Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Co myslicie o różańcu na palec? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 8:19
Posty: 1
Post 
Nie można mosić różańca dla ozdoby, jak to 777Damian777. To tak jakby kupić piekarnik i z niego nie korzystać.

_________________
ATANOS


Wt kwi 14, 2009 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 20:04
Posty: 1
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Ciężka sprawa z symbolami religijnymi ale to zależy tylko od naszych intencji które są albo dobre albo złe... Noszenie symbolów religijnych w dzisiejszych czasach napewno jest czymś pięknym. Wielu ludzi wstydzi się publicznie przyznać do wiary w Jezusa Chrystusa. Symbole religijne są pewnym sposobem protestu przeciwko temu. Oczywiście nie należy wyobwieszać się jak świąteczną choinkę. Ale różaniec na palcu i krzyżyk na szyi nie jest niczym złym.


Pt maja 28, 2010 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Mnie taki różaniec na palcu ostatnio mocno pomaga.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn maja 31, 2010 14:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re:
ToMu napisał(a):
Co myślicie o różańcach - dziesiątkach na palec :?: Ja uważam, że to bardzo dobra rzecz, bo można się pomodlić w każdym momencie - masz go po prostu na ręce, nawet idąc po zakupy czy jadąc do pracy :)


A czy bez rozanca juz pomodlic sie nie mozna...???? i czemu ma sluzyc rozaniec ma jakies przeznaczenie i szczegolna moc??? jako chrzescijanin nic na ten temat nie wiem :(

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr cze 02, 2010 18:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Re:
amadeus35 napisał(a):
A czy bez rozanca juz pomodlic sie nie mozna...???? i czemu ma sluzyc rozaniec
Bez różańca ilość "Zdrowaś..." by ci się pomyliła, a tak masz wszystko pod kontrolą.
amadeus35 napisał(a):
ma jakies przeznaczenie i szczegolna moc???
A i owszem.
Nie może to być bylejaki różaniec zrobiony z kasztanów/jarzębiny, ale porządny (kupiony w sklepie) i
poświęcony przez biskupa (najlepiej gdyby to był papież).
http://forum.piusx.org.pl/forum/index.php?topic=2337.0 (moc różańca a uzyskane dzięki modlitwie na nim odpusty).
amadeus35 napisał(a):
jako chrzescijanin nic na ten temat nie wiem :(
Bo mało wiesz, a się wymądrzasz, jakbyś wszystkie rozumy pozjadał.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr cze 02, 2010 19:05
Zobacz profil
Post Re: Re:
Elbrus napisał(a):
Bez różańca ilość "Zdrowaś..." by ci się pomyliła, a tak masz wszystko pod kontrolą.

Uhm... no tak. A dziesięciu palców to już nie mamy? :D


Śr cze 02, 2010 19:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Re:
Liam napisał(a):
A dziesięciu palców to już nie mamy?
Kto cię przygotowywał do I komunii św.?
Nie wiesz jak należy trzymać rączki przy modlitwie? Tak => || - RÓWNO :!:
Paluchy mają być prosto, a nie jakoś niechlujnie zgięte!

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr cze 02, 2010 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
panowie, o umitygowanie proszę :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr cze 02, 2010 19:38
Zobacz profil
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
elka napisał(a):
panowie, o umitygowanie proszę :)

Pokornie przepraszam panią Moderator... :)

Co do tematu, to ja się chyba pozbędę tego z palca, bo jak już gdzieś wspominałem, nie bardzo potrafię modlić się w biegu a w domu wygodniejszy mam zwykły "stacjonarny" różaniec. A ten mi bardziej za obrączkę służy (chyba tęsknię :( ) niż narzędzie modlitwy.


Śr cze 02, 2010 19:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 15, 2010 21:32
Posty: 1
Lokalizacja: Łaziska
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Nie wydaje się wam że taki różaniec na palec będzie wam pomagać w chwili słabości gdy przed uczynieniem grzechu spojrzysz na rękę a tam jest znak jedności z Bogiem, wydaje mi się że być może nawet to chroni przed grzechami codziennymi po prostu daje do myślenia i jakoś może Ci dodać sił żeby jednak nie zgrzeszyć co do modlitwy wydaje mi się że różaniec może pomóc bardziej zbliżyć się do Boga w chwili gdy się modlisz a moim zdaniem modlitwa własnymi słowami o wiele więcej znaczy niż klepanie zdrowasiek czy ojcze nasz, wydaje mi się że Bóg doceni to że chcesz z nim rozmawiać jak z ojcem o problemach o tym co ci się przytrafiło myślę że Boga trzeba traktować jak najlepszego przyjaciela który nigdy Cię nie opieprzy nawet za najgorsze grzechy tylko doda otuchy i napoi cię wiarą że może być lepiej. Domyślam się że napisałem to bez ładu i składu za co sorki :) i pewnie już to co napisałem było już napisane ale jestem nowy i nie miałem czasu żeby przeczytać wszystkie posty .


Cz lip 15, 2010 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Napewno nie nazwałabym obłudą ani różańca na palec ani krzyżyka itp. Jeśli ktoś chce, czuje że powinien pomaga mu to - niech nosi! Jeśli ktoś nie nosi i woli modlić się "w ukryciu"- tez dobrze! Ja od jakiegoś czasu odmawiam dziesiątek różańca codziennie rano jadąc do pracy- to jest w intencji moich dzieci. Nie mam różańca na palcu, liczę sobie tak bez niego:) Ale jest to jakiś rodzaj świadectwa- nie wstydzę się że jestem wierzący- i to jest też cenne w naszych czasach.
Jej tak poczytałam wasze opinie... ja może źle robię :oops: ale ja się rzadko modlę tak typowo wiecie wieczorny pacierz.... tzn tak, ale to jest modlitwa wieczorna z dziećmi więc co inneog zdecydowanie. A tak modlę się tak jak pisałam zawsze przed pracą, jakoś tak powierzam Bogu ten dzień, siebie, dzieci, moje decyzje, obowiązki i modlę się jadąc- nie przeszkadza mi to w prowadzeniu samochodu- poprostu wycisza i jakoś pomaga się uporządkować. Modlę się wielokrotnie w trudnych chwilach, przed podjęciem decyzji, zawsze kiedy mam cięzkiego pacjenta, zawsze przed dyżurem, zawsze kiedy ktoś mi umiera (wtedy za jego duszę)- ja się poporstu tak róznie modlę nie o stałych porach :) raz to bedzie tylko rano, innym razem 10 razy w ciągu dnia...

_________________
Ania


Pt lip 30, 2010 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:11
Posty: 9
Post Re:
ziobro Adama, zupełnie nie rozumiesz fragmentu Ewangelii, który przytaczasz.
Kiedyś modlitwa była czymś normalnym i jednocześnie nobilitującym. Człowiek jeżeli chciał uchodzić za lepszego to i się modlił publicznie, aby być tak postrzeganym. Dzisiaj zupełnie nam to nie grozi:) Dziś modlitwa nie ma nic wspólnego z modnym lansem.
Ludzie lansują się w metrze ciuchami, tel. komórkowymi, książką z listy bestsellerów etc... a nie publiczną modlitwą!
Ja modlę się i w autobusie i w metrze - normalnie z modlitewnikiem.
Tak samo jak robię to w domu i w kościele.
Jeżeli ktoś z mojego powodu poczuje się gorszy i sam postanowi klęknąć w domu to modlitwy to Chwała Panu za to:)
Acha i staram się zawsze objąć modlitwą wszystkich współpasażerów:)

Zresztą to miała być dyskusja o różańcu na palec - i jego praktycznym aspekcie używania, ale nie zrozumiałeś Przyjacielu:) Starasz się rzucić kontrowersyjną tezę, że Pan Jezus był przeciwko modlitwie w miejscach publicznych.
W naszych czasach modlitwa w miejscach publicznych wymaga odwagi przyznania się do Pana Jezusa - a tego od nas wszystkich Nasz Pan Zbawiciel wymaga.


Pt lip 30, 2010 22:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 15:42
Posty: 2
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
Skoro mogę się podzielić opinią, wydaje mi się, że różaniec na palec jest fantastycznym sposobem na modlitwę dosłownie gdziekolwiek i kiedykolwiek. Co do poprzednich wypowiedzi, że się ktoś patrzy to nie do końca tak jest. U mnie myślą w większości, że to biżuteria ;) tzn. tylko dla ozdoby. A jak jadę autobusem czy pociągiem to mam wrażenie, że nikt nie zwraca uwagi na to że mam różaniec na palec.

_________________
Polecam książki religijne oraz recenzje książek katolickich!


Pn wrz 13, 2010 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 20, 2010 18:13
Posty: 12
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
według mnie modlitwa w miejscach publicznych jest dobra kiedy ją ukrywamy. i w myślach.Sam nosze różaniec na palec i się na nim modlę.Może wielu ludzi mnie nie rozumie kiedy nagle idąc przez ulicę przeżegnam się.Dla mnie jest to normalne.Kocham wszystko co katolickie.I tyle xD

_________________
Homo homini lupus est!!!
(Mój brat jest klerykiem więc mam nadzieje że nie macie nic przeciwko tym przysłowiom.)
Per aspera ad Dei!!!
i modlitwa:
Per signum Crucis de iminicis Nostris libera nos Deus Noster.
Tobie Panie zaufałem!
www.radyjko.pl


Pn sty 10, 2011 6:53
Zobacz profil
Post Re: Co myslicie o różańcu na palec?
A ja chciałem zapytać, ponieważ posiadam różaniec, z tymże nie jako obrączka, ale jako dziesiątka zakończona krzyżem greckim. Co o tym myśleć?


N lut 20, 2011 21:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL