Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 21:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Medaliki z wizerunkiem Maryi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
pedziwiatr napisał(a):
Tyle, ze bez Maryi nie ma Wcielenia

Zaś bez matki Lance'a Armstronga (sławny kolarz), nie byłoby Lance'a, tylko czy z tego powodu ktoś uznaje za zasadne wręczać jej kwiaty, gdy Lance wygra wyścig?

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So cze 24, 2006 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
A kto jest ważniejszy - Maria czy Jezus?
I kto jest "bohaterem" I Komunii - Maryja czy Jezus?
I w jaki sposób medalik z Maryją ma symbolizować I Komunię? Ani symbol tu żaden, ani przypomnienie...


So cze 24, 2006 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
pedziwiatr napisał(a):
Tyle, ze bez Maryi nie ma Wcielenia, a gdybanie, ze Bog mogl wybrac inny sposob na nic sie nie zdaje, bo w tym jednym jedynym ukrytym planie Bozym Maryja, jako Matka Chrystusa ma miejsce od zawsze.
Ef 3: 8 - 9
Cytuj:
Mnie, zgoła najmniejszemu ze wszystkich świętych, została dana ta łaska: ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy.

Zaraz, zaraz. Bo idziemy w kierunku takim, że Maryja zaraz w Twójcy Świętej będzie :roll:

Jezus jest na pierwszym miejscu - jako Bóg-Człowiek. Maryja jest Jego matką, ale dalej tylko człowiekiem, narzędziem w rękach Boga.

To Jezus nas zbawił, to On umarł na krzyżu, to na Jego pamiątkę spożywamy w Eucharystii Ciało i Krew - Jezusa, a nie Maryi.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So cze 24, 2006 18:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Z tym wejsciem Maryi do Trojcy Swietej to sie chyba jednak zagalopowales.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


So cze 24, 2006 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
ToMu napisał(a):

Jezus jest na pierwszym miejscu - jako Bóg-Człowiek. Maryja jest Jego matką, ale dalej tylko człowiekiem, narzędziem w rękach Boga.

To Jezus nas zbawił, to On umarł na krzyżu, to na Jego pamiątkę spożywamy w Eucharystii Ciało i Krew - Jezusa, a nie Maryi.

ToMu, zanim sie tak rozpedzisz, odpowiedz sobie na pytanie, czy ja lub moze ktos inny twierdzi, ze jest inaczej?

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


So cze 24, 2006 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Z Twojego postu viewtopic.php?p=169896#169896 można inaczej wnioskować.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N cze 25, 2006 6:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
ToMu napisał(a):
W sumie - symbolika krzyża do I Komunii nie za bardzo pasuje... Co innego - wizerunki związane z Eucharystią.


Przecież Eucharystia jest własnie żywą pamiątką Odkupieńczej Ofiary Chrystusa i Jego Zmartwychwstania - jak najbardziej więc krzyż pasuje do I Komunii.

A tak na marginesie, to krzyz jako symbol Chrystusa pasuje do wszystkiego co z chrześcijaństwem związane.

Kamyk napisał(a):
A kto jest ważniejszy - Maria czy Jezus?
I kto jest "bohaterem" I Komunii - Maryja czy Jezus?
I w jaki sposób medalik z Maryją ma symbolizować I Komunię? Ani symbol tu żaden, ani przypomnienie...


Nie widzę sensu w przeciwstawnianiu Maryi Jezusowi. Oczywiście, że Jezus jest ważniejszy, a to nie szkodzi próbować Go zrozumieć z pomocą tej, która była pierwszą i najdoskonalszą chrześcijanką.

Incognito napisał(a):
pedziwiatr napisał(a):
Tyle, ze bez Maryi nie ma Wcielenia


Zaś bez matki Lance'a Armstronga (sławny kolarz), nie byłoby Lance'a, tylko czy z tego powodu ktoś uznaje za zasadne wręczać jej kwiaty, gdy Lance wygra wyścig?


Ograniczanie roli Maryi tylko do urodzenia i wychowania Jezusa jest bezpodstawne. Maryja również miała wpływ na rozpoczecie cudów Jezusa. Uczestniczyła z nim w Drodze Krzyżowej, a Chrystus z krzyża polecił ją wszystkim ludziom w osobie przybranego synowstwa św. Jana. To ona modliła się z apostołami w dniu Piećdziesiątnicy. Była więc pierwszą i najdoskonalszą naśladowniczką Zbawiciela. :)

_________________
www.onephoto.net


N cze 25, 2006 12:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Ale pamiątka I Komunii powinna przypominać o tym święcie w sposób bezpośredni. A i pamiętajmy że do I Komunii przystępują dzieci. Dla nich Krzyż będzie sie kojarzył z Wielkim Piątkiem bo nie zorzumieją że w Eucharystii urzeczywistnia się ofiara krzyżowa Chrystusa. Tak samo dziecko nie zrozumie udziału Maryji w Bożym planie Zbawienia.
Dziecko musi otrzymac jasne i czytelne symbole, które jednoznacznie mu uświadomią tajemnicę Eucharystii. Krzyż ani medalik tego nie robią.


N cze 25, 2006 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Kamyk napisał(a):
Dla nich Krzyż będzie sie kojarzył z Wielkim Piątkiem bo nie zorzumieją że w Eucharystii urzeczywistnia się ofiara krzyżowa Chrystusa. Tak samo dziecko nie zrozumie udziału Maryji w Bożym planie Zbawienia.


Jeżeli dziecko nie rozumie, że Eucharystia jest żywą pamiątką Ofiary i Zmartwychwstania Chrystusa to nie rozumie czym jest Komunia Święta.

_________________
www.onephoto.net


N cze 25, 2006 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Jeżeli dziecko nie rozumie, że Eucharystia jest żywą pamiątką Ofiary i Zmartwychwstania Chrystusa to nie rozumie czym jest Komunia Święta.

Dziecko może co najwyżej zrozumieć, że w opłatku jest Pan Jezus. I w sumie chyba własnei to jest istotą całej Eucharystii.
A całych teologicznych wyjasnień i nadbudować dziecko nie jest w stanie ogarnąć. Nawet zdecydowana większosć dorosłych nie rozumie do końca Eucharystii, co dopiero dzieci


N cze 25, 2006 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Paschalis napisał(a):
Incognito napisał(a):
Zaś bez matki Lance'a Armstronga (sławny kolarz), nie byłoby Lance'a, tylko czy z tego powodu ktoś uznaje za zasadne wręczać jej kwiaty, gdy Lance wygra wyścig?


Ograniczanie roli Maryi tylko do urodzenia i wychowania Jezusa jest bezpodstawne. Maryja również miała wpływ na rozpoczecie cudów Jezusa. Uczestniczyła z nim w Drodze Krzyżowej, a Chrystus z krzyża polecił ją wszystkim ludziom w osobie przybranego synowstwa św. Jana. To ona modliła się z apostołami w dniu Piećdziesiątnicy. Była więc pierwszą i najdoskonalszą naśladowniczką Zbawiciela. :)

Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem i zastanów się, czy Twój komentarz ma z tym jakikolwiek związek.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


N cze 25, 2006 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Kamyk napisał(a):
Dziecko może co najwyżej zrozumieć, że w opłatku jest Pan Jezus. I w sumie chyba własnei to jest istotą całej Eucharystii.


To nie jest całą istotą Eucharystii. Istotą Komunii Św. są 2 wymiary:

1. Wymiar uczty: Pan Jezus łączy się ze mną i ze swoim Kościołem całym Sobą (duszą i ciałem)

2. Wymiar ofiary: W Eucharystii Chrystus ofiarowuje się za nas, na pamiątkę swej Odkupieńczej Męki i Zmartwychwstania, choć tym razem już w sposób bezkrwawy

Cytuj:
A całych teologicznych wyjasnień i nadbudować dziecko nie jest w stanie ogarnąć. Nawet zdecydowana większosć dorosłych nie rozumie do końca Eucharystii, co dopiero dzieci


Nie chodzi o żadne "teologiczne nadbudowania", ale o cały sens Komunii, która składa się z 2 el.: ofiary i uczty. Jeżeli dziecko nie pojmuje, nawet w najbardziej elementarny sposób, kwestii ofiary to nie wie czym jest Przeistoczenie!

_________________
www.onephoto.net


Pn cze 26, 2006 4:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Incognito napisał(a):
Paschalis napisał(a):
Incognito napisał(a):
Zaś bez matki Lance'a Armstronga (sławny kolarz), nie byłoby Lance'a, tylko czy z tego powodu ktoś uznaje za zasadne wręczać jej kwiaty, gdy Lance wygra wyścig?


Ograniczanie roli Maryi tylko do urodzenia i wychowania Jezusa jest bezpodstawne. Maryja również miała wpływ na rozpoczecie cudów Jezusa. Uczestniczyła z nim w Drodze Krzyżowej, a Chrystus z krzyża polecił ją wszystkim ludziom w osobie przybranego synowstwa św. Jana. To ona modliła się z apostołami w dniu Piećdziesiątnicy. Była więc pierwszą i najdoskonalszą naśladowniczką Zbawiciela. :)

Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem i zastanów się, czy Twój komentarz ma z tym jakikolwiek związek.


Napisałeś, porównując Chrystusa z Amstrongiem, że nie należy wyobrzymiać roli matki jeśli chodzi o dokonania syna. Na to ja ci odpisałem, że rola Maryi nie ogranicza się tylko do tego, że jest matką Jezusa, ale również do naśladowania Go, wspóluczestnictwa w Drodze Krzyżowej, świadectwie Jego Zmartwychwstania, i Zstąpienia Jego Ducha. Została również przez tegóż Jezusa zawierzona całemu światu (w osobie św. Jana) jako jego matka, co czyni jej rolę w chrześcijaństwie znacznie większą niż sugerujesz w powyższym poście.

_________________
www.onephoto.net


Pn cze 26, 2006 4:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Ja napisałem że nie jest zasadne gloryfikować matkę z okazji dokonań jej syna. Maryja miała swoje zasługi i wpisała się w chrześcijaństwo, jednak ustanowienie Eucharystii jest dziełem Chrystusa wyłącznie, podobnie jak zwycięstwo Lance'a jest jego dziełem (pomińmy rolę zespołu), nawet jeśli to jego matka kupiła mu pierwszy rower i była obecna przy jego wyścigach. Maryja przy ustanowieniu Eucharystii nie była nawet obecna dlatego jej postać nie jest właściwa do upamiętnienia pierwszej Komunii.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pn cze 26, 2006 5:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Paschalis napisał(a):
A tak na marginesie, to krzyz jako symbol Chrystusa pasuje do wszystkiego co z chrześcijaństwem związane.

Na takiej zasadzie - wszystko, co jest związe z Chrystusem, pasuje do każdego sakramentu, na przykład... Nie uważasz, że to naciągane :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn cze 26, 2006 7:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL