Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 0:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 194  Następna strona
 Swieta Rita 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Swieta Rita
pojutrze zaczynamy WIELKĄ nowenne do św Rity , by skończyć 22 maja . kto jest za ręka do góry ?


So maja 11, 2013 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 17:36
Posty: 64
Post Re: Swieta Rita
Dołączam do nowenny :)

_________________
Kiedy człowiek z otwartym sercem kroczy drogą wiary, może zbliżyć się do Boga i czynić cuda.


So maja 11, 2013 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Swieta Rita
Zainteresowanych informuję, że dnia 19-go maja (niedziela) w Nowym Sączu, w parafii M.B.Niepokalanej, o godzinie 10.30 odbędą się uroczystości ku czci Św. Rity. Mszę Św. odprawi i homilię wygłosi Jego Ekselencja - Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej -ks.bp Andrzej Jeż. Tym samym zapraszam czcicieli "naszej świętej" z całej diecezjii i z poza niej

_________________
wifi


Wt maja 14, 2013 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Swieta Rita
Relikwie św Rity czekają w Cascia na odbiór dla Diecezji Toruńskiej .
katolickie władze Diecezji nic sobie z tego nie robią .


N maja 19, 2013 9:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 19:29
Posty: 169
Post Re: Swieta Rita
Kochani!
Chciałam się z wami podzielić moim wielkim szczęściem.Wczoraj (w święto Św.Rity) moja wielka prośba została wysłuchana i otrzymałam łaskę o którą modliłam się dokładnie pół roku,codziennie.Zapomniałam o nowennie,ale odprawiłam trzydniowe nabożeństwo do św Rity.Wczoraj cały dzień prosiłam św Ritę o wstawiennictwo i wieczorem stał się cud.Okazało się też że cała sytuacja nie wyglądała tak strasznie i beznadziejnie i teraz wiem jak szatan działa na naszą wyobrażnię,podsuwając różne myśli,abyśmy popadli w rozpacz i zniechęcili się do modlitwy.Oczywiście nie tylko prosiłam o pomoc św Ritę,przez cały ten okres odmawiałam nowennę Pompejańska i błagałam każdego świętego po kolei o wstawiennictwo,a także aniołów o opiekę.Zamówiłam też kilka razy mszę w tej intencji.Nie wolno się poddawać,ja miałam naprawdę chwilę wielkiego zwątpienia i to baaardzo często i brakowało mi już sił,miałam dosyć.Jednak mocno wierzyłam,że zostanę wysłuchana,powierzałam ten problem Bogu i dostałam prezent wczoraj .Nie ustawajcie w waszych modlitwach,bo szatanowi właśnie na tym zależy.pozdrawiam


Cz maja 23, 2013 10:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Swieta Rita
zapraszam do przeczytania bardzo ciekawego artykułu o św. Ricie:

Sztuka bycia (o)sobą

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Cz maja 23, 2013 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Swieta Rita
Dziękuję Ci Św. Rito za dzisiejszy znak od Ciebie. Bądz pozdrowiona.

_________________
wifi


N cze 16, 2013 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 30, 2013 17:39
Posty: 8
Post Re: Swieta Rita
Święta Rita - niezrównana Święta od spraw trudnych i beznadziejnych. Do kogo innego kierować prośby i błagania o wstawiennictwo u Boga jak nie do Niej. To że ma wielką moc wstawania się nie mam wątpliwości, o tym świadczą cuda jakich dokonała i łaski jakie spłynęły na oddających się w jej opiekę. Mi nie raz pomogła kiedy błagałam ją aby rodzice się nie rozwodzili, kiedy chłopak mnie zostawił, kiedy zdawałam sesję i prawie się poddałam chodząc na kolejne poprawki i wtedy kiedy byłam chora... Teraz rodzice są razem, znalazłam prawdziwą miłość, co było możliwe dopiero kiedy skończył się tamten związek, zdałam sesję, wyzdrowiałam... -nie do końca. Teraz mam przypuszczenia że mogę być ciężko, nieodwracalnie i śmiertelnie chora. Wczoraj zaczęłam się gorąco modlić o wysłuchanie mojej prośby. Jedyna moja nadzieja jest w Świętej Ricie - gdyż ją Bóg obdarzył darem wstawiania się, za swoje cenne zasługi. Jestem po modlitwie odczuwam spokój. Jednak moje obawy są wciąż duże. Czekam na wyniki które wszystko wyjaśnią. Modlę się do Boga aby mnie wysłuchał oraz Świętą Ritę aby mnie poparła. Proszę również Was tu na forum o wspomnienie mnie w swojej modlitwie. Wiem że może to być dużo z Wasze strony, bo mnie nie znacie. Jednak podziękuję Wam tym samym - modlitwą. Modlitwa o czym się przekonałam ma szczególna moc, która może zdziałać cuda :) Trwajcie i nie ustawajcie w modlitwie.


Wt paź 01, 2013 9:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Swieta Rita
sainte agnès napisał(a):
Odkrylam niedawno historie Swietej Rity i znalazlam tez nowenne do niej. Przechodzilam akurat bardzo ciezki okres w pracy, poniewaz osoby z ktorymi pracuje zachowywaly sie w okropny sposob, trudno wytlumaczyc dlaczego. Atmosfera byla nie do zniesienia i z tego powodu nie spalam prawie tydzien. Czulam sie jak mniej niz zero, nikt nie odpowiadal na moje pytania, nie mowiono mi dzien dobry ani do widzenia... Nie wiedzialam jak zmienic choc odrobine ich pogardliwe postepowanie i podejscie do mnie i myslalam nawet o tym, zeby opuscic biuro i znalezc inna prace. Zaczelam sie modlic o wstawiennictwo Swietej Rity w tej sprawie i odmawiac codziennie nowenne. To co sie wydarzylo bylo spektakularne. Dzis uplynal 9 dzien mojej regularnej modlitwy, "o zmiane serc" i przyzekam, ze przezylam ogrona zmiane. Nagle osoby zmienily swe podejscie, zaczelismy rozmawiac, zartowac, smiac sie, zrobilismy wspolna przerwe na kawe. Przezylam swietny i mily dzien w pracy. Wiem, ze to za wstawiennictwem Swietej Rity. Jestem tego pewna. Jestem jej wdzieczna za pomoc. Wiem, ze jest wielka Swieta i posiada wielka moc.
Zachecam wszystkich do odkrycia tej osoby i do odmawiania nowenny w wielu sprawach.

Pozdrawiam.


Biblia jasno sie wypowiada na temat modlitwy do zmarlych. A ta Rita to chyba od dawna nie zyje, prawda..?
5 Mojzeszowa 18,10-12
"niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, (11) ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; (12) gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą."
Wierze oczywiscie, ze Bóg widzac twoje cierpienie i prosbe przyszedl ci z pomoca, ale modlitwa do zmarlych nie jest Bożą wolą i Bogu sie to nie podoba.
To wazne by - jak sie juz wie - nie byc nieposlusznym Bogu.


Śr paź 02, 2013 15:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post Re: Swieta Rita
A wyznanie wiary? - "... wierzę w świętych obcowanie...'?

_________________
wifi


Śr paź 02, 2013 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 19:29
Posty: 169
Post Re: Swieta Rita
Majanovak,modlimy się o wstawiennictwo świętych,a nie do nich.


Śr paź 02, 2013 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Swieta Rita
Modlicie sie DO swietych o ich wstawiennictwo. A to grzech. Bo nie mamy sie modlic do zmarlych jak Slowo Boze nam nakazuje.
Biblia jasno tez mowi, ze nie ma posrednikow miedzy Bogiem a czlowiekiem.
2 Tymoteusza 2,5
"(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, "
Kto modli sie do Marii, aniolow, swietych ten obraza Boga i jest nieposluszny Slowu Bozemu.
Wg Bibli swieta osoba to osoba zbawiona, ktora oddala swoje zycie Chrystusowi.
Pawel pisze do Konyntian nazywajac ich swietymi wlasnie dlatego, ze oni narodzili sie na nowo, ze stali sie Bozymi dziecmi. A jak czytamy ten list to widzimy ile problemow i grzechow ci ludzie popelniali. Bo swietym sie jest dlatego, ze ma sie Swietego Boga w sercu, a nie jest to nasza swietosc, nie jest to nasza zasluga. Nikt nigdy nie byl i nie bedzie tak swiety jak Bóg. Nie ma szans by sie tez zblizyc do Bozych standardow. Mozemy byc swietymi jedynie przyjmujac Swietego i Sprawiedliwego do serca.
"On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą. "


Cz paź 03, 2013 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 19:29
Posty: 169
Post Re: Swieta Rita
majanovak,PROSIMY świętych o wstawiennictwo.zrozumiałaś teraz?
Nie wiem czy celowo chcesz nas przekabacić na swoje czy jesteś po prostu taka tępa.


Pt paź 25, 2013 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 14, 2013 20:57
Posty: 5
Post Re: Swieta Rita
Ja wierzę w obcowanie świętych, czyli w to, że można w modlitwie prosić ich o wstawiennictwo. Aczkolwiek niektóre z modlitw, moim zdaniem, są trochę źle ułożone i sugerują, że oddajemy cześć właśnie danej osobie. Ja prosiłam o wstawiennictwo św. Rity rok w pewnej sprawie i zostałam wysłuchana.

_________________
Dobrym wyborem dla osób nie posiadających zdolności kredytowej koniecznej do przyznania standardowego kredytu są kredyty hipoteczne warszawa http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl. Dzięki nim nawet mało zamożna osoba może uzyskać potrzebne środki.


Cz lis 14, 2013 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 9:07
Posty: 66
Post Re: Swieta Rita
Kochani! Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda ze ,,starych znajomych" (anulko, aguniu, dariuszu, betko, olu82 i in.), a także dla Wszystkich użytkowników tego forum zdrowych, spokojnych Świąt, aby ten szczególny czas był pełen radości i miłości oraz aby Chrystus rodził się w Waszych sercach każdego dnia! Dołączam także krótkie świadectwo, św. Rita stawiła się za mną do Najwyższego i moje prośby zostały wysłuchane! Życzę Wam tego samego! Z Bogiem!

_________________
A jednak, Panie, Ty, jesteś dla mnie tarczą,
Tyś chwałą moją i Ty mi głowę podnosisz.
Ps.3


Pn gru 23, 2013 10:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 194  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL