Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 22:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 podejrzane objawienia z Medjugorie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post podejrzane objawienia z Medjugorie
Znalazłam w sieci parę objawień z roku 1982, nie przetłumaczonych chyba na polski (przynajmniej w polskiej sieci nie udało mi się znaleźć nic starszego niż rok 1992). Ich treść mnie bardzo zaniepokoiła. Zresztą zobaczcie sami - przetłumaczyłam te podejrzane orędzia na polski:

Cytuj:
/July 24, 1982/

/"You go to Heaven in full conscience: that which you have now. At
the moment of death, you are conscious of the separation of the body
and soul. It is false to teach people that you are reborn many times
and that you pass to different bodies. One is born only once. The
body, drawn from the earth, decomposes after death. It never comes
back to life again. Man receives a transfigured body."/

Po polsku:
/Do nieba idzie się w pełnej świadomości, tej, którą macie teraz. W
momencie śmierci jest się świadomym rozdzielenia ciała i duszy. Jest
nieprawdą nauczanie ludzi, że rodzimy się wiele razy i przechodzimy
przez różne ciała. Rodzimy się tylko raz. *Ciało wzięte z ziemi
rozkłada się po śmierci. Ono nigdy nie wraca ponownie do życia.
Człowiek otrzymuje ciało przemienione.*/


Jest to pogląd heretycki, ponieważ ciało przemienione to po prostu przemienione ciało fizyczne. Tak samo jak ze zmartwychwstaniem Chrystusa (nie otrzymał drugiego ciała, tylko powstał w swoim ciele "starym", ale przemienionym), tak samo będzie z nami. Szczegółowo wyjaśnia to święty Tomasz w Sumie Teologicznej (http://www.newadvent.org/summa/507901.htm). Zresztą mówi o tym samo sformułowanie "CIAŁA ZMARTWYCHWSTANIE" - nie wyprodukowanie "nowego" ciała, tylko WSTANIE Z MARTWYCH ciała zmarłego.

Cytuj:
/July 21, 1982/

/Concerning Purgatory: "There are many souls in Purgatory. There are
also persons who have been consecrated to God - some priests, some
religious. Pray for their intentions, at least the Lord's Prayer,
the Hail Mary, and the Glory Be seven times each, and the Creed. I
recommend it to you. There is a large number of souls who have been
in purgatory for a long time because no one prays for them." /

/W temacie czyśćca: "W czyśćcu jest wiele dusz. Są tam również osoby
poświęcone Bogu - niektórzy księża i niektórzy wierni. Módlcie się w
ich intencji, przynajmniej Modlitwę Pańską, Zdrowaś Maryjo i Chwała
Ojcu, po siedem razy, oraz Wierzę. Polecam to wam. *Jest wiele dusz,
które są w czyśćcu bardzo długo, ponieważ nikt się za nie nie modli*./


Jest to ewidentne kłamstwo. Kościół modli się za dusze czyśćcowe podczas każdej mszy, a miliony katolików codziennie odmawiają w ich intencji Anioł Pański i inne modlitwy.

Cytuj:
/August 31, 1982 /
/ "I do not dispose all graces. I receive from God what I obtain
through prayer. God has placed His complete trust in me. I
particularly protect those who have been consecrated to me. The
great sign has been granted. It will appear independently of the
conversion of the people."/

/*Nie rozdzielam wszystkich łask. Otrzymuję od Boga to, co otrzymuję
poprzez modlitwę. *Bóg pokłada we mnie pełną ufność. W szczególny
sposób ochraniam tych, którzy zostali mi poświęceni. Wielki znak
został dany. Pojawi się niezależnie od nawrócenia ludzi./


Pierwsze zdanie nie jest jeszcze herezją (dogmat o pośrednictwie wszelkich łask nie został jeszcze ogłoszony), jednak jest sprzeczne z opinią wielu świętych (patrz św. Alfons Liguori czy św. Maksymilian Kolbe, św. Bernard)

Drugie zdanie to herezja. Wszyscy wiemy, że Maryja jest PEŁNA łaski, i otrzymała od Boga znacznie więcej niż wymodliła, i znacznie wcześniej niż mogła to wymodlić (prędzej święta w żywocie matki niż zrodzona).

Cytuj:
/October 1, 1981 /

/ Are all religions the same? "Members of all faiths are equal
before God. God rules over each faith just like a sovereign over his
kingdom. In the world, all religions are not the same because all
people have not complied with the commandments of God. They reject
and disparage them." Are all churches the same? "In some, the
strength of prayer to God is greater, in others, smaller. That
depends on the priests who motivate others to pray. It depends also
on the power which they have."/

/Czy wszystkie religie są takie same? "Wyznawcy wszystkich religii
są równi przed Bogiem. *Bóg panuje nad każdą religią jak suweren nad
swoim królestwem. W świecie wszystkie religie nie są te same,
ponieważ wszyscy ludzie nie zastosowali się do Bożych przykazań.*
Oni je odrzucają lub lekceważą." Czy wszystkie kościoły są takie
same? "W niektórych moc modlitwy do Boga jest większa, w innych
mniejsza. To zależy od księży, którzy motywują innych do modlitwy.
To zależy również od mocy, którą mają"/


Herezja. Według Kościoła Świętego różnice między religiami wynikają nie z grzeszności ludzi, tylko z ilości prawdy, którą posiadają (kryterium jest zgodność danej religii z objawieniem Bożym). Ziarna prawdy, które są nawet w religiach pogańskich, nie usprawiedliwiają twierdzenia, że są one Królestwem Boga. Bóg założył jeden Kościół katolicki, który jest Jego mistycznym Ciałem.

Kto więc kłamie?
- albo duch podający się za Maryję
- albo wizjonerzy wkładający Maryi w usta heretyckie teksty
bo trzeciej możliwości (że kłamie Kościół święty) - nie ma.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


N sie 06, 2006 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie bez powodu Kościół "objawień" z Medjugorje nie uznaje.

I - mam nadzieję - nie uzna.

Nie pierwszy raz pojawiają się wątpliwości co do niektórych tekstów "objawień".

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N sie 06, 2006 21:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
hm, to juz wiele zalezy od interpretacji tych cytatów... Twoja Matyldo moze byc taka jaką pokazalas a innych zupełnie odmienna. Koscioł powraca do objawień w Medjugorje Obrazek


N sie 06, 2006 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Gimlas napisał(a):
hm, to juz wiele zalezy od interpretacji tych cytatów... Twoja Matyldo moze byc taka jaką pokazalas a innych zupełnie odmienna.


A co ma interpretacja do FAKTU modlenia się przez Kościół za dusze czyśćcowe?

FAKT - Kościół modli się za wszystkie dusze czyśćcowe.
GOSPA - są w czyśćcu dusze, za które NIKT się nie modli.

Wniosek wynikający z ZASAD LOGIKI - słowa przypisywane Gospie są KŁAMSTWEM.

Albo kłamie Gospa - a wtedy objawienia mają charakter demoniczny.
Albo kłamią wizjonerzy - a wtedy żadnych objawień nie ma.

Trzeciej możliwości NIE MA.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


N sie 06, 2006 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Jest. Gospa ma urojenia spowodowane chorobą psychiczną.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pn sie 07, 2006 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
ToMu napisał(a):
Nie bez powodu Kościół "objawień" z Medjugorje nie uznaje.

I - mam nadzieję - nie uzna.

Nie pierwszy raz pojawiają się wątpliwości co do niektórych tekstów "objawień".


Chociaż raz się zgadzam. Nie rozumiem, dlaczego kościoły rzymsko-katolickie są obwieszone ogoszeniami o tzw. "pielgrzymkach do M.", najczęsciej z udziałem księży.
Gospa-Oława-Garabandal- jedno i to samo diabelstwo.

Na wandea.org jest dobre opracowanie nt. Medjugorie.


Pn sie 07, 2006 8:35
Zobacz profil
Post 
Tu masz artykuł, który jasno wykłada, że o objawieniach w Medjugorje można powiedzieć wiele, ale nie to że pochodzą od Boga:

http://kosciol.wiara.pl/index.php?grupa ... 4726&katg=


Pn sie 07, 2006 8:53
Post 
"Kościół objawień nie uznaje" - bo zasadą Kościoła jest nie uznawanie objawień w trakcie ich trwanie, chyba, że ewidentnie można wskazać, że są one fałszywe, np.Oława.
"Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem" (dz 5,38) - tak dla zastanowienia, ku przestrodze, dla tych, którzy nie czekając na orzeczenie Kościoła już wydali wyrok.


Pn sie 07, 2006 15:07

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 12:05
Posty: 59
Post 
To powturka Garabandal tylko w bardziej zakamuflowanym wydaniu.
Zreszta sama zjawa to przyznałaże nie uzali jej tam.
To samo dotyczy prawosławnej Vasulli, która w swoich mowach potwierdza autentyczność Medjugorie.
+ Boliwijska Mistyczka opisywana w Miłujcie się równiez pochodzi od jednego ducha. Przykre ale tak jest. I nie masie co łudzic na objawienia.


Pn sie 07, 2006 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 21, 2006 6:36
Posty: 239
Post Re: podejrzane objawienia z Medjugorie
matylda_mj napisał(a):
Cytuj:
Jest to pogląd heretycki, ponieważ ciało przemienione to po prostu przemienione ciało fizyczne. Tak samo jak ze zmartwychwstaniem Chrystusa (nie otrzymał drugiego ciała, tylko powstał w swoim ciele "starym", ale przemienionym), tak samo będzie z nami. Szczegółowo wyjaśnia to święty Tomasz w Sumie Teologicznej (http://www.newadvent.org/summa/507901.htm). Zresztą mówi o tym samo sformułowanie "CIAŁA ZMARTWYCHWSTANIE" - nie wyprodukowanie "nowego" ciała, tylko WSTANIE Z MARTWYCH ciała zmarłego.


Co nie zmienia faktu że nasze ziemskie ciało laduje w grobie i gnije...
Ciało Jezusa było przemienione tj nie pozostawiło zwłok... my natomiast pozostawiamy co świadczy o tym że nie zabieramy tego "prochu" do nieba. Co w efekcie musi dawać to że jakoby otrzymujemy 2 ciało (przemienioną wersje pierwotnego) I tu wyłania sie jeszce kwestja końca świata i sądu ostatecznego... I zmartwychwstania wszystkich ludzi a zarazem przemienienia ich ciał w ciała na wzór Chrystusowego. Zresztą czarno na Białym napisane jest to w Apokalipsie.
Cytuj:
Jest to ewidentne kłamstwo. Kościół modli się za dusze czyśćcowe podczas każdej mszy, a miliony katolików codziennie odmawiają w ich intencji Anioł Pański i inne modlitwy.

tu przytocze doświadczenie mojej babci:
Zbliżała się rocznica śmierci jej ojca postanowiła więc "wykupić" msze za zmarłego. Po krótkiej rozmowie z siostrą uznały że moze by tak obskoczyć całą rodzinę za jednym razem... Jednak babcia ciagle miała dylemat co z tym zrobic... Poszła spac...
następnego dnia opowiedziała siostrze swój sen w którym siedziała razem ze zmarłym ojcem przy stole... Wręczyła ojcu czekoladę a ten rozpakował ją i położył spokojnie na stole. Wtem babcia spostrzgła się że owa czekolada jest pokruszona na kawałki (tak jak łamie się ją aby poczestowac innych) I w ty momęcie usłyszała coś w rodzaju ( Dlaczego chcesz rozdawać moją czekoladę)..
Wg mnie podobnie jest z modlitwą cąłego koscioła... napewno pomaga wielu i dodaje im otuchy jednak wieksza wartosc dla danej duszy ma modlitwa wylacznie za nia a takze msza. Bo wg twojego twierdzenia skoro tyle milionow sie modli dziennie to codziennie wszyscy z czyścca powinni być wypuszczani... Wiemy dobrze że żeby realnie skrucić męki danej duszy trzeba sie za nią gorąco modlić bo tylko to jej może znacznie pomóc.. A powinnaś dobrze wiedzieć że takich zapomnianych dusz za które nie modli się rodzina i nikt inny jest bardzo wiele. To ta jak z powchwałami. Wolelibyśmy być chwaleni każdy z osobna niz ogolnie jako grupa...
Cytuj:
Drugie zdanie to herezja. Wszyscy wiemy, że Maryja jest PEŁNA łaski, i otrzymała od Boga znacznie więcej niż wymodliła, i znacznie wcześniej niż mogła to wymodlić (prędzej święta w żywocie matki niż zrodzona).


Tak Ale łaska nie wywodzi sie sama z siebie .. ma zawsze źódło w Bogu...
A że Maryja doświadczyła bardzo duzo i może się z nią dzielić z kimkolwiek kto o nią ją poprosi to inna sprawa (z mojego pkt widzenia oczywiscie).

Cytuj:
/Czy wszystkie religie są takie same? "Wyznawcy wszystkich religii
są równi przed Bogiem. *Bóg panuje nad każdą religią jak suweren nad
swoim królestwem. W świecie wszystkie religie nie są te same,
ponieważ wszyscy ludzie nie zastosowali się do Bożych przykazań.*
Oni je odrzucają lub lekceważą." Czy wszystkie kościoły są takie
same? "W niektórych moc modlitwy do Boga jest większa, w innych
mniejsza. To zależy od księży, którzy motywują innych do modlitwy.
To zależy również od mocy, którą mają"/


Herezja. Według Kościoła Świętego różnice między religiami wynikają nie z grzeszności ludzi, tylko z ilości prawdy, którą posiadają (kryterium jest zgodność danej religii z objawieniem Bożym). Ziarna prawdy, które są nawet w religiach pogańskich, nie usprawiedliwiają twierdzenia, że są one Królestwem Boga. Bóg założył jeden Kościół katolicki, który jest Jego mistycznym Ciałem.


Tu się trochę zagalopowałaś. Jak dlamnie ewidentnie jest tu mowa o odłamach chrześcijaństwa, które jest domem Bożym ...Bo podział na katolicy prawosławni prostestanci itp.itd. to podział stwożony przez ludzi...
Jezus stwożył jeden kościół (chrześcijański) a ludzie go podzielili i tu matka Boża wyjaśnia że choć różnią się od siebie w iektórych kwestiach w oczach Boga sa jakby takie same a ich siłą są ich księża ( bo przecież oni głoszą słowo Boże ) a fakt jest taki że w różnych kościołach chrześcijańskich zbiera się różne żniwo...

Cytuj:
Kto więc kłamie?
- albo duch podający się za Maryję
- albo wizjonerzy wkładający Maryi w usta heretyckie teksty
bo trzeciej możliwości (że kłamie Kościół święty) - nie ma.


a trzcia możliwość może jednak jest to prawdą...
Zauważ że każdy interpretuje dane teksty jak chce... ponieważ kościół ie wystawił jednoznacznej opinii...nastawia nas negatywnie bo wiadomo ze lepiej nie zalowac i uznac pozniej za udowodnione falszerstwo niz uznac za prawdę a nastepie prawdy tej pozbawic miliony wiernych... Rozwiazanie najlepsze. a my powinnismy patrzec na to z boku...


Dodam jeszce tylko jdno..
Słyszałem fakt że "zjawa" kieruje się pychą ... (niewiem dlaczego) ale czy niektorzy biskupi nie? Przcież Biskup którego decyzję podważyła Matka Boska( o wydaleniu z zakonu 2 członków) z miejsca uznał że skoro tak zjawa jest demonem... Sam unosząc sie pychą i stawiając własną wiedzę ponad wiedzę "wyższą" Gdzie żekoma "Maryja" kierujac sie tylko i wyłącznie miłosierdziem oznajmiła że biskup podją zbyt pochopną decyzję...


Na zakończenie powiem tyle:
Osobiscie ppodzielam zdanie koscioła w tej sprawie.
Bo jest instytucją hermetyczną co sprawia że ma wiele trudnosci z tego powodu ale zarazem praktycznie uniemożliwia wdarcie sie do struktur wiary błędow. NAleży pamiętać że kościół mimo iż jest Królestwem Bożym
nieraz cierpiał przez jego omylnych przedstawicieli(chocby te nieszczesne inkwizycje i palenia na stosie które były tak zgodne z nauczaniem pisma że aż sprzeczne..) .... Bo człowiek choćby nawet sam papież to tylko cżłowiek... Każdy ksiądz może miec przecież inne zdanie i poglądy...
Dlatego ani nie zawieżajcie się w całosci temu ani nie zaprzeczajcie... badzcie z boku i czerpcie z tego to co dobre...i czekajcie a stanowisko koscioła które będzie nie zaprzeczalne ( bo wyrabiane przez kilkanascie lat i pprzez setki ksieży poparte niezbitymi dowodami)...


Pn sie 28, 2006 23:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
dla mnie wiekszosc objawien jest podejrzanych, bo nie wiem czy to szatan sie pdoaje za Maryje czy to naprawde ona, albo czy to porpostu jakas wizja nie amjaca nic wspolnego z religia tylko abrdziej ze schrozeniami psychicznymi.
ja swoja wiare staram sie opierac na Bibli a nie an objawieniach ale warto przeczytac bo niektore niosa dosc dobre przeslanie (chociaz nie musza koneicznie byc prawdziwe)

pzodrawiam,
Michał


Pt wrz 01, 2006 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 27, 2006 16:51
Posty: 3
Post 
Zacznijmy od tego,ze Kosciól wielu rzeczy nie uznaje,bo an wszystko szukaja dowodów,z ojcem Pio te ztak było,nikt mu nie wierzył,a jednak miał racje,jednak jego cierpienie było kwestią wiary,a nie swojego"widzi mi sie"by zwrócić na siebie uwage...
A krzyż znajdujący się na górze w Mejugorji,na któryym jest Jezus,wylewa wode od paru lat z kolana...i powód jaki jest???To nie jest ludzkie widzi mi się,bo to prawda... On po prsotu płacze...
Jestesmy tylko ludźmi,nie możemy zrozumiec wiele rzeczy.... i chyba podstawa jest rozpocząć wiare od czytania Pisma Świętego,a dopiero ptem objawienie,przepowiednie....

_________________
"...Ci co zaufali Panu,odzyskują siły,otrzymują skrzydła jak orły,biegną bez zmęczenia..."


Pt gru 08, 2006 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Wydaje mi sie że bezpieczniej jest nieuznać prawdziwego nawet objawienia, niż nieopatrznie uznać fałszywe objawienie, co miałoby katastrofalne skutki dla nas.
"Choćby i anioł z nieba zwiastował wam inną Ewangelię niż my - nie słuchajcie" - fragment Biblii...


Pt gru 08, 2006 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
baczcie aby was ktos nie sprowadzil na manowce filozofia i czczym urojeniem opartym na podaniach ludzkich i na zywiolach swiata a nie na Chrystusie
kol.2,8

_________________
Efez. 2:8-9
8. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9. Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.


N gru 17, 2006 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Kamyk napisał(a):
"Choćby i anioł z nieba zwiastował wam inną Ewangelię niż my - nie słuchajcie" - fragment Biblii...


A dokładnie: Ga 1, 8 :)

_________________
www.onephoto.net


N gru 17, 2006 16:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL