Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 18:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Matka Boska Koleczkowska 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 17:37
Posty: 21
Post Matka Boska Koleczkowska
Witam wszystkich

Jestem studentem teologii na uniwersytecie warszawskim, i właśnie jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej. Jako temat obrałem sobie MATKĘ BOSKĄ KOLECZKOWSKĄ, jednak w internecie nie można znaleźć żadnych materiałów na jej temat.... czy mogę liczyć na waszą pomoc ?

z powarzaniem
Jan Pytong


So wrz 03, 2005 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Chodzi Ci o Koleczkowo między Chwaszczynem a Gdynią, z tym stosunkowo nowym kościołem?

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So wrz 03, 2005 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 17:37
Posty: 21
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
Chodzi Ci o Koleczkowo między Chwaszczynem a Gdynią, z tym stosunkowo nowym kościołem?


tak chodzi mi o tą wioskę między gdynią a chwarzczynem [sam mieszkam w Trąbkach Wyższych]


So wrz 03, 2005 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Chyba w Trąbkach Wielkich (koło Pruszcza Gdańskiego, jak rozumiem)?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So wrz 03, 2005 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 17:37
Posty: 21
Post 
jo_tka napisał(a):
Chyba w Trąbkach Wielkich (koło Pruszcza Gdańskiego, jak rozumiem)?


tak brzmi oficjalna nazwa wsi, jednak my ją nazywamy Trąbkami Wyższymi.


N wrz 04, 2005 12:03
Zobacz profil
Post 
Nie łatwiej byłoby sie wybrac do Koleczkowa osobiście i znaleźć materiały u źródła?.....daleko nie masz


N wrz 04, 2005 12:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
hmm... ale jak już się dowiesz to podziel się swoimi wiadomościami, bo temat nie tylko mnie a również i moich znajomych zaintrygował, bo nikt o takowej MB nie słyszał... :?

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N wrz 04, 2005 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 17:37
Posty: 21
Post 
no cóż.... w takim razie nie mam wyjścia - będę musiał się wybrać do wioski i samemu popytać mieszkanców..

generalnie o MB Koleczkowskiej dowiedziałem się analizując 'Prawdy I Podania Koleczkowskie' wydane w 1697 przez tamtejszych templariuszy... bardzo trudno było zdobyć jakikolwiek egzemplarz, jednak po jakimś czasie dostałem go i znalazłem w kilku motywach wątek Matki Boskiej Koleczkowskiej. Będe wdzięczny za wszyskie informacje !


N wrz 04, 2005 15:08
Zobacz profil
Post 

:-D :-D
Jakie informacje? To Ty chcesz pisać pracę magisterską. Dzięki Twemu wielkiemu wysiłkowi, popchniesz nieco rozwój wiedzy jaką dysponuje nasza ludzka rodzina, w kwestii Matki Boskiej Koleczkowskiej. Skoro obrałeś sobie tak wąską dziedzinę, jaką chcesz się zajmować, nie oczekuj byśmy my się w niej orientowali. Jako pasjonat (bo nikt inny by nie wpadł na pomysł takiej pracy) z pewnością podołasz temu wyzwaniu.


N wrz 04, 2005 16:55

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 17:37
Posty: 21
Post 
PTRqwerty wyczuwam w Twoim poście ironię :hmmm:


N wrz 04, 2005 17:03
Zobacz profil
Post 
uuu... w takim razie zrobilem bląd - bardzo Cię przepraszam.
Odnioslem, mylne, wrażenie, że ten wątek jest jakimś malym żartem.
Tak więc jeszcze raz przepraszam :)


Pn wrz 05, 2005 7:58

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 17:37
Posty: 21
Post 
Nie jestem człowiekiem który żartuje sobie z tak poważnych spraw jak Religia....


Pn wrz 05, 2005 19:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Chcialabym przypomniec, ze do rozmow prywatnych sluzy opcja PW, tutaj prosze ograniczyc sie do wypowiedzi zwiazanych z tematem.
Pozdrawiam.
:)

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Wt wrz 06, 2005 0:36
Zobacz profil
Post 
pedziwietrze

Temat jest tak mało znany, że najprawdopodobniej zniknie jeżeli Pytong nie poda nam wiecej informacji.
Matka Boska Koleczkowska to jak mi sie wydaje kult wybitnie regionalny i mało znany. Takich obrazów jak wspomniany powyżej jest multum w różnych regionach.
Ostatnio jadąc z wakacji napotkałem aż 4 sanktuaria maryjne o których nie miałem zielonego pojęcia, ze istnieją, w dodatku były to sanktuaria usytuowane w Bieszczadach, czyli na dosyc małym skrawku.

Temat ten traktuje jako swoista ciekawostke no i mam nadzieje, ze Pytong nam nieco przyblizy to miejsce kultu maryjnego....

pozdrówka


Wt wrz 06, 2005 8:20

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 17:37
Posty: 21
Post 
Przykro mi, z powodu niewystarczającej ilości materiałów źródłowych moja praca doktorancka nie została uznana... Liczyłem na Wasz odzew, niestety zawiodłem sie.

pozdrawiam
Jan Pytong :?


Śr maja 24, 2006 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL