Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 190, 191, 192, 193, 194  Następna strona
 Swieta Rita 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Swieta Rita
Janek 1 odpisz, jak Ci się powiodło. Myślę że wszystko dobrze. Gdyby było inaczej to byłbyś na forum, a u kamedułów nie ma internetu.

_________________
wifi


Pt lip 28, 2017 15:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Swieta Rita
Dziś początek nowenny do św. Rity - zapraszam.
Wczoraj, 12 listopada s Sromowcach Niżnych (Diecezja Tarnowska) poświęcono piękną figurę św. Rity. Dużo parafian przyszło z różami. Mieli wszyscy okazję ucałowania relikwii Świętej. Relikwie przywiózł i figurę poświęcił ks. J. Ryba ze Starego Sącza. Wszystkich, którzy w przyszłym sezonie wybiorą się na spływ Dunajcem zapraszam do odwiedzenia św. Rity w miejscowym kościele.

_________________
wifi


Pn lis 13, 2017 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 12, 2018 22:17
Posty: 1
Post Re: Swieta Rita
Święta Rita naprawde pomaga!!! We wakacje wyjechałam do pracy za granicę była to praca sezonowa i poznałam tam mężczyznę Polaka, zaczeliśmy się spotykać i bardzo dobrze czułam się w jego towarzystwie ciągle o nim myślałam mimo iż był o wiele starszy ode mnie był po rozwodzie i miał dwoje dzieci i mieszkał na drugim końcu Polski jakoś w cale mi to nie przeszkadzało.Wiedziałam że czuje coś do niego ale nie byłam pewna czy to miłość czy zauroczenie.Byłam wniebowzięta kiedy pierwszy się do mnie odezwał i w ogóle no i zaczęliśmy się spotykać. Pod koniec wakacji kiedy za kilka dni miałam wracać do domu dowiedziałam się że ma w Polsce dziewczyne , chciałąm zerwać tą znajomosć ale on zapewniał mnie że zawróciłam mu w głowie i że gdybyśmy mieszkali bliżej siebie to było by inaczej to był by ze mną i w ogóle a ja naiwna uwierzyłam mu. Po powrocie do polski przez jakiś czas pisaliśmy ze sobą codziennie, później coraz rzadziej się odzywał a kiedy ja pierwsza do niego pisałąm to mówił że nie ma czasu. Czułam sie z tym źle, chodziłąm smutna nerwowa nic nie sprawiało mi radości , moje myśli cały czas krążyły wokół niego, nie było dnia żebym o nim nie myslała. Pewnego dnia szukając porad w internecie natknęłam sie na modlitwy do Swiętej Rity i zaczełam się modlić o jej wstawiennicto. Modliłam się o to aby odwzajemnił moje uczucia abyśmy mogli być razem jeśli taka jest wola Boża oczywiście (chociaż i tak w głebi duszy pragnęłam byśmy jednak byli razem) a także modliłam się o znak w tej sprawie.i po kilku dniach gorliwej modlitwy dostałam znak. Wiem że może się to wydać dziwne a nawet jest to dziwne i to bardzo ale ja dostrzegłam w tym znak, a było to jego zdjęcie profilowe na portalu społecznościowym które które wstawił i był na nim razem ze swoją dziewczyną. Gdy zobaczyłam to zdjęcie to serce zaczęło mi szybciej bić, chciało mi się płakać, zaczełam modlić się do świętej Rity z prośbą by pomogłą mi o nim zapomnieć by napełniła moje serce spokojem byłam zrozpaczona. Chwilę po tym znów spojrzałam na to zdjęcie i... uśmiechnęłam się, stwierdziłam że on przecież nie jest mężczyzną dla mnie i zrozumiałam że wcale mi się nie podoba i że na tym zdjęciu naprawdę ładnie razem wyglądają. Poczułam jak kamień pada mi z serca, to było wyjątkowe uczucie czułam że Św. Rita jest przy mnie. Dla mnie był to znak od Boga Który poprzez wstawiennictwo Św. Rity chciał przez to zdjęcie przkazać mi że ten mężczyzna jest w szczęśliwym związku z inną kobietą i że nie jest nam dane być razem. Wcale nie mam za to żalu do Boga, wręcz przeciwnie jestem wdzięczna Bogu i Św. Ricie że pomogli i pozbyć się tego ciężaru który który nosiłam w sobie i który był przeszkodą w codziennym życiu.Wiem że Bóg chce dla mnie jak najlepiej. Teraz modlę się by za wstawiennictwem Św.Rity postawił na mojej drodze mężczyzne z którym będe szczęśliwa i który naprawde mnie pokocha.


Pt sty 12, 2018 23:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 23:14
Posty: 1
Post Re: Swieta Rita
Zarejestrowałam się tu głownie po to by opowiedzieć wam swoją historię!
Rok temu poznałam chłopaka, który jak wszystko wskazywało, myślał i czuł jak ja. Szybko wpadłam po uszy. Szczęście nie trwało długo, w styczniu tego roku dowiedziałam się że nie czuje do mnie nic poza przyjaźnią. Pokłóciliśmy się a ja mimo utrzymywania kontaktu, załamałam się.
Świętą Ritę poznałam w grudniu, w pracy, kiedy mój wzrok napotkał na kartę z krótką modlitwą w intencji spraw beznadziejnych. Moją pierwszą myślą było wtedy by zwrócić się do niej o pomoc, szybko jednak odrzuciłam tę myśl, sądząc, że dam sobie radę sama! Nie przypuszczałam wtedy jak bardzo się myliłam!
Miesiąc po kłótni zwróciłam się do św. Rity, by pomogła mi odbudować z nim relacje. Zaczęłam od modlitwy dla spraw beznadziejnych a niedługo potem zmówiłam po raz pierwszy nowennę.
Już ósmego dnia wydarzyło się coś, czego nie spodziewałam się zupełnie! Chłopak, który od kilku miesięcy był dla mnie uprzejmy ale chłodny, zaczął rozmawiać ze mną jak przedtem!
Wiele od tamtego czasu się wydarzyło i chociaż wciąż nie jesteśmy razem, wierzę, że dzięki wsparciu św. Rity kiedyś dotrę do jego upartego serca.


Wt maja 22, 2018 23:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Swieta Rita
Doma napisał(a):
wierzę, że dzięki wsparciu św. Rity kiedyś dotrę do jego upartego serca.
A co to znaczy "dotrę do serca"? Uważasz, że do tego aby chłopak żył, w jego sercu potrzebny jest Bóg, czy Ty?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 23, 2018 6:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Swieta Rita
chwat napisał(a):
Doma napisał(a):
wierzę, że dzięki wsparciu św. Rity kiedyś dotrę do jego upartego serca.

A co to znaczy "dotrę do serca"? Uważasz, że do tego aby chłopak żył, w jego sercu potrzebny jest Bóg, czy Ty?


Chwat, a jaka to różnica, Bóg jest miłością.

PS
Doma, z tą Ritą to byłbym ostrożny, wszak to też kobieta, a facet to facet ;)


Śr maja 23, 2018 7:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Swieta Rita
Jak modlić się do świętej Rity?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sie 27, 2018 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Swieta Rita
https://adonai.pl/modlitwy/?id=192
Trzeba być po spowiedzi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sie 27, 2018 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Swieta Rita
Z radością informuję, że dnia 19 maja 2019 r , w Nowym Sączu, w kościele Matki Bożej Niepokalanej , Biskup Tarnowski Andrzej Jeż eryguje pierwsze w Polsce Sanktuarium św. Rity z Cascii, która czczona jest w tym miejscu od 26 lat. Św. Rito módl się za nami.

_________________
wifi


Cz maja 16, 2019 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Swieta Rita
Jak się modlić do świętej Rity? Trzeba być w Łasce Uświęcającej?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz maja 16, 2019 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Swieta Rita
Możesz modlić się nowenną , litanią, różnymi modlitwami (znajdziesz bez trudu w internecie) , albo po prostu własnymi słowami.Jeżeli żyjesz w grzechu ciężkim, to nie wiem, może św. Rita wyprosi Ci łaskę spowiedzi. Grzech lekki na pewno nie przeszkadza.

_________________
wifi


Śr maja 22, 2019 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 3:00
Posty: 1
Post Re: Swieta Rita
Witam. Już dawno temu miałam napisać świadectwo. Na ten moment mam do napisania dwa. Nie potrafię pisać, więc postaram się wszystko streścić. Dwa lata temu moja mama bardzo ciężko zachorowała. Wykryto u niej guza mózgu. Podejrzewano nowotwór który, zdążył przerzucić się na mózg. I wtedy pierwszy raz przeczytałam o Wspaniałej Świętej Ricie. Pamiętam, gdy dowiedziałam się, że mama wylądowała w szpitalu od razu po pracy pojechałam do niej pociągiem. Płakałam i modliłam się. Z każdą modlitwą, każdego dnia lekarze mówili nam coraz lepsze informacje. Okazało się, że guz w głowie mojej mamy jest ropniem. Jest to równie niebezpieczne, ale można było usunąć go operacyjnie. Gdy dowiedziałam się, że życie mamy jest zagrożone znowu się modliłam. Mama przeszła operację. I na prawdę zdarzył się cud. Bardzo szybko doszła do siebie. Nawet niedawno wróciła do pracy. O cudzie do dzisiaj mówią lekarze. Ludzie po takiej chorobie bardzo często nie dochodzą w pełni do zdrowia, mają niedowłady, w najlepszym wypadku problemy z pamięcią. A mama całkowicie wyzdrowiała. Wiem, że to Święta Rita wyprosiła dla mnie te łaski u Pana Boga. Jestem niesamowiecie wdzięczna Naszej Ukochanej Świętej Ricie. Nie potrafię mojej wdzięczności opisać w słowach. Kolejna sytuacja miała miejsce niedawno. Jestem w szczęśliwym związku z fantastycznym mężczyzną. Niestety ostatnio zaczęło się psuć miedzy nami. Mieliśmy porozmawiać i wyjaśnić całą sytuację. Kilka dni przed spotkaniem modliłam się. Zawierzyłam problem Świętej i wiedziałam, że wszystko się ułoży. I tak też się stało. Święta Rita pomogła mi w kolejnej sprawie, która wydawała się beznadziejna. Dziś modlę się po raz kolejny. Mam kolejną intencję i szczerze wierzę, że również w tej sytuacji Wspaniała Święta Rita mnie nie zawiedzie. Ufam jej bezgranicznie. Więc módlmy się gorliwie i szczerze, i wierzmy. Święta Rita pomoże każdemu i każdemu wyprosi łaski. Ja oddałam Jej całe swoje serce. Dziękuję Święta Rito!


Pt maja 31, 2019 7:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Swieta Rita
A ja mam prośbę do wszystkich czcicieli św Rity, aby w rozpoczynającej się 13 października nowennie do Niej zawierzać losy naszej umiłowanej Ojczyzny.

_________________
wifi


Pt paź 11, 2019 8:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 08, 2020 19:55
Posty: 1
Post Re: Swieta Rita
Chciałam dać świadectwo otrzymanej pomocy od Św. Rity, do której się modliłam. Prośba dotyczyła mojego zdrowia (sprawy żołądkowo-jelitowe), które nagle się pogorszyło, co uniemożliwiało mi studiowanie oraz pracę. Po około 5 dniach modlitwy nasunął mi się pomysł, jak można spróbować rozwiązać sytuację. Sposób nie był moim własnym, ale wyszukanym z internetu, gdzie omawiano tę sprawę.
Nie wiem, czy była to cudowna pomoc, czy Św. Rita pomogła mi znaleźć rozwiązanie, czy wpadłabym na nie tak czy inaczej, albo czy ta poprawa to przypadek.
Jestem pewna, że sprawa była wówczas dla mnie beznadziejna. Uważam tak również teraz, po 2 miesiącach, ponieważ wiem, że podobne problemy nie leczą się łatwo, standardowo na pewno nie w kilka dni. Gdyby nie otrzymana pomoc, w którą jednak wierzę, być może musiałabym zrezygnować ze studiów, co byłoby dla mnie tragedią.
Życzę wszystkim czytającym wiary i wytrwałości w modlitwie oraz pozdrawiam :)


N mar 08, 2020 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2020 19:37
Posty: 1
Post Re: Swieta Rita
Modlitwa do Świętej Rity działa. Ona jest niesamowita. Mój chłopak był w beznadziejnej sytuacji (wszyscy mówili, że ciężko będzie o dobre zakończenie). Jak tylko się dowiedziałam, zaczęłam modlić się do św. Rity, po dwóch tygodniach moje modlitwy zostały wysłuchane i wszystko skończyło się cudownie. A myślałam, że na serio sprawa jest nie do rozwiązania. W dniu którym wszystko ułożyło się świetnie, wsiadłam w samochód i pojechałam do chłopaka. Kiedy wsiadłam do samochodu automatycznie włączyło się radio, a tam audycja właśnie o św. Ricie. W tym radiu zawsze leciała głównie muzyka. To niesamowite, wierzę w nią w 100%. Działa i polecam. Dziękuję św. Rito.


N mar 15, 2020 19:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 190, 191, 192, 193, 194  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL