Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
przypominam, że temat nie dotyczy kultu Maryi - posty nie na temat będę usuwała

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pn lis 29, 2010 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 18, 2010 15:42
Posty: 93
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
elka napisał(a):
przypominam, że temat nie dotyczy kultu Maryi - posty nie na temat będę usuwała

Zanim odpowiem Krisowi, chciałbym się dowiedzieć - jeśli można - od Moderacji, czego w takim razie - wobec powyższej wypowiedzi - dotyczy ten temat, który jest zatytułowany: "objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca"? Czego dotyczy ten temat, jeśli "nie dotyczy kultu Maryi"...?

W pierwszym poście jest mowa o rzekomym bałwochwalstwie, które mieliby popełniać katolicy modlący się do Maryi, czego podobno zabrania Pismo św. ... :)


Pn lis 29, 2010 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
proszę przeczytać pierwszy post - i w miarę możliwości się trzymać tematu :)
ja wiem, że rozmowy ewoluują, ale w tym dziale przeważnie ewoluują w jednym kierunku ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt lis 30, 2010 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 18, 2010 15:42
Posty: 93
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
Przeczytałem pierwszy post, a także tytuł wątku i tym bardziej dziwię się uwadze Moderatora. Ponieważ nie chciałbym stracić czasu pisząc post, który będzie usunięty, proszę - w dalszym ciągu - o wyjaśnienie tej uwagi:

elka napisał(a):
temat nie dotyczy kultu Maryi

Przyznam się, że nie rozumiem tego, bo treść pierwszego postu, jak również tytuł wątku, zdają się mówić coś dokładnie odwrotnego... Tak więc nawet jeśli jeszcze raz przeczytam pierwszy post i zrozumiem go po swojemu, nie mogę być pewien, że Moderacja rozumie go tak samo... :). Proszę zatem o wyjaśnienie, jeśli można.


Wt lis 30, 2010 22:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
cóż za szacunek dla Moderacji ;)

"Chciałbym poznać Wasze opinie na temat objawień Maryi. Czy wierzcie w to że Matka Boska rzeczywiście ukazywała się niektórym ludziom z jakimś przesłaniem,czy to tylko ich wyobraźnia?" - i chociaż w pierwszym poście po tych słowach poruszony został problem kultu maryjnego, to na końcu pierwszego postu autor wyraźnie stwierdza: "Tak czy inaczej głównym wątkiem chciałbym aby pozostały objawienia MB."

Pozdrawiam :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr gru 01, 2010 16:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
marze7 napisał(a):
oczywiscie ze sa objawienia MARYJNE.w Licheniu jest nawet stopa Maryji odbita na kamieniu.Wystarczy wpisac w internet a jest masa objawien Lichen,Guadelupe,Lourdes,Maryja rowniez uzdrawia i nawraca.Sa wielkie laski odmawiajac np.nowenne pompejanska.Ponoc zadna osoba nie zostala niewysluchana w tej modlitwie.Zobaczcie ile w dawnych ale i obecnych czasach ludzie otrzymali łask od Maryji..http://www.ultramontes.pl/rosarium.htm. takze od swietych,sw.jozefa,sw.rity.wystarczy wpisac w internet I POSZUKAC..


No własnie, wystarczy wpisać w internet i otrzymujemy co?...

"Za bramą prowadzącą do lasu stoi kaplica postawiona w 1991 r. W środku znajduje się kamienna płyta z odciśniętymi śladami ludzkich stóp. To symbol wydarzeń z 1850 r. W tym miejscu bowiem, przed pasterzem Mikołajem Sikatką, miała stanąć Matka Boża. Mimo, że ślady stóp nie są autentyczne, to wielu ludzi uważa kamień za świętą relikwię. "

cytat z http://www.lichen.pl/index.php?t=page&dzial=1&sekcja=2&id=272

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Cz gru 02, 2010 1:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
post Kris88 został przeniesiony tutaj: viewtopic.php?f=24&t=22054&p=564783#p564783

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Cz gru 02, 2010 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 9:09
Posty: 14
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
Czytałem troche i tu nie chodzi chyba o protestatow/katolikow bo jedni i drudzy przesadzaja.
tylko kazdy w inny sposob....

Powiem kim dla mnie jest Maria, jaka ja znam...
Maria z Bibli to bardzo dobry przykład/przenosnia jak ma wygladac koscioł . CHodzi mi o posłuszenstwo woli Boga. o takie bezgraniczne zaufanie jego woli mimo tego ze urodzenie dziecka nie majac meza narazało ja na sporo zniewag i trudnosci. Maria pokazuje jak isc przez zycie ufajac Bogu i ze to zaufanie przynosi owoce. Ktora kobieta bedac w ciazy zgodziła by sie na podroz do obcego miasta na osle gdzie nie ma do pomocy ani matki ani nikogo nie wiadomo gdzie wyladuje i jak bedzie rodzic. A pamietajcie ze to było PIERWSZE DZIecko. Wiem jak moja zona sie bała jak rodzila poraz piewszy.... Im bardziej analizuje Ta postac na podstawie bibli Tym wiecej podziwiam. To była naprawde odwazna kobieta gotowa na wiele poswieceń...


Dzisiaj problem z Maria polega na tym czy warto ufac tym objawieniom co sa teraz coraz czescze i czy one nie splycaja tego obrazu Mari jaki znamy z Bibli i czy nie ma sprzecznosci z tym co mowil Jezus w NT (bo Maria Biblijna powiedziała JEGO SŁUCHAJCIE ).
(ale o tym jakie mam watpliwosci napisze pozniej jak zbiore mysli , teraz to synek na mnie czeka i chce sie bawic bo wrocił ze złobka:) )


Cz gru 02, 2010 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 9:09
Posty: 14
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
dobra to zebrałem mysli.
Przedstawie teraz dla odmiany MOje watpliwosci.
____________________________________
I CO jezuz mowił o modlitwie

1. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Ewangelia według św. Mateusza 6:7-8.

poganie wtedy modlili sie tak ->
1.http://pl.wikipedia.org/wiki/Mala
2.http://pl.wikipedia.org/wiki/Rudraksza

powtarzajac mantrujac... zauwazcie za podczas nmantrowania ciezko zerbrac mysli chodzi o wyłaczenie wrecz umysłu. Tak działa powtarzanie ciagle jakiegos zania.....bardzo łatwo zaczac w taki sposob tez odmawaic różaniec. A trudno zrobic to tak by analizowac fragmenty z bibli .... prosciej to zrobic bez różanca sprawdzic jak jest napisane naprawde i poprostu zastanowic sie nad tym.


2. Jezus prosił by w modlitwie zwracac sie bezposrednio do Ojca.

a)Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni
Ewangelia według św. Mateusza 6:6; Ewangelia według św. Jana 15:7.

b)Ojcze nasz -> Ewangelia według św. Mateusza 6:9-13.

c) Psalmy sa modlitwa tez bezposrednio do Ojca.
W ten sposob miodlił sie i JEzuz i APostołowie i MARIA !!!!
Rózaniec zastapił psalmy bo ludzie nie umieli czytac.-> http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec
my dzis umiemy czytac wiec chyba nie powinnismy isc na łatwizne. tak jak to czynili poganie ktorzy zostali chrzescijanami. ... Tak mi se wydaje.ze cztanie psalmow było by uczciwsze.

____________________________________________________________
II SPrawa 2.... w objawieniach to Płaczace figury/ obrazy/ skapleze
Maria prosi w objawieniach czesto by modlic sie do tych figur, by nosic skapleze,
by robic pielgrzymki do konkretnych miejc gdzie a te figury/ rzezby/obrazy

to jest potepione zarówno w Startym jak i nowym testamencie. i to WIELOKROTNIE.
Co wiecej w Starym testamecie Zydzi ponosili kary za takie modlitywy jak tylko wpuscili taki sposob midlitwy. (widac ludzie poprostu maja tak ze lubia se zrobic figure obraz i przed nim modlic) .

SKoro Zydom zmiana tradycji nie pomogła, to pewnie podobnie jest z nami.

_______________________________________________
III sprawa to dosc osobista rzecz.
wiec kazdy moze miec inne obserwacje

Porpostu moja parafia to jest maryjny koscioł. Obserwuje ludzi co modla sie tam rózancami , przed obrazem ukoronowanym przez papieza, a jednoczesnie nie szanuja kobiet w ciazy, wyrzucaja z ławek
nie ustepuja w miejca, sa tacy jak w transie. MOja zone w 7 miesicy ciazy wypchnieto porostu przed obrazem MArii z dzieciatkiem ławki !!!!.....

Obserwujcie jak jest u was. Ale w miejscu objawien ludzie sa w jeszce wiekszym transie, zadko zauwazaja blizniego obok. A tzw objawienia Maryjne nawołuja włąsnie do modlitwy takiej a nie innej.


Byc moze ludzie porostu niektorzy Modla sie niepoprawnie rózancem,- nie wiem...ale dlatego mysle ze warto byc baaaaardzo ostroznym. BY w tym wszystkim nie Zgubic przypadkiem nauk Jezusa i wiezi Ojcem.
Bo tego MAria napewno by nie chciała....


So gru 04, 2010 16:16
Zobacz profil
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
Cytuj:
SPrawa 2.... w objawieniach to Płaczace figury/ obrazy/ skapleze
Maria prosi w objawieniach czesto by modlic sie do tych figur, by nosic skapleze,
by robic pielgrzymki do konkretnych miejc gdzie a te figury/ rzezby/obrazy

to jest potepione zarówno w Startym jak i nowym testamencie. i to WIELOKROTNIE.
Co wiecej w Starym testamecie Zydzi ponosili kary za takie modlitywy jak tylko wpuscili taki sposob midlitwy. (widac ludzie poprostu maja tak ze lubia se zrobic figure obraz i przed nim modlic) .

SKoro Zydom zmiana tradycji nie pomogła, to pewnie podobnie jest z nami.

"Do figur"? ....nigdzie nie napotkałam takiej prośby, ale wiele czytałam o objawieniach maryjnych.
Szkaplerz powiadasz...a zapomniałeś o tefilin praktyce religijnej Żydów? - Żydzi nie modlili się do nich, one tylko przpominały o modlitwie.
Podobnie napomnienie stanowią szkaplerze, medaliki, krzyżyki.
A gdzie znajdujesz potępienie w NT dla obrazów, figur??

Cytuj:
III sprawa to dosc osobista rzecz.
wiec kazdy moze miec inne obserwacje

Porpostu moja parafia to jest maryjny koscioł. Obserwuje ludzi co modla sie tam rózancami , przed obrazem ukoronowanym przez papieza, a jednoczesnie nie szanuja kobiet w ciazy, wyrzucaja z ławek
nie ustepuja w miejca, sa tacy jak w transie. MOja zone w 7 miesicy ciazy wypchnieto porostu przed obrazem MArii z dzieciatkiem ławki !!!!.....

A nie potrafiłeś delikatnie i stanowczo napomnieć owe panie, aby ustąpiły miejsca dla ciężąrnej żony?


So gru 04, 2010 16:45
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
@mikalosz
Co do Twoich intuicji kim jest Maryja to podpisuję się pod nimi.
Także w sprawie "mnożenia objawień".
Zresztą mam wrażenie że to dokładnie to co mówi Kościół na te dwa tematy.
Co do Twoich wątpliwości zapraszam do odppowiedzi, które zebrałem tu http://www.analizy.biz/marek1962/km7.pdf


So gru 04, 2010 22:59

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
W roku 1947 u podnóża włoskich Alp w miejscowości Montichiari Matka boża ukazała się pielęgniarce Petrinie Gilli.Matka Najświętsza ukazała się w sali szpitalnej.
Kolejny raz Matka Boża ukazała się w szpitalnej kaplicy. Ojawień Maryi było kilka.
W dniu 8 grudnia ukazała się w bazylice i tutaj poprosiła, aby w tym dniu obchodzono
GODZINĘ ŁASKI dla świata.
Godzinę Łaski obchodzimy tego dnia od 12.00 do 13.00 w kościele, lub w domu.
Dzięki modlitwie w tej godzinie mozna uzyskać wiele łask dla duszy i ciała.
Czy obchodzicie Godzinę Łaski w kościele, czy w domu?


Śr gru 08, 2010 9:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
Więcej na temat GODZINY ŁASKI
http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&po ... 55&doc=300


Śr gru 08, 2010 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 28, 2007 16:39
Posty: 67
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
Alus napisał(a):
Podczas gdy z pośród uznanych objawień, źródełko cudownej wody wskazała Maryja chyba tylko w Lourdes.


Na źródło cudownej wody wskazuje Jezus Chrystus
"rzekł do niej Jezus: Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. (14) Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu." J 4:13

"Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! (38) Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza. (39) A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był /dany/, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony." J 7:37

Jest w ogóle jeszcze kilka ciekawych fragmentów np o wstawiennictwie Jezusa:
"Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. (16) Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - (17) Ducha Prawdy..." J 14:15

"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje." J 15:16

_________________
One God and one aim
This is the destiny that we supposed to claim


Cz gru 09, 2010 0:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: objawienia Maryjne, obrona kultu maryjnego i różańca
do przekazywania wiadomości lub pytań "nie na temat" służy malutka ikonka PW - "wyślij prywatną wiadomość"

i ostrzegam, że od tej pory posty nie na temat będę usuwała, zamiast je przenosić - nawet gdy nie zareaguję od razu... ja tu nie mieszkam ;-)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pn gru 13, 2010 21:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL