Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 5:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Szkaplerz 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 22:52
Posty: 18
Post Szkaplerzyk:)
Wspaniała obietnica Maryjna dla której warto sie poswiecić juz troche czasu nosze to cudo:)i bardzo sie ciesze ze mogłam go przyjąc:)szkoda ze nie kazdy moze go przyjść, :(


So lut 04, 2006 1:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
jakoś nie słyszałem by go komuś odmawiano :-D

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


So lut 04, 2006 9:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 22:52
Posty: 18
Post 
No nie chodzi o odmowe, ale to zasady przyjecia, tzn np moja mama chcia la by miec szkaplerz ale u nas w kosciele nie było zbiorowego nakładania szkpalerza, a jakby nie patrzec to trzeba miec upowaznienie do nałozenia go mi nakłądał go ks bez tego, ale to było na oazie i sama poprosiłam o niego, wielu ludzi nawet nie wie o jego istnieniu, bo ks mało co mówia o tym medaliku:(


So lut 04, 2006 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
No to mama, może się wybrać z pielgrzymką do Obór na ten przykład, czy w inne miejsce gdzie są bractwa szkaplerzne :-D

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


So lut 04, 2006 17:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 22:52
Posty: 18
Post 
hehehe gdyby to bylo takie proste:)moja mamusia pracuje i jak ma wolne we wakacje odwiedza swoja mame:)wiec wcale to nie jets takie łatwe, a moja babcia dowiedziała sie niedawno ze cos takiego istnieje bo poprostu kosciól nie mówi nic na ten temat:(


So lut 04, 2006 17:18
Zobacz profil
Post 
Medalik szkaplerzny mozna nosic w zastepstwie szkaplerza, ktory w wersji oryginalnej jest z materialu. Ksieza karmelitanie moga nalozyc szkaplerz chyba rowniez indywidualnie.


So lut 04, 2006 20:12
Post 
Oczywiscie ksieza Karmelici.


So lut 04, 2006 20:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 22:52
Posty: 18
Post 
Jasne ze mozna tyle ze u mnie w miescie sa Karmelitanki, a dla osoby pracujacej ciezko jets pojechac po sam szkaplerz


So lut 04, 2006 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 7:31
Posty: 555
Post 
ToMu napisał(a):
No właśnie... A co myślicie o ludziach, którzy np. noszą różańce, szkaplerze, krzyżyki i medaliki - i traktują je po prostu jako amulety :?:

Nie myślę. Może tacy są, a może ich nie ma...
Grunt bym ja tak nie traktowała sakramentaliów i bym umiała to przekazać moim dzieciom (po to między innymi Bóg mi je dał)


Cz maja 04, 2006 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 7:31
Posty: 555
Post 
Mechatron napisał(a):
Slyszalem ostatnio swiadectwo o pewnej pani z Warszawy, ktora nie mogla wyleczyc sie ani uwolnic od depresji. Ostatecznie w jakies wspolnocie zielonoswiatkowej polecono jej zdjac szkaplerz. Po zdjeciu depresja ustapila.

Swiadectwo glosil ksiadz rzymskokatolicki zaangazowany w Odnowie. Nie wiem, czy jeszcze jest w KK.

:)))))))))) Czytałam to. Nie, nie jest w KK. Jest pastorem protestanckim.
To "świadectwo" spowodowało u mnie dystans do wszelakich "świadectw".


Cz maja 04, 2006 9:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 04, 2006 12:35
Posty: 2
Post Słyszałem wiele przypadków o tym.
Wiele przypadków jest o tym że wszelkiego rodzaju medaliony, różańce i rózne inne pierdołki szkodzą z bardzo prostej przyczyny... Bóg niesiedzi w żadnych rzeczach, a jeżeli tam niesiedzi Bóg to kto? Szatan lub raczej ejgo słudzy czyli jego demony. Bardzo prosto się w ten sposób wpakować w opentanie demoniczne. To samo jest z modleniem się do wszelkiego rodzaju figurek. To jest poprostu bałwochwalstwo które Bóg tempił od czasów izraelitów i tempi nadal. :shock:


Cz maja 04, 2006 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 05, 2006 3:31
Posty: 16
Post szkaplerz
Szkaplerz może nałożyć każdy ksiądz.
Ja noszę szkaplerz niebieski Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,który nakładają księża Marianie.Ponieważ nie mogłam jechać do Warszawy(tam jest ich Zgromadzenie) więc dostałam list do ks.proboszcza w mojej parafii z prośbą o nałożenie szkaplerza.


Pt maja 05, 2006 5:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 7:31
Posty: 555
Post Re: Słyszałem wiele przypadków o tym.
Qik15 napisał(a):
Wiele przypadków jest o tym że wszelkiego rodzaju medaliony, różańce i rózne inne (censored)łki szkodzą z bardzo prostej przyczyny... Bóg niesiedzi w żadnych rzeczach, a jeżeli tam niesiedzi Bóg to kto? Szatan lub raczej ejgo słudzy czyli jego demony. Bardzo prosto się w ten sposób wpakować w opentanie demoniczne. To samo jest z modleniem się do wszelkiego rodzaju figurek. To jest poprostu bałwochwalstwo które Bóg tempił od czasów izraelitów i tempi nadal. :shock:


A dlaczego w jakimkolwiek przedmiocie ma siedzieć ktokolwiek?
Toż to wiara w magię, a to jest potępione przez Biblię.


Pt maja 05, 2006 12:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 5:15
Posty: 41
Post 
ja chce przyjąć szkaplerz, ale musze rozwiać wszytskie moje wątpliwości. Czy osoby doświadczone mogłyby mi napisać dokładnie, jakie są warunki, i przeżycia zwiazane ze szkaplerzem?
I dokładnie napisać co to jest i do czego zobowiazuje?
prosze!
będą bardzo wdzięczna

pozdrawiam!

_________________
przed Toba Panie wszelkie me pragnienie,
napój Mnie sobą tak jak kiedyś w niebie...
Daj Nam Panie Siebie, daj Nam Swego wina
prowadż przez życie mocą Twego syna...


N sie 06, 2006 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
http://www.karmel.pl/carmelitana/szkaplerz/index.html

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Pn sie 07, 2006 8:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL