita, wzrasta w wierze, pomaga im we wszelkich pracach, a nawet w trudnej roli jednania ze sobą skłóconych rodzin o odmiennych poglądach politycznych.
Mając około 16 lat Rita poślubia Pawła Ferdinando Mancini, pochodzącego z dobrej rodziny, ale lubiącego życie pełne rozrywki. Z tego małżeństwa rodzą się dwaj synowie. Pełna pokory, prostoty, zanosząc modlitwy do Boga, Rita poświęca swe życie rodzinie i pomaga mężowi w prowadzeniu uczciwego i odpowiedzialnego życia. Wkrótce jej mąż zostaje zamordowany przez pełnych nienawiści przeciwników politycznych. Rita pełna bólu w pełni przebacza zabójcom swego męża. Ale jej cierpienie powraca, gdy jej synowie prowokowani przez rodzinę pragnęli pomścić swego ojca. Rita jako wspaniała matka, nie chce by jej synowie plamili swe ręce krwią, dlatego modli się za synów i całkowicie oddaje ich Bogu. Jej modlitwa zostaje wysłuchana i wkrótce jej młodzi synowie umierają w czasie zarazy.
Jako samotna kobieta i wdowa, Rita siłą modlitwy i miłości jedna między sobą zwaśnione rodziny. Teraz dopiero może spełnić swoje gorące pragnienie i wstąpić do klasztoru Augustianek w pobliskiej Cascia.. Tam spędza dalsze 40 lat swojego życia służąc Bogu i bliźniemu, otwarta na dramaty środowiska i Kościoła swoich czasów. Piętnaście lat przed śmiercią, która nastąpiła 22 maja 1457 r, Rita zagłębiona w mistyczne rozważanie męki Chrystusa otrzymuje stygmat ciernia korony cierniowej na swoim czole. Do dnia dzisiejszego widać na czole, dobrze zachowanego ciała Rity, ślad tej rany . W1900 roku została wyniesiona na ołtarze jako święta.
Symbolem jaki towarzyszy Ricie jest róża, przypominająca o różach, które ona otrzymała podczas ostatniej zimy swego życia. Te róże tak dzisiaj jak i wtedy dla Rity są znakiem Bożej miłości, miłosierdzia i przebaczenia.
Św. Rita jest patronką spraw trudnych i beznadziejnych.
Wspomnienie liturgiczne św. Rity obchodzimy 22 maja.

Modlitwa do św. Rity
Pozdrawiam cię święta Rito, napełniona miłością i pokojem, przykładzie każdej wszelkiej cnoty, wierna uczennico Chrystusa. Pomóż nam, patronko rodziny i przebaczenia, uwierzyć, że dla Boga wszystko jest możliwe i wspomagaj nas w każdej potrzebie. AMEN


Cz wrz 08, 2005 4:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 22, 2006 15:17
Posty: 5
Post 
św. Rita- Moja patronka z bierzmowania. Kilka osób mnie wyśmiało, że zabrałam sobie taką dziwną patronkę, ale ja się cieszę, a modlitwa do niej zawsze pomaga.


N sty 22, 2006 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 21, 2007 10:44
Posty: 1
Post św. Rita
po przeczytaniu waszych postów o św. Ricie postanowilam i ja zwrócić się do Niej z moim problemem, odmówiłam pierwszy raz nowenne do tej świętej,i w ostatni dzień nowenny coś drgneło w mojej beznadziejnej sprawie, potem znowu ucichło. Jednak ta modlitwa pomogła uzyskac mi wewnetrzny spokój, ufność,że mój problem zostanie rozwiązany, może nie tak jak ja sobie to wyobrażam ale o wiele mądrzej. Kiedy jest mi beznadziejnie, bezsensownie i dopada mnie przygnębiający smutek nie płaczę, jak bylo to niedawno ( heh zyskała na tym moja cera :-D ;) ) ale zaczynam modlić się do sw. Rity. Zauważyłam, że temat o św. Ricie wygasł ponad rok temu. Może warto do niego wrócić???Może kilka świadectw dla umocnienia?Od kilku dni chodzi też za mna zdanie wypowiedziane przez ks. Twardowskiego; "jeśli nie potrafisz czekać to sie nie módl"Pozdrawiam


Śr kwi 25, 2007 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 8:40
Posty: 1
Post 
Mi wstawiennictwo Świętej Rity bardzo pomogło. Byłam naprawdę w trudnej sytuacji,kiedy znalazłam informację o niej. Odmówiłam nowennę i moje życie zaczęło się zmieniać. Jeżeli jesteście naprawdę w trudnej,beznadziejnej sytuacji,to módlcie się do Niej. Jeżeli zrobicie to z wiarą,to z pewnością zostaniecie wysłuchani,podobnie jak ja:) Tylko,proszę,nie traktujcie tego,jak jakieś "czary mary",zaklęcie na szczęście....


Pn cze 04, 2007 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 13, 2007 12:14
Posty: 113
Post 
Po raz pierwszy "zetknęłam" się z tą świętą 4 lat temu kiedy po studiach nie mogłam znaleść pracy... było to w maju i choć starałam się chodzić na "majówki" to po prostu nie mogłam się modlić... tylko klęczałam i prosiłam Boga żebym miała siłę dalej szukać i mieć nadzieję... wtedy szefowa mojej mamusi podarowała mi obrazek z modlitwą do św. Rity i 24 maja dostałam ofertę pracy i pracyję tak do dziś! Wciąż o tym pamiętam idziękuję Bogu że ta sprawa znalazła tak szczęśliwe zakończenie :-D


Śr cze 27, 2007 11:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 194  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL