Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 7:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Dzieci Maryi 
Autor Wiadomość
Post Dzieci Maryi
Ludzie pomóżcie.Mam założyć w swojej parafii dzieci Maryi.
Zajmował sie ktoś z Was czymś takim?Wiem,że mogę zacząc od programu formacji,a potem Rrycerze Niepokalanej,ale jaki jest ten z medalikami,inną formacją...


Wt sty 03, 2006 13:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Niezmiennie polecam stare, dobre Google :D

+ http://www.dziecimaryi.katowice.opoka.org.pl/
+ http://www.kuria.sosnowiec.pl/dm/
+ http://www.dziecimaryikk.prv.pl/

To tylko przykłady - widziałem tego więcej, więc pewnie poczytasz tam conieco o tym :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt sty 03, 2006 13:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 10:34
Posty: 20
Post 
NIe wiem czy już założyłaś "maryjki" w swojej parafii, ale najpierw powinnaś zebrać grupę dziecie (w wieku od tych, które przyjęły komunię święto do np. 2 gimnazjum), ale tym sie powinien zająć ksiądz :D Wogóle, to ważną rzeczą jest to, aby był animator, który musi przejść specjalny kurs.

Co do medalików to można podzielić np. tak, że dzieci, które chodzą pierwszy rok dostają medalik na zielonej wstążeczce, a potem co roku się ten kolor zmienia kończąc np. na kolorze białym, który noszą animatorzy.
Co roku Dzieci Maryi obchodzą swoje święto 8 grudnia-"Niepokalanego Poczęcia NMP. Wtedy na mszy przed całym Kościołem uroczyście składają przyżeczenie i Akt oddania się Matce Bożej. Msze właśnie w ten dzień prowadzą DM, śpiewają itp. Po przyżeczeniu dostają właśnie medalik z kolorową wstążeczką :-) Taka msza to na prawdę wspaniałe przeżycie.

W każdej parafii powinna być taka grupa.
Spotkania mogłyby się odbywać raz w tygodniu. Polagały by one na wspólnej modlitwie, śpiewie, zabawach i na....spotkaniach w grupach (grupy ok 8 osobowe na czele z animatorem prowadzącym).
pozdrawiam :D

_________________
"Pan jest moim pasterzem..."


N lis 26, 2006 20:00
Zobacz profil
Post 
Ja do Dzieci Maryi nigdy nie należałam, ale pamiętam z moich dawnych (młodych ;-) ) lat że w naszej parafii medaliki noszone były na wstążeczkach o różnym odcieniu niebieskiego (granatowe, niebieskie, bladoniebieskie-prawie białe).


N lis 26, 2006 20:30

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 10:34
Posty: 20
Post 
u mnie są różne kolory, np. zielony, żółty, niebieski, biały. I z tego co wiem to w wielu parafiach tak jest :D

_________________
"Pan jest moim pasterzem..."


Pn lis 27, 2006 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2006 20:23
Posty: 1
Post 
ja jestem animatorką Dzieci Marii.. jeśli chcesz jakieś materiały albo potrzenujesz pomocy tonapisz : mirelka_kk@interia.pl :lol:


Pt gru 08, 2006 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 23, 2007 10:20
Posty: 9
Post 
Ja też prowadzę swoja grupę Dzieci Maryi!!! Jak coś to pisz 9768503 chętnie pomogę. I nie przejmuj się tak bo to naprawdę fajna rzecz!;)

_________________
Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. (JPII)


Pt lut 23, 2007 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
U nas coś takiego powstało, jako konkurencja dla Oazy, ale z tego co wiem to na spotkanie przyszła tylko jedna osoba XD


So cze 02, 2007 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Konkurencja dla Oazy? To dosyć dziwne bo Dzieci Maryi są raczej dla młodszych dzieci, a oaza dla starszych :P


So cze 02, 2007 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Ale to założyła osoba, która odeszła z Oazy XD


N cze 17, 2007 12:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL