Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Św Tadeusz Juda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: Św Tadeusz Juda
Św. Juda pomaga w nawet najstraszniejszych chwilach w życiu - zachęcam każdego do modlitwy za jego wstawiennictwem, jak nie wierzycie, przekonajcie się sami! To patron, który pomaga szczególnie tym, którzy zupełnie stracili nadzieję. I bardzo często, po ludzku Jego ingerencja postrzegana jest jako cud. Dlatego módlcie się do Boga za pośrednictwem Św. Judy, jeśli nie we własnych intencjach, to w intencjach tych, którzy tego naprawdę potrzebują!

Św. Rita jest szczególną patronką osób, które są samotne, opuszczone, pozbawione jakiejkolwiek pomocy i jakiejkolwiek nadziei. To Święta, która najlepiej rozumie problemy zwykłych ludzi, ponieważ sama była żoną i matką.

Św. Ekspedyt to Święty działający "natychmiast", patron wszystkich którzy muszą dotrzymywać terminów: tłumaczy, informatyków, itp.

zamiast roznoszenia karteczek i zaśmiecania kościoła, polecam szczerą i ufną modlitwę do tych wspaniałych świętych.


So lis 13, 2010 0:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 19:56
Posty: 132
Post 
Karteczki nieraz pomogły - można się pomodlić OD RAZU, nie mając przy sobie ściągi z internetu (a potem taką karteczkę można wziąść do domu i nie trzeba przepisywać znikąd....).
:-)
Nie tak źle z tym zaśmiecaniem, u nas ludzie korzystają z tej FORMY WZAJEMNEJ POMOCY :-) zwłaszcza starsi, których nawet nie stać na książkę!
Tak więc cos w tym jest - w tym dzieleniu się modlitwą w ten sposób.
;-)

_________________
www.blog.wiara.pl/swRita


Wt lut 01, 2011 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 10, 2011 7:48
Posty: 1
Post Re: Św Tadeusz Juda
Witam
Jestem nowa na tym portalu. Chcę Wam tylko powiedzieć żebyście nigdy nie wątpili w tego św bo ja sama miałam okazję już się o tym przekonać niejednokrotnie. W bardzo trudnej sytuacji mojego życia modląc się w kościele znalazłam przypadkiem karteczkę z nowenną. Przeczytałam i zaczęłam się gorliwie modlić. Św. Juda wysłuchał mnie, stał się poprostu cud wyszłam z sytuacji która wierzcie mi była nie do rozwiązania.Po kilku latach znów miałam również trudną sytację i również się modliłam lecz nie stało się tak jak prosiłam . Owszem mogłabym powiedzieć żę nie zostałam wysłuchana wtedy ale teraz wiem że to nie tak. Św Juda nie zrobił tak jak prosiłam ale inaczej ale tylko dlatego że to nie byłoby dobre dla mnie, teraz to wiem. To nie było zgodne z wolą Pana Boga a wszystko co nie jest zgodne z wolą Bożą nie jest dobre dla człowieka choć może nam się wydaje że tak. Dziś także przeżywam trudne chwile ale nie proszę już o coś ale o szczęśliwe rozwiązanie, i wiem że modląc się gorliwie Św. Juda znowu mnie nie opuści. Jak widzicie on zawsze wysłuchuje naszych próśb. I zawsze nam pomaga. Jeśli chodzi o kwestie karteczek to nie jest tak że to jest głupie. Nie musicie pisać 25 karteczek i zanosić je do kościoła wystarczy gorliwie się modlić, lecz jeśli zaniesiecie chociaż jedną dacie szanse innym ludziom aby również się modlili i poznali tego św że jest że pomaga. Tak jak i ja znalazłam tą karteczkę przypadkiem. A co by było gdybym jej nie znalazła? Pewnie nigdy bym się nie dowiedział że taki św jest. Nie odbierajcie tego jako kult ale jak coś dobrego .


Pn paź 10, 2011 8:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Św Tadeusz Juda
Edzia8306 napisał(a):
Nie odbierajcie tego jako kult ale jak coś dobrego .
Przecież kult świętego to coś dobrego:

http://diecezja.lublin.pl/parafia,102305
"Na terenie par. szczególnie jest ożywiony kult św. Judy Tadeusza,
prawdopodobnie jeszcze od czasów istnienia tu kaplicy publicznej, tj. od XVIII w."

http://www.judatadeusz.pl/page.php?pageID=4
http://www.kosciol.misericordia.lublin2.pl/patroni_1024.php
"Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach, także w Polsce.
Odbierał i nadal odbiera kult jako patron od spraw beznadziejnych."

http://www.juda.legnica.opoka.org.pl/czarne/strona022.htm
"Św. Juda Tadeusz odbiera szczególny kult w kościele św. Kwintyna w Moguncji w Niemczech."

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn paź 10, 2011 8:56
Zobacz profil
Post Re: Św Tadeusz Juda
ratio napisał(a):
Ciekawa jestem, czy dużo jest kościołów z wizerunkiem św. Ekspedyta. Wiem, że kult św. Ekspedyta jest szerzony w kościele w Konstancinie k/Warszawy. Znajduje się tam ołtarz boczny z figurą św. Ekspedyta i posiadają tam małe modlitewniki do tego Świętego.
Liturgiczne wspomnienie św. Ekspedyta jest 19 kwietnia.


Wystarczy wujka Googla po ramieniu poklepać :)
Par.p.w.Najśw.Zbawiciela-Warszawa
Par. WNMP w Stoczku Łukowskim
Par.p.w.św.św.Piotra i Pawła w Maciejowej (Jelenia Góra)

W Odrzykoniu działa Stowarzyszenie Św.Ekspedyta (pewnie w kościele znajduje sie obraz, choć może wnioskuję pochopnie)

Najwiecej kościołów pod wezw.tego świętego jest w Brazylii (nie liczyłam ;-) . Może ktoś sprawdzić, jak mu sie chce)


Pn paź 10, 2011 11:57

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:08
Posty: 34
Post Re: Św Tadeusz Juda
zephyr7 napisał(a):
Św. Juda pomaga w nawet najstraszniejszych chwilach w życiu - zachęcam każdego do modlitwy za jego wstawiennictwem, jak nie wierzycie, przekonajcie się sami! To patron, który pomaga szczególnie tym, którzy zupełnie stracili nadzieję. I bardzo często, po ludzku Jego ingerencja postrzegana jest jako cud. Dlatego módlcie się do Boga za pośrednictwem Św. Judy, jeśli nie we własnych intencjach, to w intencjach tych, którzy tego naprawdę potrzebują!

Św. Rita jest szczególną patronką osób, które są samotne, opuszczone, pozbawione jakiejkolwiek pomocy i jakiejkolwiek nadziei. To Święta, która najlepiej rozumie problemy zwykłych ludzi, ponieważ sama była żoną i matką.

Św. Ekspedyt to Święty działający "natychmiast", patron wszystkich którzy muszą dotrzymywać terminów: tłumaczy, informatyków, itp.

zamiast roznoszenia karteczek i zaśmiecania kościoła, polecam szczerą i ufną modlitwę do tych wspaniałych świętych.


Mam nadzieje ze nikt z tymi swietymi nie bierze tego na powaznie.
Na forum dotyczacym Sw.Rity byly przypadki ze modlacy wierzyli w jej pomoc tak bardzo ze nie widzac poprawy sytacji wpadali w stany depresyjne i tyle mieli z tej modlitwy za jej posrednictwem.


Wt paź 11, 2011 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 31, 2010 17:35
Posty: 79
Post Re: Św Tadeusz Juda
Witajcie,
Na forum świętej Rity - w którym sama kiedyś kilka wypowiedzi złożyłam był zupełnie inny problem... proszę poczytajcie to forum, sami zobaczycie skąd się brały stany depresyjne

Co do modlitwy do św Judy i świetej Rity- modlitwa pomaga ale nie traktujcie jej jak regułki która trzeba wyklepać by od razu otrzymać to o co prosicie. Zycie swoim życiem, nie myślcie o problemach - powierzajcie je w modlitwach, ale popadajcie w obsesje - modlitwa jest wasza rozmowa z Bogiem, nie traktujcie więc rozmowy z nim jako robienie biznesu- cos za cos.. nie o to chodzi.


Wt paź 11, 2011 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:08
Posty: 34
Post Re: Św Tadeusz Juda
tarczynka napisał(a):
Witajcie,
Na forum świętej Rity - w którym sama kiedyś kilka wypowiedzi złożyłam był zupełnie inny problem... proszę poczytajcie to forum, sami zobaczycie skąd się brały stany depresyjne

Co do modlitwy do św Judy i świetej Rity- modlitwa pomaga ale nie traktujcie jej jak regułki która trzeba wyklepać by od razu otrzymać to o co prosicie. Zycie swoim życiem, nie myślcie o problemach - powierzajcie je w modlitwach, ale popadajcie w obsesje - modlitwa jest wasza rozmowa z Bogiem, nie traktujcie więc rozmowy z nim jako robienie biznesu- cos za cos.. nie o to chodzi.


Chcesz sie przekonac ze zadni swieci nie pomagaja i nawet sam Bog tez to przeczytaj ostatni post w forum Sw.Rity.A jezeli chodzi o potargana psychike niektorych z tych osob to znajdziesz potwierdzenie tez w tym poscie.
Jeden z tych biednych ludzi stal sie nawet prawdziwym fanatykiem,modli sie po kilka razy dziennie i nic.


Śr paź 12, 2011 16:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post Re: Św Tadeusz Juda
EDC napisał(a):
Jeden z tych biednych ludzi stal sie nawet prawdziwym fanatykiem,modli sie po kilka razy dziennie i nic.

Czy wg Ciebie, jesli ktos modli się kilka razy dziennie, jest fanatykiem?
Jeśli tak, to proponuję powrót do Pisma Sw. A poniżej tylko dwa cytaty biblijne:
" Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu!"(Ef. 6, 18)
"Nieustannie się módlcie.” (1Tes. 5, 17)

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Cz paź 13, 2011 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 24, 2011 16:08
Posty: 34
Post Re: Św Tadeusz Juda
Wg mnie ludzie ktorzy znalezli sie w takich sytuacjach zyciowych jak np Ci z rorum Swietej Rity ryzykuja swoim zdrowiem wierzac ze modlitwa im pomoze,pokladaja w to cala swoja wiare a kiedy okazuje sie ze jednak nie zostali wysluchani zalamuja sie.Glowny bohater tego forum wie niemal wszystko o Sw.Ricie i przez to wydaje mu sie ze jest czyms wyjatkowym na tym forum i ze jego modlitwy zostana wysluchane i napewno nie przyjolby to do wiadomosci ze moze byc inaczej a jezeli tak sie stanie to naprawde nie chcialbym byc na jego miejscu mam na mysli jego stan psychiczny.

Zagladnij tam a przekonasz sie ze wiele osob ktorych modlitwy nie zostaly wysluchane sa zalamane lub stoja krotko przed.


Cz paź 13, 2011 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Św Tadeusz Juda
Pędziwiatr.
Prawdę mówiąc nie bardzo mam ochotę na zabieranie głosu - ale wypada poprzeć powyższy post EDC w 100%. Przeczytaj proszę "rady" jakie zapodawał "główny bohater" - zwłaszcza te na samym początku jego aktywności, przeczytaj uważnie kiedy inni uczestnicy tegoż forum wpadali w depresje i kiedy z nich wychodzili. Przeczytaj wreszcie recenzję Elki na temat dojrzałości psychicznej i duchowej tegoż "głównego bohatera" wątku o Ricie.
MASZ RACJĘ co do modlitw, czyli co do ich konieczności i częstości.
Ale chyba nie będziesz twierdzić, że Bóg wysłuchuje WSZYSTKICH modlitw, nawet takich, których realizacja byłaby grzechem, realizowałaby egoistyczne cele modlących się jednostek, bądź miałaby pełnić role swoistego "lubczyka" - czyli polegać na ingerencji w uczucia drugiego człowieka, aby np. się zakochał w osobie modlącej. Chyba zgodzisz się, że nigdy byś nie chciał, aby Bóg zmusił ciebie WBREW TWOJEJ WOLI do zakochania się w osobie, do której bez ingerencji Boga w ogóle byś się nie zakochał, a nawet czułbyś całkowitą niechęć. Masz przecież wolna wolę i na pewno nie chcesz być bezwolnym zaprogramowanym robotem.
"Główny bohater" w indagowanym wątku właśnie utwierdzał inne nieszczęśliwe forumowiczki w przekonaniu o skuteczności tych modlitw, które tak naprawdę były nie do realizacji przez Boga.


Cz paź 13, 2011 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Św Tadeusz Juda
Pędziwiatr.
I jeszcze jedno:
Wersety biblijne, które zapodałeś - odnoszą się do modlitw kierowanych do SAMEGO BOGA, a nie do zmarłych przodków ówczesnych chrześcijan.


So paź 15, 2011 6:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 19:56
Posty: 132
Post Św Tadeusz Juda
Św. Judo Tadeuszu, spokrewniony z Jezusem Chrystusem i Matką Najświętszą, wybrany do godności apostolskiej, proszę cię przez te przywileje i przez chwałę Twoją, jaką otrzymałeś za trudy apostolskie i męczeństwa, uproś mi u Boga łaskę, której tak gorąco pragnę. Tobie Bóg oddaje w opiekę wszystkich zostających w beznadziejnym położeniu, abyś im przez swe orędownictwo przychodził z pomocą. Wejrzyj przeto i na mnie, uproś mi zmiłowanie Boże, bym wielbił zawsze miłosierdzie Pańskie nade mną, bym w swej nadziei nie był zawstydzony.


P. Św. Judo Tadeuszu, orędowniku w sprawach beznadziejnych.
W. Uproś mi zmiłowanie Boże. Amen.


:-D

_________________
www.blog.wiara.pl/swRita


Pt paź 28, 2011 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 03, 2010 17:26
Posty: 130
Post Re: Św Tadeusz Juda
Dla mnie Św. Juda pomógł nie jeden raz. Jeśli moje modlitwy zostały wysłuchane, to właśnie te do Św. Judy, chociaż długo to trwało. Pozdrawiam wszystkich, którzy tu zaglądają i wielbicieli Św. Rity także. Mam nadzieję, że ten wątek też się rozwinie.


So sty 07, 2012 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 03, 2010 17:26
Posty: 130
Post Re: Św Tadeusz Juda
Ps. Co nie znaczy, że "opuszczam" Św. Ritę.


So sty 07, 2012 18:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL