Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 11:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 O znudzeniu różańcem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2005 9:57
Posty: 172
Post O znudzeniu różańcem
Dziesiątke, można odmówic bez problemu, jestem skupiony przez cały czas, ale kiedy tych dziesiątek jest pięć- czyli cały różaniec, to jużw połowie 2. dziesiątki mysli uciekają gdzieś w codzienne sprawy. Takie powtarzanie "ave maryia" gdzie w tle tej modlitwy nie ma Jej, ani Jej Syna, nie ma sensu.

Jak nauczyć sie modlić różańcem, tak aby był on modlitwą owocną?
Jak odkryć jej sens?

Z licznych swiadectw wiem, że ta modlitwa dodaje siłę, i chciałbym być też silny tą siłą. Ale jak ją odnaleźć?

do jakich drzwi zapukac aby była ona bardziej miła Bogu?

W jaki sposób wy siemodlicie, że różaniec daje wam tyle radośći?

_________________
dziekujemy, że nas wybrałeś, abysmy stali przed Tobą i Tobie słuzyli


Pt gru 23, 2005 8:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Nie modlę się różańcem, bo nie odpowiada mi taka forma modlitwy, min. z powodu jaki wymieniłeś. Myślę, że do różnych ludzi pasują różne modlitwy, każdy ma jednak trochę inną duchowość i to co odpowiada jednemu nie musi odpowiadać drugiemu. :)

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pt gru 23, 2005 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 30, 2005 17:19
Posty: 33
Post 
Mnie pomogly rozwazania na temat tajemnic.To znaczy przed kazda tajemnica przeczytac,albo rozwazyc jej istote .A potem w trakcie odmawiania dziesiatki laczyc w myslach rozwazanie i wypowiadanie modlitwy.
A jesli sa jakies dreczace sprawy,to kazde "Zdrowas Mario"(albo tez tajemnice) lacze z dana intencja.

_________________
Wznoszę swe oczy ku górom....


Cz gru 29, 2005 22:31
Zobacz profil
Post 
Sensem i istotą różańca jest rozważanie tajemnic i faktycznie nie wyobrażam sobie, jak można odklepać 150 zdrowasiek nie nużąc się przy tym. Można też "dla urozmaicenia" modlić się w... innym języku. Np. po łacinie :razz:


Pt gru 30, 2005 9:02

Dołączył(a): So wrz 24, 2005 13:25
Posty: 142
Post 
Proszę przeczytać tę książeczkę: http://tedeum.pl/index.php?nr=2&id=184
Można też zacząć odmawiać Różaniec święty z Radio Maryja.


Pt gru 30, 2005 9:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ja odmawiam różaniec w różnych miejsach - np. idąc/wracając z pracy, jadąc gdzieś. Otoczenie pomaga, przynajmniej w moim przypadku. Wykorzystuję dobrze czas dzięki temu.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt gru 30, 2005 9:26
Zobacz profil WWW
Post 
Hehe, no mi radio M. raczej by modlitwy nie ułatwiło :lol:


Pt gru 30, 2005 9:31

Dołączył(a): So wrz 24, 2005 13:25
Posty: 142
Post 
koralinek napisał(a):
Hehe, no mi radio M. raczej by modlitwy nie ułatwiło :lol:

A niby dlaczego? Modliła się pani kiedyś z Radio Maryja? Poza tym, wstydzi się pani pisać imienia Maryi, że pisze pani "M."?


Pt gru 30, 2005 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Drogi Telchar - również kiedyś próbowałem modlić się z Radiem Maryja. Bezskutecznie. Dlatego uważam, że nie powinno Cię dziwić, że inni mogą również mieć z tym problemy. O co chodzi w modlitwie - żeby była owocna, czy żeby modlić się z RM :?: :)

Telchar napisał(a):
Poza tym, wstydzi się pani pisać imienia Maryi, że pisze pani "M."?

Radio Rydzyka nie ma wyłączoności na nazwę własną "Maryja". A poza tym "Radio Maryja" to nazwa własna - i utożsamianie wszystkiego, co jest z RM związane z Matką Bożą... uznałbym za bluźnierstwo. Z całym szacunkiem - politykowanie na antenie, obrażanie i rzucanie "Żydami" i "masonami" na prawo i lewo, sympatyzowanie z jednym tylko ugrupowaniem politycnzym (niejako stając się... rozgłośnią PiSu)... Czy to jest chrześcijańskie :?: Katolickie :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt gru 30, 2005 9:42
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 24, 2005 13:25
Posty: 142
Post 
ToMu napisał(a):
Drogi Telchar - również kiedyś próbowałem modlić się z Radiem Maryja. Bezskutecznie. Dlatego uważam, że nie powinno Cię dziwić, że inni mogą również mieć z tym problemy. O co chodzi w modlitwie - żeby była owocna, czy żeby modlić się z RM :?: :)

Może niektórym pomoże świadomośc, że w tym samym czasie modlą się wraz z nimi tysiące ludzi.

ToMu napisał(a):
Radio Rydzyka nie ma wyłączoności na nazwę własną "Maryja". A poza tym "Radio Maryja" to nazwa własna - i utożsamianie wszystkiego, co jest z RM związane z Matką Bożą... uznałbym za bluźnierstwo. Z całym szacunkiem - politykowanie na antenie, obrażanie i rzucanie "Żydami" i "masonami" na prawo i lewo, sympatyzowanie z jednym tylko ugrupowaniem politycnzym (niejako stając się... rozgłośnią PiSu)... Czy to jest chrześcijańskie :?: Katolickie :?:

Po pierwsze, może trochę szacunku do kapłana. Radio przybrało na nazwę imię Najświętszej Maryi Panny. Proszę wybaczyć Maryja jest jedna i wiadomo o którą chodzi.
Może pan chciałby, jak komuniści, zamknąć Kościół w zakrystiach, ale zapewniam, że budowania państwa katolickiego i społecznego panowania Pana Jezusa Chrystusa wymagają zaangażowania w wielu dziedzinach życia.


Pt gru 30, 2005 10:02
Zobacz profil
Post 
Szkoda że to angażowanie się zacnego radia i przezacnego Ojca Dyrektora ma postać napadania na wszystko i wszystkich oraz szerzenie nienawiści miast miłości...


Pt gru 30, 2005 10:06

Dołączył(a): So wrz 24, 2005 13:25
Posty: 142
Post 
koralinek napisał(a):
Szkoda że to angażowanie się zacnego radia i przezacnego Ojca Dyrektora ma postać napadania na wszystko i wszystkich oraz szerzenie nienawiści miast miłości...

A słucha pani? Czy wnioski wyciąga na podstawie TVNu i "Gazety Wyborczej"?


Pt gru 30, 2005 10:14
Zobacz profil
Post 
Słuchałam.


Pt gru 30, 2005 10:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Telchar napisał(a):
Może niektórym pomoże świadomośc, że w tym samym czasie modlą się wraz z nimi tysiące ludzi.

Być może. Ja jednak wolę modlić się sam :)

Telchar napisał(a):
Po pierwsze, może trochę szacunku do kapłana.

Telchar, dla mnie normalne jest wyrażanie się o osobie trzeciej po nazwisku. Czy to oznacza brak szacunku :?: Np. dla kapłaństwa :?: Nie sądzę. Inną sprawą jest ocena postawy poszczególnych osób.

Telchar napisał(a):
Radio przybrało na nazwę imię Najświętszej Maryi Panny.

I co z tego :?: A gdybym swoją gazetę nazwał "Maryja" - to też wszystko, co zrobię, jest zgodnę z wolą Maryi albo Boga :?: Bzdura. Osobiście, jako katolikowi, wstyd mi za niektóre sprawy związane z RM.

Telchar napisał(a):
zapewniam, że budowania państwa katolickiego i społecznego panowania Pana Jezusa Chrystusa wymagają zaangażowania w wielu dziedzinach życia

1. Komunizm padł w 1989 - czyli już 16 lat temu.
2. Polska konstytucyjnie nie jest państwem katolickiem - odsyłam do Konstytucji RP, przede wszystkim art. 25. Proszę nie pisać nieprawdy.
3. Odsyłam do mojej poprzedniej wypowiedzi, bo nie będę się powtarzał.

Telchar napisał(a):
Koralinek napisał(a):
Szkoda że to angażowanie się zacnego radia i przezacnego Ojca Dyrektora ma postać napadania na wszystko i wszystkich oraz szerzenie nienawiści miast miłości...

A słucha pani? Czy wnioski wyciąga na podstawie TVNu i "Gazety Wyborczej"?

Starałem się jakiś czas temu posłuchać nieco RM. I nie mogłem znieść tego, co i jak tam jest promowane. W taki sposób nie obraża ludzi ani TVN, ani Wyborcza. Mam wybierać :?: Wolę te drugie.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt gru 30, 2005 16:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Bardzo prosze wrocic do rozmowy na temat modlitwy rozancowej i trudnosciach z nia zwiazanych. Temat Radia Maryja byl poruszany w wielu innych watkach i tam prosze sie przeniesc z dyskusja na jego temat.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Pt gru 30, 2005 17:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL