Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Co myslicie o różańcu na palec? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
breakdance napisał(a):
dziesiątka zakończona krzyżem greckim.
Co o tym myśleć?
Bardzo dobrze myśleć - pozytywnie.
Myśli kierować ku Bogu, tak jak w każdej modlitwie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N lut 20, 2011 22:08
Zobacz profil
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Ale czy w naszej religii za krzyż, na którym umarł Jezus Chrystus nie jest uznawany krzyż łaciński? Skąd więc inna odmiana krzyża?


N lut 20, 2011 22:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
breakdance napisał(a):
Ale czy w naszej religii za krzyż, na którym umarł Jezus Chrystus nie jest uznawany krzyż łaciński?
Skąd więc inna odmiana krzyża?
No właśnie - skąd?
Skąd krzyż grecki na stule spowiednika w konfesjonale?
Skąd krzyż papieski w herbach papieży?
Skąd krzyż maltański w herbach zgromadzeń zakonnych?
Dlaczego Cyryl i Metody posługiwali się krzyżem lotaryńskim?
Dlaczego św. Franciszek posługiwał się krzyżem Tau?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzyż#Niektóre_rodzaje_krzyża

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N lut 20, 2011 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2011 16:08
Posty: 13
Post Re:
Spidy napisał(a):
Z drugiej strony, jest to znak chrześcijanina, znak człowieka modlitwy, dla którego ważne jest nie tylko to, co widoczne dla oczu. Gdy przyjmuję ten znak z należytą odpowiedzialnością (takie chwile przychodzą i są łaską!), dodaje mi to dużo otuchy.

No i najważniejsze - rzeczywiście pozwala na "dostęp" do modlitwy różańcowej w każdej sytuacji. Można odmawiać zasypiając, budząc się i podlewając grządki. Też w sytuacjach, gdy chcesz się modlić dyskretnie: zebranie zarządu, podróż pociągiem...

Hehe, na zebraniu zarzadu to trzeba uwazac a nie odplywac myslami ;) Ale zgadzam sie, taki pierscionek to znak zewnetrzny wiary, Chrzescijastwa, i bardzo dumna jestem, jak widze, ze mlodzi ludzie nosza go na palcu nie wstydzac sie w ten sposob swojej wiary tylko otwarcie do niej przyznajac.
Spidy napisał(a):
Natomiast technicznie - trochę trudniej się odmawia na takich "malutkich tajemnicach". Więc dla wygody zazwyczaj mam przy sobie wersję "standard" :)

Ja swojego czasu tez "sandard" nosilam z soba, ale niestety obawialam sie, czy obchodze sie z nim z nalezytym szacunkiem. Noszac go w torbie, nawet jesli w etui, nie zawsze moge zagwarantowac, ze torba nie rzuce, nie upcham jej w jakims kacie, zapominajac o rozancu ;) Wiec po jakims czasie zdecydowalam, ze zostawie go w domu.
Natknelam sie przed chwila na fajna strone katolicka o rozancu, modlitwach.. pewnie znacie, ale na wszelki wypadek podam adres: http://www.zdrowaśka.pl/ :)


Wt lut 22, 2011 14:39
Zobacz profil
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Noszę różaniec na palcu. Zrobiony ze złota na specjalną okazję - 20 rocznicę sakramentu małżeństwa i odnowienia tegoż sakramentu. Przypomina mi że jestem słaba, potrzebuję wybaczenia i opieki...Bożej opieki. Przypomina mi że jest ktoś, kto kocha miłością bezwarunkową. Uzmysławia, że i ja powinnam tak kochać.


N lut 27, 2011 10:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 13:53
Posty: 44
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Powiem szczerze, że mi lepiej modli się na wersji ,,standard'', ale nie zawsze miałam taki różaniec przy sobie, albo po prostu nie wyciągałam go bo mogłyby się zacząć różnego typu dziwne pytania albo nie miłe uwagi. Muszę przyznać, że po prostu nie raz głupio mi było :oops:
Często modliłam się na palcach, ale nie dawno kupiłam sobie taki na palec. Ks mi go poświęcił i noszę.
Bardzo trzeba uważać, żeby nie stał się on talizmanem. Sama staram się przed tym wystrzegać.
Powiem Wam jeszcze, że np, dzisiaj trzymając go nie dałam się sprowokować, więc tak jak ktoś przedtem napisał może uchronić nas przed grzechem.


N lut 27, 2011 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 20:15
Posty: 66
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Ja nie mam takiego różańca. Swego czasu nosiłam zawsze w torebce różaniec przy sobie... z pierwszej komunii w pudełeczku. Teraz zdarza mi się zapominać. Może poszukam i znajdę taki na palec:)

_________________
Interesuje się NLP i Coachingiem


N lut 27, 2011 17:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 21, 2017 13:35
Posty: 3
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Miałam spory problem w skupieniu się na modlitwie różańcowej i to różaniec w formie pierścionka mi pomógł, mam go zawsze przy sobie, uważam, że pomaga skoncentrować się na słowach modlitwy, jest po prostu na ręce, gdy idę na zakupy, bądź jadę do pracy. Różaniec na palec można dostać w wielu miejscach, swój mam z [Za reklamę się płaci - YZ], myślę o zakupie podobnego dla córki. Zauważyłam, że od czasu kiedy go noszę łatwiej jest mi zaangażować się w modlitwę, nawet w miejscach, gdzie o skupienie trudno w autobusie, czy na ulicy ..


So sty 21, 2017 13:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL