Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Moc Cudownego Medalika 
Autor Wiadomość
Post 
Scriptor, informuje Cie, ze piszac slowa o pysze, mialam na mysli kazdego czlowieka, to iz malo nam jest dane zrozumiec bo pycha przeslania nam oczy dotyczy kazdego z nas. Kazdego dotyka to w innym wymiarze ale dotyka. Cos co nie rozumiemy dzis, jutro dzieki modlitwie i pokorze zrozumiemy.
Ojciec swiety, Jan Pawel II nosil skaplerz przez cale zycie, z milosci do Maryi to czynil. Przez Maryje do Chrystusa. Po co Bog dal nam Maryje?
Jest Matka Boga i nas wszystkich. Jakze wiec Jezus moze byc zazdrosny o Swoja Matke. On sie cieszy, ze ja kochamy.
Bog daje nam tez rozne znaki bo wie, ze czlowiek jest zmyslowcem i nie mozna zmienic jego natury. Oczy sa bardzo wazne, to na co patrzymy jest bardzo wazne.
Sw. Jan od Kryza tez mial swoj ukochany Krzyz na ktory patrzyl codziennie.

I jeszcze zachecam do przeczytania tego.

http://wydawnictwowam.pl/psj/?0510,arty ... WMoimZyciu


Wt mar 07, 2006 17:29
Post 
Cytuj:
Ojciec swiety, Jan Pawel II nosil skaplerz przez cale zycie, z milosci do Maryi to czynil. Przez Maryje do Chrystusa. Po co Bog dal nam Maryje?
Jest Matka Boga i nas wszystkich. Jakze wiec Jezus moze byc zazdrosny o Swoja Matke. On sie cieszy, ze ja kochamy.


Wychodzimy już znacznie poza temat - do którego ze swej strony dopowiedziałem już wszystko
teraz to juz tylko dygresje, żeby nie powiedzieć dygresyjki
Otóż Lucyno, mozliwe, że ojciec świety jan paweł II nosił szkaplerz, co nie jest dla mnie ani przykładem ani wzorem do nasladowania,
Jak również pozwolisz katolikom na inne drogi prowadzące do chrystusa... np. przez przyobiecanego przez pana jezusa ducha świetego, który zstąpił w dniu pięćdziesiątnicy po to by objawić nam i wyjaśniać nam prawdę

z tego powodu na pytanie (jak sądzę dla znacznej części katolików, retoryczne) po co pan bóg dał maryję - odpowiem nie wiem... a nawet boję się na takie pytania odpowiadać

Nie odpowiem także na pytanie, czy jezus może być zazdrosny o swoją matkę... cóż jest tylko jeden bóg, który jest bogiem zazdrosnym, choc jest jednocześnie miłoscią,
z tego powodu pozwól mi tylko jemu oddawać cześć i tylko do niego kierować swe myśli
bo kiedy oddaję cześć komus innemu obrażam boga, kiedy kieruje swe mysli i serce do kogos innego - obrażam boga
innymi słowy.... nie dana mi była łaska tzw. "maryjności"
ale to juz zupełnie inna historia

pozdrawiam serdecznie
scriptor/outsider


Wt mar 07, 2006 19:31
Post 
Scripotor, rozumiem doskonale, ze masz inne zdanie na dany temat i szanuje to, ale prosze zrozum to, ze wiekszosc ludzi noszacych medalik rozumie czym on jest i nie trakuje go jak talizman.
Wiele jest przeciez darow Ducha Swietego i wiele drog prowdzacych do tego samego celu, do Boga. Sa rozne rodzaje duchowosci wiec kazdy moze wybrac to, co odpowiada jego osobowosci. Nikomu sie tu nie narzuca, ze musi nosic medalik czy krzyzyk, raczej byla to proba ukazania po co ludzie go nosza.
I Maryja oddaje czesc Bogu, wiec nie ma w tym zadnej sprzecznosci jak sie Matke Boga czci.
Kochasz przeciez i swoja mame, i swojego ojca.
Serce ludzkie jest pojemne na milosc i rosnie im wiecej sie kocha.


Wt mar 07, 2006 21:40
Post 
Scriptor napisał(a):
innymi słowy.... nie dana mi była łaska tzw. "maryjności"


A ja to akurat rozumiem doskonale, bo mam dokładnie ten sam problem. Niestety, ale z tego powodu spotykam się czasem z kompletnym niezrozumieniem ze strony innych. :-(


Wt mar 07, 2006 22:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie można popadać w skrajność. To, że papież Jan Paweł II nosił szkaplerz - nie oznacza, że jak ktoś go nie nosi, to nie jest dobrym chrześcijaninem. Pobożność maryjna to jedna z wielu w chrześcijaństwie. Nie jest ani lepsza, ani gorsza.

Scriptor - nikt nie każe Ci modlić się do Maryi. Możesz nie uczestniczyć w litaniach, nie odmawiać różańca itp. Tylko nie neguj dogmatów związanych z Maryją :)


Monika75 napisał(a):
A ja to akurat rozumiem doskonale, bo mam dokładnie ten sam problem. Niestety, ale z tego powodu spotykam się czasem z kompletnym niezrozumieniem ze strony innych. :(

To znaczy, że - niestety - trafiłaś na ludzi nietolerancyjnych. Czyli - skoro oni w coś wierzą, to każdy też musi (bo tak), jak ktoś ma wątpliwości, to...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 07, 2006 23:10
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu, gdzie ja napisalam, ze ktos kto nie nosi szkaplerza jest zlym chrzescijaninem? Dalam tylko przyklad, ze nie musi sie patrzec na medalik jak na talizman.

Kazdy czlowiek w pewnych chwilach czuje sie niezrozumialym przez innych. W tych chwilach niezrozumienia przez druga osobe, mozemy sie zwracac wlasnie do Maryi i Jezusa.


Wt mar 07, 2006 23:23

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 10:34
Posty: 20
Post 
Ja noszę CuDOWNY medalik i wierze, że Maryja wyprasza dla mnie potrzebne łaski. Jak już pisałam w innym temacie, Maryja powiedziała do św. Katarzyny Laboure:
"Każ wybić medalik według tego wzoru - mówi Najśw. Dziewica; Osoby, które będą go z ufnością nosiły, zwłaszcza na szyi, otrzymają wiele łask."

_________________
"Pan jest moim pasterzem..."


N lis 26, 2006 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 27, 2006 16:51
Posty: 3
Post 
Cudowny Medalik pomaga mi przede wszystkim wytrwać w trudnych chwilach,zawsze kiedy zbliżę Go do mojego serducha,czuje jakbym czerpała siłe do walki o siebie,o swoje życie....
Skarby On potrafi czynić cuda....

_________________
"...Ci co zaufali Panu,odzyskują siły,otrzymują skrzydła jak orły,biegną bez zmęczenia..."


Pt gru 08, 2006 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 16, 2005 8:41
Posty: 22
Post 
Rozumiem, że PRZEDMIOT sam z siebie coś sprawia, ewentualnie ZA SPRAWĄ PRZEDMIOTU jakaś osoba (Maria) "załatwia" różne sprawy. Ja tam wolę "załatwiać sprawy" bezpośrednio u adresata.


N gru 17, 2006 23:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 16, 2006 1:32
Posty: 58
Post 
Przeczytałem i nasuwa mi się jeden wniosek - wiara czyni cuda :shock:

_________________
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru." - nie pamiętam kto.


Pn gru 18, 2006 7:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 25, 2006 22:11
Posty: 12
Post 
Z reguły w każdej rodzinie wśród rodziców ten bardziej surowy to Ojciec, ta łagodniejsza to Matka.Jak dziecko nabroi to oczywiście może załatwiać sprawę z tym surowszym, ale ilu z nas chociaz raz w życiu wolało poprosić o pomoc tą łagodniejszą.Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do takiej decyzji, to kwestia indywidualnego wyboru i taką ją pozostawmy i jednym i drugim. Każdy ma prawo do własnego zdania.


Śr sty 03, 2007 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 20:18
Posty: 175
Post 
No ładnie Bóg surowy Ojciec, Jezus umarł na krzyżu i dzięki Jego krwi jestem czysty w oczach Boga to mam się Go bać i iść jakąś drogą, okrężną i dłuższą przez pośredników? Rozumiem argumenty, ale nie rozumiem nastawienia...


So sty 06, 2007 22:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 13, 2007 16:39
Posty: 15
Post 
Czy zdejmowanie medalika jest grzechem? Jeśli zdjemuję medalik do ćwiczeń, lub gdy np. zakładam jakiś naszyjnik na jakąś okazję i zdejmuję na ten czas medalik czy obrażam wtedy Maryję?


Wt kwi 10, 2007 13:21
Zobacz profil
Post 
utopia napisał(a):
Czy zdejmowanie medalika jest grzechem? Jeśli zdjemuję medalik do ćwiczeń, lub gdy np. zakładam jakiś naszyjnik na jakąś okazję i zdejmuję na ten czas medalik czy obrażam wtedy Maryję?

Grzechem nie jest na 100 %.
Zdejmowanie do ćwiczeń to naturalne.
Natomiast jeśli chodzi o biżuterie, to pewnie miło byłoby Maryi gdybyś jakoś go wkomponowała w swój wygląd, ale jeżeli nie widzisz pomysłu to nic się nie stanie na pewno :)


Wt kwi 10, 2007 13:25
Post 
Utopia- ja tez mialam ten problem, bo bardzo lubię biżuterię- ale stwierdziłam, że medalik z Maryją musi być ważniejszy niż wszystko inne i teraz po prostu albo ubieram dwa wisiorki na łańcuszek- jeden Cudowny Medalik i coś innego, albo mam łańcuszek z medalikiem + perełki czy korale...

Oczywiście, że perly solo wyglądałyby lepiej, ale mozna zrobic małe poswięcenie dla Kochanej Mateczki :)


Pn maja 28, 2007 20:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL