Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 190, 191, 192, 193, 194
 Swieta Rita 
Autor Wiadomość
Post Re: Swieta Rita
Magdzix napisał(a):
Modlitwa do Świętej Rity działa. Ona jest niesamowita. Mój chłopak był w beznadziejnej sytuacji (wszyscy mówili, że ciężko będzie o dobre zakończenie). Jak tylko się dowiedziałam, zaczęłam modlić się do św. Rity, po dwóch tygodniach moje modlitwy zostały wysłuchane i wszystko skończyło się cudownie. A myślałam, że na serio sprawa jest nie do rozwiązania. W dniu którym wszystko ułożyło się świetnie, wsiadłam w samochód i pojechałam do chłopaka. Kiedy wsiadłam do samochodu automatycznie włączyło się radio, a tam audycja właśnie o św. Ricie. W tym radiu zawsze leciała głównie muzyka. To niesamowite, wierzę w nią w 100%. Działa i polecam. Dziękuję św. Rito.

W każdym przypadku działa jedynie Bóg, św Rita i inni święci mogą jedynie orędować do Boga o wysłuchanie próśb.


Pn mar 16, 2020 8:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Swieta Rita
Rita. Kobieta która modliła się o śmierć swoich synów.
Czy jest "na sali" matka, która ja rozumie i też się o szybką śmierć synów modli (bo dopóki zyja to grzeszą)?

Niedaleko mnie jest parafia pod wezwaniem św. Rity. Proboszcz przy zakładaniu szukał czegoś wyjątkowego, szczególnego i znalazł. To pierwsza w Polsce (i mam nadzieję ostatnia) parafia pod tym wezwaniem. Proboszcz jest z tego bardzo dumny.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn mar 16, 2020 19:06
Zobacz profil
Post Re: Swieta Rita
Kozioł napisał(a):
bo dopóki zyja to grzeszą
Wiesz, że nie dlatego, zatem czemu coś takiego piszesz?


Wt mar 17, 2020 9:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Swieta Rita
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
bo dopóki zyja to grzeszą
Wiesz, że nie dlatego, zatem czemu coś takiego piszesz?

Grzeszą wszyscy. Zawsze. I tak dokładnie to widzę. Dzisiaj większość chrześcijan potępia kare śmierci, bo chcą dac szanse grzesznikowi na nawrócenie/pokutę. A co dopiero egzekucja prewencyjna, a do tego to sie sprowadza.
Być może miało to jakis sens dla ludzi średniowiecza. Być może, dla niektórych.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt mar 17, 2020 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 16:25
Posty: 24
Post Re: Swieta Rita
Napiszę krótko. Widziałem obraz świętej Rity u franciszkanów.
Także jak ładnie widać ma duże znaczenie u osób duchownych.

_________________
Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia


Śr sty 18, 2023 13:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Swieta Rita
Krąg_Miłosierdzia2 napisał(a):
Napiszę krótko. Widziałem obraz świętej Rity u franciszkanów.
Także jak ładnie widać ma duże znaczenie u osób duchownych.

Oznacza to tylko, że ktoś podarował im ten obraz, a że jest oficjalną świętą KK, to wisi...
Prawie 200 stron dyskusji o matce, która chciała śmierci swoich dzieci. Jak myślisz dlaczego tyle sie o niej dyskutuje? Była taka wspaniała, czy tez jest tak kontrowersyjna? Jaka to heroiczna cechę chciano podkreślić gdy ogłaszana ja świętą?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 18, 2023 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Swieta Rita
eliaaa250 napisał(a):
Straciłam nadzieję. modliłam się całym sercem. Moje prośby nie zostały wysłuchane. :(

Ja również modliłam się całym sercem. W Internecie jest tyle świadectw pomocy św. Rity, że podeszłam z ogromną ufnością i przekonaniem, że w mojej sytuacji też się uda. Poprosiłam o znak na "tak" i dostałam go, ale.... moja modlitwa finalnie się spełniła na opak. Do dziś to dla mnie zagadka, dlaczego otrzymałam wtedy znak. Dla żartu? Miotałam się kilka lat, trzymając się okruchów nadziei. Myślałam, że jak będę cierpliwa, to wtedy wszystko się ułoży, że może to jakaś próba. Ułożyło się na odwrót, a ja od tamtego momentu już się nie modlę.


Pn sty 23, 2023 23:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Swieta Rita
Może miało by tak na odwrót? Niebo lepiej wie, co dla człowieka jest lepsze.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt sty 27, 2023 15:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Swieta Rita
Płomyk napisał(a):
W Internecie jest tyle świadectw pomocy św. Rity, że podeszłam z ogromną ufnością i przekonaniem, że w mojej sytuacji też się uda.

Problemem w Internetach jest to, że ludzie szukając w nim rozwiązania swoich problemów, powierzchownie podchodzą do jego głębi. Gdyby świadectwa byłyby relacją całej drogi, jaką ktoś przeszedł, miałyby długość pamiętnika, wręcz byłaby to książka o relacji człowieka z Bogiem, o drodze którą ktoś przebył, by stawać w prawdzie o sobie, o swojej niemocy, kruchości, bezradności, o nauce pokory, że nic nam się w życiu nie należy itp.
Nie wystarczy zachwyt nad przeczytanym świadectwem, by wejść w buty osoby, która je spisała, każdy ma swoją drogę i copy-paste, by Boga przekonać do swoich racji, to kiepski pomysł.

Płomyk napisał(a):
Poprosiłam o znak na "tak" i dostałam go, ale.... moja modlitwa finalnie się spełniła na opak. Do dziś to dla mnie zagadka, dlaczego otrzymałam wtedy znak. Dla żartu? Miotałam się kilka lat, trzymając się okruchów nadziei.

A może to wcale nie był znak, tylko desperacko uchwyciłaś się czegoś, co zgadzało się z Twoimi oczekiwaniami? Nie zrozum mnie źle. Modlitwa to nie jest handel wymienny/magiczna fomułka/złota rybka itp, ale coś więcej i jeżeli tamta sytuacja coś pokazała, to właśnie to kim jesteś w relacji z Bogiem. Czy naprawdę odpowiedź na pytanie o to, dlaczego modlitwa nie spełniła pokładanych w niej nadziei jest tylko jedna i zawsze jest poza osobą, która się modli? Czy nie ma opcji, że być może jest w modlącej się osobie jakieś przywiązanie do grzechu, do jakiegoś zniewolenia, które chciałoby się zachować dla siebie, bo np. ma się odmienne zdanie od nauczania KK? To tylko jeden z przykładów. Wszyscy jesteśmy grzesznikami i zmagamy się z tym, że widzimy źdźbło w oku sąsiada czy koleżanki z pracy, a belki we własnym bagatelizujemy, bo przecież nie jesteśmy jak inni. Równie dobrze mogło być tak, że wszystko potoczyło się odwrotnie niż chciałaś, żeby otworzyły Ci się oczy na prawdę o sobie, o Twoich słabościach i zniewoleniach. Czasami coś, co wydaje się dobre, w istocie jest złe, tylko my tego nie dostrzegamy. Gdybać można w nieskończoność, perspektywa spoglądania na sytuację w sposób urazowy jest jedną z wielu.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt sty 27, 2023 21:09
Zobacz profil
Post Re: Swieta Rita
Kozioł napisał(a):
Rita. Kobieta która modliła się o śmierć swoich synów.
Czy jest "na sali" matka, która ja rozumie i też się o szybką śmierć synów modli (bo dopóki zyja to grzeszą)?

Niedaleko mnie jest parafia pod wezwaniem św. Rity. Proboszcz przy zakładaniu szukał czegoś wyjątkowego, szczególnego i znalazł. To pierwsza w Polsce (i mam nadzieję ostatnia) parafia pod tym wezwaniem. Proboszcz jest z tego bardzo dumny.


Rita nie modliła się o śmierć synów. Ona modliła się o to, by nie szli za prawem zemsty. I za swego porywczego (ładnie rzecz ujmując) męża.


Niestety wiara w Boga, nie chroni kobiet przed porywczymi mężczyznami. Ale może sprawić, że życie wydaje się lżejsze. Rita, jako wdowa, odeszła z tego świata w spokoju, wśród zakonnic, jako jedna z nich. Będąc w Casci, w bazylice pod jej wezwaniem, modliłam się za własne trudne sprawy. Św. Rita jest patronką od trudnych spraw.


So sty 28, 2023 0:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Swieta Rita
Kozioł napisał(a):
Prawie 200 stron dyskusji o matce, która chciała śmierci swoich dzieci. Jak myślisz dlaczego tyle sie o niej dyskutuje? Była taka wspaniała, czy tez jest tak kontrowersyjna? Jaka to heroiczna cechę chciano podkreślić gdy ogłaszana ja świętą?

Oto przykład jak część prawdy łatwo może stać się kłamstwem.

Św. Rita wolała raczej, by jej synowie zmarli, niżby mieli się stać winnymi morderstwa. Życie wieczne nad życie doczesne. Grzech ciężki jest śmiercią dla duszy, św. Rita nie mówi nic innego, od tego, czego uczy Jezus. Lepiej sobie uwiązać kamień młyński u szyi i utopić się w głębi morza, niż stać się powodem grzechu. I nie trzeba się bać tych, co zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Prawdziwym zagrożeniem jest ten, co wraz z ciałem duszę może zatracić w piekle. Dobro duszy, zbawienie duszy ponad wszystko.

Chwała Panu za świętych obcowanie, św. Rita wybłagała mi wielką osobistą łaskę. Święte dusze są podobnie do Maryi "przeźroczyste", nigdy nie wskazują na siebie. Zawsze prowadzą do Boga.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt lut 14, 2023 8:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2022 10:21
Posty: 23
Post Re: Swieta Rita
Zaczęłam i ja nowennę do św. Rity


Wt sie 08, 2023 18:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 190, 191, 192, 193, 194

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL