Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 Moc Cudownego Medalika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 8:18
Posty: 2
Post 
zaciekawiło mnie odwoływanie się tego młodego(skrzywdzonego przez życie człowieka) do tekstów Starego Testamentu. jakbym kolejny raz wysłuchiwał kazań świadków jehowy z którymi często dyskutuję....MŁODY CZŁOWIEKU KTÓRY ŚWIĘTY WIZERUNEK MOJEJ MATKI NAZYWASZ".......... "RANISZ ME UCZUCIA OKRUTNIE... ALE JEŚLI TO JEST DLA CIEBIE WIELKA FRAJDA ,TO NIECH DOBRY BÓG CIĘ ZACHOWA W SWOJEJ OPIECE.....JESTEM CZŁOWIEKIEM PO PRZEJŚCIACH ,KTÓRY DO TEJ PORY NAD SOBĄ CZUJE ODDECH ZŁEGO.POWIEM CI TYLKO TYLE WYCHODZIŁEM Z TEGO BAGNA 7 DŁUGICH LAT I GWARANTUJE CI PIEKŁO ISTNIEJE......

_________________
slov :) :) :)


Pn lip 13, 2009 23:02
Zobacz profil
Post 
Cun napisał(a):
noo chyba wszystko z jednym się wziąże:)

Nie...jesli kupił od Stowarzyszenia im Piotra Skargi z Krakowa, to kuria krakowska kilka razy wydawał oficjalny komunikat, iz owe stowarzyszenie jest organizacją świecką nie powiązana w żaden sposób z instytucją Kościoła.
Jeśli kilka osób zawiąże stowarzyszenie i w nazwie przywoła nazwisko kapłana, nie znaczy tym, że reprezentuje i działa pod patronatem Kościoła.


Wt lip 21, 2009 10:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 11:46
Posty: 83
Post 
Kupiłam kiedyś cudowny medalik w sklepie z pamiątkami religijnymi, czy muszę dać go księdzu do poświęcenia? Noszę go już od dawna...


Śr lip 22, 2009 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 12, 2007 4:47
Posty: 8
Post 
warto poprosić o pobłogosławienie Medalika, gdyz jest to prośba skierowana do Chrystusa przez posługę autorytetu Kościoła - taka prosba skuteczniej sprasza błogosławieństwo i ochrone dla osób które chcę nosic ten znak Maryi, najbardziej znaczenie rolę poświęceń i błogosławieństw przedmiotów widać w przypadkach poważniejszych zniewoleń złego ducha, kiey dziwne reakcje ludzi są często związane z używaniem poświęconych przedmiotów kultu


Pt sie 14, 2009 22:24
Zobacz profil WWW
Post Re: Moc Cudownego Medalika
Równo 20 lat noszę ten Cudowny Medalik. Założyłem w Licheniu 7 pażdziernika 1990 r. gdzie się udałem wyrwany z imienin gdy "doszło do mnie, że nie zasnę" jak nie pojadę teraz do Lichenia z medalikiem, który został mi przesłany z dyplomikiem z Niepokalanowa. Ku zaskoczeniu imprezowiczów i mojej żony wyszedłem zaraz wieczorem z imprezy i udałem się na dworzec PKP. 300 km i kilka przesiadek w ostatniej chwili w tym awaria pociągu pierwszego ale byłem. Przez ten czas jak i wcześniejszy stwierdzam, iż bardzo dużo razy uniknąłem śmierci lub kalectwa. NAPRAWDĘ !!! Były takie sytuacje, że aż strach mi wspominać i nie chcę o nich nawet myśleć bo nadają się do filmu sensacyjnego. Coś raz na rok lub nawet częściej mam takie przypadki. Stwierdzam ponadto, że przed wypadkiem samochodowym niespodziewanie uchronił mnie już po swojej śmierci JP II. Wiem o tym bezdyskusyjnie na 120 %. Poza tym, moje życie nie jest usłane różami ale mam siłę z tymi trudnościami się zmagać. Noszę też medalik św. Benedykta. Gdziekolwiek jadę do miejsc świętych zawsze dotykam murów tym medalikiem. Raz medaliki się zgubiły ale szczęśliwie się odnalazły. W służbie mundurowej byłem oficerem realizującym słowa JP II dot. "Polska potrzebuje ludzi sumienia". Niestety moja służba mająca służyć społeczeństwu takich jak ja nie potrzebowała.


N lis 28, 2010 0:29

Dołączył(a): Cz lip 12, 2007 4:47
Posty: 8
Post Re: Moc Cudownego Medalika
ochrona przed niebezpieczeństwami to jedna z ważnych płaszczyzn na których znak medalika okazuje się skutecznym szczególnie, wiele jest takich świadectw, to niesamowite, że są tacy ludzie których wira umacnia własnie dzieki uniknięciu jakiegoś niebezpieczeństwa, to też działanie Boga i orędownictwo Maryi


N lis 28, 2010 20:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 10:57
Posty: 15
Post Re: Moc Cudownego Medalika
Jestem przerażona sluchając o cudownej mocy kawałka żelaza , czyż Bóg nie potępiał tego przez proroków [ głupcze zaufałeś kawałku drewna , metalu a stwórcy swemu nie ufasz] Jak kawałek jakiegoś metalu może miec cudowną moc? Pozdrawiam


Wt cze 21, 2011 11:11
Zobacz profil
Post Re: Moc Cudownego Medalika
dziunka napisał(a):
Jestem przerażona sluchając o cudownej mocy kawałka żelaza , czyż Bóg nie potępiał tego przez proroków [ głupcze zaufałeś kawałku drewna , metalu a stwórcy swemu nie ufasz] Jak kawałek jakiegoś metalu może miec cudowną moc? Pozdrawiam

Jesli nie zauważyłaś, że po prorokach zstąpił Bóg w osobie Chrystysa na ziemię, to masz prawo być przerażona.


Wt cze 21, 2011 11:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 15:38
Posty: 52
Post Re: Moc Cudownego Medalika
Ci sami Żydzi mają obowiązek (micwach) przymocować sobie do czoła i ramienia teffillin z fragmentami Tory. Zakładają go jak my medalik. Gdzie w tym bałwochwalstwo? A przecież tefillin to dwa pudełeczka zakładane do porannej modlitwy. Nie są magią i nie zastępują wiary tylko ją wyrażają. Dokładnie jak medalik.


Wt cze 21, 2011 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 10:57
Posty: 15
Post Re: Moc Cudownego Medalika
Nie zapominaj jednak że żydzi w dalszym ciągu czekają na mesjasza i jak sama podkreśliłaś mają obowiązek , czy bez tego obowiązku modły ich nie będą wysłuchane? czyż Bóg nie powiedział oto mój syn umiłowany jego słuchajcie . Czyż ten sam syn nie powiedział [nie przyszedlem znieś prawa i proroków ale je wypełnic] a prawo mowi wyrażnie ...nie będziesz czynił podobizny czegokolwiek co jest wysoko w niebie , na ziemi pod wodą ani kobiety ani mężczyzny i nie będziesz oddawał im czci i pokłonu ..... chyba nie muszę dalej konczyc. czyż medalik jest wam potrzebny aby byc bliżej Boga. czyż nie jest to bałwochwalstwo? Jeżeli Bóg Po prorokach zstąpił na ziemię w osobie Chrystusa to dlaczego na krzyżu mówi Ojcze WYPEŁNIŁO SIĘ ? ZWRACA SIĘ SAM DO SIEBIE ? Chrystus nigdy nie wywyższył sie ponad Ojca


Wt cze 21, 2011 13:01
Zobacz profil
Post Re: Moc Cudownego Medalika
dziunka napisał(a):
Nie zapominaj jednak że żydzi w dalszym ciągu czekają na mesjasza i jak sama podkreśliłaś mają obowiązek , czy bez tego obowiązku modły ich nie będą wysłuchane? czyż Bóg nie powiedział oto mój syn umiłowany jego słuchajcie . Czyż ten sam syn nie powiedział [nie przyszedlem znieś prawa i proroków ale je wypełnic] a prawo mowi wyrażnie ...nie będziesz czynił podobizny czegokolwiek co jest wysoko w niebie , na ziemi pod wodą ani kobiety ani mężczyzny i nie będziesz oddawał im czci i pokłonu ..... chyba nie muszę dalej konczyc. czyż medalik jest wam potrzebny aby byc bliżej Boga. czyż nie jest to bałwochwalstwo? Jeżeli Bóg Po prorokach zstąpił na ziemię w osobie Chrystusa to dlaczego na krzyżu mówi Ojcze WYPEŁNIŁO SIĘ ? ZWRACA SIĘ SAM DO SIEBIE ? Chrystus nigdy nie wywyższył sie ponad Ojca

Czyli należysz do ŚJ - jeśli Jezus nie jest Bogiem, to co Ci przeszkadza do kogo modlą się katolicy?
Przerażają Cię modlitwy katolików, a nie przeraża nie zrozumienie słów Jezusa Ja i Ojciec jedno jesteśmy...kto Mnie zobaczył, zobaczył także Ojca....chyba, że uznajesz, iż się pomylił?


Wt cze 21, 2011 13:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 15:38
Posty: 52
Post Re: Moc Cudownego Medalika
A gdzie ja napisałam że noszenie medalika to bałwochwalstwo? To jest twój prywatny sąd, Dziunka i sory ale nie mam bladego pojęcia w której części tego co napisałam jest choćby cień podstawy do takiego osądzania. Tak się składa, że obracam się również między Muzułmanami. Oni widzą, że mam na szyi portret matki proroka Isy.Dla nich Miriam jest godną szacunku kobietą. Pełny respekt. I co w tym złego, że ja jako wyznanie wiary w Boga noszę medalik z portretem, tej przez którą Jezus się narodził dla świata? Nie chodzi o magiczną moc przedmiotu tylko o to, że nosząc coś takiego przyznaję się przed ludźmi do wiary w Boga. Nie wiem gdzie mieszkasz ale tu gdzie ja jestem takie wyznanie wiary trochę kosztuje.


Wt cze 21, 2011 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: Moc Cudownego Medalika
hm...wiara w medalik.
Mam na szyi ale nie przywiązuję do niego jakiejś szczególnej wagi bardziej modlę się do Niepokalanej tz. codziennie na różańcu.
Myślę, że noszenie jest jakby pokazanie swojej przynależności do Niepokalanej.


Cz maja 03, 2012 13:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL