Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 13:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Szkaplerz 
Autor Wiadomość
Post 
:help:
Prosze o rade ponieważ nie wiem co mam zrobić. Już wyjaśniam o co chodzi: nosiłam szkaplerz i dale chce go nosić ale zerwał mi się sznureczek i nie da się tego naprawić.Czy w takiej sytuacji mam napisać @ do Karmelitów czy Karmelitanek o przysłanie mi nowego?jak to ując w @ żeby było zrozumiale i żebym się nie ośmieszyła? czy moge napisać sznureczek czy też, że zepsuł mi się szkaplerz? Bardzo prosze o pomoc. Z góry dziękuję wszystkim za rady.


Pn sie 07, 2006 12:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
nie pisz maili tylko zamów w e-sklepie, albo kup w sklepie (zupełnie realnym) z dewocjonaliami. To całkiem normalne, że szkaplerz w czasie noszenia ulega zniszczeniu i trzeba go co jakiś czas wymieniać. Ew. po prostu kup sobie medalik, którego już tak łatwo się nie da "popsuć".

Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn sie 07, 2006 12:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Szkaplerz - jak nie w sklepie z dewocjonaliami - dostaniesz raczej bez problemów w każdym klasztorze karmelitów.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn sie 07, 2006 22:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Przyjąłem szkaplerz karmelitański jakieś 4 lata temu i nadal go noszę, ale mam pewne wątpliwości - oczywiście nie związane z duchowością, wiarą itd. Nie! To cudowny znak wiary i wielka łaska!

Chodzi o to czy jako osoba świecka będąca duchowo związana z innym zakonem - Franciszkańskim - mogę nosić szkaplerz Karmelu?
Ponoć św. Maksymilian Kolbe, ktory był franciszkaninem nosił ten cudowny znak wiary. No i ... Jan Paweł II też :-)

Więc? Chyba mogę, nie?

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Śr lis 01, 2006 23:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 13:20
Posty: 19
Post 
Bartas.
Oczywiście , że możesz nosić Szkaplerz i nie ma znaczenia , z jakim zakonem jesteś związany.Ja również jestem związana z zakonem franciszkańskim i od dziewięciu lat noszę Szkaplerz.


Pn kwi 30, 2007 15:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Ciekawostki o szkaplerzu:

http://www.karmel.pl/carmelitana/ciekaw ... kst42.html
http://www.karmel.pl/carmelitana/ciekaw ... kst20.html
http://www.karmel.pl/carmelitana/ciekaw ... kst44.html

pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Śr maja 02, 2007 7:56
Zobacz profil
Post 
Ja noszę Szkaplerz od 5 lat. Od tego czasu moje życie bardzo się związało ściśle z Maryją. 7 maja 2002 założyłam Szkaplerz, a 15 sierpnia 2002 wstąpiłam do Rycerstwa Niepokalanej. Moja decyzja o Szkaplerzu nie była do końca przemyślana, tzn. gdy byłam na wakacjach u znajomych w Lublinie pewnego dnia gdy byliśmy na Mszy w kościele karmelitańskim zobaczyłam figurkę Maryji trzymającą Szkaplerz i wtedy pomyślałam, że chciałabym nosić Go. Nic nie wiedziałam o łaskach z Nim związanych ani o obowiązkach. Poszłam na zakrystię i poprosiłam o to ojca. Nałożył mi Szkaplerz i wpisał do księgi. Raz w życiu miałam kryzys i chciałam Go ściągnąć, ale nie miałam odwagi. Na początku było mi trudno wypełniać wszystkie obowiązki, które są nam zadane w momencie noszenia Szkaplerza, ale z biegiem czasu się wprawiłam. Nie zawsze mi wszystko wychodzi ale wiem, że się staram i z pomocą Maryji na pewno podołam. Jeżeli chodzi o łaski, to było pare takich momentów w życiu gdy czułam szczególną opiekę Niepokalanej, ale zapewne każdego dnia wyprasza mi potrzebne łaski na drodze ku świętości, tylko ich nie zauważam.
Na prawdę jeżeli ktoś zastanawia się czy nałożyć Szkaplerz to niech to zrobi, a resztą zajmie się Maryja- Ona nikomu nie pozwoli zginąć. Jest przecież naszą Mateczką najukochańszą. Poza tym z tego co wiem to można na początku przyjąć Szkaplerz na 1 rok i zobaczyć czy się podoła.
życzę wszystkim powodzenia :-)


Pn cze 04, 2007 21:05

Dołączył(a): Śr cze 13, 2007 12:14
Posty: 113
Post 
Oboje z mężem pochodzimy z parafii pw. MB Szkaplerznej i w Naszym Kościele parafialnym braliśmy Ślub i nadal mieszkamy w tej parafii. U nas jest taka tradycja, że dzieci przystępujące do I Komunii Św. przyjmują także szkaplerz, ale nie ma bractwa... Czytając posty na forum uświadomiłam sobie, że w tym roku minęło już 20 lat odkąd nosimy szkaplerz, a nieuświadamiałam sobie jakie wiążą się z tym obowiązki po prostu zapomniałam :oops:


Cz cze 28, 2007 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 21:19
Posty: 1
Post 
Mam jedno pytanie dotyczące szkaplerza. Czy przyjmując medalik szkaplerzny, czyli tą praktyczniejszą wersję szkaplerza metalowego (na jego noszenie zezwolił Pius X w 1910 r.), również musi odbyć się specjalny obrzęd założenia jak to ma miejsce przy zakładaniu szkaplerzy z materiału, czy jest to tylko zwykłe poświęcenie przez kapłana, np. jak zwykłego innego medalika przy odmówieniu "modlitwy poświęcienia medalika" przez kapłana ?


Cz sie 30, 2007 23:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 14:08
Posty: 6
Post 
Czyli to nałożenie musi być podczas mszy czy można po prostu pójść do księdza np po mszy i poprosić o nałożenie i to błogosławieństwo?

_________________
"Nadziei promyk na przeżycie - Jezus Jezus!..."


N wrz 02, 2007 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
ja jak byłem katolikiem nosiłem szkaplerz naiwnie wierząc że maria wyciagnie mnie z czuśćca w 1 sobote (chyba).

Bóg otworzył moje oczy!!!

zbawienie nie jest w medaliku ale w Jezusie Chrystusie - Żywym Bogu

"Bo jesli ustami swoimi wyznasz że Jezus jest Panem - zbawiony będziesz"

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


N mar 23, 2008 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 30, 2008 10:09
Posty: 2
Post hejka
mam pytanie ważne mysle mam szkaplerz i zerwała mi sie tasiemka od noszenie i nie nosilam go długi czas ... pomyslałam ze moze kupiłabym tasiemke i przyszyła do obrazków

_________________
Jezu prowadź mnie jak chcesz <3


N mar 30, 2008 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
No dobrze ale gdzie pytanie? Zrób jak piszesz i będzie dobrze, a teraz noś medalik... albo kup drugi płócienny.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N mar 30, 2008 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 30, 2008 10:09
Posty: 2
Post 
:oops: moje pytanie brzmi czy moge tak zrobić bo w mojej okolicy nie dostane szkaplerza ... a nie chce zamawiac przez internet ... :cry:

_________________
Jezu prowadź mnie jak chcesz <3


N mar 30, 2008 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 13, 2009 18:51
Posty: 1
Post 
a jaki sposób można przyjąć szkaplerz?

_________________
"Panie otwórz wargi moje."
"A usta moje będą głosić Twoją chwałę."


So cze 13, 2009 20:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL