Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Św Tadeusz Juda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 25, 2005 6:31
Posty: 29
Post Św Tadeusz Juda
Dzisiaj w kściele znalazłem na ławce taką małą karteczke o treści:

Modlitwa do Sw. Tadeusza Judy
O Św. Tadeuszu Judo patronie spraw trudnych i beznadziejnych uproś mi łaskę u Najświętszej Marii Matki Bożej łaskę o którą Cię gorąco proszę...

3 x Zdrowaś Mario
3 x Ojcze Nasz
3 x Chwała Ojcu

Kto tę kartkę weźmie do domu i przepisze 25 razy, a każdą z osobna zaniesie do Kościoła to niech wierzy że to o co prosi spełni się do chwili zaniesienia ostatniej kartki.

O Św. Tadeuszu Judo pomóż mi.



I nie wiem co o tym myśleć? pierwsze co mi przyszło do głowy to że głupie łańcuszki z gg już emigują w normalny świat :| ale potem się zastanowiłem chwile i wziąłem ją do domu... Co o tym myśleć? czy ktoś to sobie wymyślił czy coś takeigo naprawde jest przez kościół zatwierdzone?


Pt paź 07, 2005 13:40
Zobacz profil
Post 
No dajcie spokój...
Nowenna do św. Judy owszem jest, i zaleca się jej odmawianie aczkolwiek w sposób normalny. Św. Juda Tadeusz jest jak wiadomo patronem od spraw trudnych i beznadziejnych ale nie sądzę, aby jakikolwiek wpływ na wysłuchanie czy też nie naszej modlitwy było przepisanie tegoż tekstu 25 razy. Być może wymyśliła to osoba, która chciała rozpowszechnić owo nabożeństwo, ale z tego co wiem, to nie pierwszy taki przypadek. W każdym razie może nawet mimo najlepszych intencji "pomysłodawcy" trochu to śmierdzi...
Rada pozostaje na to jedna: olać głupotę i modlić się normalnie. Teksty nowenny są czy to w książeczkach czy nawet po Internecie można pochodzić i te teksty znaleźć. A kopiowanie i rozkładanie tych egzemplarzy trąci mi tylko zabobonem...


Pt paź 07, 2005 17:36

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Cytuj:
O Św. Tadeuszu Judo patronie spraw trudnych i beznadziejnych uproś mi łaskę u Najświętszej Marii Matki Bożej łaskę o którą Cię gorąco proszę...

No i jeszcze ta herezja, która stawia Maryję ponad Boga i ponad jedynego Pośrednika do Boga - Jezusa Chrystusa.


Pt paź 07, 2005 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
niektore modlitwy,piesni ,przewaznie te "ludowe" są błednemerytorycznie.Ale tak sie juz przyjelo...I jak to odkrecic?


Pt paź 07, 2005 22:54
Zobacz profil
Post 
Tępić! Starać się o poprawność teologiczną dawnych modlitw i pieśni (zwłaszcza), tępić tzw. "pseudotradycję". Niestety, to proces długi i żmudny ale napewno warto starać się o to. I przede wszystkim nie usprawiedliwiać takiej sytuacji tym, "że zawsze tak było". Ale zboczyliśmy zbytnio z tematu...


So paź 08, 2005 18:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
marnotrawny mozesz naprawić sytuację którą ktoś popsuł poprzez zakupienie obrazków z św. Juda Tadeuszem
a potem w miejscu gdzie była tamta karteczka rozłożyć

bedzie to i szerzeniem kultu tego świętego
nie zniszczeniem informacji poniekąd o tym że istnieje taki święty
no i nie będą głupoty rozprowadzane a własnie normalny kult tego świętego
dodam że nie ma w tej biednej krainie jaką jest Polska osoby kóra by nie modliła się o pomoc do tego swiętego
jest to święty naszych czasów
czasów po rasistowsiej pozodze i komunistycznym oporze :D
po tym co nam zostało: smutek żal bieda smierć trwoga
czyli w zasadzie nic...dobrego
a do niego przychodzi się w takich beznadziejnych sytuacjach z prośbą o pomoc

:razz:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt paź 18, 2005 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post Re: Św Tadeusz Juda
Marnotrawny napisał(a):

Kto tę kartkę weźmie do domu i przepisze 25 razy, a każdą z osobna zaniesie do Kościoła to niech wierzy że to o co prosi spełni się do chwili zaniesienia ostatniej kartki.
.



I nie wiem co o tym myśleć? pierwsze co mi przyszło do głowy to że głupie łańcuszki z gg już emigują w normalny świat :| ale potem się zastanowiłem chwile i wziąłem ją do domu... Co o tym myśleć? czy ktoś to sobie wymyślił czy coś takeigo naprawde jest przez kościół zatwierdzone?


Zebrać wszystkie takie śmiecie z koscioła i wywalić do najbliższego śmietnika.

Pan Bóg to nie jest automat do kawy, gdzie za wrzucenie 1,50 otrzymuje się gorący napój.

Kościół tego "łańcuszka" nie zatwierdził i nie zatwierdzi - bo jest to magia, a nie modlitwa.

_________________
Dominik Jan Domin


Śr paź 19, 2005 12:04
Zobacz profil
Post 
Ja bym o tym powiedział księdzowi, powinien o tym zrobić kazanie, gdyż może kilku wiernych tak postąpiło...
Należy sprawę wyjaśnić z powodu zgorszenia. A pieśni ludowe o błędnej treści teologicznej powinny zostać skreślone, gdyż mogą prowadzić do herezji.


Pt paź 03, 2008 12:11

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: Św Tadeusz Juda
Nie wydaje mi się, żeby podrzucanie ulotek w kościele było dobrym pomysłem.

Święty Juda pomaga niesamowicie, jeśli chcecie się przekonać, to się zwyczajnie do niego módlcie. Istnieje kilka popularnych modlitw do tego wspaniałego świętego, plus nowenna i litania:

http://www.kosciol.pl/article.php/20051025161545583
http://www.katolicka.alleluja.pl/tekst.php?numer=5270
http://www.katolicka.alleluja.pl/tekst.php?numer=5296


N paź 17, 2010 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Św Tadeusz Juda
Marnotrawny napisał(a):
I nie wiem co o tym myśleć? pierwsze co mi przyszło do głowy to że głupie łańcuszki z gg już emigują w normalny świat...

I na tym poprzestań, bo tutaj mądrze spojrzałeś na sprawę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 17, 2010 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Św Tadeusz Juda
djdomin napisał(a):
(...) Zebrać wszystkie takie śmiecie z kościoła i wywalić do najbliższego śmietnika.
Pan Bóg to nie jest automat do kawy, (...)

W moim miasteczku w tekście tej "modlitwy-nowenny" są słowa, że "modlitwa zostanie wysłuchana najpóźniej w ostatnim dniu nowenny" oraz, "że jeszcze nie zdarzyło się, aby ta modlitwa nie została wysłuchana".
Miałam kiedyś okazję widzieć, jak rozkładał te karteczki pewien pobożny człowiek.
Ja wyrzucam te karteczki do śmieci. Niestety, mimo zgłaszania problemu proboszczom lokalnych kościołów, którzy zgadzają się ze mną, że to są magiczne formułki a nie modlitwa, nie słyszałam ani razu, by słowo rzekli z ambony na ten temat. A często bywam w kościele na Mszach św. i na nabożeństwach. :?


Wt paź 19, 2010 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 9:07
Posty: 66
Post Re: Św Tadeusz Juda
Przypominam, że dziś jest święto Naszego patrona od spaw trudnych i beznadziejnych Św. Judy Tadeusza! :-D

_________________
A jednak, Panie, Ty, jesteś dla mnie tarczą,
Tyś chwałą moją i Ty mi głowę podnosisz.
Ps.3


Cz paź 28, 2010 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 21, 2010 14:00
Posty: 6
Post Re: Św Tadeusz Juda
modliłam się do Św. Judy Tadeusza, Św. Rity i Św. Expedyta gdy ja i moja rodzina mieliśmy poważne problemy, zostałam wysłuchana, zdarzył sie cud i mój największy problem został rozwiązany,
Dziękuję Wam Wielcy i Niezrównani Święci od spraw trudnych i beznadziejnych za pomoc i wstawiennictwo u Boga,
nadal się modlę za siebie i innych:)


Pn lis 08, 2010 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 9:07
Posty: 66
Post Re: Św Tadeusz Juda
Kasiaaaa!To wspaniałe, że dajesz swiadectwo cudu, który się wydarzył w Twoim życiu. Ja też się modlę do tych świętych i czekam. Wierzę w to, że mi pomogą, bo przecież święci po to są by wstawiać się u Boga za nami! :-)

_________________
A jednak, Panie, Ty, jesteś dla mnie tarczą,
Tyś chwałą moją i Ty mi głowę podnosisz.
Ps.3


Wt lis 09, 2010 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Św Tadeusz Juda
kasiaaaa napisał(a):
modliłam się do (...) Św. Expedyta (...) nadal się modlę za siebie i innych:)

Ciekawa jestem, czy dużo jest kościołów z wizerunkiem św. Ekspedyta. Wiem, że kult św. Ekspedyta jest szerzony w kościele w Konstancinie k/Warszawy. Znajduje się tam ołtarz boczny z figurą św. Ekspedyta i posiadają tam małe modlitewniki do tego Świętego.
Liturgiczne wspomnienie św. Ekspedyta jest 19 kwietnia.


Wt lis 09, 2010 19:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL